Babiš po kritice nákupů z Číny požádal o pomoc. Chce prověrku po šéfovi kontrolorů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     06.05.2020 (12:00)     Sekcia bulvár

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal dopisem prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu Miloslava Kalu, aby úřad prověřil nákupy zdravotnického materiálu a ochranných pomůcek v rámci nouzového stavu. Uvedla to mluvčí NKÚ Jana Gabrielová. Kala premiéra v odpovědi ujistil, že NKÚ se tomuto tématu věnuje od samého počátku. Úřad zpracovává podklady pro kontrolu, kterou by měl zařadit do svého letošního plánu. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Koronavirus ONLINE: 258 mrtvých v ČR a problémy na Chebsku. Babiš chce prověrku nákupů z Číny

Zdroj Zdroj: blesk.cz     06.05.2020 (11:00)     Sekcia bulvar

Česko hlásí 258 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 7899 lidí, vyléčených je 4017 a aktuálně nakažených je pak 3624. Země podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěch (za ANO) už nemá plošný problém, musí se ale zaměřit na lokální ohniska. Jedním z nich je Chebsko, kde je 138 nakažených na 100 tisíc obyvatel, víc než v Praze. Kvůli nízkému podílu protilátek budeme lokání ohniska zřejmě řešit roky, zmínil Vojtěch. Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal Nejvyšší kontrolní úřad o prověrku nákupů ochranných pomůcek. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Vystrčil po ostré kritice z Číny: „Já jsem Tchaj-wanec.“ Česka se zastal německý ministr

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.09.2020 (13:14)     Sekcia bulvar

Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) pokračuje v návštěvě Tchaj-wanu, kde obdržel medailil. S odvoláním na slavný výrok amerického prezidenta Johna Kennedyho tchajwanským zákonodárcům řekl: "Já jsem Tchaj-wanec". Po kritice, která se na něj snesla z Číny, se Česka zastal německý ministr zahraničí Heiko Maas.

 

ONLINE: Pompeo si řekl o dostavbu Dukovan, pak se „obul“ do Číny. Monika přišla v lodičkách po Vivien

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.08.2020 (15:20)     Sekcia bulvar

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo je druhým dnem na oficiální návštěvě v Česku. Před polednem dorazil do Kramářovy vily v Praze, kde už ho čekal premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho žena Monika. Blankytně modré šaty doplnila lodičkami, ve kterých se před rokem ukázala její dcera Vivien na recepci na francouzské ambasádě. Poté oba státníci vystoupili ve Strakově akademii a odmítli posilování vlivu Ruska a Číny. Pompeo se také jasně přihlásil o zakázku na dostabu jaderné elektrárny Dukovany. Babiš zmínil, že zájem americké strany vnímá, ale že probíhá notifikace v rámci Evropské unie. V Senátu se Pompeo znovu obul do Číny a vysekl poklunu šéfovi horní komory Miloši Vystrčilovi (ODS) za jeho plánovanou cestu na Tchaj-wan. Tým Blesk Zpráv státní návštěvu sleduje online a přináší její zásadní momenty.

 

89 milionů vadných respirátorů zadrželi v Číně. Bill Gates se jí kvůli kritice zastal

Zdroj Zdroj: blesk.cz     27.04.2020 (15:37)     Sekcia bulvar

Spoluzakladatel Microsoftu Bill Gates se v rozhovoru pro CNN zastal Číny. Podle miliardáře není vhodná doba zemi kritizovat, v jejím počátečním neúspěchu ji přirovnal k USA. Čína čelí kritice kvůli řadě věcí - především údajnému zatajování informací a zkreslování počtu nakažených i mrtvých. Dle kritiků by pandemie šla zvládnout lépe. Pozornost však udí i nákup ochranných prostředků z Číny. A to i kvůli informaci o tom, že tam zadrželi na 89 milionů vadných respirátorů.

 

Vystrčil po ostré kritice z Číny: „Já jsem Tchaj-wanec.“ Česka se zastal německý ministr i Francie

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.09.2020 (16:20)     Sekcia bulvar

Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) pokračuje v návštěvě Tchaj-wanu, kde obdržel medailil. S odvoláním na slavný výrok amerického prezidenta Johna Kennedyho tchajwanským zákonodárcům řekl: "Já jsem Tchaj-wanec". Po kritice, která se na něj snesla z Číny, se Česka zastal německý ministr zahraničí Heiko Maas. Solidaritu vyjádřila Česku Francie. Podle francouzského ministerstva zahraničí je reakce Pekingu nepřijatelná a vztahy mezi EU a Čínou musejí být založené na vzájemném respektu a dialogu.

 

Vystrčil po ostré kritice z Číny: „Já jsem Tchaj-wanec.“ Česka se zastala Čaputová i Francie

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.09.2020 (20:15)     Sekcia bulvar

Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) pokračuje v návštěvě Tchaj-wanu, kde obdržel medailil. S odvoláním na slavný výrok amerického prezidenta Johna Kennedyho tchajwanským zákonodárcům řekl: "Já jsem Tchaj-wanec". Po kritice, která se na něj snesla z Číny, se Česka zastal německý ministr zahraničí Heiko Maas. Solidaritu vyjádřila Česku Francie. Podle francouzského ministerstva zahraničí je reakce Pekingu nepřijatelná a vztahy mezi EU a Čínou musejí být založené na vzájemném respektu a dialogu. Za nepřijatelné označila výhrůžky slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

 

„Absolutní katastrofa,“ hřímá Babiš a chce Prymulovu rezignaci. Jinak ho odvolá

Zdroj Zdroj: blesk.cz     23.10.2020 (11:17)     Sekcia bulvar

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) strávil středeční večer v luxusní restauraci na pražském Vyšehradě. Navzdory tomu, že restaurace mají mít podle nařízení vlády zavřeno, tam jednal s druhým mužem ANO Jaroslavem Faltýnkem. Premiér Andrej Babiš (za ANO) požádal Prymulu o rezignaci. Pokud sám neodstoupí, odvolá ho. Odpoledne bude jednat s prezidentem Milošem Zemanem. Sledujte premiérovo vyjádření v přímém přenosu.

 

Další dva týdny rozhodnou, varuje Babiš. Nevyloučil vypnutí celého Česka

Zdroj Zdroj: blesk.cz     09.10.2020 (13:36)     Sekcia bulvar

Česku hrozí v krajním případě lockdown, tedy celkové „vypnutí“, jaké známe z jara. Na mimořádné tiskové konferenci to řekl premiér Andrej Babiš (ANO), když apeloval na obyvatele Česka, aby dodržovali nová, tvrdá opatření, která platí ode dneška, a další začnou platit v pondělí. Podle premiéra zhruba sedm procent lidí odmítá úplně nosit roušky. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) následně požádal o pomoc expertů a odborníků, aby nedošlo k naprostému přetížení nemocnic a aby se lékaři a sestřičky naprosto nevyčerpali. 

 

Pompeo si řekl o dostavbu Dukovan a rozzuřil Čínu. Monika přišla v lodičkách po Vivien

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.08.2020 (19:45)     Sekcia bulvar

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo je druhým dnem na oficiální návštěvě v Česku. Před polednem dorazil do Kramářovy vily v Praze, kde už ho čekal premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho žena Monika. Blankytně modré šaty doplnila lodičkami, ve kterých se před rokem ukázala její dcera Vivien na recepci na francouzské ambasádě. Poté oba státníci vystoupili ve Strakově akademii a odmítli posilování vlivu Ruska a Číny. Pompeo se také jasně přihlásil o zakázku na dostabu jaderné elektrárny Dukovany. Babiš zmínil, že zájem americké strany vnímá, ale že probíhá notifikace v rámci Evropské unie. V Senátu se Pompeo znovu obul do Číny a vysekl poklunu šéfovi horní komory Miloši Vystrčilovi (ODS) za jeho plánovanou cestu na Tchaj-wan. Návštěvu zakončil schůzkou s prezidentem Milošem Zemanem a v doprovodu kardinála Dominika Duky zavítal i do katedrály sv. Víta. Čínská ambasáda v Česku považuje ministrovy výroky za neopodstatněné útoky. Tým Blesk Zpráv  sledoval státní návštěvu online.

 

ONLINE: Pompeo si řekl o dostavbu Dukovan a rozzuřil Čínu. Monika přišla v lodičkách po Vivien

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.08.2020 (18:55)     Sekcia bulvar

Americký ministr zahraničí Mike Pompeo je druhým dnem na oficiální návštěvě v Česku. Před polednem dorazil do Kramářovy vily v Praze, kde už ho čekal premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho žena Monika. Blankytně modré šaty doplnila lodičkami, ve kterých se před rokem ukázala její dcera Vivien na recepci na francouzské ambasádě. Poté oba státníci vystoupili ve Strakově akademii a odmítli posilování vlivu Ruska a Číny. Pompeo se také jasně přihlásil o zakázku na dostabu jaderné elektrárny Dukovany. Babiš zmínil, že zájem americké strany vnímá, ale že probíhá notifikace v rámci Evropské unie. V Senátu se Pompeo znovu obul do Číny a vysekl poklunu šéfovi horní komory Miloši Vystrčilovi (ODS) za jeho plánovanou cestu na Tchaj-wan. Návštěvu zakončil schůzkou s prezidentem Milošem Zemanem a v doprovodu kardinála Dominika Duky zavítal i do katedrály sv. Víta. Čínská ambasáda v Česku považuje ministrovy výroky za neopodstatněné útoky. Tým Blesk Zpráv státní návštěvu sleduje online a přináší její zásadní momenty.

ŽIVĚ: Babiš a Pompeo o koronaviru, technologiích a spolupráci Česka s USA

Respirátory pro důchodce a miliony roušek. Babiš chce pomůcky poslat Čechům poštou

Česko volá o pomoc, chybí postele i personál. Babiš zmínil katastrofu. Prymula prosí: „Zůstaňte doma“

Z restaurace rezignace! Nástupce za Prymulu mám dva, tvrdí Babiš

Havlíček: Stát může koupit celé Smartwings. Babiš: O pomoc aerolinkám požádaly cestovky

Babiš přiznal nelibost s fungováním ANO i odklad reformy důchodů. A co změny ve vládě?

Obrovské neštěstí! Osm školáků se utopilo, děti skočily do řeky na pomoc kamarádovi

Živě: Vláda podpořila pomoc zahraničních lékařů ČR. A Prymula chce delší nouzový stav

Koronavirus pronikl do firmy na Novojičínsku. Hejtman chce na pomoc povolat armádu

Koronavirus ONLINE: Do obchodů maximálně ve dvou. A sever Moravy žádá o pomoc armádu

Další nakažený ministr: Koronavirus má Hamáček

Babiš v bahně a na „nejlepší masáži“ v životě. U poukazů do lázní na 4000 Kč připustil chybu

Komentář: Důchodci mi fandí, řekl Babiš. A vypálil rybník ČSSD i opozici

Odmítači roušek vzali útokem české obchody. Jsou agresivní, tvrdí svaz a žádá pomoc policie

Babiš pózoval s letuškou a varoval Brusel kvůli bilionům: „Mám principiální problém“

Nekonečné Čapí hnízdo: Vyšetřování se znovu protáhne, policie žádá pomoc za hranicemi

Češi mohou do Rakouska i Maďarska. Babiš zmínil strašení druhou vlnou a plošné zákazy

Koronavirus ONLINE: 170 mrtvých a téměř tisíc vyléčených. Babiš slibuje pomoc živnostníkům

Koronavirus ONLINE: 169 mrtvých a téměř tisíc vyléčených. Babiš slibuje pomoc živnostníkům

Pandy dostávaly nechutný bambus. Kanadská ZOO vrátí vystresované šelmy předčasně do Číny

Kancléř Mynář po zabijačce čelí kritice. Babiš chce zásah hygieny, Prymula zpochybnil testy

Češi můžou do Rakouska i Maďarska. Babiš zmínil strašení druhou vlnou a plošné zákazy

„Nehoráznost.“ Vystrčil čelí výhrůžkám z Číny, v Česku našel zastání. Babiš je opatrný

Kancléř bez prověrky se vysmál kritikům. Mynář si o ní nežádá a nic na tom měnit nebude

Babiš chce letní tábory od 1. července a nižší DPH pro hotely: „Důchody škrtat nebudeme“

Přepískl to, obul se Babiš do své pravé ruky. A řekl, co Faltýnek s Prymulou v hospodě řešili

Babišův projev: Čeká nás klíčový týden, situace je vážná. Zůstaňte doma, prosil lidi

Proč byl Babiš na oslavě Davida? Hitmaker šel s pravdou ven!

Herec z Avengers požádal o rozvod. S Baby z Hříšného tance spolu byli 19 let

Babiš chce „přisypat“ na důchody a řekl kolik. Nad drobnými Maláčová kroutí hlavou

Manžel Greyové z Hříšného tance požádal po devatenácti letech o rozvod

Pompeo má v Česku dámský doprovod. S Petříčkem zajdou do pivovaru, Babiš chce řešit obchod

Koronavirus ONLINE: 245 mrtvých v ČR. Babiš dal slib u nájmů, Kalousek mluví o „zoufání“

Koronavirus ONLINE: 241 mrtvých v ČR. Babiš slibuje podnikatelům třetinu na nájmy

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy