Vláda znovu vypíná Česko: Zavře hospody i hotely, obchody pojedou dál. A zákaz kávy v kelímku končí

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.12.2020 (19:02)     Sekcia bulvár

Vláda na návrh ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) rozhodla o tom, že se Česko vrátí ze třetího do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Přísnější stupeň bude platit od pátku. Podle informací Blesk Zpráv se znovu zavřou hotely, restaurace, bary, vnitřní sportoviště, fitness centra či bazény. Naopak otevřené moou zůstat všechny obchody a také služby, tedy například kadeřnictví., Za přísných podmínek mohou fungovat od 18. prosince i ski areály. Premiér Andrej Babiš (ANO) už dopoledne slíbil provozům, které budou muset zavřít, stoprocentní kompenzace. Ministerstvo školství zároveň oznámilo, že kvůli epidemii prodlouží vánoční prázdniny, děti a studenti půjdou do školy naposledy v pátek 18. prosince. Sledujte přímý přenos tiskové konference po jednání kabinetu. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

ŽIVĚ: Hospody a bazény zavřou od pátku, rozhodla vláda. A zákaz kávy a čaje v kelímku končí

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.12.2020 (18:18)     Sekcia bulvar

Česko na návrh ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) rozhodla o tom, že se Česko vrátí ze třetího do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Přísnější stupeň bude platit od pátku. Podle informací Blesk Zpráv se znovu zavřou hotely, restaurace, bary, vnitřní sportoviště, fitness centra, bazény. Naopak otevřené moou zůstat všechny obchody a také služby, tedy například kadeřnictví., Za přísných podmínek by mohly fungovat i ski areály. Premiér Andrej Babiš (ANO) už dopoledne slíbil provozům, které budou muset zavřít, stoprocentní kompenzace. Ministerstvo školství zároveň oznámilo, že kvůli epidemii prodlouží vánoční prázdniny, děti a studenti půjdou do školy naposledy v pátek 18. prosince. Sledujte přímý přenos tiskové konference po jednání kabinetu.

 

Čekáme na tiskovku: Hospody a bazény zavřou od pátku. A zákaz kávy a čaje v kelímku končí

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.12.2020 (17:44)     Sekcia bulvar

Vláda projednává návrh ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO), aby se Česko vrátilo ze třetího do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Podle informací Blesk Zpráv od pátku znovu zavřou restaurace, bary, vnitřní sportoviště, fitness centra, bazény, obchody by měly zůstat otevřené. Premiér Andrej Babiš (ANO) už dopoledne slíbil provozům, které budou muset zavřít, stoprocentní kompenzace. Ministerstvo školství zároveň oznámilo, že kvůli epidemii prodlouží vánoční prázdniny, děti a studenti půjdou do školy naposledy v pátek 18. prosince. Čekáme na tiskovou konferenci, která by měla začít kolem 18:00.

 

„Tohle už je moc.“ Zákaz kávy v kelímku nadzvedl Hamáčka i kavárny. A hospody děsí zavření

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.12.2020 (18:19)     Sekcia bulvar

 Vláda musí přijít s novým systémem odškodnění restaurací, provozovny nemají peníze na zapínání a vypínání provozu bez kompenzace škod, uvedl v reakci na plánované zavření restaurací ve 4. stupni PES restauratér Luboš Kastner. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) o tom vláda bude diskutovat. Kabinet přitom ve svém opraveném nařízení ohledně prodeje nápojů z restaurací a jejich výdejových okének zakázal i prodej nealkoholických nápojů s sebou - včetně kávy či čaje do kelímku. Novinka šokovala nejen kavárny, ale i ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Pro CNN Prima News uvedl, že se ji pokusí v pondělí na vládě změnit.

 

Epicentrum: Vicepremiér Havlíček vs. hostinský o chaosu v otvírání a zavírání restaurací

Zdroj Zdroj: blesk.cz     16.12.2020 (12:15)     Sekcia bulvar

Zákaz kávy v kelímku, otevřené obchody, do kterých by nikdo neměl chodit, a také dotřetice zavřené restaurace. To není Kocourkov, ale Česko v časech koronaviru. Proč se vláda rozhodla dát další ránu už tak zdecimovaným restauracím, hotelům a penzionům? A jak se s touto věčně se měnící situací vypořádávají sami majitelé? Nejen o tom byla řeč ve středečním Epicentrum s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) a majitelem pivovaru, restaurace a penzionu Malý Janek, Jiřím Janečkem.

 

Živě z Blesku: Vicepremiér Havlíček vs. hostinský o chaosu v otvírání a zavírání restaurací

Zdroj Zdroj: blesk.cz     16.12.2020 (12:15)     Sekcia bulvar

Zákaz kávy v kelímku, otevřené obchody, do kterých by nikdo neměl chodit, a také dotřetice zavřené restaurace. To není Kocourkov, ale Česko v časech koronaviru. Proč se vláda rozhodla dát další ránu už tak zdecimovaným restauracím, hotelům a penzionům? A jak se s touto věčně se měnící situací vypořádávají sami majitelé? Nejen o tom bude dnešní Epicentrum s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO) a majitelem pivovaru, restaurace a penzionu Malý Janek, Jiřím Janečkem. Sledujte od 12:30.

 

Češi si nesmí koupit ani kávu do kelímku, hospody děsí zavření. Kavárna: Rve nám to srdce

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.12.2020 (14:59)     Sekcia bulvar

Vláda musí přijít s novým systémem odškodnění restaurací, provozovny nemají peníze na zapínání a vypínání provozu bez kompenzace škod, uvedl v reakci na plánované zavření restaurací ve 4. stupni PES restauratér Luboš Kastner. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) o tom vláda bude diskutovat. Vláda přitom ve svém opraveném nařízení ohledně prodeje nápojů z restaurací a jejich výdejových okének zakázala i prodej nealkoholických nápojů s sebou - včetně kávy či čaje do kelímku. Veškeré nápoje si tak musí zákazník vypít přímo v provozovně, kde si je zakoupil. 

 

Čekáme na tiskovku: Zavře PES zase hospody a obchody? A vláda chce nouzový stav do ledna

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.12.2020 (17:40)     Sekcia bulvar

Vláda v pondělí požádala Sněmovnu o souhlas s prodloužením nouzového stavu, podle premiéra Andreje Babiše (ANO) chce opět prodloužení o 30 dní - tedy až do 11. ledna. Poslanci zatím vždy souhlasili pouze se zkráceným termínem. Poslední prodloužení nouzového stavu, který umožňuje státu vydávat nařízení proti šíření koronaviru, vyprší k 12. prosinci. Kabinet také posuzoval zhoršení epidemického skóre systému PES, které v neděli po třinácti dnech stouplo z 57 na 64 bodů. To odpovídá vyššímu než nyní platnému třetímu stupni rizika. A kdyby se Česko vrátilo do „čtyřky“, musely by znovu zavřít hospody, služby i většina obchodů. Čekáme na tiskovou konferenci kabinetu.

 

Vláda pustila Česko do třetího stupně. Ve čtvrtek otevřou všechny obchody, restaurace i služby

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.11.2020 (10:55)     Sekcia bulvar

Ministři na mimořádném jednání rozhodli, že ČR přejde do třetího stupně systému PES. Mohou tak otevřít všechny obchody, restaurace a služby. Nebude to ale od pondělí, ale až od čtvrtka 3. prosince, oznámil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Rozvolnění nastane i v případě, že by došlo k drobnému výkyvu ve skóre. Od příštího týdne také skončí zákaz nedělního prodeje, končí také noční zákaz vycházení. Že by se Česko do konce roku posunulo do druhého stupně, ministr nepředpokládá.

 

Koronavirus ONLINE: Hospody i obchody už se těší na zákazníky. A Klaus zuří po úderu od Blatného

Zdroj Zdroj: blesk.cz     02.12.2020 (13:25)     Sekcia bulvar

Česko ve čtvrtek přejde na třetí stupeň protiepidemického systému PES, který je už 10. den v řadě na hodnotě 57. Lidem se znovu otevřou restaurace, malé obchody nebo kadeřnictví a bazény. Všude tam si připravují na návrat zákazníků, kteří sem od října nemohli, končí i noční zákaz vycházení. V Česku za úterý přibylo 5176 případů koronaviru. Ministerstvo zdravotnictví vedené Janem Blatným (za ANO) zařadilo bývalého prezidenta Václava Klause mezi známé osobnosti šířící dezinformace o koronaviru, ten se brání otevřeným dopisem. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus v Česku: Do Vánoc zavřou obchody?

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     14.12.2020 (05:00)     Sekcia bulvar

Česko čeká další zpřísnění opatření. Vláda premiéra Andreje Babiše (66, ANO) dnes rozhodne o přesunu země do 4. stupně PES. Zavřít kvůli tomu budou muset hotely, restaurace a fitka. Obchody mají mít výjimku.

Koronavirus ONLINE: PES stoupl na „čtyřku“, zavře zvýšené riziko znovu obchody a hospody?

Babiš tepe zákaz, který obhajoval. Chce delší prázdniny pro děti a „PES není zákon“

Bude PES zase zavírat hospody a obchody? A vláda chce nouzový stav až do 11. ledna

Zátah na rebely: „Jděte už do p*dele,“ vzkázal hostinský. Vláda hospody opět zcela zavře?

Koronavirus ONLINE: Na Česko znovu vrčí PES. Hospody zavřely a Prymula odmítl Babiše

Přehledně: Nouzový stav na 30 dní! Hospody do 22:00, zákaz vánočních trhů i omezení akcí

Rakousko „utahuje šrouby“: Obchody otevřou nejdřív v únoru, hotely v březnu a povinné respirátory

Do hospody zašel i princ William. Britové vzali útokem otevřené putyky a kadeřnictví

Hospody potřetí na kolenou: „Kdo tyhle nápady plodí?“ nechápou výčepní. Chaos je děsí

Evropa rozvolňuje: Ve Francii na zahrádky, v Německu do kina a dovolená v Rakousku

Ministři řeknou, jaký čeká Česko advent. Otevřou restaurace, obchody a kadeřnictví?

Polsko uvolňuje, Češi tam míří na nákup i lyže. Otevřou hotely, hospody rebelují

Pozor! 28. říjen zavře obchody

Blatný: Vláda zváží zpřísnění opatření, malé obchody nezavře. Stav nouze platí do Vánoc

Zmátoří se po krizi hospody? Nepřišli ani skalní, zoufá si majitelka! Jak to vidí odborník?

Zákaz nočního vycházení a nedělního prodeje v ČR! Vláda opět utáhla šrouby: Přehled opatření

Hotely a restaurace asi zavřou koncem týdne, oznámil Havlíček. Přežijí vánoční trhy?

Koronavirus ONLINE: V Česku ožívá obchod, hospody i služby. A Kellner lidi vítá zázvorem

ŽIVĚ: Nouzový stav v Česku na 30 dní! Hospody do 22:00, zákaz vánočních trhů i omezení akcí

Češi si nesmí ani koupit čaj do kelímku, hospody děsí zavření. Restauratér: Je to nefér

Češi šetří, obchody i hospody trnou. Expert: Je to brutální! A nedělní zákaz nemá smysl

Češi si nesmí koupit ani kávu do kelímku, hospody děsí zavření. Restauratér: Je to nefér

Koronavirus ONLINE: Ivana Zemanová předala roušky. Na ČR znovu vrčí PES, hospody zavřely

Koronavirus ONLINE: Na Silvestra v Česku noční zákaz vycházení? A zoufající hospody i fitka

Zákaz nočního vycházení v ČR! A obchody musí zavřít v neděli. Opatření vlády přehledně

PES začne cenit zuby možná už na Boží hod. V neděli znovu bez nákupů, a co setkávání rodin?

Přímý přenos: Od pondělí otevřou hospody i wellness. Vláda musela ustoupit rozsudku

Koronavirus ONLINE: 213 mrtvých v ČR. A nový plán pro obchody, hospody i kadeřnice

Koronavirus ONLINE: 210 mrtvých v ČR, 7187 případů. A nový plán pro obchody i hospody

PES vrčí na 4 a vláda rozhodla: Česko zůstane na trojce

PES cení zuby: Česko se opět zavřelo!

Nakoupíte si na Nový rok? Známe pravidla pro tento svátek v nouzovém stavu

Čekáme na tiskovku: Ministři řeknou, jaký čeká Česko advent. Otevřou restaurace a kadeřnictví?

Koronavirus ONLINE: Otevřené obchody, restaurace a služby v Česku. A 4563 případů za středu

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy