Rozhledny ve vinicích

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.09.2020 (00:00)     Sekcia bulvár

Cesty za vínem na jižní Moravu nemusí spočívat pouze v návštěvě vinařství.. Víno se dá poznávat také jako součást krajiny, venku a z výšky. Pečlivě opečovávané vinohrady vlnící se až za obzor totiž doplňují obrázek vinařství na jižní Moravě. Každý vinohrad ale někomu patří a zrovna teď, kdy na nich dozrávají hrozny, by procházky neznámých návštěvníků nemusely dělat vinařům radost. I proto během uplynulých let vyrostla mezi vinohrady celá řádka rozhleden, které umožnují zhlédnout celou tu krásu s nadhledem. Které stojí nejvíc za vystoupání a kde je najít? celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Případ vyhořelé rozhledny Doubravka se odkládá: Policie neměla dostatek důkazů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.05.2020 (17:13)     Sekcia bulvar

V loňském roce zasahovali pražští hasiči u nedávno otevřené rozhledny Doubravka v Praze 14. Podle pražského policejního mluvčího Jana Rybnského se na základě výsledků znaleckých zkoumání zajištěných stop nepodařilo zjistit skutečnosti, jež by policii opravňovaly k zahájení trestního stíhání konkrétního člověka. Oprava rozhledny, kterou navrhl architekt Martin Rajniš, vyšla na zhruba 800.000 korun.

 

Pýcha Prahy už dávno nemusela stát. „Pryč s ní!“ poručil Hitler na konto Petřínské rozhledny

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.07.2020 (07:40)     Sekcia bulvar

Tak jako má Paříž svou Eiffelovu věž, má Praha svou Petřínskou rozhlednu. Jejich vzájemná podobnost je přitom více než zjevná – do výrazné míry se v případě Petřínské rozhledny jedná o její drobnější „sestřičku.“ A málem, ale opravdu jen málem, ji potkal stejný osud, jaký Adolf Hitler (†56) plánoval Eiffelovce. Jak dobře znáte její historii?

 

Unikátní záběry z Petřínské rozhledny: Takhle se Praha probouzela do prvního letního dne!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     21.06.2020 (18:24)     Sekcia bulvar

Úderem sobotní 23. hodiny a 44. minuty nastal letní slunovrat a začalo tak astronomické léto. A jak Praha vstává do prvního letního dne se podařilo zachytit fotografovi Blesku Davidu Malíkovi, který ve čtyři ráno z Petřínské rozhledny zachytil Prahu jako na dlani. „Krásně byl vidět například oosvětlený Karlův most, který zářil ve tmě, co ale vidět nebylo byl Pražský hrad, který se začal vyloupávat až když začlo svítat,“ uvedl.

 

Dobré zprávy z moravských vinic: Ledoví muži révu ušetřili, pokvete za 20 dní

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.05.2020 (09:09)     Sekcia bulvar

Předpověď meteorologů, která varovala před mrazivými teplotami během svátků tzv. ledových mužů, se na Moravě naštěstí nevyplnila. Teploty ve vinicích se udržely nad nulou a nezpůsobily vážnější škody.

 

Stavby v Česku stojí za to vidět. Architekti staví krásné školy, vinárny i rozhledny

Zdroj Zdroj: pikant.atlas.cz     19.05.2020 (06:01)     Sekcia bulvar

Vítěze České ceny za architekturu bude porota vybírat ze 192 projektů. Podívejte se na některé z kandidátů.

 

Známe nejlepší české architekty. Ve finále je autor kobek, rozhledny i domu ze skla

Zdroj Zdroj: pikant.atlas.cz     05.09.2020 (18:27)     Sekcia bulvar

Slavnostní vyhlášení soutěže bude v úterý 8. září. Podívejte se na práce celkem pěti finalistů letošního roku.

 

Staví budovy ze slámy. Umíme rozhledny i domy 4+1 za pět milionů, říká podnikatel

Zdroj Zdroj: pikant.atlas.cz     05.06.2020 (14:57)     Sekcia bulvar

Osmatřicetiletý Viktor Karlík je vítězem letošní ceny T-Mobilu za odpovědné podnikání. Staví domy ze slámy a propaguje přírodní stavitelství.

 

Nejkrásnější rozhledny v Česku: Háj u Aše je ideální na rodinný výlet

Zdroj Zdroj: blesk.cz     04.06.2020 (05:10)     Sekcia bulvar

Dohlédnete odtamtud krásně do velké části Německa! Jde o nejzápadněji položenou českou rozhlednu na vrchu Háj u Aše. Není sice tak slavná, ale rozhodně patří mezi krásná místa pro rodinné výlety. Tento i dalších 110 tipů najdete v Blesk Extra Speciálu Nejlepší výlety po Česku.

 

Tipy na víkend: Noc kostelů, letní Matějská, otevřený Tančící dům i rozhledny Česka

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.06.2020 (16:59)     Sekcia bulvar

Turistický ruch se pomalu ale jistě vrací do "starých kolejí". Pokud vás už sezení doma nebaví, vyberte si některý z našich tipů na víkend, které byly vypracovány ve spolupráci s agenturou CzechTourism a portálem kudyznudy.cz. O víkendu nás čeká "prádelna",  oteplí se, čekají se teploty až k 27 stupňů, ale bude pršet.

 

VELKÝ PRÁZDNINOVÝ BEDEKR: (VÝ)LETY DO ZEMĚ pohádek

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     19.07.2020 (05:00)     Sekcia bulvar

Každý rok touto dobou vyrážíme na cesty, loni na nejkrásnější poutní místa, před tím na rozhledny, po rybnících a řekách a také po tajemných místech Čech, Moravy a Slezska. Letošní bedekr nás zavede do pohádky. Dronem či letadlem se proletíme (a budeme pro vás fotografovat) nad místy, kde se natáčely slavné české pohádky a kde to tak trochu vlastně známe z kina nebo televize.

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy