Škrty v dotacích? Výborný se hádal se stínovou ministryní ANO, tasil i Agrofert

Zdroj Zdroj: blesk.cz     02.07.2023 (11:47)     Sekcia bulvár

Vládní úsporný balíček má dopadnout i na rezort zemědělství, který nově vede ministr Marek Výborný, jenž nahradil Zdeňka Nekulu (oba KDU-ČSL). Škrty mají přijít v oblasti dotací. Výborný vidí prostor v případě národních dotací především pro velké podniky, jeho oponentka v Partii Terezie Tománkové, poslankyně a stínová ministryně zemědělství ANO Margita Balaštíková však škrty velkým odmítala. „Chceme hrát spravedlivě. Mně nejde o to, jestli je někdo malý, střední nebo velký, mně jde o to, zda ten zemědělec se chová poctivě,“ uvedl Výborný na Primě. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Nekula: Škrty v zemědělských dotacích zasáhnou hlavně velké podniky

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.05.2023 (16:22)     Sekcia bulvar

Vládní konsolidační balíček počítá se škrty v zemědělských dotacích ve výši 10,2 miliardy korun. O tuto částku by se měly snížit už příští rok. Na tiskové konferenci to dnes řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) v ČT řekl, že škrty se budou týkat hlavně velkých firem a jen peněz ze státního rozpočtu. Více detailů škrtů vláda zatím nezveřejnila. Prezident Agrární komory ČR Jan Doležal označil úspory v zemědělských dotacích za nesystémový a populistický krok.

 

Škrty v dotacích zasáhnou i Agrofert. Šéf Madety ukončí bez dotace dodávky mléka do škol

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.05.2023 (17:13)     Sekcia bulvar

Podporu z programu, který chce vláda při škrtech v zemědělských dotacích zrušit, v minulosti čerpalo několik potravinářských firem z holdingu Agrofert, mlékárenská společnost Madeta, Mlékárna Kunín nebo společnost Hamé. Vyplývá to z informací o příjemcích dotací na webu Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF). Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) ve čtvrtek řekl, že od příštího roku bude na dotaci určeno „nula korun". Vláda chce z peněz určených na dotace do zemědělství ze státního rozpočtu ušetřit 10,2 miliardy Kč, více informací zatím neuvedla.

 

Škrty v zemědělských dotacích: Vláda chce zrušit podporu, co čerpal Agrofert, Hamé nebo Madeta

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.05.2023 (08:45)     Sekcia bulvar

Podporu z programu, který chce vláda při škrtech v zemědělských dotacích zrušit, v minulosti čerpalo několik potravinářských firem z holdingu Agrofert, mlékárenská společnost Madeta, Mlékárna Kunín nebo společnost Hamé. Vyplývá to z informací o příjemcích dotací na webu Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF). Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) ve čtvrtek řekl, že od příštího roku bude na dotaci určeno "nula korun". Vláda chce z peněz určených na dotace do zemědělství ze státního rozpočtu ušetřit 10,2 miliardy Kč, více informací zatím neuvedla.

 

Škrty v zemědělských dotacích: Vláda chce zrušit podporu, kterou čerpaly Agrofert, Hamé nebo Madeta

Zdroj Zdroj: blesk.cz     12.05.2023 (08:45)     Sekcia bulvar

Podporu z programu, který chce vláda při škrtech v zemědělských dotacích zrušit, v minulosti čerpalo několik potravinářských firem z holdingu Agrofert, mlékárenská společnost Madeta, Mlékárna Kunín nebo společnost Hamé. Vyplývá to z informací o příjemcích dotací na webu Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF). Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) ve čtvrtek řekl, že od příštího roku bude na dotaci určeno „nula korun". Vláda chce z peněz určených na dotace do zemědělství ze státního rozpočtu ušetřit 10,2 miliardy Kč, více informací zatím neuvedla.

 

Vysílali jsme: Ministryně Dostálová o zkrouhnutí pomoci po tornádu, dotacích pro Agrofert i stavebním zákonu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.07.2021 (12:50)     Sekcia bulvar

Téměř před třemi týdny se jižní Moravou prohnalo ničivé tornádo, které si bohužel vyžádalo lidské oběti, stovky zraněných a miliardové škody na majetku. Z veřejných sbírek a také dotací od státu se obyvatelé Hodonínska a Břeclavska snaží vystavět zpátky to, co často budovali celý život. Pomoc se však neobešla bez komplikací, nedorozumění ze strany státních úředníků nebo pokusů o podvody falešných statiků, či developerů. Nejen o tom byla řeč v Epicentru Blesku s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou.

 

Vysíláme: Ministryně Dostálová o zkrouhnutí pomoci po tornádu, dotacích pro Agrofert i stavebním zákonu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.07.2021 (12:50)     Sekcia bulvar

Téměř před třemi týdny se jižní Moravou prohnalo ničivé tornádo, které si bohužel vyžádalo lidské oběti, stovky zraněných a miliardové škody na majetku. Z veřejných sbírek a také dotací od státu se obyvatelé Hodonínska a Břeclavska snaží vystavět zpátky to, co často budovali celý život. Pomoc se však neobešla bez komplikací, nedorozumění ze strany státních úředníků nebo pokusů o podvody falešných statiků, či developerů. Nejen o tom bude řeč v Epicentru Blesku s ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Sledujte od 13:00.

 

Česko bude pykat?! Pokuta 85 milionů z EU za chyby v dotacích včetně Babišova střetu zájmů

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.06.2022 (18:55)     Sekcia bulvar

Evropská komise uložila Česku pokutu více než 85 milionů korun za chyby v zemědělských dotacích. Součástí je i sankce za střet zájmů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). Za toto konkrétní pochybení má ČR zaplatit zhruba 1,1 milionu korun. Informoval o tom server iROZHLAS. Babišovo vyjádření ČTK shání. Holding Agrofert, který Babiš vložil do svěřenských fondů je přesvědčen o tom, že postupoval v souladu s pravidly Česka a EU.

 

Škrty na dotacích v dopravě: Havlíček má strach o mosty. Šetřit budeme na provozu, ujišťuje Kupka

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.07.2023 (06:20)     Sekcia bulvar

V rámci osekání národních dotačních titulů plánuje vláda do budoucna v oblasti dopravy ušetřit 6 miliard korun. Tyto však podle exministra dopravy Karla Havlíčka (ANO) byly z velké části původně určeny na výstavbu silnic a jejich údržbu. „To se vezme z rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury. Znamená to, že se postaví méně dopravních projektů, dá se méně na údržbu a nedají se peníze krajům na jedničky, na dvojky a na trojky,“ sdělil Blesk Zprávám. Dle názoru Havlíčkova nástupce Martina Kupky (ODS) by však nikde finance dramatickým způsobem chybět neměly. Mohly by plánované úspory být problémem v případě údržby železnice a nakolik omezí škrty v dotacích výstavbu a opravy dopravní infrastruktury jako celku?

 

Dohra Babišova střetu zájmů: O dotacích pro firmy Agrofertu musí znovu rozhodnout ministerstvo

Zdroj Zdroj: blesk.cz     10.01.2023 (14:53)     Sekcia bulvar

Ministerstvo průmyslu a obchodu musí znovu rozhodnout o dotacích pro další firmy z holdingu Agrofert, který patří do svěřenských fondů šéfa ANO a prezidentského kandidáta Andreje Babiše. Ministerstvo odmítlo žádosti společností Mlékárna Hlinsko a Schorm Farms o dvě dotace dohromady za zhruba 8,5 milionu korun kvůli auditům, které konstatovaly, že je tehdejší premiér Babiš v této souvislosti ve střetu zájmů. Firmy ale uspěly u pražského městského soudu. Napsal to dnes server Seznam Zprávy.

 

Babišovo premiérování jako „zlatý důl“? Agrofert dostal loni na dotacích rekordní balík

Zdroj Zdroj: blesk.cz     11.06.2021 (10:35)     Sekcia bulvar

Firmy z holdingu Agrofert získaly loni více než miliardu korun z evropských dotací určených pro zemědělce a na rozvoj venkova, které v Česku zprostředkovává Státní intervenční a zemědělský fond (SZIF). Jde o největší částku za dobu, kdy je premiérem Andrej Babiš (ANO). Vyplývá to z dat, která pro Deník N zpracovala společnost Datlab. Stát totiž zveřejňuje pouze dílčí údaje k jednotlivým firmám, nikoliv však přehled dotací pro celý koncern. Babiš byl vlastníkem koncernu Agrofert do roku 2017, kdy kvůli zákonu o střetu zájmů vložil akcie svých firem do svěřenských fondů. Firmy Agrofertu získaly v letech 2017 až 2020 přes čtyři miliardy korun.

Slovenské hvězdy ostře proti ministryni kultury: Habera tasil KLDR, vítěz SuperStar gaye

Vysíláme ŽIVĚ: Ministr Stanjura v Blesku. Na koho dopadnou škrty v rozpočtu?

Stanjura ŽIVĚ v Blesku: Na koho dopadnou škrty v rozpočtu? A audit „instragramové ministryně“

Stanjura ŽIVĚ v Blesku: Na koho dopadnou škrty v rozpočtu? A audit „instagramové ministryně“

Česko vyplatilo Agrofertu na dotacích 155 milionů, vracet je nebude. Brusel chystá kontrolu

Na soka v metru tasil pistoli! Vyděšení cestující volali policii, hledá mladíka i poškozeného

Zbraslav jako Divoký západ! „Kovboj“ močil u zastávky, na strážníka pak tasil zbraň

MŠMT spustilo aplikaci s informacemi o sportovních dotacích

Soud vyhověl Babišově Agrofertu: Ministerstvo znovu rozhodne, jestli dostane dotace

Škrty na dotacích v zemědělství: Hrozí zdražení potravin? Výrobci mlží a ukazují na obchody

VIDEO: Na nákup s pistolí! Muž ji na Chodově tasil na ochranku kvůli krádeži prádla

Babiš si na „Fialovu partu“ posvítí stínovou vládou ANO: Členy exministři i Jermanová

Hádky o rozpočet: Zaorálek tasil zombie, Klaus ml. „vyžraný“ stát, ODS chce škrtat 81 miliard

Muž, který se hádal se strážníky na Václaváku, byl moderátor Jakub Železný. Teď se kaje

Na australskou ministryni v živém vysílání vlezl obrovský pavouk. Sama se pochválila

Policisté dopadli zloděje z Chodova: V obchoďáku kradl oblečení, na ochranku tasil zbraň

Agrofert žaluje Evropskou komisi. Chce se dostat k dotacím blokovaným kvůli Babišovi

Dobré zprávy pro Agrofert: Stížnost jedné z firem prošla. Nemusí vracet dotaci

Komise: „Babiš ovládá společnosti ze skupiny Agrofert.“ Neřídím je, brání se premiér

Agrofert se domáhá nevyplacených dotací. Zemědělský fond žaluje o 357 milionů

Zeman jedná s kandidátkou na ministryni pro vědu Langšádlovou

Drahé potraviny v Česku? Ministr Výborný s Fialou na schůzce se zástupci 8 největších řetězců

K prioritám kandidátky na ministryni Langšádlové patří podpora mladých vědců

Vynechte nás z politických útoků, zlobí se Agrofert na Fialu. Jsou vítězi této krize, tvrdí premiér

Kalousek varuje vládu kvůli rekordní sekyře: Jsou třeba škrty za 65 miliard! 20 miliard nemůže stačit

Ornitolog u soudu: Z ČAPÍHO HNÍZDA KOUKAL AGROFERT!

Babiš a jeho Agrofert? SOUD: Dokumenty zůstávají tajné!

Vysíláme: Ministr Baxa o jednání ve Varech. Dotknou se škrty i natáčení filmů u nás?

ŽIVĚ: Výborný s Fialou o schůzce se zástupci největších řetězců. Zlevní potraviny?

Ficův vyzyvatel tasil v kampani svou krásnou tanečnici. Žili spolu v Praze, mají malou dceru

„Babišova“ drahota: Zvýšíme ceny, připustil Agrofert. Zdražení plánují i další

Agrofert musí doplatit daň, rozhodla správa: 1,2 milionu korun za reklamu na Čapím hnízdě

Firmy Agrofertu nechtějí doplácet daň za reklamu na Čapím hnízdě. Podaly žalobu

Adeptka na ministryni Hubáčková zůstane i senátorkou? Opouštět křeslo se jí nechce

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy