Kauza Čapí hnízdo znovu ožila: Soud požádal Sněmovnu o vydání Babiše!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     09.10.2025 (13:10)     Sekcia bulvár

Pražský městský soud dnes poslal do Sněmovny žádost o vydání šéfa hnutí ANO Andreje Babiše k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo, píše web Novinky.cz s tím, že informaci potvrdil soudce Jan Šott, jehož senát o případu rozhoduje. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Kauza Čapí hnízdo je zpět ve Sněmovně. Žalobce žádá o vydání Babiše po znovuzvolení

Zdroj Zdroj: blesk.cz     07.12.2021 (14:15)     Sekcia bulvar

Pražské městské státní zastupitelství dnes odpoledne předalo spis ke kauze Čapí hnízdo mandátovému a imunitnímu výboru Sněmovny, opět ji žádá o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání. ČTK to sdělil mluvčí žalobců Aleš Cimbala. Kauza se týká údajného padesátimilionového dotačního podvodu. Babiš po říjnových sněmovních volbách znovu získal poslaneckou imunitu. Jeho stíhání je přerušeno, o vydání nyní bude muset znovu rozhodnout Sněmovna v novém složení. Babiš vinu dlouhodobě odmítá, stíhání je podle něj politické a na objednávku.

 

Čapí hnízdo: kauza pokračuje. Babiš má zas imunitu, žalobce požádá o vydání novou Sněmovnu

Zdroj Zdroj: blesk.cz     20.10.2021 (07:45)     Sekcia bulvar

Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch požádá poslance o vydání premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo až po ustavující schůzi nové Sněmovny. Řekl to mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Šaroch měl původně o návrhu policie na podání obžaloby rozhodnout do dneška, Babiš ale ve sněmovních volbách na začátku října znovu získal poslanecký mandát a tím i imunitu. Jeho stíhání je nyní přerušeno. Podle Babiše nejde o nic překvapujícího, jak uvedl pro CNN Prima News.

 

Státní zástupce chce stíhat Babiše kvůli Čapímu hnízdu: Sněmovnu požádal o jeho vydání

Zdroj Zdroj: blesk.cz     10.11.2021 (08:42)     Sekcia bulvar

Státní zástupce Jaroslav Šaroch v úterý odeslal do Sněmovny žádost o vydání končícího premiéra a znovu zvoleného poslance Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Uvedl to dnes mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Babišovo stíhání bylo přerušeno, protože ve sněmovních volbách na začátku října znovu získal poslanecký mandát, a tím i imunitu.

 

Kauza Čapí hnízdo a Opencard: Verdikt v půlce ledna

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     16.12.2021 (05:00)     Sekcia bulvar

Vydání premiéra v demisi Andreje Babiše (67, ANO) kvůli mnohamilionové dotační kauze Čapí hnízdo včera řešili poslanci z mandátového a imutního výboru. Stanovisko k němu, stejně jako k případnému vydání poslance Bohuslava Svobody (77, ODS), dají až za měsíc.

 

Kauza Čapí hnízdo: Soudce přerušil stíhání Babiše. Bez vydání má svázané ruce

Zdroj Zdroj: blesk.cz     10.10.2025 (13:29)     Sekcia bulvar

Nejen k odeslání žádosti o vydání Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo došlo ve čtvrtek. Soudce Jan Šott přerušil trestní stíhání pravděpodobného budoucího premiéra, informují Seznam Zprávy. Důvod? Babiš zvolením získal imunitu a orgány činné v trestním řízení na něj nedosáhnou.

 

Kauza Čapí hnízdo: Doporučí sněmovní výbor vydání Babiše k trestnímu stíhání?

Zdroj Zdroj: blesk.cz     18.01.2022 (10:28)     Sekcia bulvar

Sněmovní mandátový a imunitní výbor zasedl dnes dopoledne k dalšímu projednávání žádosti o vydání bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Následně budou poslanci dál posuzovat žádost o vydání někdejšího pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS) v kauze opencard. Před zahájením schůze nebyli členové výboru před novináři sdílní.

 

Kauza Čapí hnízdo: Soud zprostil obžaloby Babiše i Nagyovou!

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     09.01.2023 (05:00)     Sekcia bulvar

Povstaňte a vyslechněte rozsudek jménem republiky! Pražský městský soud dnes nepravomocně osvobodil bývalého premiéra a prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) i jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou v kauze Čapí hnízdo, která se týká padesátimilionové dotace na stavbu kongresového areálu ve středních Čechách. 

 

Volby ONLINE: První duel Fialy a Babiše, kauza Čapí hnízdo jako politický proces a sliby o daních

Zdroj Zdroj: blesk.cz     01.10.2025 (20:45)     Sekcia bulvar

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se v duelu na Primě střetl se současným premiérem a lídrem koalice Spolu Petrem Fialou (ODS). Oba si ostře vyměňovali názory, předseda opozičního hnutí ANO řekl, že nepožádá po volbách Sněmovnu o vydání k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Označil ji za politický proces. Fiala uvedl, že vzhledem k rozhodnutí vrchního soudu už jde jen o to, jakou výši trestu soud Babišovi přidělí. Sněmovní volby 2025 sledujeme na Blesk.cz v online přenosu.

 

Kauza Čapí hnízdo graduje: Policie navrhla obžalovat Babiše a jeho pobočnici

Zdroj Zdroj: blesk.cz     31.05.2021 (13:10)     Sekcia bulvar

Policie navrhla obžalovat premiéra Andreje Babiše (ANO) a někdejší místopředsedkyně firmy Farma Čapí hnízdo Janu Mayerovou v kauze dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, uvedl mluvčí Cimbala. Návrh nyní posoudí žalobce.

 

Vydají opět Babiše k trestnímu stíhání? Ve Sněmovně znovu řeší Čapí hnízdo

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.03.2022 (10:05)     Sekcia bulvar

Sněmovna opět jedná o vydání Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání. Expremiér dnes uvedl, že po věcné stránce se vydání k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo nebrání. Opět přitom uvedl, že nic protizákonného neudělal. Stíhání opět označil za účelové a kauzu za uměle natahovanou.

Vydají opět Babiše k trestnímu stíhání? Sněmovně znovu řeší Čapí hnízdo

Špatná zpráva pro Babiše a Nagyovou: Osvobozující verdikt za Čapí hnízdo zrušili!

„Vydejte Babiše,“ skandovali před Sněmovnou. Výbor řeší Čapí hnízdo, šéf ANO nepřišel

Kauza Čapí hnízdo nekončí: Žalobce se odvolal proti rozsudku, který zprostil Babiše viny

Babiš znovu u soudu, den druhý: Vrchní soud projednává odvolání v kauze Čapí hnízdo

Kauza Čapí hnízdo - Soud: Tajnosti byly nezákonné

„Srdeční záležitost pana generálního“. Podle výpovědí u soudu mělo být Čapí hnízdo soukromým sídlem Babiše

Kauza Čapí hnízdo graduje: Policie navrhla obžalovat Babiše, ten věří ve spravedlnost

Soud znovu zprostil Babiše obžaloby v kauze Čapí hnízdo. Žalobce žádal podmínku a pokutu 10 milionů!

Poslanci: Babiše vydat policii!

Třetí den soudu s Babišem: Soud předvolal v kauze Čapí hnízdo Faltýnka. Dorazí i Monika?

Žalobce chce vrátit kauzu Čapí hnízdo na začátek. Odvolání pro Vrchní soud doplnil

Úleva pro Babiše? Soud do voleb nestihne projednat Čapí hnízdo. O jeho vydání rozhodne nová Sněmovna

Soud znovu zprostil Babiše obžaloby v kauze Čapí hnízdo. Nepřímé důkazy nestačily, říká soudce

Třetí den soudu s Babišem: Soud předvolal v kauze Čapí hnízdo Faltýnka. Dorazila i Monika

Velké finále kauzy Čapí hnízdo: Soud zprostil obžaloby Babiše i Nagyovou!

ŽIVĚ Velké finále kauzy Čapí hnízdo: Soud zprostil obžaloby Babiše i Nagyovou!

Kauza Čapí hnízdo: Rozhodnutí se blíží

Babiše po propuštění ze špitálu stihla obžaloba v kauze Čapí hnízdo. „Politický proces,“ zuří

Špatná zpráva pro Babiše! Soud zrušil osvobozující rozsudek u »Čapáku«, kauza pokračuje

Kauza Čapí hnízdo: Babišovu stížnost smetli! Šéf ANO měl námitku proti „podjatosti“

Kauza Čapí hnízdo: Babiš přesvědčoval soudce. Jsem dobrý táta!

Čapí hnízdo: Státní zástupce podal odvolání, zproštění Babiše obžaloby není definitivní

Kauza Čapí hnízdo: Babiš si u soudu stěžoval na způsob vydání ke stíhání. Neuspěl

Kauza Čapí hnízdo: Babiš zpátky v soudní síni

Babiš s Nagyovou znovu před soudem. Padne rozsudek v kauze Čapí hnízdo už dnes?

Kriminálka vyslýchá Babiše mladšího v kauze Čapí hnízdo. „Jsem rád,“ tvrdí syn premiéra

Průzkum kvůli kauze Čapí hnízdo: Většina obyvatel si přeje Babišovo vydání k trestnímu stíhání

Reakce oponentů na Babišův rozsudek za Čapí hnízdo: Babišovi vytkli jiné „hanebnosti“

Babiše po propuštění ze špitálu stihla nová obžaloba. V dotační kauze Čapí hnízdo

Soud v kauze Čapí hnízdo: Zazněly závěrečné řeči, Babiš řečnil 2 hodiny

Soud ohledně dotací na Čapí hnízdo je zpět! V Babišovi bouchly saze

„První politický proces od revoluce,“ hřímal Babiš kvůli kauze Čapí hnízdo. Soud ho čeká už v pondělí

Babišův »pech«: Obžalovaným až do voleb! Politolog o kauze Čapí hnízdo, co znamená pro voliče?

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy