Babiš chce na tři týdny umrtvit Česko: Jen do práce a domů! Od 1.3. uzavřou okresy i školky?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     25.02.2021 (22:33)     Sekcia bulvár

Vláda ve čtvrtek pokračovala v jednání o zpřísnění koronavirových opatření v Česku. Premiér Andrej Babiš (ANO) hájil nutnost na tři týdny zavést výrazné omezení pohybu, které chce probrat v pátek s opozicí. Vláda navrhuje omezit pohyb lidí v rámci okresů, Babiš vzkázal, ať lidé jezdí jen do práce a domů. Uzavřít se mají školy a školky. V plánu jsou i další novinky - vrací se mj. 14denní karanténa. A na řadě míst nebudou stačit ani dvě roušky přes sebe, nutné budou respirátory. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Hamáček o omezení cest mimo okresy: Další tvrdý návrh! Vycházky jen v katastru obce?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     26.02.2021 (15:15)     Sekcia bulvar

Vláda chce omezit pohyb mezi okresy, podle premiéra Babiše (ANO) je nutné od 1. března na tři týdny maximálně omezit mobilitu lidí, kteří by měli jezdit jen do práce a domů a neopouštět svůj okres, pokud to jejich zaměstnání nevyžaduje. Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v pátek poslancům sdělil, jak by omezení mělo vypadat v praxi. Zmínil výjimky i další, tvrdý návrh, aby se lidé směli pohybovat jen v katastru své obce. Praha by v této souvislosti byla brána za jednu obec. Návrh, aby se lidé nesměli vzdalovat dál než kilometr od domova, neprošel a byl upraven.

 

ŽIVĚ Babiš: Tři týdny buďte doma, choďte do práce, omezte kontakt. Zavřít mají i školky

Zdroj Zdroj: blesk.cz     25.02.2021 (22:20)     Sekcia bulvar

Vláda ve čtvrtek pokračovala v jednání o zpřísnění koronavirových opatření v Česku. Jaká nová opatření čekají na Čechy? Jednání vlády po půl desáté večerní skončilo. Na tiskovku dorazil premiér Andrej Babiš (ANO) v doprovodu vicepremiéra Karla Havlíčka a ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO). Tiskovku můžete na Blesk.cz sledovat živě.

 

Česko 5. týden v okresním lockdownu: Z Prahy o víkendu jezdí málo lidí, ubyly cesty do práce

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.03.2021 (17:00)     Sekcia bulvar

Protiepidemické opatření, kterým vláda zakázala pohyb mezi okresy, mělo být původně na 3 týdny, nyní již vstupuje do týdne číslo 5. Podle ministerstva zdravotnictví však mělo pozitivní efekt - snížilo pohyb mezi okresy hlavně o víkendu. Z Prahy lidé proti normálu vyjížděli méně až o 70 procent. Pohyb a setkávání obyvatel se omezil od začátku března i jinde, asi o čtvrtinu méně lidí než obvykle bylo o víkendech i v parcích, v únoru jich bylo naopak o pětinu víc.

 

Nekoupí si ani svačinu. Část Bavorska opět omezila české pendlery, můžou jen do práce a zpátky

Zdroj Zdroj: blesk.cz     10.02.2021 (22:36)     Sekcia bulvar

Bavorské příhraniční okresy Tirschenreuth, Cham a Neustadt an der Waldnaab od čtvrtka zpřísňují podmínky pro české pendlery, důvodem je epidemická situace v České republice. Okresy ve svém nařízení rozhodly, že pendleři mohou jet jen přímou cestou do práce a bez zastávky a poté se ihned vrátit do Česka.

 

Můžou jen do práce. Bavorsko opět omezilo české pendlery, vyhrožuje i zavřením hranic

Zdroj Zdroj: blesk.cz     10.02.2021 (23:21)     Sekcia bulvar

Bavorské příhraniční okresy Tirschenreuth, Cham a Neustadt an der Waldnaab od čtvrtka zpřísňují podmínky pro české pendlery, důvodem je epidemická situace v České republice. Okresy ve svém nařízení rozhodly, že pendleři mohou jet jen přímou cestou do práce a bez zastávky a poté se ihned vrátit do Česka. Bavorský premiér Markus Söder posléze nevyloučil možnost uzavření hranice s Českem, pokud neprodlouží nouzová opatření zavedená kvůli koronaviru.

 

Koronavirus ONLINE: Hospody jen do 20 hodin a výuka po skupinách. A vláda chce „umrtvit“ i sport

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.10.2020 (12:45)     Sekcia bulvar

Česko čekají další přitvrzení v boji proti koronaviru. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) plánuje nová, „zásadnější“, opatření. Už ve čtvrtek o nich bude rozhodovat vláda. Dotknou se volnočasových aktivit i rodinných akcí a platit mají dva týdny. Plán zahrnuje zrušení všech sportovních a kulturních akcí na dva týdny. Server Seznam Zprávy informuje o tom, že Prymula chce uzavřít všechna vnitřní sportoviště, bazény a fitness centra, restaurace a bary budou muset zavřít už ve 20:00.  Už dřív ministr naznačil, že jednou z variant je zavření druhých stupňů základních škol. Na konec by se starší děti mohly ve třídách střídat po skupinách, řekla vláda opozici. Prymula chce vypnout i wi-fi v obchodních centrech, kde se shlukují mladí. Obavy budí to, že zatímco za úterý přibylo v Česku 4457 nových případů koronaviru, za středu dokonce 5335. Celkově se pak od začátku epidemie covid-19 potvrdil ve více než 95 tisících případech a zemřelo 829 nakažených.  Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: Prymula chce „umrtvit“ sport i kulturu v Česku. A 5335 nakažených za středu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.10.2020 (10:35)     Sekcia bulvar

Česko čekají další přitvrzení v boji proti koronaviru. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) plánuje nová, „zásadnější“, opatření. Už ve čtvrtek o nich bude rozhodovat vláda. Dotknou se volnočasových aktivit i rodinných akcí a platit mají dva týdny. Plán zahrnuje zrušení všech sportovních a kulturních akcí na dva týdny. Server Seznam Zprávy informuje o tom, že Prymula chce uzavřít všechna sportoviště, bazény a fitness centra. Opatření mají zasáhnout i jak do amatérského, tak profesionálního sportu, což bude znamenat, že budou zastaveny všechny soutěže. Už dřív ministr naznačil, že jednou z variant je zavření druhých stupňů základních škol. Obavy budí to, že zatímco za úterý přibylo v Česku 4457 nových případů koronaviru, za středu dokonce 5335. Celkově se pak od začátku epidemie covid-19 potvrdil ve více než 95 tisících případech a zemřelo 829 nakažených.  Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: 5335 nakažených za středu. A Prymula chce „umrtvit“ kulturu v Česku

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.10.2020 (05:30)     Sekcia bulvar

Česko čekají další přitvrzení v boji proti koronaviru. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) chce nová, „zásadnější“, opatření oznámit v pátek, platit budou od pondělí 12. října. Dotknou se volnočasových aktivit i rodinných akcí a platit mají dva týdny. V Prymulově scénáři je úplné zavření divadel, kin a zrušení koncertů, píše MfDnes. Už dřív ministr naznačil, že jednou z variant je zavření druhých stupňů základních škol. Obavy budí to, že zatímco za úterý přibylo v Česku 4457 nových případů koronaviru, za středu dokonce 5335. Celkově se pak od začátku epidemie covid-19 potvrdil ve více než 95 tisících případech a zemřelo 829 nakažených.  Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

 

ŽIVĚ: Lockdown závisí na Sněmovně. Babiš sháněl hlasy pro stav nouze na poslední chvíli

Zdroj Zdroj: blesk.cz     26.02.2021 (11:21)     Sekcia bulvar

Babišova vláda navrhuje tvrdé omezení pohybu v Česku - uzavření okresů a jezdit ideálně jen do práce a domů po nadcházející tři týdny. Háček je v tom, že k tomu potřebuje souhlas Sněmovny - a sice s vyhlášením nouzového stavu. Ten chce vláda protáhnout až do 31. března. Kývnou na to poslanci? Jednání Sněmovny začalo s víc než dvouhodinovým zpožděním, premiér sháněl hlasy na poslední chvíli. Dění ve Sněmovně sledujeme online.

 

Koronavirus ONLINE: Výuka po skupinách a vypnutí wi-fi v obchoďácích. A vláda chce „umrtvit“ sport

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.10.2020 (12:25)     Sekcia bulvar

Česko čekají další přitvrzení v boji proti koronaviru. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) plánuje nová, „zásadnější“, opatření. Už ve čtvrtek o nich bude rozhodovat vláda. Dotknou se volnočasových aktivit i rodinných akcí a platit mají dva týdny. Plán zahrnuje zrušení všech sportovních a kulturních akcí na dva týdny. Server Seznam Zprávy informuje o tom, že Prymula chce uzavřít všechna sportoviště, bazény a fitness centra. Opatření mají zasáhnout i jak do amatérského, tak profesionálního sportu, což bude znamenat, že budou zastaveny všechny soutěže. Už dřív ministr naznačil, že jednou z variant je zavření druhých stupňů základních škol. Na konec by se starší děti mohly ve třídách střídat po skupinách, řekla vláda opozici. Prymula chce vypnout i wi-fi v obchodních centrech, kde se shlukují mladí. Obavy budí to, že zatímco za úterý přibylo v Česku 4457 nových případů koronaviru, za středu dokonce 5335. Celkově se pak od začátku epidemie covid-19 potvrdil ve více než 95 tisících případech a zemřelo 829 nakažených.  Dění kolem šíření nemoci sledujeme na Blesk.cz online.

Pražské školky se otevřou v květnu: Radnice je pro jistotu zásobují zdravotnickým materiálem

ONLINE: Lockdown závisí na Sněmovně. Babiš shání hlasy pro nouzový stav na poslední chvíli

ŽIVĚ: Sněmovna vyzvala vládu, ať vyhlásí nový nouzový stav. Babiš si stojí za svým

Česko chce zlepšit vztahy s Ruskem, tvrdí Babiš. Rád by viděl schůzku na vysoké úrovni

Jak pomoci dětem s návratem do školky? Záleží i na učitelkách, soudí psycholog

Hamáček varuje: Špatná zpráva, opatření nemusí stačit! Chce utlumit činnost podniků

Babiš chce pro Česko nový nouzový stav. Jednat s ním je za trest, tvrdí hejtman

Rakousko zavře základky, většinu obchodů a omezí vycházení. Řecko zavírá už i školky

Anička (3) utekla dvakrát ze školky: Vedení o ničem nevědělo

Koronavirus ONLINE: Do školy i práce bez roušky v 11 krajích. A Kuba chce změnu na okresy

Roušky dostanou Zeman i Babiš, Kalousek ostrouhá. A vládní poslanec balíček pošle dál

Blatný Čechům plánuje covidové Velikonoce. Zrušte zbytečný okresní lockdown, vyzývá Válek

Milion „Pfizerů“ pro Česko z Izraele: Babiš chce očkování urychlit půjčkou, sází i na Maďary

Anička (3) dvakrát utekla dvakrát ze školky: Vedení o ničem nevědělo

„Je to na povely,“ řekl Babiš a dohlédne na očkování. Odpůrci můžou slavit, rýpe Kalousek

Policie nepustila chůvu do Prahy. Jela hlídat syna (5) zdravotnici, ta nemohla do práce

ŽIVĚ Nová opatření vlády: Rozhodne o zpřísnění v krajích. Uzavře některé okresy?

Finále boje o úsporný balíček: ANO tasilo ostrov sebevrahů, řečnický pultík obsadil Babiš

Česko má na semaforu jen zelené „flíčky“. Hygienici ale důrazně varují Prahu

ONLINE: Exploze v Kyjevě! Trosky sestřelených ruských raket zasáhly i areál školky

Češi na 3 týdny v lockdownu: 25 otázek. Na pohřeb smíte, svatby jen v jednom okrese

Nechat Česko uzavřené? Babiš opozici nepřesvědčil

Koronavirus ONLINE: 302 mrtvých v ČR, 8630 případů. Babiš chce otevřít hranice mezi 5 zeměmi

Koronavirus ONLINE: 301 mrtvých v ČR, 8604 případů. Babiš chce otevřít hranice mezi 5 zeměmi

Šok v Brně: Mentálně zaostalý pedofil plánoval únos chlapečka ze školky!

Tři okresy v uzavřené zóně: Odříznuto je 300 tisíc lidí. Co je čeká dál?

Chaos, ale i návrat roušek na dohled: Jak reagují „zelené“ okresy na Vojtěchův semafor?

Běhounek za Blatného? Zemanovo přání, přiznal Babiš. Rozvolnění čeká po Velikonocích

Vláda chystá tvrdé vypnutí Česka, zavřou i školy a školky? Babiš promluvil o katastrofě

Babiš chce „přisypat“ na důchody a řekl kolik. Nad drobnými Maláčová kroutí hlavou

Koronavirus ONLINE: Vakcinační pasy již v březnu? A Slovensku dorazily zásilky Sputniku

Babiš chce od ministrů plán pro Česko bez nouzového stavu. A zvažuje „nasyslit“ Sputnik V

Okresní lockdown i po Velikonocích. A z Prahy o víkendu jezdí o 70 % méně lidí, ukázala data

Hamáček: Špatná zpráva, opatření nemusí stačit! Chce „sváteční provoz“ řady podniků

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy