Německo zřejmě zařadí Česko mezi rizikové oblasti: Přes hranice jen s testem. A co pendleři?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     22.09.2020 (14:20)     Sekcia bulvár

Německo nejspíš ve středu zařadí prakticky celou Českou republiku mezi rizikové oblasti a bude pro vstup na své území vyžadovat test na koronavirus, nebo karanténu. Českým novinářům to v úterý v Bruselu řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček. Česko podle něj jedná o výjimkách například pro přeshraniční pracovníky. Německo již nyní považuje za epidemiologicky rizikové oblasti Prahu a Středočeský kraj. Saské ministerstvo zdravotnictví dnes ČTK sdělilo, že nadále počítá se současnou výjimkou, kdy pendleři nemusí předkládat negativní test na koronavirus a ani pro ně neplatí karanténa, pokud nemají příznaky nemoci covid-19. Případná omezení, pokud by je Berlín zavedl i vůči pendlerům, by se týkala okolo 60.000 lidí dojíždějících z Česka do Německa za prací. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Německo zřejmě zařadí Česko mezi rizikové oblasti: Přes hranice pouze s negativním testem

Zdroj Zdroj: blesk.cz     22.09.2020 (11:10)     Sekcia bulvar

Německo nejspíš ve středu zařadí prakticky celou Českou republiku mezi rizikové oblasti a bude pro vstup na své území vyžadovat test na koronavirus, nebo karanténu. Českým novinářům to v úterý v Bruselu řekl ministr zahraničí Tomáš Petříček. Česko podle něj jedná o výjimkách například pro přeshraniční pracovníky. Německo již nyní považuje za epidemiologicky rizikové oblasti Prahu a Středočeský kraj.

 

Povinná karanténa, pak „vykoupení“ testem. Německo zpřísní pravidla pro rizikové země

Zdroj Zdroj: blesk.cz     30.09.2020 (16:50)     Sekcia bulvar

Nová zpřísněná karanténní opatření po návratu z rizikové oblasti, mezi něž patří i Česko, nezačnou v Německu platit od 1. října, jak bylo dosud očekáváno, ale zřejmě až od 15. října. Uvedl to mluvčí německého ministerstva vnitra Steve Alter, oznámila německá zpravodajská stanice n-tv. K tomuto datu se totiž Německo chystá zprovoznit systém digitálního hlášení návratu z cest. Nadále tak platí výjimky pro řidiče kamionů či pendlery, které spolková vláda a také vlády jednotlivých německých spolkových zemí chtějí zachovat.

 

Koronavirus ONLINE: V pondělí přibylo přes tisíc případů, Česko je pro Slováky rizikové

Zdroj Zdroj: blesk.cz     15.09.2020 (05:25)     Sekcia bulvar

Česko hlásí 465 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 37 222 lidí, vyléčených je 22 129 a aktuálně nakažených je rekordních 14 628. V pondělí opět přibylo přes tisíc nových případů, konkrétně 1038, což je pondělní rekord. Premiér Andrej Babiš (ANO) sice tvrdí, že Česko není rizikovou zemí, právě mezi ně nás ale od pátku zařadí Slovensko. Češi budou moci zemi navštívit jen s negativním testem nebo nastoupit karanténu. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: Hromadná nákaza vysokoškoláků na Mácháči a z Prahy do Rakouska s testem?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     24.09.2020 (08:40)     Sekcia bulvar

V Česku ve čtvrtek začala platit nová omezení, která po nástupu oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Restaurace a bary musí zavřít ve 22:00, na venkovních akcích může být jen 2000 sedících diváků, na vnitřních maximálně tisícovka. Během adaptačních kurzů se stovkami vysokoškoláků u Máchova jezera se v září nakazilo nejméně 116 lidí, uvedl iRozhlas.cz. Německo zařadilo ČR kromě Ústeckého a Moravskoslezského kraje mezi rizikové oblasti, výjimku mají pendleři. Negativní test budou Pražané od příštího týdne zřejmě potřebovat i na cestu do Rakouska. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: Zavíračka hospod ve 22:00 od čtvrtka a 2394 nakažených za den v ČR

Zdroj Zdroj: blesk.cz     23.09.2020 (05:35)     Sekcia bulvar

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámil další zpřísnění opatření v Česku, kde za úterý přibylo 2394 nakažených koronavirem. Restaurace a bary budou muset zavírat ve 22:00 už od čtvrtka, uvedl pro iDnes.cz. Ve stejný den omezí i sportovní akce pro diváky ma 2000 sedících. Připustil i zavedení distanční výuky na druhém stupni základní škol v postižených regionech. A Češi musí po příjezdu do Nizozemska do karantény, a to i s negativním testem na covid-19. Ve středu zřejmě zařadí celou ČR mezi rizikové oblasti také Německo. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Německo možná vůči ČR přitvrdí: Za hranice s testem, výjimky jen pro pendlery

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.01.2021 (22:02)     Sekcia bulvar

Německo by ve čtvrtek mohlo označit Českou republiku jako epidemicky vysoce rizikovou oblast, dosud Česko hodnotí jako rizikové. Pro cestující to bude znamenat mít u sebe negativní test na koronavirus už při překračování hranic, jeho dodatečné pořízení v Německu již nebude možné. Český velvyslanec v Německu Tomáš Kafka v úterý řekl ČTK, že pokud by Česko bylo skutečně prohlášeno jako vysoce rizikové, na výjimky pro pendlery by to dopad mít nemělo. O zachování výhod pro Čechy, kteří do Německa dojíždějí za prací telefonicky jednal český premiér Andrej Babiš s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

 

Praha nejspíš zčervená i pro Rakušany: Podzimní Vídeň jen s negativním testem?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     24.09.2020 (09:30)     Sekcia bulvar

Rakousko zřejmě od příštího týdne zařadí Prahu mezi rizikové oblasti kvůli šíření koronaviru, uvedl dnes na twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Při příjezdu do této sousední země z hlavního města byl tak byl nutný negativní test na covid-19. O podobě omezení jedná Petříček podle svých slov se šéfem rakouské diplomacie Alexanderem Schallenbergem. Chce domluvit výjimku pro už zaplacené zájezdy.

 

Koronavirus ONLINE: Prymula vyhlásí změny u hospod i další opatření. A 2394 případů za den v ČR

Zdroj Zdroj: blesk.cz     23.09.2020 (07:05)     Sekcia bulvar

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula oznámí ve středu další zpřísnění opatření v Česku, kde za úterý přibylo 2394 nakažených koronavirem. Restaurace a bary budou muset zavírat ve 22:00 už od čtvrtka, avizoval pro iDnes.cz. Ve stejný den omezí i sportovní akce pro diváky ma 2000 sedících. Připustil i zavedení distanční výuky na druhém stupni základní škol v postižených regionech. A Češi musí po příjezdu do Nizozemska do karantény, a to i s negativním testem na covid-19. Ve středu zřejmě zařadí celou ČR mezi rizikové oblasti také Německo. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Do Německa jen s negativním testem. Výjimku má Ústecko, severní Morava a pendleři

Zdroj Zdroj: blesk.cz     23.09.2020 (21:17)     Sekcia bulvar

 Německo nyní s výjimkou Ústeckého a Moravskoslezského kraje považuje území České republiky za epidemicky rizikovou oblast. Dnes to oznámil Institut Roberta Kocha, který tak učinil po rozhodnutí grémia německých ministerstev zdravotnictví, vnitra a zahraničí. Hranice mezi Českem a Německem zůstávají otevřené, nutné je ale dodržovat zpřísněná karanténní opatření, za jejichž porušení hrozí pokuty i několik tisíc eur (desítky tisíc korun). Výjimku mají nadále pendleři či řidiči kamionů. Už dříve to na Twitteru avizoval český ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

 

Koronavirus ONLINE: V ČR platí nová omezení, 2309 nakažených za den a červená z Německa

Zdroj Zdroj: blesk.cz     24.09.2020 (06:25)     Sekcia bulvar

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) oznámil další zpřísnění opatření v Česku. Restaurace a bary budou muset zavírat ve 22:00 už od čtvrtka. Na venkovních akcích může být nově jen 2000 sedících diváků, na vnitřních maximálně tisícovka. Německo zařadilo ČR kromě Ústeckého a Moravskoslezského kraje mezi rizikové oblasti, výjimku mají pendleři. A Češi budou smět od 28. září do Řecka jen s negativním testem na covid-19. Počet nakažených v Česku dál roste, za středu přibylo 2309 případů. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Nizozemci zařadili Česko mezi rizikové oblasti, nestačí ani test. A přidá se i Německo

Koronavirus ONLINE: Prymula přitvrdil. ČR v Německu zčervenala a další trable pro dovolenkáře

Koronavirus ONLINE: ČR nově zařadí Španělsko mezi rizikové země. Babiš: Řecko bez testů

Koronavirus ONLINE: Slováci zavádějí karanténu pro Čechy. A muž z ČT vmetl Babišovi nepravdu

Koronavirus ONLINE: Celá ČR rizikem pro Němce? Babiš žádá zodpovědnost, Prymula přebral úřad

Česko „zčervenalo“ i pro Slováky. Kdo unikne povinné karanténě nebo testování?

Pendleři v potížích: Sasko pustí přes hranice jen zdravotníky a zemědělce. Bavorsko zatím všechny

Česko jako riziková oblast mutací: Německo vrací kontroly na hranice, potíže čekají i pendlery

Koronavirus ONLINE: Slováci zavádějí karanténu pro Čechy. A další masivní nárůst v Praze

Do Německa od čtvrtka jen s negativním testem. U sousedů se bojí rizikových zemí i mutace

Koronavirus ONLINE: Slováci zavádějí karanténu pro Čechy. A roušky dostanou i invalidé

V Německu zčervenala celá ČR kromě Ústecka a severní Moravy. Výjimku dostanou i pendleři

Kolony a přitvrzení na hranicích ČR: Bavorsko chce pustit jen pracovníky důležitých profesí

Koronavirus ONLINE: Slováci zavádějí karanténu pro Čechy a nákaza zasáhla už 250 škol

Česko rizikovou zemí i z pohledu Italů: Do dřív „katastrofické“ země jen s testem

Koronavirus ONLINE: Přitvrzení v ČR, další červená pro Prahu a hromadná nákaza vysokoškoláků

Koronavirus ONLINE: Německo přivírá ČR hranice. A bonus ke karanténě prošel Sněmovnou

Německo vyhlásí pohraničí ČR za rizikové kvůli mutacím. Pendlery čekají každodenní testy

Němci pustí Čechy při tranzitu bez testů. A vyřadí Česko ze seznamu oblastí s mutacemi

Polsko čelí třetí vlně epidemie. Přes hranice jen s negativním testem, přitvrzení pocítí i Česko

Koronavirus ONLINE: 1382 nových případů v ČR za den. A stopka pro Čechy z Dánska i Kypru

V Německu zčervená celá ČR kromě Ústecka a severní Moravy. Výjimku dostanou i pendleři

Koronavirus ONLINE: Německo zavřelo Čechům hranice. A nouzový stav do konce února, navrhují hejtmani

Pendleři se radují z konce kolon do Rakousku. Češky kvůli zpoždění přišly i o práci

Koronavirus ONLINE: Statistici ukázali alarmující číslo. A 1038 nových případů za den v ČR

Koronavirus ONLINE: Britové zařadili ČR mezi rizikové země. Cestující čeká karanténa

Koronavirus ONLINE: Česko zoranžovělo, k Praze se přidalo pět dalších okresů. Bary na noc zavřou

Koronavirus ONLINE: Britové chtějí zařadit ČR mezi rizikové země. A Chorvatsko „přežilo“

Koronavirus ONLINE: Dovolená na Mallorce už jen s testem. A Česko má nejvíc případů od dubna

Koronavirus ONLINE: Konec nouzového stavu v Česku. A Německo přivírá hranice vůli mutacím

Koronavirus ONLINE: Červená od Německa pro celou ČR. A opatření znovu přitvrdí

Koronavirus ONLINE: Česko zoranžovělo, k Praze se přidalo pět okresů. Zakážou nás Slováci?

Koronavirus ONLINE: Česko zoranžovělo, k Praze se přidalo pět okresů. A stopka od Dánska a Kypru

Koronavirus ONLINE: Nouzový stav v Česku skončí. A Německo přivírá hranice vůli mutacím

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy