Ministrovi vadí ceny masa, pečiva i másla, vyzve úřad ke kontrole marží

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.04.2022 (12:38)     Sekcia ekonomika

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula řekl, že chce ve spolupráci s ÚOHS přistoupit ke kontrole marží potravin. Má se to týkat cen u másla, kuřecího masa, vepřového masa a pečiva. Podle Nekuly jsou signály, že po Velikonocích chtějí obchodníci zdražovat a ještě tak navýšit své marže u potravin. „Marže jsou už v současné době přehnané,“ řekl ministr celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Ministru Nekulovi vadí ceny masa, pečiva i másla, vyzve úřad ke kontrole marží

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     13.04.2022 (13:26)     Sekcia ekonomika

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula chce ve spolupráci s ÚOHS přistoupit ke kontrole marží potravin. Má se to týkat cen u másla, kuřecího masa, vepřového masa a pečiva. Podle Nekuly jsou signály, že po Velikonocích chtějí obchodníci zdražovat a ještě tak navýšit své marže u potravin. „Marže jsou už v současné době přehnané,“ řekl ministr. Podle prezidenta Agrární komory ČR Jana Doležala jde o pěkné gesto, nejspíš ale ceny neovlivní. Podle potravinářské komory můžou být u zpracovaných potravin přirážky i ve výši 100 procent.

 

Přirážka 250 procent na salámu je podle ministra moc, stát začal ceny hlídat

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.04.2022 (12:22)     Sekcia ekonomika

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal v minulém týdnu sledovat spolu s ministerstvem zemědělství prodejní ceny vepřového a drůbežího masa, másla a pečiva v obchodech. Podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly již úřad zaznamenal případy, kdy obchodní přirážka na točeném salámu byla 246 procent, na standardní šunce pak 255 procent.

 

Přirážka 250 procent na točeném salámu je podle ministra moc, stát začal ceny hlídat

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     20.04.2022 (13:21)     Sekcia ekonomika

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) začal v minulém týdnu sledovat spolu s ministerstvem zemědělství prodejní ceny vepřového a drůbežího masa, másla a pečiva v obchodech. Podle ministra zemědělství Zdeňka Nekuly již úřad zaznamenal případy, kdy obchodní přirážka na točeném salámu byla 246 procent, na standardní šunce pak 255 procent.

 

O ceny másla se zajímá i antimonopolní úřad. Stěžovali si obchodníci

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.11.2024 (12:49)     Sekcia ekonomika

Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže se bude znovu zabývat cenami másla, výsledky představí na jaře, řekl ve čtvrtek na tiskové konferenci jeho předseda Petr Mlsna. Podnět k šetření dal prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza. K ceně másla se ve čtvrtek vyjádřil i premiér Petr Fiala. Podle jeho názoru cenu ovlivňují oligopoly. Dodal však, že stát ji regulovat nehodlá.

 

Nekula chce zjišťovat, proč neklesají ceny pečiva, zaměří se i na mléko

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     13.04.2023 (16:06)     Sekcia ekonomika

Praha - Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) se chce zaměřit na ceny pečiva. Obilí i energie jsou nyní podle něj výrazně nižší než loni, pečivo ale nezlevňuje, uvedl na tiskové...

 

Antimonopolní úřad si řekne o pravomoci, aby mohl více zasahovat do maloobchodu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.12.2023 (15:08)     Sekcia ekonomika

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) předloží v lednu návrh na zvětšení svých pravomocí, přemýšlí i o větších zásazích do marží obchodníků. Slev se návrh nedotkne, řekl po jednání s ministrem Markem Výborným předseda úřadu Petr Mlsna. Zdůraznil, že nechce být cenotvorným orgánem a výši marží určovat.

 

Nárůst cen másla odpovídal trhu. Ke kartelovému jednání nedošlo, zjistilo šetření

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.03.2025 (13:05)     Sekcia ekonomika

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) dokončil šetření prudkého růstu cen másla ve druhé polovině loňského roku. Podle něj za zdražováním stály objektivní příčiny, hlavně nákladnější výroba. Antimonopolní úřad neodhalil žádné koordinované jednání výrobců nebo prodejců.

 

Chléb a rohlíky zdraží. Náklady na výrobu pečiva skokově vyletěly

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.10.2021 (18:54)     Sekcia ekonomika

Ceny základních pekařských výrobků dlouhodobě stagnují, a náklady na výrobu chleba a pečiva letos skokově rostou. Pekaři budou muset upravit ceny svých produktů, aby zajistili jejich výrobu a vysokou kvalitu pro spotřebitele.

 

Svaz pekařů: Ceny pečiva by letos už neměly růst, chléb loni zdražil o polovinu

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     14.02.2023 (13:15)     Sekcia ekonomika

Praha - Ceny pečiva by letos měly růst jen v řádu jednotek procent a nemělo by už docházet ke skokovému zdražení jako v minulém roce. V tiskové zprávě to uvedl Svaz pekařů a cukrářů...

 

Ceny vajec a másla před Vánocemi dále rostou, ukázala data ČSÚ

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     15.11.2024 (11:48)     Sekcia ekonomika

Praha - Ceny vajec a másla před Vánocemi dále rostou. Z dat Českého statistického úřadu vyplývá, že balení deseti vajec tento měsíc stojí 64,81 koruny, což je o 31,35 procenta více než v říjnu a nárůst...

Analytik: Ceny pečiva klesat nebudou, lze očekávat spíše pomalejší zdražování

Výroba masa ve 3. kvartálu stoupla při propadu cen prasat a skotu

TEST: Nejlepší párek v rohlíku mají v zoo, kulinární zkáza přišla na Hané

Pokud pumpy nedodrží férové ceny, začne regulace marží z moci úřední. Sporný krok, reaguje analytik

Češi loni jedli méně masa i zeleniny. Piva však vypili víc, říkají statistiky

Máslo zdražuje, krávy kvůli horku méně žraly. Bez slevy je kostka za 70 korun

Veterináři zajistili 300 kg závadného masa z uzbecké restaurace v Praze 3

Maso je na cenových maximech, říká svaz. Evropské plány ho asi ještě zdraží

Zemědělci kvůli vysokým maržím hrozí protesty. Další vnucování, reaguje svaz obchodu

Úřad napoví domácnostem, kolik platit za energie. Spustil nový nastroj

EU zahájila právní kroky proti Maďarsku, vadí jí diskriminační ceny benzinu

Vláda bude u paliv sledovat marže, ODS navrhla snížit spotřební daň u nafty

Denní hlášení a určení maximální marže. Tak chce stát kontrolovat čerpadláře

MF: Kontrola marží ukázala v září jejich výrazné snížení u benzinu

Marže není zisk. Ekonomové varují vládu před možnou regulaci přirážek

ČSÚ zveřejní údaje o produkci masa a mléka

ČSÚ oznámí údaje o výrobě masa a výkupu mléka za třetí čtvrtletí

Pečivo by podle Nekuly mělo zlevňovat ve druhém pololetí letošního roku

Kontrola MF ukázala výrazný pokles marží u nafty

Vláda připraví zastropování marží obchodníků s palivy

Číňané překrmují prasata. I tak cena vepřového masa v zemi nadále klesá

Svaz pekařů: Kontroly marží růst cen nezastaví, existence pekáren je ohrožena

FAO: Světové ceny potravin loni vzrostly o 14 procent a byly rekordní

Stanjura: O regulaci marží prodejců paliv rozhodneme do konce dubna

Ministerstvo spolu s ÚOHS připravuje kontroly marží u některých potravin

Ministerstvo financí poprvé zveřejní maximální ceny paliv na další den

Růst spotřebitelských cen zpomaluje. Brambory jsou levnější o pětinu

Levnější čerpací stanice mohou strop využít i ke zdražení, míní analytici

Stanjura: O regulaci marží prodejců paliv rozhodneme nejpozději koncem dubna

Světové ceny potravin klesly, na domácí úrovni ještě porostou, uvedla OSN

Marže čerpadlářů míří pod drobnohled. Stát opět požaduje denní reporting cen

Výroba masa ve 4. čtvrtletí v ČR rostla, chovatelé vyrobili méně vepřového

Zdražování v průmyslu zrychluje, ceny vzrostly nejvíc za zhruba 17 let

Zemědělci se bouří proti řetězcům. Kvůli vysokým maržím zvažují blokády

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy