Mzdy v ČNB porostou příští rok o 4,5 procenta, zrušila se inflační doložka

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.11.2022 (09:32)     Sekcia ekonomika

Průměrná nominální mzda v České národní bance (ČNB) v příštím roce vzroste o 4,5 procenta. Inflační doložka v kolektivní smlouvě byla zrušena. Vyplývá to z dodatku ke kolektivní smlouvě uzavřeného mezi ČNB a odbory. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Inflační doložka se vrací do nájemních smluv. Nájem může zvednout o tisíce

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.09.2022 (20:00)     Sekcia ekonomika

Dříve opomíjená záležitost hlásí zlaté časy. Inflační doložka, která zajišťuje každoroční navýšení nájmu, je v současnosti u pronajímatelů stále oblíbenější. Když cenová hladina stoupala zhruba o dvě až čtyři procenta ročně, nešlo o nic zásadního, navýšení činilo v průměru maximálně několik stovek. Dvoucifernou inflaci už ale nájemníci pocítí.

 

Pronájem počítače mi kvůli inflaci firma navýšila. Můžu od smlouvy odstoupit?

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.05.2022 (00:00)     Sekcia ekonomika

Inflační doložka není žádnou novinkou. Jenže zatímco když je inflace kolem 3%, zpravidla nás nechává chladnými a pronajímatel ji mnohdy ani neuplatní, inflace 14 % je už něco jiného a může nám pronájem pěkně prodražit. Kdy je inflační doložka platná a kdy můžeme od smlouvy odstoupit? Na dotaz čtenářky iDNES.cz odpovídá právnička Anežka Večeřová.

 

Česku hrozí inflační spirála, mohou za to rostoucí mzdy, míní ekonom Holub

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.05.2023 (13:32)     Sekcia ekonomika

Česko se dostává do inflační spirály. Můžou za to stále rostoucí mzdy, které ovlivňují inflaci, uvedl člen bankovní rady České národní banky (ČNB) Tomáš Holub v Otázkách Václava Moravce. Řešením by podle něj mohlo být zvednutí výše úrokových sazeb v centrální bance. Ekonom Jan Švejnar oponoval, že za inflační spirálu může pokles HDP.

 

Komora: Ekonomika ČR stoupne příští rok o 4,3 pct., reálné mzdy vzrostou

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     16.12.2021 (10:48)     Sekcia ekonomika

Praha - Česká ekonomika stoupne příští rok o 4,3 procenta. Mzdy reálně vzrostou, i přes vyšší inflaci. Roční míra inflace dosáhne 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální prognózy Hospodářské...

 

Ekonomika stoupne, inflace zůstane nízká a mzdy porostou, čeká ministerstvo

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.11.2024 (11:01)     Sekcia ekonomika

Ekonomika v příštím roce stoupne o 2,5 procenta, očekává ve své nové predikci ministerstvo financí. Letos bude růst jen mírný, kolem procenta. Inflace zůstane letos i příští rok v průměru mírně nad dvěma procenty, což umožní další růst reálných mezd.

 

Česká ekonomika v příštím roce poroste, mzdy ale zpomalí, očekávají analytici

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.12.2025 (11:01)     Sekcia ekonomika

Česká ekonomika v příštím roce poroste o dvě procenta. Větší růst by byl nad její možnosti, ukázala analýza. Podle analytiků je to ale dobrý růst. Naopak mzdy porostou pomaleji, než byli zaměstnanci v Česku dosud zvyklí.

 

Analýza: Mzdy v komerční sféře se příští rok zvýší v průměru o 4,5%

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     10.12.2024 (10:35)     Sekcia ekonomika

Praha - Mzdy v komerční sféře se příští rok zvýší v průměru o 4,5 procenta, více než šest procent chce přidat sedmina firem. Vyplývá to z analýzy Comp&Ben Asociace, která sdružuje na českém...

 

Mzdy svižně rostou, průměr ale zatím zůstává pod 50 tisíci

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.06.2025 (09:10)     Sekcia ekonomika

Průměrná mzdy v prvním čtvrtletí vzrostla proti loňsku o 6,7 procenta na 46 924 Kč. Po zohlednění inflace činil reálný růst 3,9 procenta.

 

Zvyšovat mzdy příští rok plánuje 43 procent malých a středních firem, uvádí průzkum

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.11.2024 (10:31)     Sekcia ekonomika

Zvyšovat mzdy pro rok 2025 plánuje 43 procent malých a středních firem a podnikatelů. Z toho čtvrtina z chce v příštím roce zvyšovat zaměstnancům mzdy stejně jako letos a 11 procent hodlá přidávat ještě více. Dalších 6,5 procenta svým pracovníkům mzdy vylepší, ale méně než v tomto roce. Zbylých 57 procent přidávání neplánuje nebo o něm nemá jasno, vyplývá z říjnového průzkumu Index očekávání firem.

 

Minimální mzda se zvýší na 18.900 Kč, porostou čtyři z osmi zaručených mezd

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     30.12.2023 (07:25)     Sekcia ekonomika

Praha - Minimální mzda od ledna vzroste z letošních 17.300 na 18.900 korun, tedy o 9,2 procenta. Zvednou se i čtyři z osmi stupňů zaručené mzdy, která se vyplácí podle náročnosti, odpovědnosti a odbornosti...

KOMENTÁŘ: Více robotů, ne Mongolů. Jen tak mzdy Čechům porostou

ČNB zhoršila výhled veřejných financí pro letošek. Schodek má přesáhnout osm procent HDP

České mzdy za poslední dva roky stouply v průměru o 11,8 procenta

Průměrná mzda reálně klesla o necelých deset procent. Už potřetí v řadě

Nástupní mzdy loni rostly o deset procent, v energetice i o polovinu

Máme se hůř, ale věříme, že bude líp. Mzdy nerostou rovnoměrně, říká ekonom

Ekonomika napřesrok poroste o 4,3 % a zvednou se mzdy, vidí šéf komory Dlouhý

Ekonomika klesne o 7,2 procenta. Příští rok poroste pomaleji, uvedla ČNB

Mzdy se o inflaci zvyšovat nemohou, ohrozilo by to zaměstnanost, říká bankéřka

Česko zažívá inflační šok. Ceny bydlení, zboží i služeb jsou na 13letém maximu

Příští rok porostou mzdy i důchody, ohlodává je ale inflace. V jakých oborech hledají nejvíc lidí?

Česko zažívá inflační šok, ceny rostou nejrychleji za 13 let. Situaci nejvíce ovlivnilo bydlení

Nezaměstnanost bude nízká a mzdy porostou, predikuje resort financí

Reálné mzdy v Česku a ve Švédsku za posledních pět let klesly nejvíce z OECD

Ekonomika letos vzroste o dvě procenta, napřesrok ještě zrychlí, říká Komora

Krizi máme za sebou, hlásí Stanjura. Mzdy začnou reálně růst, čeká resort

Ekonomika letos klesne o 7,6 procenta, říká průzkum. Příští rok poroste

Odhad růstu ekonomiky se pro letošek zlepšil, inflace bude téma i napřesrok

Ceny v průmyslu v září prudce rostly, analytici se bojí inflační spirály

Průměrná mzda stále roste, táhnou ji profese nezasažené pandemií

Albert od ledna zvedne mzdy o 4 procenta. Platy zvedají i ostatní řetězce

Česká ekonomika letos klesne o půl procenta, příští rok se vrátí k růstu

Ceny potravin zřejmě dál porostou. Mohou za to obchody, nebo dodavatelé?

Veřejné finance skončí v hlubším mínusu, očekává ČNB. Zhoršila svůj výhled

Průměrná mzda v Česku vzrostla ve 2. kvartále reálně o 3,9 procenta

OKD má kolektivní smlouvu. Stovkám zbylých zaměstnanců vzrostou mzdy

Deficit se prohloubí, ČNB zhoršila výhled rozpočtu pro letošní i příští rok

Maloobchodní tržby se zvýšily. Trend by měl pokračovat, míní analýzy

O minimální mzdě se rozhodne až po volbách, partneři se nedohodli, řekla na konferenci Schillerová

Kaufland o června zvýší pracovníkům mzdy o 4 %, přidá i brigádníkům

Velký mzdový průzkum: skladníci či lékárníci si polepšili, ajťákům končí žně

Globální ekonomika se zadrhává, kvůli energiím a inflaci hrozí recese

Letošní rok nebude pro korunu snadný, výrazněji neposílí, míní analytici

Průzkum MF: Ekonomika letos poroste o 3 %, příští rok růst zrychlí

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy