Střední školy v rizikových oblastech zavřou na 2 týdny. „Nejdražší možnost, uškodí nám v budoucnu,“ varují experti

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.09.2020 (14:14)     Sekcia bulvár

Občanská iniciativa KoroNERV-20 složená z expertů napříč různými obory vyzývá vládu, aby při uzavírání škol vycházela z jasně zveřejněných dat. Podle iniciativy není například jisté, že se žáci nakazili ve škole. Nepochopitelné by bylo také zavírat školy a nechat sportovní akce do 1000 lidí v uzavřených prostorech, uvádějí členové iniciativy v tiskové zprávě. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v neděli v televizi Prima řekl, že je pravděpodobný přechod středních škol na dálkovou výuku. Na vysokých školách by měla distanční výuka platit alespoň měsíc. O opatřeních na školách v úterý Prymula jednal i s ministrem školství Robertem Plagou. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Hrozba zavírání škol: „Nejdražší možnost, uškodí nám v budoucnu,“ varují experti

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.09.2020 (14:14)     Sekcia bulvar

Občanská iniciativa KoroNERV-20 složená z expertů napříč různými obory vyzývá vládu, aby při uzavírání škol vycházela z jasně zveřejněných dat. Podle iniciativy není například jisté, že se žáci nakazili ve škole. Nepochopitelné by bylo také zavírat školy a nechat sportovní akce do 1000 lidí v uzavřených prostorech, uvádějí členové iniciativy v tiskové zprávě. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v neděli v televizi Prima, řekl, že je pravděpodobný přechod středních škol na dálkovou výuku. Na vysokých školách by měla distanční výuka platit alespoň měsíc. O opatřeních na školách bude v úterý Prymula jednat s ministrem školství Robertem Plagou.

 

Přímý přenos: Vláda o nouzovém stavu v Česku. Střední školy zavřou na dva týdny v 10 regionech

Zdroj Zdroj: blesk.cz     30.09.2020 (15:40)     Sekcia bulvar

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí schválila vyhlášení stavu nouze, platit začne v pondělí a potrvá 30 dní. V regionech, které mají červenou nebo oranžovou barvu, v pondělí na dva týdny zavřou střední školy, oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Pro vnitřní akce bude platit omezení na 10 osob, kina a divadla mohou dál hrát. Mezi hlavními důvody, proč je nouzový stav potřeba, je přijetí opatření, která pomohou zastavit raketový růst počtu nakažených. Tento nárůst ohrožuje podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) kapacitu zdravotnických zařízení. Nouzový stav potřebuje i proto, aby mohla zapojit studenty medicíny, protože řada zdravotníků je v karanténě.Sledujte přímý přenos tiskové konference.

 

Nouzový stav v ČR na měsíc. Střední školy zavřou v 10 regionech a v hospodách u stolu maximálně 6 lidí

Zdroj Zdroj: blesk.cz     30.09.2020 (16:12)     Sekcia bulvar

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí schválila vyhlášení stavu nouze, platit začne v pondělí a potrvá 30 dní. V regionech, které mají červenou nebo oranžovou barvu, v pondělí na dva týdny zavřou střední školy, oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Pro vnitřní akce bude platit omezení na 10 osob, kina a divadla mohou dál hrát. Mezi hlavními důvody, proč je nouzový stav potřeba, je přijetí opatření, která pomohou zastavit raketový růst počtu nakažených. Tento nárůst ohrožuje podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) kapacitu zdravotnických zařízení. Nouzový stav potřebuje i proto, aby mohla zapojit studenty medicíny, protože řada zdravotníků je v karanténě.Sledujte přímý přenos tiskové konference.

 

Benzin je v Česku nejdražší za sedm let! A bude ještě hůř, varují experti. Litr až za 40 korun?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     30.09.2021 (10:55)     Sekcia bulvar

Ceny pohonných hmot v Česku nadále rostou, průměrná cena benzinu poprvé od prosince 2014 překročila 34 korun za litr. Nafta je nejdražší od loňského ledna, stojí víc než 32 korun. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje.  Analytici očekávají, že pohonné hmoty budou dále zdražovat.

 

Koronavirus ONLINE: Prymula dostal od Babiše „přes prsty“. A nouzový stav v ČR od pondělí

Zdroj Zdroj: blesk.cz     30.09.2020 (15:45)     Sekcia bulvar

Chyby v komunikaci s veřejností vytkl premiér Andrej Babiš (ANO) novému ministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi (za ANO) v superdebatě Blesku, kde to za chaos vláda schytala i od opozice. Babišovi vadilo, že Prymula během víkendu postupně přidával informace o jednotlivých opatřeních, podle Babiše už se ale zlepšil. Nouzový stav, který vláda schválila, potrvá 30 dní. Budou s ním spojené zavřené střední školy v rizikových oblastech, omezení akcí na deset uvnitř a 20 venku. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Propast mezi platy mužů a žen se prohloubí kvůli koronaviru, varují experti

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.10.2020 (22:32)     Sekcia bulvar

Covid-19 může zhoršit nerovnost v odměňování mužů a žen, varují britští experti na ženská práva. Po firmách žádají konkrétní plán na odstranění tohoto roky přetrvávajícího problému, informuje agentura Reuters.

 

Dny otevřených dveří online i prezenčně. Pro pražské střední školy dnes už standard

Zdroj Zdroj: blesk.cz     06.11.2021 (09:30)     Sekcia bulvar

Některé střední školy v Praze pořádají letos kvůli epidemii covidu-19 pro uchazeče o studium podobně jako loni dny otevřených dveří on-line. Část jich nabízí zájemcům o školu možnost vybrat si mezi osobní návštěvou školy nebo virtuální prohlídkou na webu. Vyplývá to z informací na internetových stránkách škol. Podle předsedy Unie školských asociací CZESHA Jiřího Zajíčka by se dny otevřených dveří na internetu měly stát standardem i do budoucna, protože odpovídají požadavkům 21. století. A to i přesto, že zájem o osobní prohlídku školy, kde je ředitelem, byl tento týden srovnatelný s dobou před epidemií. Zajíček to řekl ČTK.

 

Koronavirus ONLINE: Závada ministerstva „zatajila“ nová čísla. A zasedne krizový štáb

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.10.2020 (08:09)     Sekcia bulvar

Vláda ve středu schválila nouzový stav, potrvá 30 dní. Budou s ním spojené zavřené střední školy v rizikových oblastech, omezení akcí na deset uvnitř a 20 venku. Aktuální vývoj pandemie včetně nouzového stavu projedná ve čtvrtek dopoledne krizový štáb. V Česku dál roste počet těch, kteří skončili s covid-19 v nemocnicích, je jich už bezmála tisíc. Kolik lidí s nemocí aktuálně bojuje, ale není jisté, kvůli závadě se neaktualizovala čísla na webu ministerstva zdravotnictví. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Jednou týdně, i jen ti problémoví. Žáci se vrací do lavic, kdy půjdou ve vašem kraji?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.06.2020 (17:07)     Sekcia bulvar

Druhý stupeň základních škol a střední školy obnoví od příštího týdne provoz přerušený kvůli koronaviru jen omezeně a různými způsoby. Některé základní školy budou mít každý den výuku pro jinou třídu, jiné třeba po dvou hodinách denně pro všechny třídy. Zájem o docházku by většina škol měla znát do konce tohoto týdne. Některé ho odhadují na 70 procent žáků. Střední školy s ohledem na program nabitý přijímacími zkouškami či maturitami plánují pro studenty hlavně možnost individuálních konzultací. Vyplývá to z vyjádření zástupců školských asociací.

 

Koronavirus ONLINE: Závada ministerstva „zatajila“ nová čísla. A zasedá krizový štáb

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.10.2020 (09:25)     Sekcia bulvar

Vláda ve středu schválila nouzový stav, potrvá 30 dní. Budou s ním spojené zavřené střední školy v rizikových oblastech, omezení akcí na deset uvnitř a 20 venku. Aktuální vývoj pandemie včetně nouzového stavu projedná ve čtvrtek dopoledne krizový štáb. V Česku dál roste počet těch, kteří skončili s covid-19 v nemocnicích, je jich už bezmála tisíc. Ráno ale nebylo jisté, kolik lidí s nemocí aktuálně bojuje, kvůli závadě se neaktualizovala čísla na webu ministerstva zdravotnictví. Chyba už byla napravena. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

„Riskujeme, že se situace vymkne z rukou,“ oznámil Macron. Francie zavřela školy a omezila pohyb

Koronavirus ONLINE: Závada „zatajila“ nová čísla. A krizový štáb řešil nouzový stav

Koronavirus zesílil. U českých hranic zavřou Rakušané školy, Švýcaři nově s rouškami v MHD

Praha kvůli koronaviru doporučila ředitelské volno. Které školy zavřou?

V Sokolově zkolabovalo 20 studentů střední školy: Co se jim stalo, je záhadou

8 otázek a odpovědí k přijímačkám na střední školy! Máme i úlohy z matematiky

Koronavirus ONLINE: Prymula ve Sněmovně hájí nouzový stav, zmínil stovky zemřelých

Nová mutace omikronu se šíří rychleji, varují experti. Objevily se i nové příznaky

Tvrdý lockdown u sousedů: Slovensko zakázalo vycházení, zavírá i školy

Koronavirus ONLINE: Nouzový stav v ČR od pondělí, žádá Prymula. Nezavřou základky a mateřinky

Skončí školáci znovu doma kvůli covidu? Hlavně školy nezavírejte, varují experti. I kvůli depresím

Druhá karanténa v Izraeli: Zavřené školy, obchoďáky a vycházky nejvýš 500 metrů od domu

„Očkovaní, promiňte.“ Vláda zavírá školy, obchody, kina, restaurace i kadeřnictví v Lotyšsku

Ruský velvyslanec byl na Hradě. Zmejevskij u Mynáře orodoval za záchranu střední školy

Deváťáci by se mohli vrátit v květnu do školy, míní Plaga. Kvůli přípravě na přijímačky

Koronavirus ONLINE: Prymula hájí nouzový stav. Zmínil stovky zemřelých a zákaz muzikálů

Koronavirus ONLINE: Nouzový stav v ČR od pondělí. Akce pro 10 lidí a sport bez diváků, žádá Prymula

Po karanténě rychlejší návrat do práce a školy? Zkrácení na 10 dní podporuje i Rážová

„Nerad nechávám problémy nevyřešené,“ říká student kybernetické bezpečnosti. Co vidí jako největší hrozbu?

Drsná opatření kvůli covidu: Co nyní 14 dní nesmíme!

Nouzový stav v ČR: Střední školy zavřely v 10 regionech a v hospodách u stolu nejvýš 6 lidí

Oliverek s SMA dostal své první ortézky: Jak pokračuje jeho léčba? Naděje na nejdražší lék zhasla

Koronavirus ONLINE: Nouzový stav v ČR od pondělí. A Sasko dá Čechům výjimku

V Česku dramaticky klesá proočkovanost povinnými vakcínami: Odborníci varují před následky

Záhada střední školy v New Jersey: Studenty postihuje mozkový nádor!

Přihlášky na střední školy finišují: Odborník radí, jak si vybrat na poslední chvíli!

V Česku bují skrytá nákaza, varují experti. Proč PES i přes „zlepšení“ vrčí na pětce?

Nad Českem prolétl vesmírný vlak Elona Muska. Miliardář má na oběžné dráze 360 družic

Válka je „nejlepší přítel“ infekčních nemocí, varují experti. Udeří na Ukrajinu vlna covidu?

Geniální chlapec z amerického Montgomery: V deseti maturita, v devatenácti právníkem!

Většina středoškoláků se vrátila do tříd. „Rotační výuka je teď zbytečná,“ říká ředitel smíchovské průmyslovky

„Virus nespí,“ varuje hlavní hygienička. Zmínila druhou vlnu i to, kde hrozí nebezpečí

Muži explodovala dezinfekce na ruce v autě: Hasiči varují řidiče!

Tisíce lidí na útěku: Sopka na Filipínách by mohla kdykoliv znovu vybuchnout, varují experti

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy