Asijské mrakodrapy zastínily ty americké. Kde stojí nejvyšší budovy světa?

Zdroj Zdroj: idnes.cz     17.10.2023 (00:00)     Sekcia ekonomika

První mrakodrap postavili v Chicagu na konci devatenáctého století a měřil 42 metrů. Obliba těchto staveb jako symbolu moderní doby pak sílila, i zásluhou zdokonalení osobních výtahů a zvýšení produkce oceli. A zatímco dříve v tomto ohledu vedly USA, nyní se obři stávají spíše dominantou Asie. Ani stoposchoďové budovy už po světě nejsou žádnou raritou. Podívejte se na deset nejvyšších budov současnosti. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

V sedmém nebi? Letuška v reklamě stojí na vrcholu nejvyšší budovy světa

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.08.2021 (19:01)     Sekcia ekonomika

Dubajská letecká společnost Emirates Airlines natočila před několika dny unikátní propagační video. Americká kaskadérka v převlečení za letušku této aerolinky se v něm postavila na vrchol nejvyšší budovy světa, tedy mrakodrapu Burdž Chalífa v Dubaji, který měří 828 metrů.

 

Mrakodrapy i nové čtvrti. Podívejte se na projekty, které mají změnit Česko

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.05.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Nové nejvyšší budovy v zemi, rekonstrukce prvního pražského mrakodrapu nebo obnova desítky let chátrajícího nádraží. To je jen zlomek z projektů, které by v následujících letech mohly proměnit tvář měst v celém Česku. Redakce iDNES.cz připravila přehled těch hlavních vizí – chystaných i těch, které už se staví.

 

Žádné triky. Emirates bodují adrenalinovou reklamou, její finále je virální senzací

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     10.08.2021 (13:49)     Sekcia ekonomika

Tým natáčel na vrcholu nejvyšší budovy světa, kde v minulosti stanul i herec Tom Cruise, zhruba pět hodin.

 

Omikron srazil v listopadu ceny akciových podílových fondů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.12.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

Finanční trhy prošly v listopadu korekcí. Hlavní důvod bylo oznámení o nové variantě covidu-19, jež dostala název omikron. Klesly jak americké a evropské, tak i asijské akcie.

 

Šetrné budovy pomohou energetické bezpečnosti. Doplní je obnovitelné zdroje

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.07.2022 (15:35)     Sekcia ekonomika

Zajištění energetické bezpečnosti se v souvislosti s aktuální situací stalo jednou z priorit vlády. Cestou mohou být úspory energií v budovách. Těch lze dosáhnout hlavně jejich renovacemi. Podstatnou roli hraje i přechod na jiné zdroje energie, hlavně ty obnovitelné. V cestě zatím stojí malá flexibilita státu, upozornila Česká rada pro šetrné budovy.

 

AI šéfkuchař vede restauraci v Dubaji. Čaruje s recepty i snižuje plýtvání jídlem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.07.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Dubaj posouvá gastronomii na zcela novou úroveň. Restaurace Woohoo, která na podzim otevře kousek od nejvyšší budovy světa, bude totiž ve velkém spoléhat na umělou inteligenci. Šéfkuchař Aiman, jak se systém jmenuje, by měl pomoci s vytvářením receptů, ale třeba i se snížením potravinového odpadu.

 

Opět roste do kilometrové výše. Stavbu nejvyšší budovy světa zastavily čistky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.10.2024 (11:12)     Sekcia ekonomika

Stavba nejvyššího plánovaného mrakodrapu na světě s názvem Džidda Tower po takřka sedmi letech pokračuje. Práce na „megastavbě“ v saúdskoarabském městě Džiddě zastavily protikorupční čistky, jejich obnovení zpozdila i celosvětová pandemie koronaviru. Dokončení věže se 157 patry je nyní očekáváno v roce 2028.

 

Zbytek Asie k odvetě za cla proti Trumpovi nemíří. Na rozdíl od Číny chce vyjednávat

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.04.2025 (16:15)     Sekcia ekonomika

Některé asijské země zřejmě nezavedou odvetná cla na Spojené státy a zaměří se na vyjednávání s administrativou Donalda Trumpa. Cla na americké dovozy vyloučily například Tchaj-wan či Indonésie, tento krok zatím zřejmě nepodnikne ani Indie.

 

Okázalá renovace budovy FED? Šéf centrální banky reaguje na kritiku z Bílého domu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.07.2025 (20:00)     Sekcia ekonomika

Předseda americké centrální banky Jerome Powell ve čtvrtek zareagoval na kritiku z Bílého domu týkající se plánované rekonstrukce sídla Federálního rezervního systému za 2,5 miliardy amerických dolarů. S tou před pár dny přišel republikánský byrokrat Russell Vought, který projekt označil za příliš okázalý a šéfa americké centrální banky požádal o dodatečné informace.

 

Frankfurt plný narkomanů. Před Eurem se město zbavuje svého neblahého renomé

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.06.2024 (00:00)     Sekcia ekonomika

Na jedné straně finanční centrum se svými bankovními mrakodrapy, na té druhé pak tisíce drogově závislých, kteří žijí v jejich stínu. To jsou dvě tváře Nádražní čtvrti Frankfurtu nad Mohanem. Německé město s nejvyšší kriminalitou v zemi se nyní před fotbalovým Eurem snaží napravit svou pošramocenou reputaci. Místní doufají, že se to podaří.

Asijské ekonomiky jsou pod tlakem. Válka v Íránu je nutí k zoufalým krokům

Inflace v USA vystoupala na 7,5 procenta, je nejvyšší za čtyřicet let

Prodejům aut v Česku dominují asijské značky, konkuruje jim jen Škoda. Důvodem je dostatek čipů a dalších dílů

Praha bodovala v žebříčku nejzelenějších měst. Nepřekvapuje mě to, říká radní

Asijské akcie po zvolení Bidena rostou, Nikkei nejvýše za 29 let

V Holandsku vznikl nejdražší burger světa. Stojí téměř 130 tisíc korun

Neříkejte tomu etnický obchod aneb jak asijské obchody berou Ameriku útokem

Drahé kovy boří rekordy. Cena zlata poprvé překonala hranici 4 600 dolarů

Tesla pod tlakem. Spor Muska s Trumpem srazil hodnotu firmy o 126 miliard dolarů

Místo výkladní síně lokálních výrobců asijské potraviny. Ruší se ambiciózní projekt

Přes 500 korun na hodinu. V Ženevě zavádí nejvyšší minimální mzdu světa

Americké akcie zahájily poklesem, trhy ve zbytku světa posilují

Evropu čeká velká přestavba. Budovy budou muset být bez emisí, cenám navzdory

Nejvyšší inflace za tři dekády děsí investory, americké akcie se propadají

Nejlepší restaurace světa je v Limě. Šéfuje jí Peruánec s japonskými kořeny

Smete Nejvyšší soud Trumpova cla? Žalobu na jeho vládu podalo přes tisíc firem

Některé pouliční stánky v Asii zdražovat odmítají. Bojí se o zákazníky

Jak celní politika zapomněla na služby. Je to motor americké ekonomiky

Espresso za 80, burger až za 400 Kč. Jaké jsou ceny ve Švédsku a Dánsku

V USA se opět hraje o obří jackpot, druhý nejvyšší v dějinách

Americká cla jsou nejvyšší od roku 1935. Asi ještě porostou, upozorňují odborníci

NWT zlomily ceny energií, firmu čeká boj o udržení oborů i zaměstnanců

Kola pro americké vlaky, instantní kaši Japoncům. Firmy z kraje expandují do světa

CTP získala certifikaci na všechny své budovy v šesti zemích

Trump se zmýlil. Břemeno vyšších cel nesou americké firmy a spotřebitelé

Musk už není nejbohatším člověkem světa, předehnal ho vývojářský průkopník

Budovy Empresy a TV Barrandov se prodaly za 759 milionů korun

MPO navrhuje, aby se v případě nouze budovy vytápěly na nižší teplotu

Výkladní skříň železnice. Rekonstrukce hlavního nádraží v Praze míří do finále

Americké akcie prudce klesly po další Trumpově kritice šéfa Fedu Powella

Ropa prudce zlevňuje, Brent sestoupil k 73 dolarům za dolar

Dělníci začali bourat výpravní budovu královopolského nádraží v Brně

Realitní trh se probouzí. Českomoravská nemovitostní koupila za dvě miliardy budovy ve Stodůlkách

Elon Musk se stal nejbohatším člověkem světa, předstihl Bezose

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy