Indie chystá nižší cla na dovoz aut z EU, těžit z toho může i Škoda

Zdroj Zdroj: idnes.cz     25.01.2026 (17:04)     Sekcia ekonomika

Indie hodlá snížit cla na dovoz automobilů z Evropské unie na 40 procent ze současných až 110 procent. EU a Indie jsou podle dřívějších informací agentury Reuters blízko dohodě o volném obchodu a rozhovory by mohly být završeny v úterý. Na indickém trhu působí rovněž automobilka Škoda Auto, která je v Indii zodpovědná za aktivity celého koncernu Volkswagen. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Indie ode dneška čelí až 50procentnímu clu na dovoz zboží do USA

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     27.08.2025 (08:54)     Sekcia ekonomika

Dillí - Ode dneška začala platit vyšší americká cla na dovoz zboží z Indie, maximální sazba činí až 50 procent. Americký prezident Donald Trump už dříve avizoval, že dovoz z Indie zatíží vyšším clem...

 

Trest za nákupy ruské ropy. Indie čelí až 50procentnímu clu na dovoz zboží do USA

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.08.2025 (07:34)     Sekcia ekonomika

Ve středu vstoupila v platnost vyšší americká cla na dovoz zboží z Indie, maximální sazba činí až 50 procent. Trump tak reaguje na nekončící prodej ruské ropy směrem do Indie, která tím poskytuje Rusku finance pro válku na Ukrajině. Indická vláda už na počátku srpna označila postup Spojených států za nespravedlivý a nerozumný.

 

Válka s Íránem brzdí tankery. USA povolily dovoz sankcionované ruské ropy do Indie

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.03.2026 (08:14)     Sekcia ekonomika

Americká vláda na 30 dnů povolila dovoz sankcionované ruské ropy do Indie. Reaguje tak na problémy s dodávkami suroviny z Blízkého východu, které jsou důsledkem války s Íránem.

 

Bělorusko zakázalo automobilce Škoda dovoz. Nepodpořila MS v hokeji v Minsku

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.04.2021 (21:30)     Sekcia ekonomika

Bělorusko zakázalo dovoz výrobků české automobilky Škoda Auto. Značka se totiž dříve vyslovila proti mistrovství světa v hokeji v Minsku. Bělorusko zakázalo i dovoz kosmetiky Nivea, informovala běloruská zpravodajská agentura Belta.Tamní vláda tak reaguje na „nepřátelské kroky vůči běloruskému národu“.

 

Kteří Češi z toho budou těžit? Trump slíbil nižší daně pro cizí výrobce v USA

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.01.2025 (19:50)     Sekcia ekonomika

Americký prezident Donald Trump v projevu na Světovém ekonomickém fóru (WEF) v Davosu slíbil cizím podnikům nižší daně, pokud přesunou výrobu do Spojených států, a pohrozil zavedením cel, pokud tak neučiní. Na akci se připojil prostřednictvím videokonference z Washingtonu.

 

Pražské letiště chystá spojení s Kuvajtem. Může sloužit pro přestup do Indie

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.04.2022 (12:34)     Sekcia ekonomika

Od června se nabídka přímých spojení pražského letiště rozšíří o blízkovýchodní Kuvajt. Netradiční destinace, kterou bude kuvajtský dopravce Jazeera Airways operovat dvakrát týdně, má význam zejména pro příjezdový cestovní ruch. Českým turistům může naopak jako přestupní uzel otevřít cestu do Indie.

 

Indie se přepočítala. Výhodnější obchodní dohodu s USA má i sousední Pákistán

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.08.2025 (16:03)     Sekcia ekonomika

Ještě před pár týdny sršeli političtí představitelé Indie jistotou, že mají v kapce poměrně výhodnou celní dohodu se Spojenými státy. Následně ale přišla studená sprcha. Místo původně očekávaných 15% cel se na dovoz indického zboží do Spojených států od počátku srpna vztahuje 25% celní sazba.

 

Trump uvalí nová cla na dovoz z desítek zemí, týkají se Indie i Švýcarska

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.08.2025 (02:42)     Sekcia ekonomika

Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, který zavádí takzvaná reciproční cla v rozmezí od 10 procent do 41 procent na dovoz do Spojených států z desítek zemí světa, s nimiž mají USA vysoký obchodní deficit. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na Bílý dům.

 

Trumpova cla versus Indie. Američanům hrozí dražší léky i jejich nedostatek

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.03.2025 (18:00)     Sekcia ekonomika

Plánovaná cla Donalda Trumpa na indický dovoz mohou vážně ohrozit dostupnost léků ve Spojených státech. Indie je totiž klíčovým dodavatelem generických léků a bez dohody mezi oběma zeměmi by mohlo dojít k výraznému zdražení nebo dokonce k nedostatku těchto léků, napsal britský portál BBC.

 

Trump hrozí brzkým uvalením cel na dovoz z EU, ale odkládá cla na dovoz z Mexika

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     03.02.2025 (16:18)     Sekcia ekonomika

Washington/Brusel - Americký prezident Donald Trump pohrozil brzkým uvalením cel na dovoz z Evropské unie. Ta podle německého kancléře Olafa Scholze může reagovat zavedením vlastních celních opatření,...

OKD chystá na Karvinsku další poruby. Jak dlouho bude těžit, není jisté

Bělorusko zakázalo dovoz výrobků automobilky Škoda a kosmetiky Nivea. Byly proti mistrovství světa v Minsku

V USA platí 25% clo na dovoz oceli a hliníku, EU chystá odvetná opatření

Tesla si chce těžit lithium sama. Věří, že tím výrazně zlevní svá auta

Indie chce zakázat kryptoměny. Za obchodování i těžbu budou padat pokuty

Škoda Auto chystá další růst, řekl její šéf Schäfer

Trump opět přitvrdil. Od června chce zavést clo 50 procent na dovoz z EU

ECB se chystá pokutovat některé evropské banky. Selhaly v oblasti klimatu

Odborník: Zvýšení cla na dovoz aut do USA může ovlivnit české dodavatele dílů

Stane se z Indie globální velmoc? Pouhý růst populace nestačí, zní ze země

Další rána pro Rusko. Dovoz LNG do Evropy by mohl skončit dřív, než měl

Omezí Indie bitcoin? Parlament projednává možný zákaz kryptoměn

Trump ohlásil vyšší cla vůči Číně a zaskočil trh, akcie v USA prudce klesly

Trump hrozí brzkým uvalením cel na dovoz z EU, ta chce spolupráci

Čína vyšetřuje dovoz vepřového z Evropské unie. Ta se důsledků neobává

Indie míří na ekonomické výsluní, pomáhá i 100 miliard dolarů od migrantů

V USA začalo platit 25procentní clo na dovoz oceli a hliníku, EU chystá odvetu

Vy elektromobily, my brandy. Čína uvalí prozatímní clo na dovoz lihoviny z EU

Západ řeší, jak nahradí ruskou naftu. Přepsat trasy tankerů bude těžší než u ropy

Rusko jako partner. Indie počítá s ruskými palivy, hnojivy či zbraněmi

Brexit se projeví naplno, začínají platit přísnější pravidla na dovoz

Kupují až dvacetinásobek. Ruská ropa mizí do Číny a Indie

Trumpova cla na automobily mohou nejvíce poškodit Slovensko, uvádí analýza

Škoda chce za 10 let prodávat v Evropě víc než polovinu aut na elektřinu. Chystá proto další modely

Škoda Auto v září zvýšila odbyt o 20 procent, od začátku roku je odbyt nižší

Indie nás potřebuje. Šéfové Microsoftu a Googlu přispěchali své zemi na pomoc

Indie otřásla světovým obchodem s rýží. Cena může vystřelit i v Česku

Ze 34 na 84 procent. Čína zvýšila odvetné clo proti Spojeným státům

Ruské uhlí do indických elektráren. Moskva hledá po sankcích nová odbytiště

Bohatí bohatnou, chudí chudnou. Indie sice roste, většina lidí to ale nepociťuje

Trh s dvěma miliardami lidí a emancipace od USA. Indie a EU mají historickou dohodu

USA a Vietnam uzavřely celní dohodu, akcie oděvních značek vystřelily vzhůru

Automobilce Škoda klesl ve čtvrtletí zisk o čtvrtinu, mateřský Volkswagen hlásí propad o 81 procent

Výkyvy počasí komplikovaly pěstování českých dýní. Bude stoupat dovoz

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy