„Nekolegiální, nic to nepřinese.“ Hejtmani i Rakušan kritizují Hřiba za uzavření uprchlického centra

Zdroj Zdroj: blesk.cz     15.06.2022 (12:35)     Sekcia bulvár

Už jen jediný den zůstává otevřené Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) v pražských Vysočanech. Centrum se o půlnoci uzavře a ve čtvrtek již bude na místě pouze informační služba, která uprchlíky seznámí s tím, co mají dělat a že jim pomoc může být poskytnuta na jiném místě. Důvodem je podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) to, že v Praze je příliš uprchlíků a město již pro ně nemá kapacitu. Hřibův krok ovšem kritizuje ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) i někteří hejtmani, podle nichž uzavření centra vůbec nic nepřinese. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Uprchlíky zvládneme i bez vašeho centra, vzkázal Praze Rakušan. Hejtmani se pustili do Hřiba

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.06.2022 (18:22)     Sekcia bulvar

Česko zvládne situaci i v případě uzavření pražského centra pro uprchlíky z Ukrajiny, sdělil dnes ČTK ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) předtím oznámil, že centrum ve Vysočanech magistrát uzavře k 15. červnu kvůli přetíženosti Prahy a chybějícímu systému přesunu do jiných, méně vytížených krajů. Rakušan uvedl, že spolu s premiérem Petrem Fialou (ODS) jsou připraveni se s Hřibem sejít a hledat jiné cesty. V případě, že Praha uzavře své centrum pro ukrajinské uprchlíky, udělá to i Pardubický kraj. ČTK to dnes řekl hejtman Martin Netolický (ČSSD). Za nezodpovědné označil Hřibovo chování šés asociace krajů Martin Kuba (ODS).

 

Uprchlíky zvládneme i bez vašeho centra, vzkázal Praze Rakušan. S Hřibem chce ještě jednat

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.06.2022 (15:09)     Sekcia bulvar

Česko zvládne situaci i v případě uzavření pražského centra pro uprchlíky z Ukrajiny, sdělil dnes ČTK ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) předtím oznámil, že centrum ve Vysočanech magistrát uzavře k 15. červnu kvůli přetíženosti Prahy a chybějícímu systému přesunu do jiných, méně vytížených krajů. Rakušan uvedl, že spolu s premiérem Petrem Fialou (ODS) jsou připraveni se s Hřibem sejít a hledat jiné cesty.

 

„Praha je přetížená!“ Hřib na uzavření uprchlického centra ve Vysočanech trvá. Rakušan za tím vidí blížící se volby

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.06.2022 (21:07)     Sekcia bulvar

Vedení hlavního města se nyní nechystá ustoupit od záměru uzavřít ve středu Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) ve Vysočanech. Důvodem jsou přeplněnost metropole a nedostatečné kapacity. Zároveň vláda městu stále nepředložila požadovaný plán přerozdělování uprchlíků do méně vytížených krajů. Na místě KACPU zůstane informační služba pro uprchlíky. V pondělí to sdělil primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

 

Uprchlíky zvládneme i bez vašeho centra, vzkázal Hřibovi Rakušan. Zavřením hrozí i Netolický

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.06.2022 (15:52)     Sekcia bulvar

Česko zvládne situaci i v případě uzavření pražského centra pro uprchlíky z Ukrajiny, sdělil dnes ČTK ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) předtím oznámil, že centrum ve Vysočanech magistrát uzavře k 15. červnu kvůli přetíženosti Prahy a chybějícímu systému přesunu do jiných, méně vytížených krajů. Rakušan uvedl, že spolu s premiérem Petrem Fialou (ODS) jsou připraveni se s Hřibem sejít a hledat jiné cesty. - V případě, že Praha uzavře své centrum pro ukrajinské uprchlíky, udělá to i Pardubický kraj. ČTK to dnes řekl hejtman Martin Netolický (ČSSD). 

 

Uprchlíky zvládneme i bez vašeho centra, vzkázal Praze Rakušan. Fiala má termín schůzky s Hřibem

Zdroj Zdroj: blesk.cz     02.06.2022 (15:16)     Sekcia bulvar

Česko zvládne situaci i v případě uzavření pražského centra pro uprchlíky z Ukrajiny, uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) předtím oznámil, že centrum ve Vysočanech magistrát uzavře k 15. červnu kvůli přetíženosti Prahy a chybějícímu systému přesunu do jiných, méně vytížených krajů. Premiér Petr Fiala (ODS) se má sejít s Hřibem 17. června. V případě, že Praha uzavře své centrum pro ukrajinské uprchlíky, udělá to i Pardubický kraj, varoval hejtman Martin Netolický (ČSSD). Za nezodpovědné označil Hřibovo chování šéf asociace krajů Martin Kuba (ODS).

 

Hejtmani chtějí pracovní karanténu pro další profese. Kdo bude vozit děti, ptá se Babišův muž

Zdroj Zdroj: blesk.cz     15.01.2022 (16:50)     Sekcia bulvar

Páteční rozhodnutí vlády o tom, že se pracovní karanténa bude týkat jen zdravotníků a pracovníků v sociálních službách kritizují hejtmani z hnutí ANO. Podle ústeckého hejtmana Jana Schillera (ANO) hejtmani s vládou řešili zabezpečení svozu odpadu, dopravy, vodárenství a energetiky, což se v rozhodnutí vlády nijak neobjevilo. Řekl to v pátek večer v České televizi. Předseda Asociace krajů ČR a jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) dnes ČTK řekl, že očekává, že se o této záležitosti bude mluvit i na úterní pravidelné schůzce hejtmanů s členy vlády.

 

17. listopad ŽIVĚ: Bartoš i Rakušan se na Národní dočkali potlesku, Babiš přišel radši za tmy

Zdroj Zdroj: blesk.cz     17.11.2021 (10:10)     Sekcia bulvar

Česko si dnes připomíná 32 let od událostí, které vedly k pádu komunismu, a 82 let od uzavření vysokých škol nacisty. Hlavním dějištěm oslav je tradičně Praha a zejména Národní třída. Na ní už v šest rána dorazil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), kterého prý ochranka varovala před házením vajec. Nevoli tu čelil i zástupce Hradu s květinami od prezidenta Miloše Zemana. Potlesku se dočkal naopak šéf Pirátů Ivan Bartoš nebo lídr starostů Vít Rakušan. Zástupci nastupující vlády kritizují stávající kabinet v demisi za nezvládání pandemie. Blesk Zprávy mapují dění online a v přímém přenosu.

 

17. listopad ONLINE: Fiala, Bartoš i Rakušan se na Národní dočkali potlesku, Babiš přišel za tmy

Zdroj Zdroj: blesk.cz     17.11.2021 (11:50)     Sekcia bulvar

Česko si dnes připomíná 32 let od událostí, které vedly k pádu komunismu, a 82 let od uzavření vysokých škol nacisty. Hlavním dějištěm oslav je tradičně Praha a zejména Národní třída. Na ní už v šest rána dorazil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), kterého prý ochranka varovala před házením vajec. Nevoli tu čelil i zástupce Hradu s květinami od prezidenta Miloše Zemana. Potlesku se dočkal naopak šéf ODS Petr Fiala, předseda Pirátů Ivan Bartoš nebo lídr starostů Vít Rakušan. Zástupci nastupující vlády kritizují stávající kabinet v demisi za nezvládání pandemie. Blesk Zprávy mapují dění online.

 

„Praha je přetížená, vláda nemá plán.“ Hřib na uzavření uprchlického centra ve Vysočanech trvá

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.06.2022 (14:22)     Sekcia bulvar

Vedení hlavního města se nyní nechystá ustoupit od záměru uzavřít ve středu Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) ve Vysočanech. Důvodem jsou přeplněnost metropole a nedostatečné kapacity. Zároveň vláda městu stále nepředložila požadovaný plán přerozdělování uprchlíků do méně vytížených krajů. Na místě KACPU zůstane informační služba pro uprchlíky. V pondělí to sdělil primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

 

17. listopad ŽIVĚ: Fiala, Bartoš i Rakušan se na Národní dočkali potlesku, Babiš přišel za tmy

Zdroj Zdroj: blesk.cz     17.11.2021 (11:00)     Sekcia bulvar

Česko si dnes připomíná 32 let od událostí, které vedly k pádu komunismu, a 82 let od uzavření vysokých škol nacisty. Hlavním dějištěm oslav je tradičně Praha a zejména Národní třída. Na ní už v šest rána dorazil premiér v demisi Andrej Babiš (ANO), kterého prý ochranka varovala před házením vajec. Nevoli tu čelil i zástupce Hradu s květinami od prezidenta Miloše Zemana. Potlesku se dočkal naopak šéf ODS Petr Fiala, předseda Pirátů Ivan Bartoš nebo lídr starostů Vít Rakušan. Zástupci nastupující vlády kritizují stávající kabinet v demisi za nezvládání pandemie. Blesk Zprávy mapují dění online a v přímém přenosu.

Kritika Hřiba za distanční výuky na VŠ: Děsivá komunikace, žádná dohoda s koaličními partnery!

Za Hřiba a Novotného se postavil šéf NATO: Ruské zastrašování je neakceptovatelné

V Česku už jsou tisíce uprchlíků. Byrokracii jim usnadní nová centra, slíbil Rakušan

Šéfka sester: Agresivita vůči nám roste. A neočkovaní zdravotníci jsou obrovsky nekolegiální

Očkování pro Pražany: Hřib sepsul registrační systém. Chybí podstatné údaje, vadí mu i grafika

Autoři „psa“ kritizují změnu metodiky i rozvolňování. Očekávají třetí vlnu

Uzavření škol koronavirus nezastaví. Děti by „kašlaly“ na hygienu, upozorňuje analýza

Uzavření centra pro drogově závislé? Z ulic nezmizí. Zajíčková brání rozhodnutí a vytahuje „šlehárny“

Vláda jednala s hejtmany o uprchlících: „Seznam přání“ hejtmani předloží v pondělí

Rakušan z místa střelby: Nechoďte se tam podívat! Pavel je v šoku, Fiala zrušil program

Rakušan z místa střelby: Nechoďte se tam podívat! Fiala ruší program a míří do Prahy

Pražské radnice kritizují magistrát. Mohou za to nová místa pro uprchlíky

Stíhání Rakušana policie odložila. Šéf STAN mluví o zadostiučinění, Chcípl pes se nevzdává

Hejtmani cupují Blatného plán na zákaz cestování mezi kraji. Těžko by se i vymáhal, varují

ŽIVĚ Rakušan na tiskovce o fámách: Nelžeme! S Ukrajinou neměl střelec nic společného

Rakušana začala vyšetřovat policie. „Svědomí mám čisté,“ brání se ministr

17. listopad ONLINE: Tisíce lidí na Václaváku. A potlesk pro nastupující vládu na Národní

17. listopad přehledně: Tisíce lidí na Václaváku, potlesk nové vládě na Národní a Babiš ve tmě

Děti (5 a 6) evakuované z Afghánistánu se otrávily houbami! Bojují o život

Tajnosti »transparentního« radního: Kam a proč jezdí služebák Zdeňka Hřiba? Neřekne!

Rakušan o náporu uprchlíků na Česko: Nevídaná vlna! A víc než půlka z nich jsou děti

Rakušan: Spojení střelce s Klánovicemi je velmi pravděpodobné! S Ukrajinou neměl nic společného

Rakušan o běžencích: Nepřišli vyjídat náš systém! Z Ukrajiny utíkají i lékařky a vědkyně

ŽIVĚ: Rakušan o náporu uprchlíků na Česko. Některá centra nezvládají

Vít Rakušan ukončil spekulace. Na prezidenta nyní kandidovat nebude

Uzavře se centrum ve Vysočanech? Krizový štáb Prahy projedná opatření k přerozdělování uprchlíků

Rakušan na tiskovce: Varování před dezinformacemi kolem masakru v Praze!

Policejní prezident pobouřil slovy o smyšlených znásilněních. Rakušan: Smolný výrok

Koronavirus ONLINE: Nouzový stav do konce února, navrhují hejtmani. A Německo zavírá dveře

Rakušan schytal na debatě v Mostě sodu za Dozimetr. Hájil euro, podpořila ho Nerudová

„Darebák.“ Rakušan čelil na Národce urážkám a vzpomínal: Schwarzenberg mi řekl úžasnou věc

Babiš se pustil do Hřiba kvůli zdraženým jízdenkám. „Je to trapné!“ vrací úder primátor

Vyznavači crossfitu v Liberci trénují v šesti na parkovišti

Prolomí Zeman mlčení o Ukrajině? Za prezidentem míří Rakušan, na Hradě proberou i covid

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy