Soud zváží tresty za jeden z největších pyramidových podvodů v Česku

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.07.2020 (14:35)     Sekcia ekonomika

Státní zástupkyně ve čtvrtek navrhla pět let vězení pro bývalého předsedu představenstva investiční společnosti Key Investments Daniela Brzkovského. Pro další dvě obžalované, Kláru Fenstererovou a Alenu Šťastnou, žádá čtyřletý a tříletý trest. Trojice vinu odmítá. Kauza je známá jako jeden z největších pyramidových podvodů v České republice. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Strůjce jednoho z největších podvodů v poválečném Německu dostal osm let vězení

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.05.2023 (18:13)     Sekcia ekonomika

Soud v německém Wiesbadenu v úterý poslal na osm let a tři měsíce do vězení bývalého daňového úředníka a později poradce Hanna Bergera, který má podle agentury Reuters na svědomí jeden z největších finančních podvodů v poválečných dějinách Německa. Berger také podle rozsudku musí zaplatit 1,1 milionu eur (asi 26 milionů korun).

 

Soud očistil jména pracovníků pošty. Chyba nebyla v lidech, ale v počítači

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.05.2021 (17:00)     Sekcia ekonomika

Britský odvolací soud očistil jména bývalých 39 pracovníků pošty ve Spojeném království. Před více než deseti lety byli obviněni z krádeže peněz, podvodů a falešného účetnictví. Jde o jeden z největších justičních omylů v britské historii.

 

Kryptopodvodník Bankman-Fried dostal 25 let. Zpronevěřil osm miliard dolarů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.03.2024 (17:43)     Sekcia ekonomika

Americký soud poslal zakladatele zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX Sama Bankmana-Frieda na 25 let do vězení. Porota ho už loni v listopadu uznala vinným ze zpronevěry, kterou úřady označily za jeden z největších podvodů v americké historii. Fried zpronevěřil na osm miliard dolarů.

 

Soud řeší návrh na konkurz Firo-touru. V potížích je od loňského léta

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.04.2021 (16:46)     Sekcia ekonomika

Insolvenční soud začal zpracovávat žádost na vyhlášení úpadku české cestovní kanceláře Firo-tour. Insolvenční návrh na cestovní kancelář patřící mezi pětici největších v Česku podal jeden z jejích klientů. Firo-tour je v potížích od loňského léta, před pár dny musela přestat s prodejem zájezdů.

 

Med podraží o pětinu, říká jeden z největších prodejců. Tekutého zlata je málo

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.09.2021 (13:06)     Sekcia ekonomika

Cena medu v následujících měsících stoupne o 20 procent, odhadla ve čtvrtek jedna z největších tuzemských firem specializujících se na výkup medu a jeho následný prodej Medokomerc. V Česku se podle nich medu letos nevyprodukovalo dost, rostou také ceny na světových burzách.

 

Temu by měla EU rozhodně řešit, říká majitel T.S.Bohemia. Podle něj část českých e-shopů padne

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.09.2024 (14:00)     Sekcia ekonomika

Na začátku 90. let prodával počítače na Moravě, dnes je majitelem jednoho z největších českých e-shopů T.S.Bohemia, který dosahuje miliardových tržeb. Jak se z lokální firmy stane jeden z největších hráčů v Česku vysvětloval Lubomír Pešák v novém podcastu Industrial.

 

Trend: i bezúhonní lidé vylepšují svou finanční situaci pojistnými podvody

Zdroj Zdroj: idnes.cz     17.02.2023 (00:00)     Sekcia ekonomika

Ekonomická situace v Česku přispívá k nárůstu pojistných podvodů. Češi nahlašují pojišťovnám fiktivní pojistné události, aby získali peníze. Někteří nejsou žádní troškaři. Objem odhalených pojistných podvodů loni přesáhl hodnotu 1,4 milionu korun. Průměrná výše odhaleného pojistného podvodu dosahuje 231 tisíc korun. Stejný trend očekávají odborníci i letos.

 

Do dražby jde jeden z největších diamantů světa. Prodá se za stovky milionů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.05.2022 (10:05)     Sekcia ekonomika

Ve švýcarské Ženevě se ve středu bude dražit jeden z největších vybroušených bílých diamantů na světě. Drahý kámen s názvem The Rock je velký asi jako golfový míček a prodat by se měl až za 30 milionů dolarů, což je v přepočtu 720 milionů korun.

 

Jsem nevinný. Zakladatel burzy FTX Bankman-Fried odmítl vinu za podvod

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.01.2023 (21:22)     Sekcia ekonomika

Zakladatel zkrachovalé kryptoměnové burzy FTX Samuel Bankman-Fried se v úterý před soudem v New Yorku označil za nevinného v případu, v němž čelí obvinění z miliardové zpronevěry. Americké úřady označily za jeden z největších podvodů americké historie.

 

Bankám se letos daří, čtveřici v Česku největších stoupl zisk o polovinu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.08.2022 (19:52)     Sekcia ekonomika

Čtveřice největších bank v Česku v letošním prvním pololetí vydělala 33,7 miliardy korun, což je proti stejnému období loni o 55 procent. Hlavním faktorem nárůstu jsou vyšší výnosy úložek u České národní banky a nižší náklady na riziko.

Analytici: Na akciových trzích nastal jeden z největších výprodejů od roku 2020

Zkrachovalá společnost FTX se snaží o restart své kryptoburzy, píše list

Madoffův případ žije. Právníci vrátili obětem téměř všechny zpronevěřené peníze

Bývalý šéf Audi Rupert Stadler přiznal vinu v kauze podvodů s emisemi

Třetina Čechů lituje, že neinvestovala, zároveň má strach z podvodu, ukázal průzkum

Řekové křepčí radostí, v třaskavém sporu o fetu zvítězili nad Dány

Vláda: Plánování dopravy by mohl řídit národní koordinátor

Nevídaný podvod na Wall Street. Zbožný investor Hwang míří před soud

Češi povedou evropskou skupinu, která spolupracuje při řešení daňových podvodů

Nový podvod v Česku umožňuje získat přístup do WhatsAppu

Holmesová se dozví rozsudek. Za miliardový podvod s krevními testy jí hrozí 20 let

Sedm nejzávažnějších typů finančních podvodů, na které byste si měli dát pozor

Velkopěstírna žampionů na Plzeňsku končí, drtí ji levná konkurence z Polska

Plyn z kejdy až do sporáků. Dobrušská bioplynka je už zapojená v síti distributorů

U Prahy vznikla jedna z největších střešních fotovoltaik. Plánují se další

Tržby operátora Nordic Telecom loni atakovaly miliardu korun

Zbohatl na krizi. Gautam Adani je třetím nejbohatším člověkem na světě

Největší finanční podvod ve Vietnamu. Soud potvrdil realitní magnátce trest smrti

V Dánsku po něm zbyla miliardová díra, vydání z Dubaje finančník uniká

Bydlení jako v Hamburku. Projekt Rohan City v pražském Karlíně bude hotový za 12 let

ČBA: Počet podvodů při placení v bazarech stoupl až desetinásobně

Podvod kvůli pár milionům? Nesmysl, hájí se souzení majitelé úspěšné firmy

Konkurenční boj je v Česku tvrdý, e-shopy nasazují dvojí ceny

Ve věku 77 let zemřel jeden ze zakladatelů PR v Česku Michal Donath

Covidová pomoc se v Česku zneužívá čím dál víc. Podvody končí i na policii

Do Česka vstoupila jedna z největších ukrajinských cestovek, netají se ambicemi

legalTV.cz: Kancelář ŽIŽLAVSKÝ zastupuje poškozené v kauze GROWING WAY

Volné zahrady v Česku téměř došly. Ty zbylé jsou rekordně drahé

Jeden z největších vlastníků půdy v USA je Číňan. Sílí hlasy po změně pravidel

Lotyšská PET Baltija koupila od Silonu firmu Tesil Fibres za stovky milionů

V Česku zůstaneme i po válce, říká šéfka ukrajinské cestovky JoinUp!

Amazon zbrojí na Vánoce, v Česku nabírá tři tisíce nových zaměstnanců

Renault čelí ve Francii obvinění z podvodů s emisemi. Prozatím musí zaplatit zálohu 20 milionů eur

Žijeme v nejisté době. Již dvojnásobné ceny nafty ohrožují australské truckies

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy