Sněmovna jedná o druhé ústavní žalobě na Trumpa. Kapitol se změnil na vojenskou noclehárnu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.01.2021 (17:15)     Sekcia bulvár

Týden po vpádu jeho příznivců do Kapitolu začala americká Sněmovna reprezentantů projednávat návrh ústavní žaloby na končící hlavu státu Donalda Trumpa. K obvinění z „podněcování ke vzpouře“ se už přiklonilo i několik republikánských kongresmanů a je tak prakticky jasné, že Trump bude po dnešku jako první prezident v dějinách USA obžalován podruhé. Na hlasování o obžalobě, neboli impeachmentu, se možná bude čekat až do pozdního odpoledne washingtonského času (okolo půlnoci SEČ). Před budovou Kapitolu i v ní jsou po zuby ozbrojené jednotky Národní gardy pro případ, že by opět dorazil dav Trumpových příznivců, před akcí se tu i prospali. Na druhou stranu prezidentovi odpůrci pořádali automobilovou demonstraci, v níž volají po impeachmentu. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Trumpův pád ještě před nástupem Bidena? Sněmovna jedná o druhé ústavní žalobě na prezidenta

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.01.2021 (16:00)     Sekcia bulvar

Týden po vpádu jeho příznivců do Kapitolu začala americká Sněmovna reprezentantů projednávat návrh ústavní žaloby na končící hlavu státu Donalda Trumpa. K obvinění z „podněcování ke vzpouře“ se už přiklonilo i několik republikánských kongresmanů a je tak prakticky jasné, že Trump bude po dnešku jako první prezident v dějinách USA obžalován podruhé. Na hlasování o obžalobě, neboli impeachmentu, se možná bude čekat až do pozdního odpoledne washingtonského času (okolo půlnoci SEČ). Před budovou Kapitolu i v ní jsou po zuby ozbrojené jednotky Národní gardy pro případ, že by opět dorazil dav Trumpových příznivců. Na druhou stranu prezidentovi odpůrci pořádali automobilovou demonstraci, v níž volají po impeachmentu.

 

„Podněcuje vzpouru.“ Demokraté tasili ústavní žalobu na Trumpa, stihnou ho sesadit?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.01.2021 (18:50)     Sekcia bulvar

Zástupci Demokratické strany v pondělí v americké Sněmovně reprezentantů formálně prezentovali usnesení o ústavní žalobě na končícího prezidenta Donalda Trumpa. Návrh má jediný bod, kterým je obvinění z „podněcování vzpoury“ v souvislosti se středečními nepokoji na washingtonském Kapitolu. Podle vyjádření demokratů by se o rezoluci mohlo hlasovat už za dva dny.

 

„Podněcuje vzpouru.“ Demokraté tasili ústavní žalobu na Trumpa, stihnout ho sesadit?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.01.2021 (18:50)     Sekcia bulvar

Zástupci Demokratické strany v pondělí v americké Sněmovně reprezentantů formálně prezentovali usnesení o ústavní žalobě na končícího prezidenta Donalda Trumpa. Návrh má jediný bod, kterým je obvinění z „podněcování vzpoury“ v souvislosti se středečními nepokoji na washingtonském Kapitolu. Podle vyjádření demokratů by se o rezoluci mohlo hlasovat už za dva dny.

 

Trump a druhý impeachment: Proč by se ho měl odcházející prezident bát

Zdroj Zdroj: blesk.cz     16.01.2021 (05:40)     Sekcia bulvar

Americká Sněmovna reprezentantů podle očekávání podpořila návrh ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa (74). Trump se tak stal prvním prezidentem v historii, proti němuž zákonodárci vedou impeachment dvakrát. Proč šéf Bílého domu čelí ústavní žalobě těsně před koncem jeho volebního období a co to pro odcházejícího prezidenta může znamenat do budoucna? Impeachment a jeho dopady podrobně rozebra web televize Sky News.

 

Už padají první hlavy: Kapitol měl proti davu jen laxní obranu, Trump přišel o svůj twitter

Zdroj Zdroj: blesk.cz     09.01.2021 (00:45)     Sekcia bulvar

Příznivcům prezidenta Spojených států Donalda Trumpa se tuto středu podařilo vniknout do budovy amerického Kongresu. Kapitol by měl ale být jedním z míst s nejdůkladnější ostrahou, přesto se demonstranti dostali poměrně snadno dovnitř. Policie Kapitolu proti davu nabídla jen malý odpor, její šéf Steven Sund hned ve čtvrtek rezignoval. Celá věc se bude vyšetřovat a demokrati slibují, že „budou padat hlavy“. Z páchání násilností bylo formálně obviněno 15 osob a kvůli nebezpečí jejich dalšího podněcování společnost Twitter trvale zablokovala účet Donalda Trumpa. 

 

Demokraté tlačí na konec Trumpa, ten brzdí další protesty. Uspěje druhá ústavní žaloba?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.01.2021 (20:20)     Sekcia bulvar

Týden po vpádu jeho příznivců do Kapitolu projednává americká Sněmovna reprezentantů návrh ústavní žaloby na končící hlavu státu Donalda Trumpa. K obvinění z „podněcování ke vzpouře“ se už přiklonilo i několik republikánských kongresmanů a je tak prakticky jasné, že Trump bude po středě jako první prezident v dějinách USA obžalován podruhé. Na hlasování o obžalobě neboli impeachmentu se bude čekat zřejmě do 16 hodin washingtonského času (22:00 SEČ). Před budovou Kapitolu i v ní jsou po zuby ozbrojené jednotky Národní gardy pro případ, že by opět dorazil dav Trumpových příznivců, prezident vzkázal svým příznivcům, aby se na dalších chystaných demonstracích zdrželi násilností.

 

Cenzura Trumpa: Za hranou, nebo oprávněná? Hlavní problém gigantů leží někde jinde

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.01.2021 (05:20)     Sekcia bulvar

Sociální sítě a technologické společnosti se dlouho dušovaly, že do politiky zasahovat nebudou. Postupem času ale začaly zjišťovat, že příspěvkům lidí musí dát určitý řád a teď to vypadá, že do vlastního pojetí regulace nakročily naplno. Útok na americký Kapitol, při kterém zemřelo pět lidí, je vyburcoval k velkému kroku – zakázaly profil prezidenta Donalda Trumpa a stejně silně šlapou po jeho příznivcích a jejich vyjádřeních. V ilegalitě dokonce skončila celá jedna nová síť. Nastala doba cenzury? Odpověď není jednoduchá. Větší problém ale číhá jinde.

 

Už padají první hlavy: Kapitol měl proti davu jen laxní obranu, kdo selhal nejvíc?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.01.2021 (17:50)     Sekcia bulvar

Příznivcům prezidenta Spojených států Donalda Trumpa se tuto středu podařilo vniknout do budovy amerického Kongresu. Kapitol by měl ale být jedním z míst s nejdůkladnější ostrahou, přesto se demonstranti dostali poměrně snadno dovnitř. Policie Kapitolu proti davu nabídla jen malý odpor, její šéf Steven Sund hned ve čtvrtek rezignoval. Celá věc se bude vyšetřovat a demokrati slibují, že „budou padat hlavy“.

 

Věrný viceprezident odmítl Trumpovo odvolání. Demokraté chystají ústavní žalobu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.01.2021 (06:40)     Sekcia bulvar

Viceprezident Spojených států Mike Pence v dopise šéfce Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové oznámil, že odmítá uplatnit 25. dodatek ústavy a prohlásit prezidenta Donalda Trumpa za neschopného výkonu funkce. Tento postoj se všeobecně očekával, dnes dopoledne místního času (odpoledne SEČ) demokraté přejdou k prosazování ústavní žaloby, napsala agentura AP. Sněmovna reprezentantů přesto v noci na dnešek schválila výzvu, aby Pence 25. dodatek použil. Navrhovaná ústavní žaloba reaguje na události minulé středy, kdy dav Trumpových příznivců zaútočil na budovu Kongresu, kde se právě projednávaly výsledky prezidentských voleb.

 

Babiš si po řádění v USA změnil „profilovku“. Trump to schytal i od Bushe: Odporný pohled

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.01.2021 (09:57)     Sekcia bulvar

Středeční dění ve Washingtonu, kde příznivci amerického prezidenta Donalda Trumpa na několik hodin obsadili budovu Kapitolu, šokovalo světové lídry. I premiéra Andreje Babiše (ANO), který si kvůli situaci dokonce změnil svou dlouholetou profilovou fotografii na sociální síti twitter. K výzvám k respektování demokracie se v noci na dnešek připojili představitelé Evropské unie, evropských i latinskoamerických států. Američtí demokratičtí exprezidenti Bill Clinton a Barack Obama z násilí viní přímo Trumpa. Situaci odsoudil také republikánský exprezident George W. Bush.

Po Babišovi zlomil hůl nad Trumpem další premiér. Netanjahu smazal důležitou fotku

Trump čelí druhému impeachmentu. Ústavní žalobu podpořila i desítka „jeho“ republikánů

„Nezvladatelný sobec.“ Po útoku na Kapitol chtějí Trumpovu hlavu i republikáni. Skončí hned?

Dcera zostudila mámu, která dostala do nosu u Kapitolu: Lhala, že jde jinam

Už padají první hlavy: Kdo pustil fanatiky do Kapitolu? Trumpovi Twitter smazal účet

Trumpovi příznivci zaútočili na Kapitol. Kongres přerušil jednání o potvrzení voleb

KLDR chystá obří vojenskou přehlídku. Promluví i Kim, bude muset přiznat selhání

FBI vyšetřuje přes 160 osob kvůli útoku na Kapitol. Na stole je krádež pošty i vražda

Chuck Norris, nebo »ošklivější dvojník«? Herec se brání nařčení, že podporoval útok na Kapitol!

Trump se svým vetem neuspěl. Zákon o obranném rozpočtu našel podporu ve Sněmovně

Trumpovi příznivci řádili v Kapitolu: Čtyři mrtví, nastražená bomba i slzný plyn

Trump čelí druhému impeachmentu. Ústavní žalobu podpořila většina Sněmovny reprezentantů

Koronavirus ONLINE: 290 mrtvých v ČR. Trumpa naštvala „nepřijatelná odpověď“ epidemiologa

Koronavirus ONLINE: Většina Čechů se bojí druhé vlny. A ohnisko v univerzitním městě

Schwarzenegger s mečem v ruce: Vpád do Kapitolu přirovnal exguvernér ke Křišťálové noci

Koronavirus ONLINE: Babiš chce urychlit otevření hranic. Druhé vlny se nejvíc bojí senioři

Nakažený Trump to za vyjížďku schytal od lékařů. A covid má i jeho blonďatá mluvčí

Koronavirus ONLINE: Babiš kvůli otevření hranic svolal vládu. A Češi se bojí druhé vlny

Trump je jednou nohou ze špitálu, za vyjížďku to schytal od lékařů a má nakaženou mluvčí

Trump nemá vyhráno a dostane remdesivir i v Bílém domě. Za vyjížďku to schytal od lékařů

Insolvenční řízení populární herečky a dabérky: Gajerová čelí žalobě!

Drancovali Kapitol, ale spadla klec. FBI zatkla „Šamana“ a výtržníka s řečnickým pultem

Ušlapání, infarkt a mrtvice: V Kapitolu zemřeli kromě veteránky další tři Trumpovi fanatici

Rána pro Trumpa před vysláním do boje o Bílý dům: Opouští ho dosud věrná žena

Kamarád Trumpa se raduje. Prezident uchránil před vězením svého exporadce Stonea

To snad ne! Meghan jako velká hrozba pro Trumpa

Tvrdá rána pro Trumpa: Exporadce může vydat paměti, rozhodl soud. Prezidenta nelíčí lichotivě

Za pěstování 28 rostlin konopí dostal muž podmínku: Vrchní soud trest změnil na 6 let "natvrdo!

Hudebník Neil Young zažaloval Trumpovu kampaň za nedovolené používání jeho písní

Babiše mrzí nepokoje v USA. Do Trumpa šijí i jeho předchůdci: Šok a odporný pohled

Trumpa s covidem kurýrují ve VIP apartmá

Poslední klíčová debata Trumpa a Bidena: Překvapivě klidná, ale stejně plná útoků

Ivana se obula do Melanie! Tohle si za rámeček nedá

Žalobce kauzy Čapí hnízdo čelí kárné žalobě. Šéf vytýká Šarochovi průtahy v dalších kauzách

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy