Živě: Matovič a Babiš oznámili otevření hranic ČR a Slovenska. Co dál dojednali?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.06.2020 (13:00)     Sekcia bulvár

Od půlnoci na čtvrtek se plně obnoví volný pohyb osob mezi Českem a Slovenskem a vrátí se ke stavu v době před pandemií koronaviru. V Praze to oznámili premiéři obou zemí Andrej Babiš (ANO) a Igor Matovič na úvod první oficiální návštěvy šéfa slovenské vlády v Česku. Je to první Matovičova zahraniční cesta po březnovém nástupu do úřadu, kvůli epidemii koronaviru zatím cestování odkládal. Babiš si na uvítanou vzal kromě roušky i bílé rukavice, na příjezd svého protějšku čekal zhruba pět minut. Sejde se také s prezidentem Milošem Zemanem nebo s předsedy obou komor Parlamentu. V podvečer má ještě v plánu vyrazit na pražský vrch Petřín. Sledujte v přímém přenosu tiskovou konferenci na Úřadě vlády. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Matovič a Babiš oznámili otevření hranic Česka a Slovenska. Vítali se v bílých rukavicích

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.06.2020 (10:05)     Sekcia bulvar

Od půlnoci na čtvrtek se plně obnoví volný pohyb osob mezi Českem a Slovenskem a vrátí se ke stavu v době před pandemií koronaviru. V Praze to oznámili premiéři obou zemí Andrej Babiš (ANO) a Igor Matovič na úvod první oficiální návštěvy v Česku. Je to první Matovičova zahraniční cesta po březnovém nástupu do úřadu, kvůli epidemii koronaviru zatím cestování odkládal. Babiš si na uvítanou vzal kromě roušky i bílé rukavice, na příjezd svého protějšku čekal zhruba pět minut. Sejde se také s prezidentem Milošem Zemanem nebo s předsedy obou komor Parlamentu. V podvečer má ještě v plánu vyrazit na pražský vrch Petřín. Sledujte v přímém přenosu přijetí v Kramářově vile.

 

Matovič a Babiš oznámili otevření hranic Česka a Slovenska. Premiéři si padli do noty

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.06.2020 (13:45)     Sekcia bulvar

Od půlnoci na čtvrtek se plně obnoví volný pohyb osob mezi Českem a Slovenskem a vrátí se ke stavu v době před pandemií koronaviru. V Praze to oznámili premiéři obou zemí Andrej Babiš (ANO) a Igor Matovič na úvod první oficiální návštěvy šéfa slovenské vlády v Česku. Je to první Matovičova zahraniční cesta po březnovém nástupu do úřadu, kvůli epidemii koronaviru zatím cestování odkládal. Babiš si na uvítanou vzal kromě roušky i bílé rukavice, na příjezd svého protějšku čekal zhruba pět minut. Sejde se také s prezidentem Milošem Zemanem nebo s předsedy obou komor Parlamentu. V podvečer má ještě v plánu vyrazit na pražský vrch Petřín. Podle slovenského premiéra bylo setkání s Babišem velice neformální. Prozradil také, že se téměř nedostali k pracovním povinnostem.

 

ŽIVĚ: Detaily otevření hranic ČR se sousedy: Co se dohodlo se Slováky a Rakušany?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.05.2020 (11:00)     Sekcia bulvar

Úterý se stalo důležitým dnem pro jednání o dalším vývoji na hranicích Česka se sousedy. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) usedl k videokonferenci se zástupci Slovenska a Rakouska, premiér Andrej Babiš (ANO) k jednání V4 s Angelou Merkelovou i bilaterálnímu rozhovoru s kancléřkou týkajícího se také situace na hranicích. O stavu na hranicích s Německem bude jednat i vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) – přímo v Rozvadově.

 

Koronavirus ONLINE: 325 mrtvých v ČR. A Češi a Slováci můžou být znovu spolu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.06.2020 (18:55)     Sekcia bulvar

Česko hlásí 325 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 9414 lidí, vyléčených je 6748 a aktuálně nakažených je pak 2341. V úterý přibylo 62 nemocných. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) připustila pro ČT, že schodek rozpočtu může být letos až 500 miliard. Za premiérem Andrejem Babišem (ANO) přijel jeho slovenský protějšek Igor Matovič a oznámili otevření společných hranic počínaje půlnocí. Od čtvrtka je možné bez testů cestovat do Rakouska. Německo od 15. června zruší varování před cestami do 29 evropských zemí včetně ČR. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Detaily otevření českých hranic se sousedy: Petříček jedná se Slováky, Babiš s Merkelovou

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.05.2020 (10:05)     Sekcia bulvar

Úterý se stalo důležitým dne pro jednání o dalším vývoji na hranicích Česka se sousedy. Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) usedl k videokonferenci se zástupci Slovenska a Rakouska, premiér Andrej Babiš (ANo) k jednání V4 s Angelou Merkelovou i bilaterálnímu rozhovoru s kancléřkou týkajícího se také situace na hranicích. O stavu na hranicích s německem bude jednat i vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) - přímo v Rozvadově.

 

Koronavirus ONLINE: Češi a Slováci se můžou znovu volně navštěvovat a do Rakouska bez testů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.06.2020 (12:25)     Sekcia bulvar

Česko hlásí 323 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 9374 lidí, vyléčených je 6693 a aktuálně nakažených je pak 2358. V úterý přibylo 62 nemocných. Za premiérem Andrejem Babišem (ANO) přijel jeho slovenský protějšek Igor Matovič a oznámili otevření společných hranic počínaje půlnocí. Od čtvrtka je možné bez testů cestovat do Rakouska. Německo od 15. června zruší varování před cestami do 29 evropských zemí včetně ČR. Od stejného data mohou Češi bez omezení jet do většiny států EU. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: Češi a Slováci můžou být znovu spolu a až 500miliardový schodek rozpočtu?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.06.2020 (14:30)     Sekcia bulvar

Česko hlásí 323 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 9374 lidí, vyléčených je 6693 a aktuálně nakažených je pak 2358. V úterý přibylo 62 nemocných. Vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO) připustila pro ČT, že schodek rozpočtu může být letos až 500 miliard. Za premiérem Andrejem Babišem (ANO) přijel jeho slovenský protějšek Igor Matovič a oznámili otevření společných hranic počínaje půlnocí. Od čtvrtka je možné bez testů cestovat do Rakouska. Německo od 15. června zruší varování před cestami do 29 evropských zemí včetně ČR. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Detaily otevření hranic Česka se sousedy: Co se dohodlo s Rakušany a Slováky?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.05.2020 (11:58)     Sekcia bulvar

Češi by mohli vycestovat do Rakouska bez kontrol, testů na koronavirus a následné karantény už v polovině června. Po jednání se zástupci Slovenska a Rakouska to uvedl mininistr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Slovensko je podle Petříčka v otevírání hranic opatrnější. Příští týden by si měly země navzájem potvrdit pevné datum, kdy vznikne "mini-Schengen". K dalšímu jednání bude přizváno např. i Maďarsko, Polsko, Slovinsko nebo Německo.

 

Babiš v Blesku připustil změnu u nákupní doby pro seniory. Zmínil otevření bazénů i hranic

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.05.2020 (13:15)     Sekcia bulvar

11. květen znamenal pro Česko další vlnu uvolnění vládních opatření v boji proti koronaviru - včetně otevření provozoven v nákupních centrech, zahrádek restaurací či možnosti zajít si ke kadeřnici či na masáž. Andrej Babiš (ANO) v pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére zmínil, že od 25. května by se mohly otevřít i vnitřní prostory bazénů - aspoň například pro lekce plavání dětí. S moderátorem Jaroslavem Šimáčkem probral i úvahy o tom, že by se by se vyhrazená doba u nákupů seniorů mohla lišit ve všední den a o víkendu. A že od 8. nebo 15. června se Češi zřejmě podívají už do Rakouska nebo na Slovensko. Sám má v srpnu letět do Řecka. Podívejte se na záznam celého pořadu.

 

Detaily otevření hranic Česka se sousedy: Jak to bude s Rakouskem, Slovenskem či Polskem?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.05.2020 (11:58)     Sekcia bulvar

Češi by mohli vycestovat do Rakouska bez kontrol, testů na koronavirus a následné karantény už v polovině června. Po jednání se zástupci Slovenska a Rakouska to uvedl mininistr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Slovensko je podle Petříčka v otevírání hranic opatrnější. Příští týden by si měly země navzájem potvrdit pevné datum, kdy vznikne "mini-Schengen". K dalšímu jednání bude přizváno např. i Maďarsko, Polsko, Slovinsko nebo Německo.

Jak to bude s cestami na Slovensko či do Rakouska? Detaily otevření hranic ČR se sousedy

Premiér v diplomce opisoval. Matovič odstoupí? Čaputová je zklamaná a odsoudila podvádění

Živě: Premiér Matovič v Praze. Babiš vítá šéfa slovenské vlády v Kramářově vile

Předseda slovenského parlamentu Kollár měl vážnou autonehodu. Matovič: Neporušil předpisy

Papež pro Blesk: Cestovky jsou na otevření hranic připravené, u Itálie vidím ale riziko

Vůdce KLDR Kim Čong-un je naživu! Zúčastnil se otevření továrny, oznámili Korejci

ŽIVĚ: Babiš a Pompeo o koronaviru, technologiích a spolupráci Česka s USA

Po opsané diplomce má slovenský premiér Matovič na krku další skandál: Bydlí načerno

U sousedů přitvrdili: Slovensko zakázalo vycházení, Matovič chce přimět lidi k testování

Koronavirus ONLINE: Češi a Slováci se můžou znovu volně navštěvovat a Němci ruší varování

Poláci končí s izolací. Hranice i Čechům otevřou překvapivě už v sobotu

Koronavirus ONLINE: 324 mrtvých v ČR. A Češi a Slováci můžou být znovu spolu

Živě z Blesku: O otevření hranic, dovolené u moře i omezeních v resortech

Koronavirus ONLINE: Přes 70 nakažených za den v ČR. A Češi a Slováci můžou být znovu spolu

Premiér Matovič je v karanténě, během dne byl s Čaputovou a účastnil se jednání vlády

Slovensko otevírá restaurace, obchody i hotely, Matovič ale varuje: „Musíme se chránit“

Koronavirus ONLINE: 325 mrtvých a 6808 vyléčených v ČR. Babiš chce urychlit otevření hranic

Slovenský premiér Matovič: Hranice jsou volné!

Koronavirus ONLINE: Babiš chce urychlit otevření hranic. Druhé vlny se nejvíc bojí senioři

Koronavirus ONLINE: Babiš kvůli otevření hranic svolal vládu. A Češi se bojí druhé vlny

Koronavirus ONLINE: Přes 70 nakažených za den v ČR. Po Slovensku bude bez testů i Rakousko

Matovič přijíždí do Prahy. Slovenského premiéra čeká Babiš, Zeman i místo milenců

ŽIVĚ: Babiš v Blesku o cestě z koronavirové krize, dovolených, důchodech i vašich dotazech

Zavření hranic Maďarska zasáhne i turisty se zaplacenými pobyty. Babiš zkusí obměkčit Orbána

Premiér v diplomce opisoval. Odstoupím, slíbil Matovič, dal ale jasnou podmínku

U sousedů mají nejvíc případů od poloviny dubna. Matovič naznačil zpřísnění opatření

ŽIVĚ: Babiš žádá o prodloužení stavu nouze do 3. prosince. Dokdy ho budou chtít poslanci?

Premiéři V4 „ladí noty“ na otevírání hranic a miliardy z EU. Rukavice odhodili na focení

Při nehodě zemřel státní tajemník (†38) na Slovensku. Smutní Čaputová i Matovič

Rychlejší uvolňování i u sousedů? Matovič chce dřív otevřít obchody a raduje se z důvěry

Rakousko otevře školy, restaurace i obchody. S Českem jedná o otevření hranic

Slováky čeká plošné testování o dvou víkendech. Kdo se nepodvolí, skončí v karanténě?

Živě: Babiš, Hamáček a Zeman řešili konec šéfa antimonopolního úřadu. Odvolá ho prezident?

Sněmovna ŽIVĚ: Babiš má na dosah stav nouze do 3. prosince. Kalousek ho tepal za „útěk“

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy