Přehledně: Konec roušek ve třídách s výjimkami, rozvolnění v kultuře i wellness a bazénech

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.06.2021 (19:10)     Sekcia bulvár

Školáci ve většině Česka mohou od úterý odložit roušky. Vláda kývla na to, že už nebudou povinné, netýká se to ale zatím Libereckého, Jihočeského a Zlínského kraje. Blesk Zprávám to potvrdil vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet také sjednotil pravidla pro kulturu a restaurace. Od úterý se tak zvýší kapacita na 1000 diváků uvnitř a 2000 venku. Rozvolnění se týká i bazénů, wellness a saun, které mohou nově naplnit až 50 procent kapacity. Vláda také schválila na pondělním jednání parametry státního rozpočtu na příští rok se schodkem 390 miliard korun, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Sledujte přímý přenos tiskové konference. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Přehledně: Konec roušek ve třídách s výjimkami, rozvolnění v kultuře i bazénech a levnější PCR testy

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.06.2021 (21:31)     Sekcia bulvar

Školáci ve většině Česka mohou od úterý odložit roušky. Vláda kývla na to, že už nebudou povinné, netýká se to ale zatím Libereckého, Jihočeského a Zlínského kraje. Blesk Zprávám to potvrdil vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet také sjednotil pravidla pro kulturu a restaurace. Od úterý se tak zvýší kapacita na 1000 diváků uvnitř a 2000 venku. Rozvolnění se týká i bazénů, wellness a saun, které mohou nově naplnit až 50 procent kapacity. Vláda také schválila na pondělním jednání parametry státního rozpočtu na příští rok se schodkem 390 miliard korun, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Sledujte přímý přenos tiskové konference.

 

Přehledně: Konec roušek ve třídách s výjimkami i testů ve firmách. A změny u kultury i bazénů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     08.06.2021 (07:55)     Sekcia bulvar

Školáci ve většině Česka mohou od úterý odložit roušky. Vláda kývla na to, že už nebudou povinné, netýká se to ale zatím Libereckého, Jihočeského a Zlínského kraje. Blesk Zprávám to potvrdil vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet také sjednotil pravidla pro kulturu a restaurace. Od úterý se tak zvýší kapacita na 1000 diváků uvnitř a 2000 venku. Rozvolnění se týká i bazénů, wellness a saun, které mohou nově naplnit až 50 procent kapacity. Od 1. července pak skončí povinné testování ve firmách. Vláda také schválila na pondělním jednání parametry státního rozpočtu na příští rok se schodkem 390 miliard korun, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

 

Další povolování opasků: Výuka bez roušek, rozvolnění v kultuře

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     09.06.2021 (05:00)     Sekcia bulvar

Počet nakažených v Česku je každým dnem čím dál menší, za pondělí to bylo jen 386 pozitivních případů. Vláda tak na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (34, za ANO) odsouhlasila další rozvolnění. Z toho se radují hlavně školáci a lidé v kultuře. Deník Aha! proto přináší aktuální přehled změn.

 

ŽIVĚ: Vláda o konci roušek ve školách a rozvolnění v kultuře. Rozpočet se sekerou 390 miliard prošel

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.06.2021 (18:45)     Sekcia bulvar

Školáci ve většině Česka mohou od úterý odložit roušky. Vláda kývla na to, že už nebudou povinné, netýká se to ale zatím Libereckého, Jihočeského a Zlínského kraje. Blesk Zprávám to potvrdil vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Kabinet také sjednotil pravidla pro kuturu a restaurace. Od úterý se tak zvýší kapacita na 1000 diváků uvnitř a 2000 venku. Rozvolnění se týká i bazénů, wellness a saun, které mohou nově naplnit až 50 procent kapacity. láda také schválila na pondělním jednání parametry státního rozpočtu na příští rok se schodkem 390 miliard korun, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Sledujte přímý přenos tiskové konference.

 

Rozvolnění v Česku přehledně: Víc lidí v obchodech, bazény a wellness na 75 procent a povolená hudba

Zdroj Zdroj: blesk.cz     26.06.2021 (08:10)     Sekcia bulvar

V Česku se dnes rozvolní další opatření přijatá proti šíření koronaviru a dotknou se kultury, maloobchodu, fungování restaurací, služeb či bazénů. Zvýší se zejména maximální počet zákazníků v obchodech a službách a účastníků kulturních a jiných hromadných akcí. V klubech a restauracích opět může hrát živá hudba, tančit se zatím dál nesmí. Původně vláda plánovala toto rozvolnění od 1. července, kvůli úpravě testování na dětských táborech, z nichž některé začnou před prázdninami, je však posunula na dnešek.

 

Koronavirus ONLINE: Vláda probere rozvolnění v kultuře. A očkování pro 45+ příští týden?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     06.05.2021 (06:00)     Sekcia bulvar

Epidemie koronaviru v Česku slábne, za úterý přibylo 2405 nově odhalených případů koronaviru, o 823 méně než před týdnem. Sta nových případů nákazy týdně na 100 tisíc obyvatel, hranice rozvolnění, dosáhne ČR podle modelů Ústavu zdravotnických informací a statistiky asi mezi 9. a 14. květnem. Vláda dnes probere pravidla pro rozvolnění v kultuře a také návrat dalších školáků do lavic v posledních třech krajích - Zlínském, Jihočeském a na Vysočině. Již příští středu by se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) mohla otevřít možnost registrace očkování pro lidi nad 45 let. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

 

Koronavirus ONLINE: 1857 případů za středu v ČR. Vláda probere rozvolnění v kultuře i školy

Zdroj Zdroj: blesk.cz     06.05.2021 (07:50)     Sekcia bulvar

Epidemie koronaviru v Česku slábne, za středu přibylo 1857 nově odhalených případů koronaviru, o 629 méně než před týdnem. Sta nových případů nákazy týdně na 100 tisíc obyvatel, hranice rozvolnění, dosáhne ČR podle modelů Ústavu zdravotnických informací a statistiky asi mezi 9. a 14. květnem. Vláda dnes probere pravidla pro rozvolnění v kultuře a také návrat dalších školáků do lavic v posledních třech krajích - Zlínském, Jihočeském a na Vysočině. Již příští středu by se podle premiéra Andreje Babiše (ANO) mohla otevřít možnost registrace očkování pro lidi nad 45 let. Dění kolem pandemie koronaviru sledujeme na Blesk.cz online.

 

Rozvolnění přehledně: Co všechno se dnes mění? Více lidí v bazénech i tanec v klubech

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.08.2021 (05:00)     Sekcia bulvar

Od 1. srpna vláda povolila tanec v klubech a na diskotékách, lidé ale budou muset být buď plně očkovaní, do 180 dní po prodělání covidu, případně pokud budou mít maximálně 24 hodin starý test. Nově neplatí omezení na kapacitu bazénů, navýšila se i kapacita na kulturních a sportovních akcích. Až do plné kapacity hal a stadionů mohou počet diváků doplnit lidé s dokončeným očkováním a ti, co covid prodělali. Blesk Zprávy přinášejí seznam všech změn, které platí ode dneška.

 

Přímý přenos: Arenberger o dalším rozvolnění v Česku. Jaký je „jízdní řád“ do normálu?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.05.2021 (13:25)     Sekcia bulvar

Epidemie koronaviru v Česku dál zpomaluje a v pondělí přijde další masivní vlna rozvolnění. Otevřou všechny obchody, otevřou se další služby a do škol se vrátí žáci druhých stupňů či víceletých gymnázií. Zatím rotačně, premiér Andrej Babiš (ANO) ale chce, aby rotační výuka od 17. května skončila a děti mohly být ve školách naplno. Chystá se také rozvolnění v kultuře, během několika týdnů se lidé mohou těšit třeba na koncerty nebo divadla. Jak bude návrat k normálu vypadat? Sledujte přímý přenos tiskové konference ministra zdravotnictví Petra Arenbergera.

 

„Není důvod nechat wellness zavřená.“ Dlouhý chce dál rozvolňovat, konec kompenzací nechápe

Zdroj Zdroj: blesk.cz     27.05.2021 (18:00)     Sekcia bulvar

Podle prezidenta Hospodářeské komory Vladimíra Dlouhého není důvod, aby zůstavala wellness a jiné služby uzavřené. Nevidí ani důvod k uzavírkám vnitřních prostor restaurací. Podle něj se vláda neřídí vlastními pravidly, což znervózňuje nejen podnikatele, ale lidi samotné. Na tiskové konferenci také uvedl, že nechápe konec kompenzací. Podniky totiž podle analýz nejsou těmi, kdo ruinuje stát.

Vláda uspíšila rozvolnění: O víkendu do kina s popcornem, hudba povolena, tanec pořád ne

Sauny či wellness musely na dnešek rušit rezervace, přijímají nové

Psycholog zmínil potíže s návratem roušek v Česku: Strach z nemocí i nepříjemné pocity

U Sedlčan vyrostl nový wellness rezort. Luxus s vůní přírody

Na koupák ještě v květnu, wellness v červnu: Svrčinová nastínila další rozvolnění v Česku

Arenberger o rozvolnění: Buďte rádi, že jsou děti ve škole. A zmínil magickou hranici

Rozvolnění přehledně: Návrat do školek a na druhé stupně od pondělí. Obchody si ještě týden počkají

Očkování pro lidi 45+ už příští týden. A časté testy zdarma skončí, varuje Arenberger

Očkování pro lidi 45+ už příští týden, slibuje Arenberger. Mladé má přesvědčit cestování

Vysíláme: Angličané oslavili velké rozvolnění v plných barech. Šílenství, nebo logický krok?

Koronavirus ONLINE: Pfizer i pro děti od 12 let, schválila EMA. A velké rozvolnění od pondělí

Epicentrum: Angličané oslavili velké rozvolnění v plných barech. Šílenství, nebo logický krok?

Koronavirus ONLINE: Tlak na sundání roušek ve školách sílí. A na kulturu až 2000 lidí?

Koronavirus ONLINE: 1857 případů za středu v ČR, číslo R klesá. A nový očkovací rekord

Dovolená v Egyptě? Čirý nerozum, varuje expert. Zmínil „hru s čísly“ i druhou vlnu

Koronavirus ONLINE: 188 případů za pondělí. A velké prázdninové rozvolnění v Česku

Bazény i sauny plné z půlky a jen se samotestem: Od rozvolnění si provozovatelé hodně slibují

Koronavirus ONLINE: Pfizer pro děti od 12 let, obavy z velkého rozvolnění a požár nemocnice

Vláda uspíšila rozvolnění. O víkendu do kina s popcornem, na festivaly může 5 tisíc lidí

Vláda schválila 300 korun k důchodu navíc. Spor vznikl kvůli rozvolnění v kultuře

Koronavirus ONLINE: Pfizer i pro děti 12 let, velké rozvolnění od pondělí a varování expertů

Provozovatelé: Uvolňování wellness a bazénů postrádá logiku

Ministr Válek o rozvolnění: Uleví studentům a zaměstnancům. Do restaurací i neočkovaní?

Koronavirus ONLINE: Respirátory pro lidi nad 60, návrat roušek a další strmý růst nakažených

Překotné rozvolnění na plážích: Party na Mallorce i davy u moře. Hrozí facka v září?!

Koronavirus ONLINE: Pfizer pro děti od 12 let, obavy z velkého rozvolnění a zlom v USA

Koronavirus ONLINE: Konec povinných roušek venku od pondělí. A nový očkovací rekord

Domácí wellness: Rozzáří pleť, vyživí vlasy, bojuje s akné i lupy

Přehledně: Návrat prvního stupně do škol 12. dubna a školky bez roušek. Kde to nepůjde?

Šmucler už se radoval ze sundání roušek, Hamáček ho brzdil. Co změní konec nouzového stavu?

Nymburský rouškomat mezi lidi dostal 16 tisíc roušek: Už v něm koupíte jen dezinfekci

Koronavirus ONLINE: Arenberger tasil „bezohlednost“ u roušek, utáhne ještě pravidla rozvolnění?

Přehledně: Od 10.5. venku bez roušek, otevřou další služby. A návrat dětí do lavic ve zbytku ČR

Změny u roušek a hospod: Přísná omezení v Moravskoslezském kraji přehledně

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy