Minus 175,8 miliardy. Ministerstvo financí oznámilo, jak stát letos hospodaří

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.09.2024 (14:08)     Sekcia ekonomika

Schodek státního rozpočtu dosáhl v srpnu částky 175,8 miliardy korun. Stát tak zmírnil schodek z červencových 192,3 miliardy korun. Ministerstvo uvedlo, že stouply daňové příjmy, kde se začínají projevovat změny nastavené ozdravným balíčkem. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Minus 170 miliard za pět měsíců. Stát ukázal, jak letos hospodaří

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.06.2025 (14:00)     Sekcia ekonomika

Hospodaření státního rozpočtu skončilo na konci května deficitem ve výši 170,5 miliardy korun. Výsledek je ve srovnání s minulým rokem o téměř 40 miliard lepší, k tomu podle ministerstva financí přispěl růst příjmů.

 

Minus 91,2 miliardy. Ministerstvo řeklo, jak stát hospodařil v prvním čtvrtletí

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.04.2025 (14:09)     Sekcia ekonomika

V prvních třech měsících letošního roku dosáhl schodek státního rozpočtu částky 91,2 miliardy korun. Výsledek je o necelých 14 miliard lepší než loni touto dobou, sdělilo v úterý ministerstvo financí. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury je to důkaz, že vládní kroky k ozdravování veřejných financí fungují.

 

Za první pololetí minus 178,6 miliardy. Resort financí vyčíslil hospodaření

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.07.2024 (14:01)     Sekcia ekonomika

Ministerstvo financí zveřejnilo pololetní výsledky státního rozpočtu. Za půl roku schodek dosáhl částky 178,6 miliardy korun, deficit je nejnižší za pět let. Loni v červnu činil 215,4 miliardy korun.

 

Stát letos vybere na windfall tax 65 miliard, vylepšilo odhad ministerstvo

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.08.2023 (13:29)     Sekcia ekonomika

Stát letos vybere na dani z neočekávaných zisků (tzv. windfall tax) a na odvodu z nadměrného zisku při výrobě elektřiny 64,5 miliardy korun. Ministerstvo financí zlepšilo odhad z dubna, kdy očekávalo inkaso z obou mimořádných opatření 40,3 miliardy korun.

 

Za měsíc minus 26 miliard. Ministerstvo zveřejnilo výsledek lednového rozpočtu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.02.2024 (14:15)     Sekcia ekonomika

Státní rozpočet skončil za první letošní měsíc v deficitu ve výši 26 miliard korun, uvedlo ministerstvo financí. Výsledek lednového hospodaření byl letos druhý nejhorší v historii Česka, podle resortu financí ale deficit způsobilo dřívější odeslání zálohy pro regionální školství v objemu 30,5 miliardy korun.

 

Ministerstvo financí zveřejní výsledky hospodaření státu ke konci listopadu

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     01.12.2023 (00:04)     Sekcia ekonomika

Praha - Ministerstvo financí dnes zveřejní výsledky státního rozpočtu ke konci listopadu. Loni za prvních jedenáct měsíců roku hospodařil stát se schodkem 337,1 miliardy korun. Letos do konce října...

 

Ministerstvo financí zveřejní výsledky státního rozpočtu ke konci dubna

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     02.05.2023 (01:08)     Sekcia ekonomika

Praha - Ministerstvo financí dnes zveřejní informace o vývoji státního rozpočtu ke konci dubna. Loni ve stejném období hospodařil stát se schodkem 100,1 miliardy korun. Letos ke konci března...

 

Financování státního dluhu bude letos stát 741 miliard, víc než MF plánovalo

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.06.2021 (16:11)     Sekcia ekonomika

Ministerstvo financí bude letos potřebovat na financování státního dluhu 740,7 miliardy Kč. To je o 12,3 miliardy Kč více, než úřad původně plánoval v dubnové Strategii financování a řízení státního dluhu na rok 2021. Ministerstvo o tom dnes informovalo v rámci Čtvrtletní zprávy o řízení státního dluhu.

 

Minus 232,4 miliardy. Ministerstvo odhalilo hospodaření státu, Stanjura se pochválil

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.12.2025 (14:02)     Sekcia ekonomika

Státní rozpočet skončil na konci listopadu deficitem ve výši 232,4 miliardy. Podle ministra financí Zbyňka Stanjury se konsolidační úsilí dosluhující vlády povedlo.

 

Financování státního dluhu bude napřesrok stát půl bilionu, méně než letos

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.12.2020 (11:36)     Sekcia ekonomika

Ministerstvo financí bude příští rok potřebovat na financování státního dluhu 546,3 miliardy korun. Vyplývá to ze Strategie financování a řízení státního dluhu na rok 2021, kterou ve středu zveřejnilo ministerstvo financí. Výdaje pokryjí především emise státních dluhopisů.

Stát vybral letos ke konci září na daních o 15 mld. korun více než před rokem

Stát se přiblížil vyčerpání deficitu na celý rok. Ministerstvo poví podrobnosti

Minus 210 miliard. Ministerstvo financí informovalo o hospodaření státu

Ministerstvo financí sdělí informace o vývoji státního rozpočtu ke konci února

Ministerstvo financí zveřejní výsledek státního rozpočtu ke konci července

Dáme desetkrát víc peněz na školky, slibuje ministerstvo financí

Ministerstvo financí zveřejní údaje o vývoji státního rozpočtu v lednu

Ministerstvo financí zveřejní pololetní výsledek státního rozpočtu

Příjmy z daní letos klesnou, pak se vrátí k růstu, předpokládá ministerstvo

Nešetřete na výzkumu, říkají firmy. Kritizují kroky ministerstva financí

Ministerstvo financí bude letos potřebovat na financování dluhu téměř 741 miliard korun

Ministerstvo financí odpustí medikům daň z příjmu, a to i zpětně

Ministerstvo financí zveřejní výsledek státního rozpočtu za sedm měsíců roku

Stát zvyšuje výdaje na pozemkové úpravy, na slíbené tři miliardy nedosáhne

Státní rozpočet za první měsíc roku vykázal schodek 31,5 miliardy Kč

Schodek veřejných financí bude klesat. Dluh poroste, odhaduje ministerstvo

Ministerstvo navrhlo na příští rok státní rozpočet se schodkem 390 miliard, počítá s navýšením penzí o 300 korun

Ministerstvo financí zveřejní výsledek státního rozpočtu ke konci května

Česko letos získalo z EU o 38,7 miliardy korun více, než zaplatilo

Stát dá tři miliardy na větrné elektrárny. Ministerstvo vypsalo dotační výzvu

Do státní kasy přiteče více peněz z většiny daní, počítá ministerstvo financí

Stát prodal dluhopisy za 9,6 miliardy, zájem investorů byl dvojnásobný

Za první čtvrtletí hospodařil stát se schodkem 125,2 miliardy

Stát prohloubil letošní schodek. V listopadu se dostal na 259,2 miliardy

Stát si vezme od Letiště Praha dividendu dvě miliardy korun, 80 procent zisku

Astronomická suma: Schillerová potřebuje na financování dluhu 730 miliard

Rozpočet skončil v rekordním schodku. Stát měl výdaje navíc s energiemi

Systém penzí je kvůli koronaviru v deficitu, po pololetí ztrácí 14 miliard

Státní rozpočet měl loni schodek 271,4 mld. Kč, pátý nejvyšší od vzniku ČR

Rozpočtový deficit byl v říjnu 200,7 miliardy korun, uvedl resort financí

Minus 105 miliard. Ministerstvo uvedlo, jak hospodařilo v prvním čtvrtletí

Ministerstvo financí nese na vládu návrh rozpočtu se schodkem 280 miliard

Daňový výběr se meziročně zvýšil o pětinu. Stát už letos vybral 477 miliard

Pavel Baran: Vychovat skvělou generaci vědců trvá desetiletí, jako ve sportu

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy