Koronavirus ONLINE: KSČM s nouzovým stavem napíná vládu. Opozici vadí malé zavřené obchody

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.11.2020 (10:00)     Sekcia bulvár

Poslanci ve čtvrtek rozhodují o prodloužení nouzového stavu, vláda ho chce na dalších 30 dní. Kabinet pro návrh nemá zajištěnou většinu, přiznal premiér Andrej Babiš (ANO). Opozice chce prodloužení kratší nebo žádné a kritizuje vládu, podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) nemůžou ale bez nouzového stavu pokračovat plošná opatření jako je zákaz vycházení, omezení prodeje a nebo školní docházky. Během středy přibylo v Česku 5515 nakažených, rizikové skóre kleslo ze 70 na 62 bodů. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Koronavirus ONLINE: 258 mrtvých a 4017 uzdravených v ČR. Roušky sundáme s nouzovým stavem?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     06.05.2020 (13:55)     Sekcia bulvar

Česko hlásí 258 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 7899 lidí, vyléčených je 4017 a aktuálně nakažených je pak 3624. Země podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěch (za ANO) už nemá plošný problém, musí se ale zaměřit na lokální ohniska. Jedním z nich je Chebsko, kde je 138 nakažených na 100 tisíc obyvatel, víc než v Praze. Kvůli nízkému podílu protilátek budeme lokání ohniska zřejmě řešit roky, zmínil Vojtěch. Člen Ústředního krizového štábu Roman Šmucler uvedl, že s nouzovým stavem skončí i plošná povinnost nošení roušek. Dál je lidé budou mít v MHD a ve vnitřních prostorách, vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) prohlášení ale rozporoval. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: 262 mrtvých a 4202 uzdravených v ČR. Roušky sundáme s nouzovým stavem?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     06.05.2020 (17:35)     Sekcia bulvar

Česko hlásí 262 mrtvých, koronavirem se dosud nakazilo 7933 lidí, vyléčených je 4202 a aktuálně nakažených je pak 3469. Země podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěch (za ANO) už nemá plošný problém, musí se ale zaměřit na lokální ohniska. Jedním z nich je Chebsko, kde je 138 nakažených na 100 tisíc obyvatel, víc než v Praze. Kvůli nízkému podílu protilátek budeme lokání ohniska zřejmě řešit roky, zmínil Vojtěch. Člen Ústředního krizového štábu Roman Šmucler uvedl, že s nouzovým stavem skončí i plošná povinnost nošení roušek. Dál je lidé budou mít v MHD a ve vnitřních prostorách, vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) prohlášení ale rozporoval. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: Rána pro malé obchody od ministra, 7360 mrtvých v ČR a Prymula u Babiše

Zdroj Zdroj: blesk.cz     24.11.2020 (05:35)     Sekcia bulvar

Vláda se mimořádně sejde kvůli možnému zmírnění opatření proti covidu už v neděli, aby obchody mohly případně v pondělí otevřít. V České televizi to uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) a fakticky tak avizoval možné přepnutí na třetí stupeň PES od 30. listopadu. Česko se přitom teprve toto pondělí dostalo z nejhoršího pátého stupně. Za pondělí laboratoře prokázaly 4 377 nových případů. Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) v České televizi tvrdil, že zatímco v supermarketech a :hypermarketech se koronavirus nešířil, v malých obchodech ano. A proto jsou dál zavřené. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: Hamáček zmínil katastrofu s nouzovým stavem, Vystrčil je v karanténě

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.02.2021 (18:20)     Sekcia bulvar

Počet potvrzených případů od začátku epidemie překročil v Česku milion, za úterý jich přibylo 9057. Rizikové skóre PES mírně kleslo na 70 bodů, pod hodnotu 1 je v Česku vrátilo i reprodukční číslo. Komunisté nechtějí prodlužovat nouzový stav za 14. únor, uvedl předseda KSČM Vojtěch Filip, vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček ale řekl, že jeho konec by teď byla katastrofa. Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) je opět v preventivní karanténě kvůli koronaviru. Důvodem je kontakt jeho blízkých spolupracovníků s osobou s nemocí covid-19. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

 

Sněmovna ŽIVĚ: Blatný připustil uvolnění do Vánoc. Za co to vláda schytala?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.11.2020 (14:25)     Sekcia bulvar

Poslanci ve čtvrtek posuzují další žádost vlády o souhlas s prodloužením nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru. Menšinová vláda ANO a ČSSD požádala Sněmovnu o souhlas s jeho prodloužením o 30 dnů do 20. prosince. Strany napříč opozicí i komunisté podporující vládu kritizují kabinet za zavřené malé obchody českých živnostníků, když můžou mít nadnárodní řetězce otevřeno. Lidé si můžou koupit křečka, ale ne zimní boty, zlobil se poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM). Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) pak naznačil, že v Česku by mohlo uvolnění na třetí stupeň přijít od Vánoc. Pojí se s tím otevření dalších obchodů a částečně i restaurací. Ve 13 hodin poslancům začala pauza a k nouzovému stavu se vrátí krátce po 14. hodině.

 

Sněmovna o nouzovém stavu: Blatný připustil uvolnění do Vánoc. Za co to vláda schytala?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.11.2020 (13:10)     Sekcia bulvar

Poslanci ve čtvrtek posuzují další žádost vlády o souhlas s prodloužením nouzového stavu kvůli epidemii koronaviru. Menšinová vláda ANO a ČSSD požádala Sněmovnu o souhlas s jeho prodloužením o 30 dnů do 20. prosince. Strany napříč opozicí i komunisté podporující vládu kritizují kabinet za zavřené malé obchody českých živnostníků, když můžou mít nadnárodní řetězce otevřeno. Lidé si můžou koupit křečka, ale ne zimní boty, zlobil se poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM). Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) pak naznačil, že v Česku by mohlo uvolnění na třetí stupeň přijít od Vánoc. Pojí se s tím otevření dalších obchodů a částečně i do restaurací. V 13 hodin poslancům začala pauza a k nouzovému stavu se vrátí až po debatě o superhrubé mzdě.

 

KSČM zuří: Neférové jednání vlády! Filip hrozí koncem tolerance, dál vadí zavřené skiareály

Zdroj Zdroj: blesk.cz     31.01.2021 (15:40)     Sekcia bulvar

Vedení komunistické strany se bude příští týden zabývat tím, za jakých podmínek může tolerovat současnou vládu. Podle názoru místopředsedy KSČM Stanislava Grospiče není jednání vlády ani premiéra Andreje Babiše (ANO) férové a komunisté si ho nenechají líbit. KSČM o tom dnes informovala na twitteru. Grospič v pátek v České televizi vyjádřil rozčarování nad přístupem vlády k podmínkám, jejichž splnění komunisté požadovali výměnou za podporu státního rozpočtu a prodloužení nouzového stavu. V sobotu se rozzuřil i šéf KSČM Vojtěch Filip.

 

Nakoupíte během květnových svátků? Kdy mají obchody otevřeno a kdy musí být zavřené?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     28.04.2020 (09:41)     Sekcia bulvar

Budou v květnu zavřené obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních?. Podívejte se na celoroční přehled svátků, kdy se do svého obchodu dostanete a kdy vás naopak uvítají jen zavřené dveře.

 

Nakoupíte si na Velikonoce? Známe pravidla pro oba svátky v nouzovém stavu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.04.2021 (08:11)     Sekcia bulvar

Obchody s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních zůstanou na Velký pátek i Velikonoční pondělí zavřené a tentokrát s nimi zavřou dveře i malé obchody. Za normálních okolností dveře obchodů zavře pouze pondělní svátek. Podívejte se na celoroční přehled svátků, kdy se do svého obchodu dostanete a kdy vás naopak uvítají jen zavřené dveře.

 

Lockdown neskončí? V KSČM padlo zásadní doporučení, Babiš má s nouzovým stavem šanci

Zdroj Zdroj: blesk.cz     25.03.2021 (14:13)     Sekcia bulvar

Lockdown v Česku by měl pokračovat i po 28. březnu, do kdy je prozatím vyhlášen nouzový stav. V pátek má Sněmovna hlasovat o jeho prodloužení a vládě Andreje Babiše (ANO) se blýsklo na lepší časy. Poslanci KSČM dostali doporučení od stranického výkonného výboru, aby hlasovali pro prodloužení. A také poslanec STAN Petr Gazdík nevyloučil, že hnutí podpoří prodloužení, byť nikoli o 30 dní, ale o 14 dní.

Jak nakoupíte na Nový rok? Podívejte se, při kterých svátcích musí zůstat obchody zavřené

Lockdown patrně neskončí: V KSČM padlo zásadní doporučení, Babiš s nouzovým stavem uspěje?

Koronavirus ONLINE: Hamáček zmínil katastrofu s nouzovým stavem a víc vakcíny pro Česko

Jak nakoupíte na Den vítězství? Podívejte se, při kterých svátcích musí zůstat obchody zavřené

Ve čtvrtek máte s nákupem smůlu. Kdy kromě 28. října jsou ještě obchody zavřené?

Blatný: Vláda zváží zpřísnění opatření, malé obchody nezavře. Stav nouze platí do Vánoc

Ve čtvrtek máte s nákupem smůlu. Na svátek 28. října jsou obchody zavřené

Jak nakoupíte během květnových svátků? Podívejte se, při kterých svátcích musí zůstat obchody zavřené

Koronavirus ONLINE: 16 329 případů za den v Česku a nával v obchodech i na sjezdovkách

Koronavirus ONLINE: 16 329 případů za den v ČR. A zákaz přijímat část pacientů do nemocnic

Den vítězství připravil Čechy o nákupy. Které další svátky znamenají zavřené obchody?

Koronavirus ONLINE: Vakcíny i pro Plzeň. A další problémy s davy sáňkařů na českých kopcích

Češi „vyzráli“ na zavřené obchody. Za nákupním šílenstvím vyrazili do Polska

Jak nakoupíte během svátků v červenci? Podívejte se, při kterých svátcích musí zůstat obchody zavřené

Sněmovna ŽIVĚ: Ondráček se navezl do vlády za zimní boty. Bartoš udeřil: Babiš zavřel zemi

Koronavirus ONLINE: Vláda čeká s nouzovým stavem na hejtmany. A lockdown na Slovensku?

Stav nouze prodloužili poslanci do 12.12. na přání KSČM. Blatný připustil uvolnění do Vánoc

Jak nakoupíte na Vánoce? Podívejte se, při kterých svátcích musí zůstat obchody zavřené

Jak nakoupíte během Velikonoc? Podívejte se, při kterých svátcích musí zůstat obchody zavřené

Otevírací doba 2022: Podívejte se, při kterých svátcích musí zůstat obchody zavřené

Koronavirus ONLINE: 8000 mrtvých v ČR. Naděje pro malé obchody, a co kadeřnictví?

Blatný: Vláda zváží zpřísnění opatření, malé obchody zavírat nechceme. Stav nouze do Vánoc

Nakoupíte během Dne české státnosti? Podívejte se, kdy musí mít obchody zavřeno

Nakoupíte 17. listopadu? Podívejte se, při kterých svátcích musí zůstat obchody zavřené

V pátek máte s nákupem smůlu. Na Den vítězství zůstanou obchody většinou zavřené

Otevírací doba na Silvestra a Nový rok: Kdy poprvé nakoupíte v roce 2023?

Otevírací doba na Silvestra a Nový rok: Jak nakoupíte na novoroční oslavy a po nich?

Koronavirus ONLINE: Obchody čekají fronty, lidem v mrazu dají čaj. A Klaus zuří kvůli Blatnému

Koronavirus ONLINE: Hospody i obchody už se těší na zákazníky. A Klaus zuří po úderu od Blatného

Koronavirus ONLINE: 186 mrtvých a 6746 nakažených v ČR. Zeman chce hranice zavřené rok

Koronavirus ONLINE: Metnar dal ránu malým obchodům, 7360 mrtvých v ČR a Prymula u Babiše

Nakoupíte si na Nový rok? Známe pravidla pro tento svátek v nouzovém stavu

Víte, během kterých svátků si nakoupíte? Podívejte se, při kterých svátcích musí zůstat obchody zavřené

Koronavirus ONLINE: Roušky na zastávkách, zavřené kluby i restaurace a další omezení v ČR

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy