Jižní Korea je na prahu bateriové krize. Nejsou lidi, chybí hlavně experti

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.10.2021 (17:50)     Sekcia ekonomika

Jihokorejští výrobci autobaterií jsou v problémech. Chybí jim experti, kteří se vývoji baterií do elektromobilů věnují. To ale může pro celosvětový automobilový průmysl znamenat nemalé problémy. Hrozí potíže s včasnými dodávkami nových elektroaut na trh. Zkomplikovat to může třeba i boj se změnou klimatu. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Pád ze 48 milionů na devět. Ukrajina stojí na prahu demografické krize

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.12.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Ukrajina se ocitá na prahu obrovské demografické krize. Počet porodů po vypuknutí ruské války klesl o několik desítek procent. Část mladých ze země odešla, tisíce lidí přišly kvůli ruským útokům o život, někteří stále bojují na frontě a dalším se do zakládání rodin nechce. Nejčernější scénáře hovoří o tom, že v roce 2100 bude na Ukrajině žít jen 9 milionů lidí.

 

Jižní Korea sází hlavně na jádro, nic jiného jí nezbývá

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.04.2024 (00:00)     Sekcia ekonomika

Energetický sektor Jižní Koreje zůstává závislý na dovozu fosilních paliv. Postupně je však hodlá nahrazovat obnovitelnými zdroji. Třetinu elektřiny vyrobí země ve vlastních jaderných elektrárnách. V minulosti byl tento podíl ještě vyšší. Podle vládních plánů se má v dalších letech opět zvyšovat.

 

Příslib pro Dukovany. USA a Jižní Korea podepsaly dohodu o jaderné spolupráci

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.01.2025 (14:29)     Sekcia ekonomika

Jižní Korea a USA zavřely memorandum o porozumění týkající se vývozu a spolupráce v jaderné oblasti. Dohoda by měla pomoci vyřešit spor mezi americkou společností Westinghouse a jihokorejskou KHNP. Ta byla loni vybrána jako preferovaný uchazeč na dostavbu nových jaderných bloků v Česku.

 

Jižní Korea jako první zasáhla proti Applu a Googlu při platbách za aplikace

Zdroj Zdroj: idnes.cz     31.08.2021 (13:32)     Sekcia ekonomika

Jižní Korea v přelomovém rozhodnutí omezila nadvládu amerických internetových firem Apple a Google v platbách za aplikace v jejich virtuálních obchodech. Stala se první zemí, která takto rázně zasáhla, informuje server CNBC.

 

Jižní Korea se kvůli válce odklání od fosilních paliv. Investuje do solárů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.04.2026 (19:00)     Sekcia ekonomika

Válka na Blízkém východě výrazně mění přístup asijských států k energetické politice. Jižní Korea v reakci na geopolitické napětí a zablokovaný Hormuz výrazně navyšuje investice do obnovitelných zdrojů. Cílem je, aby co možná nejdříve snížila svou obrovskou závislost na dovozu fosilních paliv.

 

Jižní Korea chce nakopnout ekonomiku dotacemi. Dočká se i její populární hudba

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.08.2024 (19:00)     Sekcia ekonomika

Jižní Korea bojuje s nedostatečnou výkonností své ekonomiky. I proto tamní úřady před pár dny oznámily, že hospodářství se pokusí nakopnout masivní vládní subvencí. Finanční podpory a dotací se dočkají firmy, které se zaměřují na výrobu polovodičů. Těžit z nich může také tamní hudební průmysl.

 

Severní Korea je na prahu dalšího hladomoru. Schází pomocná ruka Číny

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.02.2023 (09:00)     Sekcia ekonomika

Severní Korea bojuje v posledních týdnech s masivní potravinovou krizí. Analytici dokonce varují, že situace by se mohla zvrhnout v podobnou humanitární katastrofu, kterou země zažila v druhé polovině devadesátých let. Vleklý hladomor tehdy vedl ke smrti několika milionů lidí a země se z něj nikdy zcela nevzpamatovala.

 

Jižní Korea se chystá na vyjednávání s USA o clech. Trumpovi nabídne loděnice

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.04.2025 (12:00)     Sekcia ekonomika

Na náročné vyjednání se Spojenými státy o clech se připravuje i Jižní Korea, jejíž ekonomika je na vývozu i do Spojených států citelně závislá. Pochází odtud spousta známých značek včetně automobilek Kia a Hyundai. Jihokorejské firmy do USA vyvážejí také hliník, ocel či domácí spotřebiče. Přízeň amerického prezidenta Donalda Trumpa se Jihokorejci pokusí získat svými loděnicemi.

 

Ve Finsku roste největší bateriové úložiště. Staví ho Švédi, hotové bude za rok

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.03.2025 (12:00)     Sekcia ekonomika

Už ve druhé polovině roku 2026 by se mělo zprovoznit největší bateriové úložiště ve Finsku. Za projektem stojí švédské podniky SEB Nordic Energy’s Locus Energy a Ingrid Capacity, které aktuálně pracují na zahájení stavebních prací. Bateriové úložiště s výkonem 70 megawattů by mělo disponovat kapacitou na dvouhodinové ukládání energií.

 

Chybí dřevo, měď i ocel. Se stavebními pracemi vyčkejte i kvůli ceně, radí experti

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     29.07.2021 (06:56)     Sekcia ekonomika

Situace, kterou má na svědomí hlavně ochromení dodávek z Číny v době pandemie, by se měla začít zlepšovat až v zimě.

Korea koriguje domácí plány ohledně jádra. Ministr Vlček se ptal na Dukovany

V české půdě přibývá karcinogenního kadmia. Experti volají po zpřísnění

Historická krize kakaa pomalu ustupuje. V Jižní Americe se čeká slibná úroda

Jižní spojka kolabuje, policie žádá řidiče, aby Prahu objížděli

Trump ohlásil megaprojekt plynovodu na Aljašce. Japonsko a Korea zatím váhají

Tři hektary a 152 kontejnerů. Firma chystá největší bateriové úložiště v Česku

Na Vysočině plánují největší bateriové úložiště v Česku. Stát může za dva roky

V Jižní Koreji možná porodnost vyřešily firmy. Nabízejí až 1,5 milionu za dítě

Bez práce je 254 000 lidí, nejvíce za dva roky. Krize paralyzovala hlavně služby

Tunel na letiště má vést pod Střešovicemi, doporučili němečtí experti

MND spouští na jihu Moravy obří bateriové úložiště, pomůže stabilizovat síť

Korononavirová krize potrvá podle třetiny lidí do jara, uvádí průzkum

Jak oživit skomírající výstavbu bytů? Experti se sejdou na Summitu stavebního rozvoje

Nejsou lidé, žehrají zemědělci. Chybí přespolní i pracovníci na ošetřovném

Česko líhní finančních technologií? Lidi máme, ale chybí kapitál, míní experti

Český Solek Holding postaví v Řecku velkokapacitní bateriové úložiště

V energetice letí plovoucí větrníky. Mají obří potenciál, ale i problémy

Vládní programy pomohly, ale že se v Česku masivně nepropouštělo, je hlavně zásluhou firem, říká Radek Špicar

Koronavirová krize potrvá až do příštího jara, myslí si třetina Čechů

Tlak na výstavbu bateriových center zvyšuje riziko obřích požárů, varují experti

Nezaměstnaní na pole. Britská vláda řeší, kdo letos sklidí úrodu

Česko zaostává v zásobách energie, nerozvíjí bateriové systémy, vadí expertům

Jižní Korea přišla s 69hodinovým pracovním týdnem. U mladších nepochodila

Stát nemá jasný plán, jak podpořit práci lidí nad 50 let, kritizuje NKÚ

Ekologie i zájmy místních. Jižní Evropa stojí na prahu turistických změn

Pracovníci nejsou a nebudou. Budoucnost české ekonomiky si žádá roboty

Krize firmu na pleny nezastavila. Podnik roste a přijme dalších sto lidí

Základní potraviny nejsou samozřejmost, v britských obchodech chybějí vejce

Lidé v Evropě zchudnou a zaplaví dluhové poradny, čekají experti

Izrael po uvolnění řeší potíže, které nikdo nečekal. Nejsou lidi

Krize na německém trhu s realitami má první oběti, jsou jimi developeři

Nejhlubší krize od roku 1948: Srí Lanka je na pokraji bankrotu, chybí potraviny i léky

Zmatky kolem home office. Firmám chybí právní úprava, ministerstvu ne

Krize nákladní železnice doléhá i na výrobce vlaků, CZ Loko propustí až 50 lidí

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy