Banky poskytly v září hypotéky za 29,4 miliardy korun, o 2,1 miliardy méně než v srpnu

Zdroj Zdroj: finexpert.cz     18.10.2021 (13:14)     Sekcia ekonomika

Zájem o hypotéky pokračoval i v září, kdy banky a stavební spořitelny poskytly nové hypoteční úvěry za 29,4 miliardy korun. Je to mírně méně než v srpnu, kdy to bylo 31,5 miliardy korun. Stále však jde o nadstandardní výsledek. Úroková sazba u nově poskytnutých hypoték stoupla na 2,43 procenta ze srpnových 2,31 procenta. Vyplývá to z nových statistik České bankovní asociace Hypomonitor, které bude informace poskytovat za celý bankovní sektor pravidelně v polovině měsíce. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Objem hypoték v září klesl o 8,1 miliardy na 24,2 miliardy Kč

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     11.10.2024 (06:05)     Sekcia ekonomika

Praha - Banky a stavební spořitelny v ČR poskytly v září hypoteční úvěry za 24,2 miliardy Kč, což je proti mimořádnému srpnu pokles o 8,1 miliardy. Meziroční růst zpomalil ze 130 procent v srpnu na...

 

Banky v květnu poskytly hypotéky za 52,6 miliardy korun

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     12.06.2026 (06:03)     Sekcia ekonomika

Praha - Banky a stavební spořitelny poskytly v květnu hypoteční úvěry za 52,6 miliardy korun. Ve srovnání s loňským květnem to znamená nárůst o 54 procent, proti dubnu se objem hypoték snížil o 14,5...

 

Banky poskytly v listopadu hypotéky za 46,2 mld. Kč, o 6 mld. více než v říjnu

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     13.12.2021 (09:51)     Sekcia ekonomika

Praha - Zájem o hypotéky se v listopadu opět zvýšil, a to navzdory postupnému růstu úrokových sazeb. Banky a stavební spořitelny v listopadu poskytly hypotéky za 46,2 miliardy Kč. což...

 

Hypotéky stále zlevňují, ale již mírně. Rekordní rok je na dosah

Zdroj Zdroj: idnes.cz     16.09.2020 (00:00)     Sekcia ekonomika

Hypoteční trh dál zlevňuje a trhá rekordy. Zájem o hypotéky byl v srpnu velmi vysoký. Banky poskytly hypotéky v objemu 19,173 miliardy korun. Pokles průměrné úrokové sazby hypoték ale už mírně brzdí. Rekordní rok je na dosah.

 

Hypotéky dál zlevňují. Už desátý měsíc hledají sazby pomyslné dno

Zdroj Zdroj: idnes.cz     17.02.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

Banky loni poskytly hypotéky v rekordním objemu. Od ledna do prosince překročil objem poskytnutých hypoték hranici 250 miliard korun. Průměrná úroková sazba klesla devátý měsíc v řadě, v prosinci se ustálila na hodnotě 1,96 %. Banky v posledním měsíci roku 2020 poskytly 9 951 hypoték za 29,516 miliardy korun.

 

Banky poskytly v dubnu hypotéky za 21,9 miliardy korun, meziročně dvojnásobek

Zdroj Zdroj: idnes.cz     15.05.2024 (06:41)     Sekcia ekonomika

Banky a stavební spořitelny v ČR poskytly v dubnu hypoteční úvěry za 21,9 miliardy korun, což je proti březnu růst o pětinu a proti loňskému dubnu více než dvojnásobek. Úrokové sazby nových úvěrů klesly na 5,1 procenta z březnových 5,19 procenta. Je to nejnižší hodnota od června 2022.

 

Hypotéky zlevňují už šestý měsíc v řadě. Objemy lámou rekordy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.10.2020 (00:00)     Sekcia ekonomika

Hypoteční trh dál zlevňuje a jízda k rekordu pokračuje. Banky poskytly v září hypotéky v objemu za 22,05 miliardy korun. Pokles průměrné úrokové sazby hypoték se už přiblížil k hranici dvou procent.

 

Objem hypoték v září klesl o 8,1 miliardy. Snížily se i úrokové sazby nových úvěrů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.10.2024 (06:46)     Sekcia ekonomika

Banky a stavební spořitelny v ČR poskytly v září hypoteční úvěry za 24,2 miliardy Kč, což je proti mimořádnému srpnu pokles o 8,1 miliardy. Meziroční růst zpomalil ze 130 procent v srpnu na 80 procent. Úrokové sazby nových úvěrů klesly na 4,96 procenta ze srpnových 4,98 procenta.

 

Hypotéky překonaly za pololetí celoroční objemy. Sazby dál rostou

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.07.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

Po mírném ochlazení v dubnu a v květnu hypoteční trh opět roste. Banky v červnu poskytly hypotéky za téměř 44,5 miliardy korun. Průměrná úroková sazba hypoték vzrostla o dalších sedm bazických bodů. Banky v červnu půjčovaly hypotéky s průměrnou sazbou 2,13 % p. a.

 

Hypotéky: V závěru roky by úrokové sazby mohly atakovat hranici 4 procent

Zdroj Zdroj: finexpert.cz     26.10.2021 (09:42)     Sekcia ekonomika

Růst sazeb hypoték zrychluje. Sazby pod 3 procenta v současnosti nabízí už jen některé banky. Podle odhadů by do konce letošního roku mohly dosáhnout až ke 4 procentům. V září banky poskytly hypotéky za více než 30,5 miliardy korun. Podle ukazatele Fincentrum Hypoindex v září vzrostla průměrná úroková sazby o 11 bazických bodů na 2,43 procenta.

Hypotéky dál zdražují. Úrokové sazby mohou atakovat až 4procentní hranici

Hypomonitor: Objem hypoték v únoru stoupl meziměsíčně o 13 pct

Banky v červenci poskytly hypotéky za 23,8 miliard, meziročně o 109 procent víc

Banky poskytly v únoru hypotéky za 40,5 mld. Kč, o 15 % více než v lednu

Zájem lidí o hypotéky opět roste. Koho banky odmítají a proč, vysvětluje expert

Zájem o hypotéky i přes růst úrokových sazeb stoupá, banky poskytly 46 miliard

Hypotéky dál trhají rekordy. Banky nestíhají vyřizovat žádosti, i když úroky začaly stoupat

Padl rekord v objemu poskytnutých hypoték, úroková sazba stále klesá

Banky poskytly v červnu hypotéky za 24,2 mld. Kč, nejvíce od března 2022

Hypotéky opět zlevnily, hranice dvou procent i 200 miliard se otřásá

Hypoteční boom trvá. Banky a spořitelny letos rozdaly úvěry za 301 miliard

Rekordní rok 2021. Banky poskytly nové hypotéky za 379 miliard korun

ČSOB: Banky loni poskytly hypotéky za 430 miliard Kč

Podnikatelé již z programů COVID získali více než devatenáct miliard korun

Hypotéky dál zlevňují, úroková sazba pokořila magickou 2% hranici

Hypotéky v říjnu opět zdražily, úroková sazba patří k nejvyšším za dvacet let

Fincentrum: Objem hypoték letos stoupl o 90 %, loňský rok byl rekordní

Banky v lednu poskytly hypotéky za 13 miliard, meziročně o 99 procent víc

Hypotéky dál zlevňují. Na hypoteční trh však dolehla pandemie

Objem hypoték letos stoupl o 90 procent, loňský rok byl rekordní

Hypomonitor: Banky loni poskytly nové hypotéky za rekordních 379 miliard korun

Banky poskytly loni hypotéky za 406 miliard korun. Jde o druhou největší cifru za 30 let

Hypomonitor: Objem hypoték v listopadu klesl na 26,1 miliardy korun

ČBA: Objem hypoték v březnu klesl o polovinu na 30,3 miliardy Kč, sazby stouply

Vysoká inflace snížila kupní sílu Čechů, o hypotéky byl vloni menší zájem

Objem hypoték v říjnu stoupl o devět procent. Úrokové sazby se dál snižují

Hypomonitor: Objem hypoték v červnu stoupl o devět procent

Hypomonitor: Objem hypoték v říjnu stoupl o 9 % na 26,4 miliardy Kč

Stát vybral letos ke konci září na daních o 15 mld. korun více než před rokem

Banky poskytly v březnu hypotéky za 18 mld. Kč, o půlku více než loni

Banky v květnu poskytly hypotéky za 31 miliard, dvojnásobek proti loňsku

Hypoték se krize zatím nedotkla. Trh s úvěry v dubnu klesl jen mírně

Banky poskytly loni hypotéky za 275 miliard korun. Úrokové sazby pokračují v poklesu

Banky poskytly v březnu hypotéky za 18 mld. Kč, meziročně o polovinu více

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy