Potupa Lipavského, pugéty na rozloučenou a Havlíčkovo trojí předávání. Česko má novou vládu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.12.2021 (15:42)     Sekcia bulvár

Prezident Miloš Zeman v pátek na zámku v Lánech jmenoval novou vládu. Včetně dlouho odmítaného ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), u kterého ale kancléř Vratislav Mynář nejprve špatně vyslovil titul. Právě vzdělání Lipavskému Zeman vyčítal. Premiér Petr Fiala (ODS) i noví ministři měli celý den plné ruce práce, po ceremonii je čekalo první vládní jednání, kde kabinet rozhodl, že nebude žádat o prodloužení nouzového stavu. Premiér uvedl do úřadů všechny ministry. Hned třikrát úřad předával Karel Havlíček (ANO) - nejprve ministerstvo dopravy, pak průmyslu a obchodu a nakonec i úřad pro vědu. Blesk Zprávy sledovaly dění v podrobné reportáži. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Nová vláda ONLINE: Potupa Lipavského, pugéty na rozloučenou a Havlíčkovo trojí předávání

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.12.2021 (14:00)     Sekcia bulvar

Prezident Miloš Zeman v pátek na zámku v Lánech jmenoval novou vládu. Včetně dlouho odmítaného ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), u kterého ale kancléř Vratislav Mynář nejprve špatně vyslovil titul. Právě vzdělání Lipavskému Zeman vyčítal. Premiér Petr Fiala (ODS) i noví ministři měli celý den plné ruce práce, po ceremonii je čekalo první vládní jednání, kde kabinet rozhodl, že nebude žádat o prodloužení nouzového stavu. Premiér uvedl do úřadů všechny ministry. Hned třikrát úřad předával Karel Havlíček (ANO) - nejprve ministerstvo dopravy, pak průmyslu a obchodu a nakonec i úřad pro vědu. Veškeré dění sledujeme v podrobné reportáži.

 

Nová vláda ONLINE: Mynář potupil Lipavského, pugéty na rozloučenou a přebírací kolečko pokračuje

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.12.2021 (07:30)     Sekcia bulvar

Prezident Miloš Zeman v pátek na zámku v Lánech jmenoval novou vládu. Včetně dlouho odmítaného ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), u kterého ale kancléř Vratislav Mynář nejprve špatně vyslovil titul. Právě vzdělání Lipavskému Zeman vyčítal. Premiér Petr Fiala (ODS) i noví ministři měli celý den plné ruce práce, po ceremonii je čekalo první vládní jednání, kde kabinet rozhodl, že nebude žádat o prodloužení nouzového stavu. Následně premiér uvedl do funkcí první polovinu ministrů, další doprovodí do úřadů v sobotu. Veškeré dění sledujeme v podrobné reportáži.

 

Nová vláda ONLINE: Mynář potupil Lipavského, pugéty na rozloučenou a přebírací kolečko i v sobotu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     17.12.2021 (20:10)     Sekcia bulvar

Prezident Miloš Zeman v pátek na zámku v Lánech jmenoval novou vládu. Včetně dlouho odmítaného ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), u kterého ale kancléř Vratislav Mynář nejprve špatně vyslovil titul. Právě vzdělání Lipavskému Zeman vyčítal. Premiér Petr Fiala (ODS) i noví ministři měli celý den plné ruce práce, po ceremonii je čekalo první vládní jednání, kde kabinet rozhodl, že nebude žádat o prodloužení nouzového stavu. Následně premiér uvedl do funkcí první polovinu ministrů, další doprovodí do úřadů v sobotu. Veškeré dění sledujeme v podrobné reportáži.

 

ONLINE: Zeman jmenoval novou vládu, Mynář potupil Lipavského a první rozhodnutí Fialy

Zdroj Zdroj: blesk.cz     17.12.2021 (14:26)     Sekcia bulvar

Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech jmenoval novou vládu. Včetně dlouho odmítaného ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), u kterého ale kancléř Vratislav Mynář nejprve špatně vyslovil titul. Právě vzdělání Lipavskému Zeman vyčítal. Premiér Petr Fiala (ODS) i noví ministři budou mít po celý den plné ruce práce, po ceremonii je čekalo první vládní jednání, kde kabinet rozhodl, že nebude žádat o prodloužení nouzového stavu. Následně dojde na uvedení ministrů do jednotlivých úřadu. Celý den sledujeme vládní dění online.

 

ONLINE: Zeman jmenoval novou vládu, Mynář se „přeřekl“ u Lipavského. Co prezident popřál?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     17.12.2021 (11:18)     Sekcia bulvar

Prezident Miloš Zeman dnes na zámku v Lánech jmenoval novou vládu. Včetně dlouho odmítaného ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), u kterého ale kancléř Vratislav Mynář nejprve špatně vyslovil titul. Právě vzdělání Lipavskému Zeman vyčítal. Premiér Petr Fiala (ODS) i noví ministři budou mít po celý den plné ruce práce. Po ceremonii je čeká první vládní jednání a následně uvedení do jednotlivých úřadu. A zatímco nový kabinet se teprve seznámí s Úřadem vlády, brzy ráno se s ním premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) rozloučil. Celý den sledujeme vládní dění online.

 

Fiala kývne na vládu bez Lipavského, ale ve finále neuhne, míní experti. Jasno bude v pondělí

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.12.2021 (20:00)     Sekcia bulvar

Už na začátku příštího týdne by mělo být jasné, zda budeme mít v jeho průběhu novou vládu. Bezproblémový průběh jmenování ale designovaný premiér Petr Fiala (ODS) čekat nemůže. Prezident Miloš Zeman mu totiž nechce vyhovět se jmenováním Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí. Fiala se kvůli tomu obrátí na soud, aby dal jasný výklad ústavy. To může trvat ale týdny, i měsíce – i proto se podle oslovených politologů předseda vlády dočasně smíří s tím, že bude křeslo šéfa české diplomacie prozatím oficiálně neobsazené. Respektive ho bude mít pod sebou jiný člen vlády.

 

ONLINE: Zeman jmenoval vládu, Mynář potupil Lipavského a ministři přebírají úřady

Zdroj Zdroj: blesk.cz     17.12.2021 (16:09)     Sekcia bulvar

Prezident Miloš Zeman v pátek na zámku v Lánech jmenoval novou vládu. Včetně dlouho odmítaného ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), u kterého ale kancléř Vratislav Mynář nejprve špatně vyslovil titul. Právě vzdělání Lipavskému Zeman vyčítal. Premiér Petr Fiala (ODS) i noví ministři budou mít po celý den plné ruce práce, po ceremonii je čekalo první vládní jednání, kde kabinet rozhodl, že nebude žádat o prodloužení nouzového stavu. Následně premiér uvádí do ministry do úřadů. Celý den sledujeme vládní dění online.

 

Komentář: Česko má novou vládu bez Babiše. A se spoustou stejných problémů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.12.2021 (05:00)     Sekcia bulvar

Prezident Miloš Zeman jmenoval vládu Petra Fialy a Česko má po osmi letech první vládu bez Andreje Babiše, úhlavního nepřítele vládní pětikoalice ODS, TOP 09, lidovců, Pirátů a STAN. Nový kabinet to určitě nebude mít lehké: od pátku už totiž nepatří „drahota“, inflace, covid ani deficit státního rozpočtu Babišovi, ale Fialovi. Tak prostě funguje politika.

 

Fiala dorazil za Zemanem po třetí dávce na klíčovou schůzku. Kdy bude mít Česko novou vládu?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.12.2021 (16:00)     Sekcia bulvar

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) v pondělí odpoledne probírá s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech ustavení nové vlády. Koalice je s hlavou státu ve sporu kvůli jmenování Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí, mluví o kompetenční žalobě. Závěry jednání se Zemanem a další postup Fiala představí po schůzce s prezidentem společně s lídry čtyř dalších koaličních stran v 17:30.

 

Zeman má Fialu a kolu u jednoho stolu, běží klíčová schůzka. Kdy bude mít Česko novou vládu?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.12.2021 (16:20)     Sekcia bulvar

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) v pondělí odpoledne probírá s prezidentem Milošem Zemanem na zámku v Lánech ustavení nové vlády. Prezidentovi skončila izolace a konečně sedí se svým hostem za jedním stolem. Co se nápojů týče, zůstal věrný kole, která ho provázela jednotlivými schůzkami se všemi adepty do vlády. Koalice je s hlavou státu ve sporu kvůli jmenování Jana Lipavského (Piráti) ministrem zahraničí, mluví o kompetenční žalobě. Závěry jednání se Zemanem a další postup Fiala představí po schůzce s prezidentem společně s lídry čtyř dalších koaličních stran v 17:30.

Zeman tvrdě zaútočil na Lipavského: Má nízkou kvalifikaci na ministra! Co dál mu vytkl?

Zeman tvrdě zaútočil na Lipavského: Má nízkou kvalifikaci! Co dál kandidátovi vytkl?

Izraelský prezident na návštěvě Česka: Zeman se „příteli“ omlouval za Lipavského

„Slabý kus ve stádě,“ obul se Zeman do Lipavského. „Šílené“ nápady má krotit Fiala

Velký den v Zoo Praha: Slonice Lakuna oslavila 1. narozeniny obřím dortem! Pokřtili i novou knihu

Noví obyvatelé Troji! Botanická zahrada pořídila 4 nové včelí úly, návštěvníci do nich i uvidí

Týden provozu stanového městečka pro uprchlíky v Troji: Prošlo jím 150 lidí

Týden provozu stanového městečka pro uprchlíky v Troji: Prošlo jím 250 lidí

Honza odešel a nechal dopis na rozloučenou! Stázička naléhá: Chci tě znova obejmout

Rozpočet má počkat na novou vládu, radí sněmovní výbor. Schillerová: Česku hrozí provizorium

Satoránský o smrti na jevišti: Už napsal dopis na rozloučenou

Nová vláda bude v pátek jmenovaná i s Lipavským, překvapil Fiala

Policie hledá Jaroslavu Štirskou: Doma nechala dopis na rozloučenou

Zjištění Blesku: Zeman jmenuje Fialovu vládu 17. prosince a Bartoš i Jurečka na dvou židlích

Veřejná potupa Babišové! Tohle Andrej neměl Monice dělat

Stanové městečko v Troji pro uprchlíky je skoro plné. Může přitom „ubytovat“ až 150 Ukrajinců

Tomáš z Jablonce odešel do práce, ale tam nedorazil a zmizel: Doma zanechal zprávu na rozloučenou

V lese poblíž Málkova našli dva mrtvé mladíky (†22): Bratři nechali dopis na rozloučenou

Fiala zamíří k Zemanovi „rozseknout“ spor o vládu. Kompetenční žalobu už sepisuje

Premiér Netanjahu se v Izraeli dohodl s rivalem. Parlament schválil vládu národní jednoty

Fiala po třetí dávce míří k Zemanovi „rozseknout“ spor o vládu. Kompetenční žalobu už sepisuje

Vítěz MasterChefa míří znovu na obrazovky: Roman Staša bude novou posilou Snídaně s Novou

Do stanového městečka v Troji zamířili první uprchlíci. Celkem tam může přespávat až 150 Ukrajinců

Zeman jmenuje novou vládu v Lánech. Žádný přípitek a tajný covidový plán!

Policie pátrá po Matějovi (20) z Kroměřížska: Doma nechal dopis na rozloučenou

„Perlová svatba“ Margity a Zagorové: Zakázali mu nosit pugéty!

Ruská invaze na Ukrajinu by zasáhla i Česko, tvrdí bezpečnostní rada. Fiala věří v diplomatické řešení

Chystám se psát dopisy na rozloučenou, říká nemocná Shannen Doherty

Policisté pátrají po Simoně z Příbrami: Doma nechala dopis na rozloučenou a odešla

Nová vláda bude v pátek jmenovaná i s Lipavským, překvapil Fiala. Proč Zeman ustoupil?

Brenda z Beverly Hills s rakovinou v posledním stadiu: Vzkaz na rozloučenou a dopisy blízkým

Oslava v seriálu ZOO: Sabině Laurinové je půl století!

Do stanového městečka v Troji zamířily desítky prvních uprchlíků. Celkem tam může přespávat až 150 Ukrajinců

Policie pátrá po pohřešovaném Jiřím z Tábora: Manželce nechal dopis na rozloučenou

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy