Opatření nestačí, Češi je nedodržují, přiznal Prymula. Přitvrdí vláda v Česku?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.02.2021 (13:30)     Sekcia bulvár

Nynější opatření nejsou podle epidemiologa a bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly dostatečná ani pro udržení současného stavu epidemie koronaviru. Za špatný nápad považuje zrušení zákazu vycházení. Zásadní je, aby základní nařízení lidé dodržovali. Nelze už přijít se zásadně razantnějšími restrikcemi, šlo by spíše o kosmetické úpravy, řekl dnes Prymula v diskusním pořadu televize Prima. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Opatření nestačí, Češi je nedodržují, přiznal Prymula. Přitvrdí ještě vláda?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     14.02.2021 (13:30)     Sekcia bulvar

Nynější opatření nejsou podle epidemiologa a bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly dostatečná ani pro udržení současného stavu epidemie koronaviru. Za špatný nápad považuje zrušení zákazu vycházení. Zásadní je, aby základní nařízení lidé dodržovali. Nelze už přijít se zásadně razantnějšími restrikcemi, šlo by spíše o kosmetické úpravy, řekl dnes Prymula v diskusním pořadu televize Prima.

 

Koronavirus ONLINE: 3100 případů za neděli, Prymula odmítl promoření ČR. A vláda znovu přitvrdí

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.10.2020 (06:05)     Sekcia bulvar

V Česku od pondělí začínají platit nová opatření, premiér Andrej Babiš (ANO) ale už zmínil, že ve středu dojde k jejich zpřísnění. Vláda by o nich měla rozhodnout dnes. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) odmítl pro CNN Prima News strategii promoření celé populace. V ČR za neděli přibylo 3104 případů, o víkendech se ale méně testuje. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: Prymula přitvrdí opatření. A Česko odtajnilo data o zahlcení hygieny

Zdroj Zdroj: blesk.cz     23.09.2020 (11:10)     Sekcia bulvar

Tým Chytré karantény zveřejnil data o tom, jak se daří v Česku trasovat koronavirus. Z údajů je například patrné, že za posledních 14 dní je nedořešených 2525 pozitivních případů a 4486 rizikových kontaktů. Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) oznámí ve středu další zpřísnění opatření v Česku, kde za úterý přibylo 2394 nakažených koronavirem. Restaurace a bary budou muset zavírat ve 22:00 už od čtvrtka, avizoval pro iDnes.cz. Ve stejný den omezí i sportovní akce pro diváky ma 2000 sedících. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: Česko odtajnilo data o zahlcení hygieny. A Prymula přitvrdí opatření

Zdroj Zdroj: blesk.cz     23.09.2020 (08:40)     Sekcia bulvar

Tým Chytré karantény zveřejnil data o tom, jak se daří v Česku trasovat koronavirus. Z údajů je například patrné, že za posledních 14 dní je nedořešených 2525 pozitivních případů a 4486 rizikových kontaktů. Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) oznámí ve středu další zpřísnění opatření v Česku, kde za úterý přibylo 2394 nakažených koronavirem. Restaurace a bary budou muset zavírat ve 22:00 už od čtvrtka, avizoval pro iDnes.cz. Ve stejný den omezí i sportovní akce pro diváky ma 2000 sedících. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: ČR je v nouzovém stavu. Prymula přitvrdí a posvětil miliony na vakcíny

Zdroj Zdroj: blesk.cz     05.10.2020 (10:14)     Sekcia bulvar

Úderem půlnoci začal v Česku na 30 dní platit nouzový stav a další s ním spojená opatření. Většina středních škol je zavřená, v hospodách může k jednomu stolu nejvýš šest hostů a na vnitřní akce maximálně deset lidí, sport je bez diváků. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) představí dlouhodobý plán opatření v pátek 9. října, řekl v ČT. Po pondělním jednání vlády pak řekl, že pokud by 30 až 40 procent obyvatel země nerespektovalo současná opatření, zhruba za deset dnů by se zřejmě muselo přitvrdit. Premiér Andrej Babiš (ANO) pro Blesk Zprávy nicméně uvedl, že Česko situaci zvládá. Vláda v pondělí také schválila uvolnit 150 milionů korun na nákup vakcín proti koronaviru. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Vláda přitvrdí na horách a dál omezí pohyb: Prymula načrtl nová opatření, míří i na firmy

Zdroj Zdroj: blesk.cz     28.01.2021 (14:10)     Sekcia bulvar

Vláda Andreje Babiše (ANO) se po necelém dni sejde na dalším mimořádném jednání. Ministři se pomocí videokonference propojí zřejmě až v 15 hodin místo avizované druhé odpoledne. A jednání se může protáhnout do večera. Úkol připravit další vlnu přísnějších opatření měli například ministři zdravotnictví, vnitra, průmyslu a obchodu, nebo ministryně pro místní rozvoj. Podle poradce premiéra Romana Prymuly je v ohrožení zdravotnický systém. Prymula pro Blesk Zprávy uvedl, že ministři mají probrat omezení v horských areálech, omezení pohybu lidí a zřejmě vyšlou „silný apel“ k převedení zaměstnanců na home office.

 

Koronavirus ONLINE: ČR je v nouzovém stavu. Prymula přitvrdí a školy dostanou respirátory

Zdroj Zdroj: blesk.cz     05.10.2020 (11:40)     Sekcia bulvar

Úderem půlnoci začal v Česku na 30 dní platit nouzový stav a další s ním spojená opatření. Většina středních škol je zavřená, v hospodách může k jednomu stolu nejvýš šest hostů a na vnitřní akce maximálně deset lidí, sport je bez diváků. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) představí dlouhodobý plán opatření v pátek 9. října, řekl v ČT. Po pondělním jednání vlády pak sdělil, že pokud by 30 až 40 procent obyvatel země nerespektovalo současná opatření, zhruba za deset dnů by se zřejmě muselo přitvrdit. Premiér Andrej Babiš (ANO) pro Blesk Zprávy nicméně uvedl, že Česko situaci zvládá. Vláda v pondělí schválila uvolnit 2,9 milionu respirátorů pro školy, každý regionální pracovník ve školství jich dostane deset. Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Prymula řekl, kde se v Česku dá přitvrdit. A zmírnění opatření radí až od stovek případů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.01.2021 (19:05)     Sekcia bulvar

Nejpřísnější opatření proti šíření covidu-19 by měla zůstat až do doby, kdy budou přibývat jen stovky nebo tisíc nových případů denně. Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula to řekl Českému rozhlasu Plus. Ani termín 22. ledna, do kterého je ve čtvrtek prodloužila vláda, podle něj nemusí stačit. 

 

Koronavirus ONLINE: Většina Česka zoranžověla. A Prymula znovu přitvrdí v opatřeních

Zdroj Zdroj: blesk.cz     25.09.2020 (15:06)     Sekcia bulvar

Ministerstvo zdravotnictví chystá v Česku další zpřísnění opatření, prozradil v pátek ministr Roman Prymula (za ANO). Dotkne se hlavně volnočasových aktivit, restaurace Prymula úplně zavřít nechce.  Od čtvrtka musí restaurace a bary zavřít ve 22:00, na venkovních akcích může být jen 2000 sedících diváků, na vnitřních maximálně tisícovka. Většina okresů na mapě hodnotící regiony podle rizika nákazy je oranžová, což značí druhý stupeň rizika. Praha zůstala červená, zbytek je zelený. Počet případů v Česku dál roste, ve čtvrtek odhalily laboratoře dalších 2913 nakažených.  Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Opatření nezabírají, musíme přitvrdit, oznámil Prymula. Zavřou obchody i služby?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     20.10.2020 (21:13)     Sekcia bulvar

Nálož koronaviru v Česku je mnohem větší, než kolik ukazují čísla pozitivně testovaných a Česko se tak nevyhne dalšímu zpřísnění opatření, oznámil ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) v Poslanecké sněmovně. Čísla pozitivních testů podle něj detekují jen špičku ledovce a dosud platné restrikce zatím nenesou efekt. Podle Prymuly i proto, že i přes opatření se lidé stále příliš potkávají. Hned ve středu ráno projedná další zpřísněné vláda, ve hře je i lockdown. Podle serveru Seznam Zprávy Prymula navrhne uzavření obchodů a služeb, tedy například kadeřnictví. Počet případů koronaviru v Česku stále dramaticky roste a pod velký tlak se dostávají nemocnice. Prymula předvídá, že na jednotkách ARO a JIP bude v řádu několika týdnů  1500 až 3000 lidí. 

Česko se neobejde bez zahraniční pomoci, přiznal Prymula. A chce protáhnout nouzový stav

Čekáme na tiskovku: Vláda o vypnutí života v Česku. Co všechno na další týdny zavře?

Prymula nevyloučil karanténu celého Česka. Další opatření „rozseknou“ neukáznění Češi

Opatření nefungují, přiznal Blatný. Zpřísňovat ale nechce. A zmínil kolaps zdravotnictví

Prymula: Zavřou se kina, divadla, fitka i zoo. V hospodě jen do 20:00 a 4 lidi u stolu

Povinné od zítřka: Vláda nařizuje respirátory. Co dalšího nás čeká?

Povinné od čtvrtka: Vláda nařizuje respirátory. Co dalšího nás čeká?

Vláda přitvrdila, ale proč přesně? Blesk získal data, na kterých stojí nová opatření

Koronavirus ONLINE: Prymula přitvrdil. Hospody jen do 22:00. A další trable pro dovolenkáře

Zavřené obchody a omezení pohybu? Vláda rozhodne o dalším „přiškrcení“ života v Česku

Přímý přenos: Tripartita o opatřeních i růstu platů. V čem se v Česku přitvrdí?

Vláda přitvrdí na horách: Zastaví lanovky, do hotelů jen s potvrzením. A testy každé tři dny

Koronavirus ONLINE: Přitvrzení na Čechy už neplatí, varuje Prymula. A Babiš vrší sliby

ŽIVĚ: Vláda o vypnutí života v Česku. Co všechno na další týdny zavře?

Koronavirus ONLINE: Do obchodů maximálně ve dvou. A Prymula prosí zdravotníky o pomoc

Koronavirus ONLINE: Červená od Německa pro celou ČR. A opatření znovu přitvrdí

Vláda místo rozvolnění v Česku přitvrdí, Babiš rozdal úkoly ministrům. A obul se do Blatného

Koronavirus ONLINE: Prymula vládě vytkl pozdní reakci, čeká půlrok omezení. A rekord za sobotu

Vláda chystá tvrdé vypnutí Česka, děti se do škol nevrátí. Babiš promluvil o katastrofě

Vláda rozhoduje o dalším „přiškrcení“ života v Česku. Čekáme na tiskovku a Prymulův twitter

Živě: Vláda rozhodla o dalším „přiškrcení“ života v Česku. Jaká nová opatření zavedla?

Koronavirus ONLINE: Prymula v Česku přitvrdí, nakažená primátorka a červená od Německa

ŽIVĚ: Vláda přitvrdí na horách, zastaví lanovky, omezí služební cesty. A nabídne častější testy

Prymula plánuje novinku u hospod a restaurací: Povinné registrace hostů kvůli koronaviru!

Prymula promluvil k národu: „Čekají nás neveselé týdny.“ Čechům se omluvil

Koronavirus ONLINE: Prymula přitvrdil. ČR v Německu zčervenala a další trable pro dovolenkáře

Prymula se po nárůstu případů obul do vlády: Opatření nestačí. Kde se covid šíří?

Prymula: Zákazy začaly fungovat... zlepšení čekám v únoru

Koronavirus ONLINE: Nakažených je až půl milionu, tvrdí Prymula. „Umrtví“ vláda Česko?

Prymula ohlásil tvrdá omezení: Zavřou se kina, fitka i bazény. V hospodě nově jen do 20:00

Koronavirus ONLINE: Dalších skoro 3 tisíce případů za den v ČR, Prymula znovu přitvrdí

Nakažlivější mutace koronaviru v Česku: Hrozí dramatičtější opatření, míní Prymula

Opatření nezabírají, přiznal Prymula a naznačil další zpřísnění. Zavřou obchody i služby?

Přímý přenos: Vojtěch o raketovém nárůstu případů v Česku. Přitvrdí v opatřeních?

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy