Nejbohatší Američané během pandemie vydělali jmění. Začíná se jim ale tenčit

Zdroj Zdroj: idnes.cz     29.07.2022 (18:00)     Sekcia ekonomika

Stovka nejbohatších Američanů přišla od listopadu o 622 miliard dolarů tedy asi 14,5 bilionu Kč. Stále jsou však mnohem bohatší než před pandemií. Miliardáři si během pandemie připsali masivní zisky, akciím se totiž nadmíru dařilo. Nyní ale trh vypadá zcela jinak a má za sebou několik burzovních otřesů. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Bezos opět skokově zbohatl, za den si připsal téměř pětinásobek Babišova jmění

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.07.2020 (11:11)     Sekcia ekonomika

Nejbohatší muž světa si v pondělí upevnil svou pozici, zakladatel Amazonu Jeff Bezos během 24 hodin zbohatl o 13 miliard dolarů (302 miliard korun). Vyplývá to z žebříčku Bloomberg Billionaires Index, který mapuje majetek nejbohatších lidí. Pondělní nárůst Bezosova jmění je nejprudším jednodenním skokem od vzniku žebříčku v roce 2012.

 

Vydělali za krize? Sanders chce daň pro boháče, Bezose by stála miliardu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.08.2020 (06:00)     Sekcia ekonomika

Čtveřice demokratických senátorů na čele s Berniem Sandersem představila návrh jednorázové daně na výdělky z období pandemie. Američtí miliardáři by podle něj měli státu odvést 60 procent jmění, které nabyli po 18. březnu. Nejbohatšího člověka na světě, Jeffa Bezose, by to nyní stálo 42,8 miliardy dolarů (asi 952 miliard korun).

 

Miliardáři bohatnou. V posledních měsících vydělali téměř půl bilionu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.05.2020 (16:00)     Sekcia ekonomika

I přesto, že mnoho lidí se v současné době potýká s finančními potížemi, nejbohatší byznysmeni světa si v posledních měsících naopak polepšili. Američtí miliardáři během krize zbohatli o dalších 434 miliard dolarů. Od poloviny března do května nejvíce zbohatl Jeff Bezos a Mark Zuckerberg.

 

Zrodí se první dolarový bilionář. Bezosovo jmění cílí na historický milník

Zdroj Zdroj: idnes.cz     16.05.2020 (18:00)     Sekcia ekonomika

Nejbohatší muž světa Jeff Bezos má před sebou historický milník. Majitel Amazonu by se totiž brzy mohl stát úplně prvním dolarovým bilionářem na světě. Pokud jeho jmění poroste současným tempem, dosáhne tohoto statusu již do šesti let. Zaměstnanci jeho firmy přitom často protestují proti pracovním podmínkám.

 

Nejbohatší Rusové přišli za poslední rok o 1,5 bilionu korun. Jmění jim zase roste

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.02.2023 (13:25)     Sekcia ekonomika

Nejbohatší Rusové přišli v době války na Ukrajině o majetek v hodnotě 67 miliard amerických dolarů, což je v přepočtu zhruba 1,5 bilionu korun. Důvodem jsou i rozsáhlé sankce ze strany Velké Británie, Evropské unie i Spojených států, jejichž důsledky připravily ruské magnáty o značnou část jejich bohatství.

 

Nejbohatší Asijec chudne. Jeho byznys stojí na podvodu, tvrdí zpráva

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.01.2023 (14:33)     Sekcia ekonomika

Nejbohatší člověk na asijském kontinentu, Ind Gautam Adani, čelí nařčení z podvodu, kvůli němuž přichází o své jmění. Jeho impérium za pouhé dva dny odepsalo v přepočtu více než bilion korun. Nevídaný vzestup firmy obrátila v pád zpráva americké společnosti Hindenburg Research, která Adaniho podnikání označila za největší podvod v dějinách korporací.

 

Rekordní zisk pro nejbohatší. Připsali si tři sta miliard dolarů za jediný den

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.04.2025 (18:00)     Sekcia ekonomika

Nejbohatší lidé světa zaznamenali ve středu rekordní nárůst svého čistého jmění. Podle agentury Bloomberg a jejího žebříčku Bloomberg Billionaires Index si 500 nejbohatších připsalo celkem 304 miliard dolarů (6,9 bilionů Kč). Stalo se tak poté, co americký prezident Donald Trump oznámil pozastavení cel na některé obchodní partnery a burzy reagovaly prudkým růstem.

 

Téměř jako za pandemie. Američané si kvůli chystaným clům dělají zásoby

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.04.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Spotřebitelé v USA se obávají důsledků Trumpova protekcionistické politiky. Odborníci hovoří o opakovaní scénáře z období koronavirové pandemie, během které zákazníci měli tendenci vykupovat zboží v obchodech a obávali se jeho nedostatku. Američany aktuálně straší potenciální vysoká inflace, některé zboží by mohlo v dalších měsících zdražit i několikanásobně.

 

Nejbohatší muzikantka je Taylor Swift. Na rozdíl od jiných výhradně díky hudbě

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.10.2024 (12:06)     Sekcia ekonomika

Největší současná světová popová hvězda se nyní podle časopisu Forbes stala také nejbohatší hudebnicí planety. Tento titul do nynějška patřil zpěvačce a kosmetické magnátce Rihanně. Forbes odhaduje, že Taylor Swift má jmění v hodnotě 1,6 miliardy dolarů, tedy 36,2 miliard Kč. Pokud jde o muzikanty, bohatší je pouze hiphopový magnát Jay-Z, jehož majetek se odhaduje na 2,5 miliardy dolarů (56,5 milionů korun).

 

Američané migranty nenahradí. Nad farmami se smráká, změny jsou v nedohlednu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     29.10.2025 (20:00)     Sekcia ekonomika

Aktuální americká deportační politika se negativně promítá na americký pracovní trh. Migranti dlouhodobě drželi nad vodou mnoho sektorů ekonomiky včetně zemědělství. Nyní ale situace začíná být kritická. O práci v zemědělství nemají Američané zájem a nejhorší situace panuje na venkově. Situaci proto začíná řešit už i Kongres.

Kryptoboháči chudnou. Kvůli propadu bitcoinu přicházejí o velká jmění

Muskovo jmění dál klesá, v minulém týdnu přišel o 27 miliard dolarů

Bohatí Američané skupují evropské fotbalové kluby zdecimované covidem

Nové bydlení? Spíš investice. Spekulanti během pandemie sypou peníze do bytů

Bezosovo jmění zlomilo další rekord, od zaměstnanců za to dostal gilotinu

Nové zlato se jmenuje iridium. Pandemie ovšem zamíchala i cenami dalších kovů

Bezkontaktní nákup je trend pandemie. Tvoří skoro polovinu tržeb, říká šéf Globusu

Olympijská ekonomická pohroma. Pařížané lkají nad nízkými tržbami během her

Ruští miliardáři bohatnou navzdory válce, nebo právě díky ní. A to o hodně

Čeští investoři zachovali během pandemie klid, říká šéf Amundi Franck du Plessix

Američané nakoupili rekordních 17 milionů zbraní. Bojí se o své bezpečí

Deskovkám se během pandemie daří. Francouzská firma skupuje ty nejoblíbenější

Uhlí, lichva a šatna na kožichy. Jak žil nejbohatší klan první republiky

Průzkum: Češi během pandemie omezili MHD, autem jezdili jako dřív

Většinu svého jmění do konce života rozdám, vyhlásil šéf Amazonu Bezos

Jaká krize? Pro rakouské statkáře znamenala pandemie vzpruhu

Ruští boháči během pandemie zbohatli. Hlavně těžaři a uhlobaroni

Koronavirus zabíjí džíny, lidé si během pandemie zvykli na tepláky

Metě se daří a Zuckerbergovi s ní. Stal se z něj druhý nejbohatší člověk světa

ERÚ navrhuje, aby si dodavatelé energií navýšili jmění a povinně se pojistili

Očekával se jejich zánik. Nyní se regionální letiště v USA po úpadku vracejí zpět

Pandemie ukousla Trumpovu impériu třetinu příjmů. A splatnost dluhů se blíží

Amazon řeší další žalobu. Během pandemie nedostatečně chránil zaměstnance

Z britských obydlí zmizelo na devět milionů ložnic. Proměnily se v pracovny

Musk se zapsal do Guinnessovy knihy rekordů. Přišel o nejvíc peněz v historii

Bezosův majetek překonal rekord. Jeho bývalá manželka je druhá nejbohatší žena světa

Co je Allwyn? Druhý nejbohatší Čech posílá jméno Sazka do historie

O co lidé během pandemie ztratili zájem a co už netrpělivě vyhlížejí

Během pandemie v letecké dopravě propouštěli, teď jim pracovníci chybí

Honba za prací začíná už během studia. Američané platí statisíce za kariérní kouče

Američané přišli na chuť prémiovým máslům. Poptávka i navzdory vysoké ceně roste

Charitativní nadace Elona Muska se rozrůstá. Dary ale putují jeho firmám

Byl lepší než odhady, přesto zisk zemědělců klesl téměř o třetinu, říká svaz

Dvě miliardy dolarů. Zakladatel Nike daroval rekordní sumu na výzkum rakoviny

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy