Letní teploty, bouřky i přízemní mrazíky. Počasí bude dál bláznivé, sledujte radar Blesku

Zdroj Zdroj: blesk.cz     22.05.2023 (05:30)     Sekcia bulvár

Česko má za sebou první letní víkend letošního roku, v neděli nejvyšší teplota v Doksanech vystoupila na 27,8 °C. Nejteplejší květnový den zažíváme dnes, teplé jižní proudění bude vrcholit a už v úterý nás čeká přechod studené fronty a poté studené severozápadní proudění. Z letních teplot se už ve středu ocitneme v maximech na teplotách do 21 °C a konec týdne přinese po ránu dokonce opět i přízemní mrazíky – teplota v 5 cm nad zemí bude klesat pod bod mrazu. Počátek týdne bude bohatý na bouřky - v pondělí se budou bouřky vyskytovat pouze místy, v úterý na většině území. Bouřky mohou být doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě i přes 30 mm. Vzhledem k nasycení půdy vodou hrozí i lokální zvedání potoků. Od středy nás čeká převážně slunečné počasí. Vrátí se do konce května ještě letní teploty? celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Bouřky se opět řítí do Česka, kde udeří? Sledujte radar Blesku. A letní teploty skončí

Zdroj Zdroj: blesk.cz     22.05.2023 (11:38)     Sekcia bulvar

Česko má za sebou první letní víkend letošního roku, v neděli nejvyšší teplota v Doksanech vystoupila na 27,8 °C. Nejteplejší květnový den zažíváme dnes, teplé jižní proudění bude vrcholit a už v úterý nás čeká přechod studené fronty a poté studené severozápadní proudění. Z letních teplot se už ve středu ocitneme v maximech na teplotách do 21 °C a konec týdne přinese po ránu dokonce opět i přízemní mrazíky – teplota v 5 cm nad zemí bude klesat pod bod mrazu. Počátek týdne bude bohatý na bouřky - v pondělí se budou bouřky vyskytovat pouze místy, v úterý na většině území. Bouřky mohou být doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě i přes 30 mm. Vzhledem k nasycení půdy vodou hrozí i lokální zvedání potoků. Od středy nás čeká převážně slunečné počasí. Vrátí se do konce května ještě letní teploty?

 

Podzimní počasí je tu: Dorazí přízemní mrazíky i déšť. Kdy se oteplí? Sledujte radar Blesku

Zdroj Zdroj: blesk.cz     20.09.2021 (05:10)     Sekcia bulvar

Zpočátku pracovního týdne bude do Česka pokračovat příliv studeného vzduchu od severovýchodu, který srazí denní teploty pod dlouhodobý normál, budou odpovídat druhé říjnové dekádě. Po ránu se při zmenšené oblačnosti budou tvořit přízemní mrazíky, tj. teplota pod bodem mrazu v 5 cm nad zemí. Nejvíce srážek přinese pátek – to bude přes Česko přecházet slábnoucí studená fronta. Naopak ve středu se začne oblačnost protrhávat – to začíná astronomický podzim. A ve čtvrtek půjdou teploty příjemně nahoru.

 

Předpověď na víkend: Přízemní mrazíky, přes den do 20°C. Sledujte radar Blesku

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.09.2020 (05:20)     Sekcia bulvar

Tropické teploty budou na víkend střídat studená rána. V minimech budou teploty v nížinách klesat k 8 až 4 °C, ojediněle ke 2 °C a tvořit se budou místy přízemní mrazíky. V horských oblastech budou teploty místy klesat pod bod mrazu. Také nejvyšší odpolední teploty se budou pohybovat jen lehce přes 20 °C. Průměrné denní teploty se tak budou vracet k dlouhodobým zářijovým normálům.

 

Velký výhled na říjen: Počasí odstartuje mrazíky, pak přijde i sníh. Sledujte radar Blesku

Zdroj Zdroj: blesk.cz     30.09.2021 (05:10)     Sekcia bulvar

Září ještě přineslo 14 letních dnů – tj. nejvyšší odpolední teplota stoupala přes 25 °C. Druhý meteorologický podzimní měsíc bude startovat četnými přízemními mrazíky. Páteční ráno v ranních minimech přinese kvůli malé oblačnosti a bezvětří teploty jen mezi 5 až 1 °C a četné přízemní mrazíky, tj. mráz v 5 cm nad zemí. V horských oblastech bude mrznout i ve dvou metrech nad zemí. Přízemní páteční ranní mrazíky mohou poškodit vegetaci – zejména pak rajčata, papriky, okurky nebo dýně. Ojedinělé přízemní mrazíky se budou vyskytovat i v sobotu po ránu na Karlovarsku, Ústecku a v Plzeňském kraji. Ranní mrazíky v tomto období nejsou nic výjimečného. Vloni konec září přinesl do hor první sněžení. Kdy začne sněžit letos?

 

Česko čeká víkend plný sluníčka. Pozor ale na ranní mrazíky, sledujte radar Blesku

Zdroj Zdroj: blesk.cz     26.05.2023 (05:50)     Sekcia bulvar

Konec týdne přinese klidné slunečné počasí, které u nás bude pod vlivem tlakové výše. Denní délka slunečního svitu se bude pohybovat až kolem 15 hodin. V hlavní roli by tak o víkendu měl být opalovací krém a sluneční brýle – UV index bude na vysokých hodnotách. Nejvyšší odpolední teploty se budou držet pod letní hranicí, tj. 25 °C, víkendová rána budou studená – ojediněle se mohou vyskytnout i přízemní mrazíky, tj. teplota v 5 cm nad zemí pod bodem mrazu. Porostou opět koncentrace pylů v ovzduší, aktivita klíšťat zůstává mimořádně vysoká. Výraznější změnu v počasí nepřinese ani úplný závěr května, jen oblačnosti bude mírně přibývat – přeháňky nebo bouřky se ale budou vyskytovat pouze ojediněle.

 

Tropy i přízemní mrazíky, i takový bude příští týden. A pozor na bouřky. Sledujte radar Blesku

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.09.2023 (05:30)     Sekcia bulvar

Máme za sebou nejteplejší zářijový víkend – nejvyšší odpolední teploty se zastavovaly až kolem tropické hranice 30 °C a ojediněle padaly teplotní rekordy. Ještě vyšší teploty přinese hned počátek týdne – díky velmi teplému jižnímu proudění se budou nejvyšší odpolední teploty zastavovat až na 31 °C a opět tak budou padat teplotní rekordy – nejčastěji je budeme přepisovat z let 2011 a 2016. Výrazně nadprůměrné teploty ukončí středeční přechod studené fronty – ta bude přes naše území přecházet od západu a místy se na ní budou vyskytovat bouřky. Ty mohou být ojediněle i silné – doprovázené zejména přívalovým deštěm a silnějšími nárazy větru.  Počítat musíme i s ochlazením – v pátek po ránu při malé oblačnosti budou teploty místy klesat pod 5 °C a ojediněle se vyskytnou přízemní mrazíky – teploty v 5 cm nad zemí pod bodem mrazu. Nejvyšší odpolední teploty se ale budou pohybovat na konci týdne opět kolem letní hranice 25 °C a oblačnosti bude rychle ubývat. Počátek následujícího týdne bude bohatý na srážky a větrný.

 

Česko zchladí další déšť a bouřky, letní teploty nečekejte. Sledujte radar Blesku

Zdroj Zdroj: blesk.cz     16.07.2020 (07:29)     Sekcia bulvar

Příjemné letní teploty zkazila studená fronta, která se žene přes naše území a přináší s sebou déšť a bouřky. Dnes by si lidé měli nachystat na odpoledne deštníky a teplejší oblečení. Teploty klesnou na 16 až 20 °C. Podobné počasí nás čeká i v pátek.

 

Víkend přinese bouřky, sledujte radar Blesku. A místo ledových mužů se Česku ukáže léto

Zdroj Zdroj: blesk.cz     06.05.2022 (05:00)     Sekcia bulvar

Už tento týden přináší relativně příjemné teploty – v odpoledních maximech místy přes 20 °C. A také víkendové odpolední teploty se budou nejčastěji pohybovat v intervalu od 17 do 22 °C. V příštím týdnu k nám začne proudit teplý vzduch od jihozápadu, který vystřelí odpolední teploty na letní hodnoty, tj. 25 °C. Tzv. ledoví muži tak letos nepřinesou přízemní mrazíky nebo do hor sněžení, ale naopak letošní první letní dny. Užívejte si je, zřejmě tady nezůstanou moc dlouho. Zatímco o víkendu se ještě stále budeme místy setkávat s přeháňkami, ojediněle i s bouřkami, příští týden bude převážně slunečný.

 

Ranní mrazy hrozí dál, přijdou i déšť a bouřky. Kdy se oteplí? Sledujte radar Blesku

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.04.2022 (05:10)     Sekcia bulvar

Studené severovýchodní proudění nás bude provázet ještě počátkem tohoto týdne – počítat musíme místy s mrazivými rány až do středy, po té se budou do konce pracovního týdne místy tvořit přízemní mrazíky. Nejchladnějším dnem týdne bude úterý – do středečního rána napadne na vrcholcích hor až 15 cm sněhu a na severovýchodě území bude přechodně sněžit od vyšších poloh. Ve středu po ránu se bude místy tvořit náledí. Ale konec týdne přinese konečně nárůst teplot vzduchu – víkendové teploty budou atakovat 20 °C, ale místy se budou tvořit bouřky. Jak to bude s teplotami vypadat do konce dubna? Můžeme se těšit na letní teploty, tj. 25 °C?

 

Do Česka nakoukne léto, bude až 27 °C! Přijdou i bouřky, sledujte radar Blesku

Zdroj Zdroj: blesk.cz     19.05.2023 (05:00)     Sekcia bulvar

Po studeném pracovním týdnu, který přinesl na východ území místy vydatné srážky, na vrcholky hor sněžení a ve čtvrtek a v pátek po ránu přízemní mrazíky, nás čeká o víkendu výrazný nárůst teplot vzduchu a v neděli až patnácti hodinová délka slunečního svitu. Díky teplému východnímu až jihovýchodnímu proudění budeme skloňovat letní teploty. Na ty jsme si ale letos museli počkat – např. na stanici Doksany, jsme takto pozdní datum prvního letního dne zaznamenali naposledy v roce 2014. A letní teploty budou mít zelenou i počátkem příštího týdne – to v odpoledních maximech budou teploty kulminovat až na 27 °C. O víkendu budeme měnit svetry za sluneční brýle a opalovací krémy. Poroste aktivita klíšťat a se změnou počasí bude souviset i změna chutí.

Po ranních mrazech slunce, ale i bouřky. Konec týdne proprší, sledujte radar Blesku

Víkendové počasí bude na draka, v Krkonoších bude i sněžit. Sledujte radar Blesku

Víkend zalitý sluncem: Přes den letních až 25 °C, co přeháňky? Sledujte radar Blesku

Mráz, bouřky i slunce: Ledoví muži si letos pospíšili, konec týdne proprší. Sledujte radar Blesku

Sněžení v Česku vystřídají přízemní mrazíky. Oteplí se ještě? Sledujte radar Blesku

Do Česka se vrátí babí léto, o víkendu bude až 22 °C. Pak přijde sešup i déšť, sledujte radar Blesku

Květen odstartuje přízemními mrazíky. Kdy bude v Česku letních 25 °C? Sledujte radar Blesku

Letní teploty zchladil déšť, na Česko se opět řítí i bouřky. Sledujte radar Blesku

Až 22 °C o prodlouženém víkendu, Česko ale zkropí i déšť. Sledujte radar Blesku a pozor na klíšťata

Na Česko se opět řítí bouřky, letní teploty zchladí déšť. Sledujte radar Blesku

Celý víkend proprší. Bude říjnové počasí na draka? Sledujte radar Blesku

Počasí na konec července: Tropy pokračují! Přijdou i silné bouřky, sledujte radar Blesku

Víkend v Česku proprší, dorazí i bouřky. Sledujte radar Blesku. A kdy se vrátí tropy?

Apríl se nevzdává: Víkend v Česku proprší, přijdou i bouřky, sledujte radar Blesku. A co čarodějnice?

Poslední květnový víkend bude chladný. Přinese sněžení i přízemní mrazíky. Sledujte radar Blesku

Počasí jak na houpačce: V týdnu mrazíky i sníh, o víkendu až 28°C. Sledujte radar Blesku

Pozor na úrodu rajčat a dýní. O víkendu přijdou přízemní mrazíky, sledujte radar Blesku

Nízké teploty, déšť i bouřky, Moravu potrápí vichr. Sledujte radar Blesku

O víkendu přijdou tropy. Příští týden pak opět udeří bouřky. Sledujte radar Blesku

O víkendu přijde teplotní otočka, pak i mrazíky. Přidá se déšť, sledujte radar Blesku

Po bouřkách se počasí v Česku umoudří. Závěr týdne bude tropický, sledujte radar Blesku

Déšť, bouřky, hrozba povodní i vichru. Teploty v Česku klesnou, sledujte radar Blesku

Dnes tropy až 31 °C, zítra bouřky a přeháňky. V Česku se ochladí, sledujte radar Blesku

Příjemných 27 °C utnou deště a bouřky, sledujte radar Blesku. Příští týden se počasí vrátí do normálu

Ochlazení přinese bouřky a déšť, na konci týdne bude až 32 °C. Sledujte radar Blesku

V úterý až 31 °C, do Česka se však brzy přiženou bouřky: Kdy? Sledujte radar Blesku

Teplý letní víkend přinese až 27 °C. Bouřky se vrátí příští týden, sledujte radar Blesku

Počasí o víkendu: Teploty pod 30°C. Hrozí bouřky i krupobití, sledujte radar Blesku

Počasí na houpačce: Ochladí se a hrozí sněžení, sledujte radar Blesku. Kdy opět vykoukne slunce?

Teploty v Česku porostou k 22 °C! Předtím nás ale zchladí přeháňky, sledujte radar Blesku

Nový týden přinese nejprve letní teploty i bouřky, pak výrazné ochlazení. Sledujte radar Blesku

Jarní počasí v Praze: Teploty budou na střídačku, ráno mohou přijít přízemní mrazíky

Předpověď na víkend: Po bouřkách postupně až 28 °C. Vrátí se tropy i bouřky. Sledujte radar Blesku

Květen odstartuje sluníčkem i přeháňkami. Kdy bude v Česku letních 25 °C? Sledujte radar Blesku

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy