Jak nejlépe spořit dětem? Co nabízejí banky a co radí odborník

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.05.2022 (00:00)     Sekcia ekonomika

Do prasátka, do matrace, na stavebko nebo rovnou na penzijko? Možností, jak spořit dětem, je víc. Některé banky dokonce finanční produkty pro děti zvýhodňují. Zmapovali jsme aktuální nabídku. A co doporučí finanční poradce? celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Nová zbraň proti inflaci: Banky oprašují termínované vklady, překonají i "spořáky"

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     22.02.2022 (06:26)     Sekcia ekonomika

Banky rozšiřují nabídku termínovaných vkladů a nabízejí lepší zhodnocení úspor. V přehledu Aktuálně.cz zjistíte, jaké úročení nyní nabízejí.

 

KOMENTÁŘ: Začněme spořit. A to hned! Nejen peníze, ale i volný čas

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.01.2023 (00:00)     Sekcia ekonomika

Musíme začít spořit, všichni. A nejen peníze, ale třeba i svůj volný čas. Čtěme, učme se, zdokonalujme se. Jen práce a píle nás i celou zemi posune někam dál, ne zbytečná zahálka při sledování nesmyslných seriálů, píše v komentáři pro MF DNES guvernér České národní banky Aleš Michl.

 

Dvě třetiny rodičů dětem spoří. Chtějí jim usnadnit vstup do dospělosti

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.09.2024 (00:00)     Sekcia ekonomika

Zajistit finančně své potomky, aby měli v plnoletosti snadnější životní start, si v Česku nemůže dovolit každý. Dobrá zpráva je, že 66 procent rodičů v aktuálním průzkumu uvádí, že svým dětem finanční polštář vytváří, a to postupně. Zbylá třetina však nemá šanci spořit dětem kvůli své finanční situaci. Ve většině domácností však peníze už nejsou pojmem, o kterém se s dětmi vůbec nemluví.

 

Spořit na penzi s příspěvkem státu půjde v novém účastnickém fondu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.03.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

Skupina Partners získala od centrální banky licenci na vlastní penzijní společnost. Na jejím základě pak zažádala o licence pro účastnické penzijní fondy. Ty ponesou název Rentea a Češi v nich budou moci spořit na penzi se státním příspěvkem. Správu zejména akciových portfolií bude obstarávat největší investiční společnost na světě BlackRock.

 

Unikátní sonda: co už umí banka v mobilu a v čem se banky předhánějí

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.08.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

Mobilnímu bankovnictví v Česku je už deset let. Pro mnohé se stalo součástí života. Do banky a ke svým účtům můžeme díky smartbankingu vstoupit prakticky kdykoliv a odkudkoliv. Stačí mít po ruce nabitý mobil s internetovým připojením. Banky si to uvědomují. O to víc se předhánějí v konkurenčním boji. Počet funkcionalit, které banky v mobilu nabízejí, totiž výrazně narůstají.

 

Směnárna v mobilu, nebo na náměstí? Jak výhodně na nákup valut před dovolenou

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.06.2023 (00:00)     Sekcia ekonomika

Doba dovolených je tady. Řada Čechů vyráží do zahraničí, a i když možná patříte mezi ty, kteří rádi platí kartou, ne všude je to možné, a tak se určitě vyplatí mít aspoň pár eur v hotovosti. Je nákup ve směnárnách bezpečný? A co nabízejí banky?

 

Kdy mohou děti dostat od banky virtuální kartu a kdy plastovou

Zdroj Zdroj: idnes.cz     16.05.2024 (00:00)     Sekcia ekonomika

Banky se předhánějí v nabídkách účtů pro děti. Nabízejí finanční příspěvky a samozřejmě i plastové platební karty. Vše vypadá skvěle. Problém ale nastává, když dítě kartu ztratí. To u dětí není nic neobvyklého.

 

Po malých institucích také ČSOB. Banky začínají nabízet úroky podobné ČNB

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.10.2022 (12:00)     Sekcia ekonomika

Na předchozí zvyšování úrokových sazeb České národní banky (ČNB) začínají výrazněji reagovat zvyšováním úročení vkladů i velké banky. K malým bankovním domům, které nabízejí na svých spořicích účtech vyšší úroky už delší dobu, se nedávno připojila i ČSOB s úrokem pět procent. Centrální bankéři ve čtvrtek ponechali základní úrokovou sazbu na sedmi procentech.

 

Účet u specialisty: 68 tisíc. V Česku je nutné dětem spořit i na rovnátka

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.05.2022 (00:00)     Sekcia ekonomika

Za zubní ošetření s výjimkou amalgámové výplně dnes u stomatologa běžně platí i registrovaní pojištěnci. A nejinak to chodí u ortodontisty. Byť u něj jde o podstatně vyšší částky. Rodiče malých dětí tak často zachraňuje stavební spoření.

 

Komentář: Kdo vydělal loni na investicích a kde jsou letos šance na zhodnocení

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.01.2026 (00:00)     Sekcia ekonomika

Češi mají stále větší apetit investovat a volí už i odvážnější strategie. Kde bylo možné v uplynulém roce nejlépe vydělat a jaké investice nejvíce ztrácely? Co čekat v roce 2026 od nemovitostí, akcií, dluhopisů, zlata a dalších investic? Na tyto a další otázky přináší odpovědi investiční odborník Jan Traxler. „Investujte s rozvahou, a hlavně nehoňte loňské vítěze,“ radí.

Jakou fixaci zvolit u hypotéky, abyste zbytečně netratili

Velké banky si se zvyšováním úroků na spořicích účtech dávají na čas

Přetahovaná o zákazníky: banky vedou boj o řádně platící klienty, nabízejí lepší podmínky a nižší úrok

Odborník: Bez reformy se důchody značně sníží, odkládejte si na penzi včas

Lidem, kteří nezvládají splácet úvěry, nabízejí banky pomoc

Banky v Česku vábí ukrajinské uprchlíky. Některé jim nabízejí k novému účtu finanční bonus

Německá vláda chce spořit na důchod už dětem. Odborníci plán kritizují

Co čeká české domácnosti v roce 2025. Má smysl spořit, nebo je lepší utrácet?

Za dětský účet banky nabízejí stovky korun, nabídka na trhu je pestrá

Naletět může každý. Nejčastější jsou investiční podvody, podvodníkům pomáhá AI

Odborník: Poptávka po zlatu je trojnásobná, cena se v krizi nezastaví

Expert: Účet dlouhodobých investic má být lepší než penzijko. Co čekat?

INDUSTRIAL: Příští rok budou s Partners Bankou klienti nejen spořit, ale i cestovat   

Zbyla vám stovka? Investujte ji. Odborník radí, jaké možnosti můžete využít

Jak to bude s uloženými penězi ve Sberbank. Experti radí klientům banky s vazbami na Rusko, jak postupovat

Rodinné finance v nejisté době: méně strachu, víc struktury, radí odborník

Tradiční hráči si myslí, že vědí nejlépe, co chce klient, říká šéf nové banky

Bezpečný online nákup? Otevření balíku si natočte, radí odborník

Srovnání dětských účtů. Nepropásněte akce, banky nabízejí k založení odměny

Půjčíme, když si pořídíte živnosťák. Jak poznat nekalý byznys, radí expert

Komu letos končí fixace hypotéky, měl by hledat rezervy, radí odborník

Banky zhodnotí jen část peněz. Kde jinde investovat a jak poznat podvodníky

Tip na Vánoce? Náramek, který dává dětem svobodu a rodičům klid

KOMENTÁŘ: Guvernérovo blouznění o úrokových sazbách, inflaci a šetření

Potřebujete půjčku do výplaty? V nabídkách jsou obrovské rozdíly

Analýza: Na rostoucí úrokové sazby ČNB zareagovaly už i velké banky

Banky lidem u hypoték nabízejí nižší úrok už i u delších fixací

Jaké topení se pro vás hodí nejvíce? Odborník radí, jak ušetřit a proč se vyplatí investovat do oken

Nemám na splátku úvěru. Co s tím?

V případě živelné pohromy nemusí pojistka stačit. Řešení je snadné, radí expert

KOMENTÁŘ: Kdo loni vydělal na investicích a kde jsou letošní šance

Taky jste si mysleli, že investice do firemních dluhopisů je dobrý nápad? Vypadá rozumně, ale má háček

Na koho napsat elektřinu a plyn při pronájmu bytu, radí odborník

Průzkum: Téměř tři čtvrtiny rodičů odkládají dětem peníze

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy