Smršť drahoty na podzim bude šílená. Brutálně zdraží všechno, říká ekonom

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.07.2022 (09:00)     Sekcia ekonomika

Hlavní ekonom tuzemské Trinity Bank a autor knižních rozhovorů s řadou nositelů Nobelových cen za ekonomii Lukáš Kovanda upozorňuje, že světový ekonomický systém je v rozvráceném stavu a můžeme v přímém přenosu sledovat přeskupování síly a moci, z něhož Západ nevychází zatím vůbec dobře. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

KOMENTÁŘ: Válka zdraží Rusům boršč, Čechům vepřově a pivo. Ceny vyletí vzhůru

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.04.2022 (11:00)     Sekcia ekonomika

Rusům válka nebývale zdražuje boršč, Čechům zase vepřo knedlo zelo. Zejména když si ho dají v hospodě i s pivem. Drahoty budou částečně ušetřeni důchodci. Ještě letos se asi dočkají třetí valorizace, právě kvůli „válečné inflaci“. Pro MF DNES píše ekonom Lukáš Kovanda.

 

KOMENTÁŘ: Přelomový energetický summit. Hrozí další růst cen, píše ekonom Kovanda

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.09.2022 (00:00)     Sekcia ekonomika

Bruselský energetický summit, který na pátek svolalo české předsednictví EU, bude pravděpodobně přelomový. Některá z diskutovaných řešení by domácnostem a firmám v Unii mohla od energetické drahoty ulevit, jiná ji naopak mohou vyhrotit, píše pro MF DNES hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda.

 

Co nás čeká na podzim? Domácnosti zažijí tvrdý náraz do zdi, varuje ekonom

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.07.2022 (20:00)     Sekcia ekonomika

Deset tisíc navíc za energie. Pět tisíc navíc za splátku hypotéky. České domácnosti může na podzim stát zachování životního standardu klidně i 15 tisíc korun navíc. Měsíčně. Alespoň to odhaduje hlavní ekonom banky Creditas Petr Dufek. „I pro středněpříjmové domácnosti to bude velmi tvrdý náraz,“ varuje v rozhovoru pro MF DNES.

 

Globalizace překročila mez. Trump chce zmenšit zranitelnost Ameriky, říká ekonom

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.04.2025 (05:00)     Sekcia ekonomika

Zavedení cel na dovoz do USA prezidentem Donaldem Trumpem nemělo nikoho překvapit, říká v rozhovoru pro Lidovky.cz David Havrlant, hlavní ekonom banky ING v České republice. Část cel sice Trump stáhl, ale půjde o proces, kdy cla půjdou tam a zpět, než bude nalezena nová rovnováha.

 

KOMENTÁŘ: Desetiprocentní inflace. Jak vznikla a co s ní?

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.12.2021 (15:00)     Sekcia ekonomika

Česko napřesrok čeká inflační smršť. Zvláště neúprosná bude hned v lednu, kdy meziroční míra růstu spotřebitelských cen může atakovat nevídanou hodnotu deseti procent, píše ve svém komentáři pro MF DNES ekonom Lukáš Kovanda.

 

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.06.2020 (00:00)     Sekcia ekonomika

Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní banky a byl jím až do roku 2018, tedy deset let. Neexistuje moc lidí, kteří znají DNA české ekonomiky tak dokonale jako on. „Na podzim klidně může přijít katastrofa,“ říká ekonom Hampl.

 

KOMENTÁŘ: Nový nemocný muž Evropy. Německu hrozí deindustrializace

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.09.2023 (13:00)     Sekcia ekonomika

O Německu se po letech opět hovoří jako o „nemocném muži Evropy“. Ničí ho důsledky války na Ukrajině včetně energetické drahoty, které snižují konkurenceschopnost jeho firem, píše Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank.

 

Bojím se, že papírové peníze v Česku skončí do pěti let, říká ekonom

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.04.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

Mezinárodní měnový fond již před pár lety poukázal na to, že by papírové bankovky či kovové mince mohly z ekonomiky zmizet. Jako jeden z argumentů zaznívá, že to pomůže hospodářskému růstu v případě krize. „Zrušit hotovost bude strašně nepopulární, takže takové opatření bych čekal brzy po volbách, aby se na to do dalších zapomnělo,“ říká pro iDNES.cz ekonom Tomáš Havránek.

 

Spoření je mrtvé, zabili jsme ho. Nahradí ho jedno velké kasino, říká ekonom Stroukal

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     29.12.2021 (14:14)     Sekcia ekonomika

Klasické spoření nahradily rizikové investice. Pro řadu lidí jde o bolestivou změnu, jenž může vést i k osobním krachům, říká ekonom Dominik Stroukal.

 

KOMENTÁŘ: O cenách benzínu rozhodne Izrael. Konkrétně jeho touha po odvetě

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.04.2024 (13:00)     Sekcia ekonomika

Jak drahé bude letní cestování, o tom rozhodne zejména podoba reakce Izraele na nedávnou smršť raket a dronů z Íránu. Eskalace střetu by vystřelila ceny ropy vzhůru, píše ve svém komentáři ekonom Lukáš Kovanda.

Každá půjčená koruna je prorůstová. Vláda nechala peníze na stole, říká ekonom

Zimu bychom měli s plynem zvládnout, otevřou se nové zdroje, říká ekonom

ČEZ i E.ON zdraží energie, většina klientů bude na cenovém stropu

Ceny nelze diktovat. Páku na obchody získají zemědělci jen když se spojí, míní ekonom

Restart ekonomiky bude rychlý, míní ekonom Petr Borkovec

Třeboňský kapr zdraží, kilogram bude o Vánocích stát asi 120 Kč

GLOSA: Střelba na Trumpa ovlivní investice a zdraží hypotéky. I ty v Česku

Domácnosti i firmy musí začít šetřit, bude to hodně bolet, říká ekonom

Pomoc nemá jít jen tomu, kdo si nejvíc vyřve, říká ekonom Jurajda

Potřebujeme dostat více lidí do práce, říká ekonom Jurajda k udržitelnosti rozpočtů. Hrozí rozkol společnosti

Pečivo na podzim zdraží až o desítky procent, rostou ceny mouky i energií

Všechno zdražuje, naříkají americké pivovary. Problém je hliník na plechovky

Nejhorší ještě přijde, bude potřeba dlouhodobá pomoc, říká ekonom Rod

Inflace se na dvojce neustálí ani příští rok. Zdraží potraviny i služby

Vláda neví co chce. Česká ekonomika potřebuje důkladnou očistu, říká ekonom

Zvýšení povinné dovolené je pro řadu firem noční můra, říká ekonom Bureš

V Praze zdraží od srpna jednotlivé jízdné i sms jízdenky MHD, roční zůstane

Než dva dny volna, to raději slíbit auta zdarma. Vyjdou levněji, říká ekonom

Bude i za 20 let v Česku na důchody? V Rozstřelu odpoví ekonom Pertold

Euro nám nepřinese okamžité zbohatnutí, říká bulharský ekonom

Moc volna škodí. Někteří lidé nevědí, jak s volným časem nakládat, říká ekonom

Nastává doba dluhopisů. Pobijí inflaci a reálně zhodnotí peníze, říká ekonom

V létě zdraží zájezdy až o patnáct procent, říká šéf Exim Tours. ‚Bude to jiný last minute‘

Vazba na Německo se dřív vyplácela, teď máme problém, říká ekonom Hradil

Budeme muset šetřit a zvedat daně, říká ekonom Sobíšek k rozpočtu

Letos nás čekají nejdražší Vánoce v české historii, říká ekonom Křeček

Veřejné služby? Za mnoho peněz málo muziky, říká ekonom Jan Urban

Zemědělci u nás nejsou tak důležití, říká ekonom před dalšími protesty

Inflace není chronická nemoc, říká Rusnok z ČNB. Těžší bude dostat Česko mezi elitu

Slučování obcí by přineslo miliardy. Je to žába na prameni, říká ekonom Marek

ČD zdraží, ale ne ve výši inflace, říká Kupka. Šéf firmy uvádí 10 až 20 procent

Zbrojení i Trump mohou jako steroidy nakopnout hospodářství EU, říká ekonom

Jízdenky na MHD v Praze zdraží až o deset korun. Lidi ve hmotné nouzi díky novému tarifu výrazně ušetří

ČEZ zdraží elektřinu, většina zákazníků bude platit zastropované ceny

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy