Klíčové zasedání vlády: Děti v části Česka se vrací do škol i školek. Otevřou v pondělí i obchody?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.04.2021 (15:02)     Sekcia bulvár

Vláda ve čtvrtek podle aktuálních dat o šíření epidemie koronaviru rozhoduje, zda budou moct od pondělí 3. května otevřít další obchody. Na klíčovém zasedání také už rozhodla, že se v Královéhradeckém, Karlovarském, Plzeňském, Středočeském, Libereckém, Pardubickém kraji a Praze vrátí 3. května do lavic druhé stupně základních škol. Ve Středočeském, Libereckém a Pardubickém kraji a v Praze otevřou i celé školky, testy v nich nebudou. Největší boj se čeká u otevření obchodů. Určující bude počet nakažených za posledních sedm dní na 100 000 obyvatel. Těch by se zřejmě mělo týkat i uvolnění v kultuře. Tisková konference je plánovaná na 16:00 a Blesk Zprávy ji přinesou živě. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Klíčové zasedání vlády: Co všechno bude od pondělí jinak a otevřou se obchody?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.04.2021 (10:30)     Sekcia bulvar

Vláda ve čtvrtek podle aktuálních dat o šíření epidemie koronaviru rozhodne, zda budou moct od pondělí 3. května otevřít další obchody. Na klíčovém zasedání také určí, zda se ke Karlovarskému, Královéhradeckému a Plzeňskému kraji přidají další regiony, kde se budou moct do výuky ve školách vrátit rotačně žáci druhého stupně základních škol. Jedná se o Prahu, střední Čechy a zřejmě i Liberecký kraj. Určující bude počet nakažených za posledních sedm dní na 100 000 obyvatel. Těch by se zřejmě mělo týkat i uvolnění v kultuře.

 

Rozvolnění přehledně: Návrat do školek a na druhé stupně od pondělí. Obchody si ještě týden počkají

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.04.2021 (17:20)     Sekcia bulvar

Vláda ve čtvrtek podle aktuálních dat o šíření epidemie koronaviru rozhodovala, zda budou moct od pondělí 3. května otevřít další obchody. Nakonec se podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) shodla na tom, že otevření se posune o týden. Na klíčovém zasedání také už schválila, že se v Královéhradeckém, Karlovarském, Plzeňském, Středočeském, Libereckém, Pardubickém kraji a Praze vrátí v pondělí do lavic druhé stupně základních škol. Ve středních Čechách, na Liberecku, Pardubicku a v hlavním městě otevřou i celé školky, testy v nich nebudou. Určující je počet nakažených za posledních sedm dní na 100 000 obyvatel. Zmíněných sedmi krajů se bude týkat i uvolnění v kultuře, otevřou tak muzea či galerie. 

 

Přímý přenos: Vláda o návratu do školek a na druhé stupně. Otevřou v pondělí i obchody?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.04.2021 (16:09)     Sekcia bulvar

Vláda ve čtvrtek podle aktuálních dat o šíření epidemie koronaviru rozhoduje, zda budou moct od pondělí 3. května otevřít další obchody. Na klíčovém zasedání také už schválila, že se v Královéhradeckém, Karlovarském, Plzeňském, Středočeském, Libereckém, Pardubickém kraji a Praze vrátí v pondělí do lavic druhé stupně základních škol. Ve středních Čechách, na Liberecku, Pardubicku a v hlavním městě otevřou i celé školky, testy v nich nebudou. Největší boj se čeká právě u otevření obchodů. Určující bude počet nakažených za posledních sedm dní na 100 000 obyvatel. Těch by se zřejmě mělo týkat i uvolnění v kultuře. Tisková konference byla avizovaná na 16:00, nabírá ale zpoždění. Blesk Zprávy ji přinesou živě.

 

Přímý přenos: Vláda o návratu do školek a na druhé stupně. Obchody na otevření počkají

Zdroj Zdroj: blesk.cz     29.04.2021 (16:29)     Sekcia bulvar

Vláda ve čtvrtek podle aktuálních dat o šíření epidemie koronaviru rozhodovala, zda budou moct od pondělí 3. května otevřít další obchody. Nakonec se podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO) shodla na tom, že otevření se posune o týden. Na klíčovém zasedání také už schválila, že se v Královéhradeckém, Karlovarském, Plzeňském, Středočeském, Libereckém, Pardubickém kraji a Praze vrátí v pondělí do lavic druhé stupně základních škol. Ve středních Čechách, na Liberecku, Pardubicku a v hlavním městě otevřou i celé školky, testy v nich nebudou. Určující je počet nakažených za posledních sedm dní na 100 000 obyvatel. Zmíněných sedmi krajů se bude týkat i uvolnění v kultuře, otevřou tak muzea či galerie. Sledujte přímý přenos tiskové konference.

 

Tělocvik se vrací do škol, bude venku a až v šesti krajích. A na kroužky se školním testem?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     28.04.2021 (19:30)     Sekcia bulvar

Část dětí v Česku bude moct mít od pondělí ve škole opět tělocvik. Povolený bude jen venku, a to v krajích, kde se vrátí děti rotačně na druhý stupeň základních škol. Ve zbytku Česka bude dál zakázaný uvnitř i venku s výjimkou školek a škol se sportovním zaměřením. Děti by se možná navíc mohly na odpoledních kroužcích prokazovat negativním testem na covid-19 ze školy. V současné době jsou povolené jen sportovní tréninky po dvojicích nebo individuální výuka v základních uměleckých školách.

 

Květnový návrat dětí do škol a školek: I Prahu, střední Čechy a Liberecko čeká rozvolnění?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     28.04.2021 (17:30)     Sekcia bulvar

Návrat dětí do školek a na druhé stupně základních škol bude od pondělí zřejmě možný kromě Královéhradeckého, Karlovarského a Plzeňského kraje také v Praze, Středočeském kraji a kandidátem je i Liberecký kraj. Na středečním jednání sněmovního výboru pro zdravotnictví to řekl ministr Petr Arenberger (za ANO). Definitivně rozhodne ve čtvrtek vláda.

 

Návrat do lavic rotačně, do školek jen nejstarší, rozhodla vláda. A otevře část obchodů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     06.04.2021 (19:40)     Sekcia bulvar

Česko čeká hned po konci nouzového stavu první vlna rozvolnění. Od pondělí 12. dubna se do škol vrátí děti z prvních stupňů základních škol, výuka bude rotační. Vláda schválila i návrat do školek, který se bude ale týkat jen předškoláků. Mohou otevřít obchody s dětským oblečením a obuví, papírnictví, čistírny, prádelny, zámečnictví či farmářské trhy. Návštěvníky v omezeném počtu budou moct přivítat zoologické a botanické zahrady, informoval ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). 

 

Koronavirus ONLINE: Obchody v ČR otevřou nejpozději 3. května? A Babiš chce změnu u školek

Zdroj Zdroj: blesk.cz     21.04.2021 (12:40)     Sekcia bulvar

Epidemie koronaviru v Česku slábne, za úterý přibylo 3787 nových případů nákazy, o čtvrtinu méně než před týdnem. Obchody otevřou nejpozději 3. května, řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) pro CNN Prima News. O postupu bude jednat čtvrteční vláda, vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) pro Právo uvedl, že bude prosazovat, aby obchody otevřely naráz v celé zemi. A premiér Andrej Babiš (ANO) navrhne ministrům, aby se plné otevírání školek od příštího týdne řídilo situací v okrese, ne kraji. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

 

Kvůli ukrajinským dětem nebude dost míst v prvních třídách? Nesmysl, uklidňují pražské radnice

Zdroj Zdroj: blesk.cz     04.04.2022 (18:50)     Sekcia bulvar

Pražští rodiče předškoláků, ale i dětí, které se chystají teprve do školky, se obávají, že s příchodem uprchlíků z Ukrajiny nezbude ve školách a školkách místo pro jejich děti. Městské části však ubezpečují, že české děti se do škol a školek dostanou bez problému. Ukrajinské děti k zápisu půjdou až v druhé vlně, navíc by kapacity škol měly být navýšeny.

 

Babiš nechápe otevírání škol podle okresů a rotaci žáků. Opřel se do Smejkalovy skupiny

Zdroj Zdroj: blesk.cz     02.04.2021 (13:42)     Sekcia bulvar

Premiér Andrej Babiš (ANO) nechápe, proč se do škol a školek vrátí jen část dětí. Řekl to dnes Českému rozhlasu Radiožurnálu. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) ve čtvrtek oznámil, že od 12. dubna by se do škol měly vrátit děti z prvního stupně základních škol a do školek by se měli vrátit předškoláci. Na prvním stupni ZŠ bude rotační výuka, kdy se děti budou střídavě učit na dálku a ve škole. Babiš dnes také zkritizoval návrh odborné skupiny při ministerstvu zdravotnictví na otevírání škol podle epidemické situace v okresech. Všechny školy, vyjma škol určených pro děti zdravotníků, hasičů či třeba policistů, jsou v Česku zavřené od 1. března.

Babiš nechápe otevírání škol podle okresů i rotaci žáků. Opřel se do Smejkalovy skupiny

Vláda ŽIVĚ: Kdy se děti vrátí do škol? Dálková výuka se od pondělí rozšíří

Nad uvolněním stále visí otazník: Otevřou se v pondělí Čechům restaurace a obchody?

Velký přehled: Co všechno se ode dneška otevírá a kde se vrací děti do škol?

9 slavných, kteří se svými ratolestmi po pandemii přivítali nový školní rok

Babiš cupuje plán Plagy a expertů na návrat dětí do škol. Vláda v úterý nerozhodne, varuje

Ukrajinské děti se začleňují do škol a školek v Praze: Městské části řeší problém s kapacitou

Čekáme na vládní tiskovku: Od pondělí se rozšíří dálková výuka. Kdy se děti vrátí do lavic?

Novinky z vlády: Stav nouze chce prodloužit do 3. prosince. Děti v pondělí do škol nepůjdou

Koronavirus ONLINE: O školkách rozhodne čtvrtek. A obchody v ČR otevřou nejpozději 3. května?

Děti prchající před válkou míří do českých škol. V pondělí se pro ně otevřou ukrajinské jednotřídky

Otevírání školek: Babiš chce postupovat podle situace v okresech, rozhodne čtvrtek

Koronavirus ONLINE: 6865 nových případů za pondělí. A do zpátky do škol i školek v rouškách

Koronavirus ONLINE: 6865 nových případů za pondělí. A zpátky do škol i školek v rouškách

Koronavirus ONLINE: Obchody otevřou, kadeřnice budou mít dál smůlu? Prymula je proti

Koronavirus ONLINE: V pondělí otevřou školy, zoo i část obchodů. A Blatný s Plagou ve vládě končí?

Nouzový stav prodlužovat nebudeme, slibuje Babiš. A cupuje plán Plagy a expertů na návrat dětí do škol

Přehledně: Tohle se dnes mění. Otevřou školy, obchody i trhy, ale schůzky nejvýš ve dvou

Čeští sousedi otevřou restaurace i hotely: Je pravý čas, míní Bavoři. Rakušany děsí 2. vlna

Koronavirus ONLINE: Zeman vmetl Blatnému mrtvé na covid. A důležitá novinka u návratu dětí do škol

Čekáme na tiskovku: PES na 5. stupni, ve školách jen malé děti a obchody bez hraček i elektra

Přímý přenos: Arenberger o dalším rozvolnění v Česku. Jaký je „jízdní řád“ do normálu?

Koronavirus ONLINE: Prymula povede nemocnici. A obchody v ČR otevřou nejpozději 3. května?

Začlenění dětí Ukrajinců do škol: Náklady 12,3 miliardy, zvládneme 125 tisíc žáků, zní z vlády

Koronavirus ONLINE: Řecko začne vítat turisty. A obchody v ČR otevřou nejpozději 3. května?

Koronavirus ONLINE: Obchody otevřou, kadeřnictví ale ne? A vyšší ošetřovné bude řešit Senát

Koronavirus ONLINE: V pondělí otevřou školy, zoo i část obchodů. A Blatný s Plagou končí?

Děti se v květnu ve velkém vrací do škol. Na zprávu o očkování učitele rodiče nemají právo

Další děti se vrátí do základních škol 30. listopadu, část středoškoláků už dřív

Koronavirus ONLINE: Plaga chce návrat praktické výuky k 26. dubnu. A víc dětí do školek?

První rozvolnění 12. dubna, otevřou trhy i papírnictví. Ministři řeší i návrat dětí do škol

Koronavirus ONLINE: Plaga chce návrat praktické výuky k 26. dubna. A víc dětí do školek?

Školy a obchody otevřou i na Zlínsku. Hejtman: „Vir jsme neporazili, náš boj se mění“

Přehledně: Tohle se od pondělí mění. Otevřou školy, obchody i trhy, ale schůzky nejvýš ve dvou

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy