Češi si jezdí uznat očkování ze zahraničí do Německa. Zbytečné, vzkazuje ministerstvo

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     22.07.2021 (17:22)     Sekcia domácí

Češi, kteří se nechali očkovat v zahraničí, naráží v Česku na problém s vydáním evropského certifikátu. Jezdí pro něj proto do Německa. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Rezervace na očkování pro všechny jsou od 1. února zbytečné, míní Babiš

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     15.01.2021 (14:02)     Sekcia domaci

Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za zbytečné, aby se rezervační systém k očkování proti covidu otevřel 1. února pro všechny lidi v Česku, jak bylo původně v plánu. Při páteční návštěvě Alzheimer centra v Praze to vysvětlil tím, že v prvním čtvrtletí se patrně nedostane na očkování lidí mimo preferované skupiny.

 

Od pátku nebudou muset plně očkovaní Češi na test po příjezdu ze zahraničí, oznámil Kulhánek

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     08.07.2021 (11:52)     Sekcia domaci

Od pátku 9. července nebudou muset plně očkovaní Češi absolvovat test na koronavirus ani karanténu bez ohledu na zemi, ze které přicestují. Bude stačit vyplněný příjezdový formulář. Na twitteru to ve čtvrtek oznámil ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Týkat by se to ale podle webu ministerstva nemělo zemí s extrémní mírou rizika nákazy covidem-19.

 

Češi žádají odškodnění za očkování proti covidu. Někdo chce až 100 milionů

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     30.11.2021 (14:34)     Sekcia domaci

Celkem patnáct lidí se obrátilo na ministerstvo zdravotnictví s tím, že požadují odškodnění za očkování proti covidu. Po vakcinaci se u nich objevily zdravotní komplikace a po státu chtějí finanční kompenzaci. Mnozí se nebojí říct o pořádnou sumu – třeba o sto milionů korun. Šest žádostí už ministerstvo zamítlo, zbytek prověřuje.

 

Ministerstvo v příštím týdnu nastaví podmínky pro očkování cizinců, mohlo by být umožněno i samoplátcům

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     13.05.2021 (19:35)     Sekcia domaci

Ministerstvo zdravotnictví příští týden nastaví podmínky pro očkování cizinců v ČR proti covidu-19. Mohlo by být umožněno i samoplátcům, řekl poslancům ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO). V úterý ministerstvo vyzval pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti), aby se problematikou očkování nepojištěných cizinců zabývalo.

 

Ministerstvo plánuje posílení očkování proti chřipce

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     22.05.2020 (15:03)     Sekcia domaci

Praha - Ministerstvo zdravotnictví se chystá podpořit podzimní očkování proti chřipce. Zvažuje i kampaň pro veřejnost. Zabránit chce případnému náporu dvou epidemií naráz - chřipkové...

 

Češi žijící v cizině budou volit kandidáty z Ústeckého kraje, chce tam kandidovat například Bartoš

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     07.01.2021 (12:23)     Sekcia domaci

Češi žijící v zahraničí, kteří se letos v říjnu rozhodnou hlasovat ve sněmovních volbách, budou vybírat z kandidátů pro Ústecký kraj. Určil to čtvrteční los Státní volební komise, uvedlo v tiskové zprávě ministerstvo vnitra. V posledních volbách se hlasy ze zahraničí započítávaly do výsledků ve Středočeském kraji.

 

Stát chystá velkou osvětu k očkování proti covidu. Experti ale tvrdí, že kampaň měla začít mnohem dříve

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     10.12.2020 (05:00)     Sekcia domaci

Byť mezi odborníky panuje shoda, že očkování proti koronaviru je pro lidstvo jedinou šancí na „normální“ život bez všemožných zákazů a omezení, vakcíně Češi naklonění zatím příliš nejsou. Ministerstvo zdravotnictví s tím hodlá pohnout – pomocí komunikační kampaně. Spuštěna má být v lednu.

 

Dokončené očkování proti koronaviru má třetina lidí starších 65 let, zatím se mohou hlásit lidé starší 40 let

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     20.05.2021 (14:53)     Sekcia domaci

Dokončené očkování proti covidu-19 má po téměř pěti měsících od zahájení vakcinace třetina lidí nad 65 let, tedy asi 700 000 seniorů. Dalších asi 1,1 milionu seniorů na termín očkování, první či druhou dávku čeká. Vyplývá to z dat o očkování k 19. květnu, které ve čtvrtek zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví. Celkem bylo očkování dokončeno u asi 10,6 procenta Čechů.

 

Začala platit nová pravidla pro cestování, zvýhodněni jsou pouze plně očkovaní. Podívejte se, co se změnilo

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     09.07.2021 (05:00)     Sekcia domaci

Lidé, kteří mají dva týdny po ukončeném očkování proti covidu si včera oddychli. Neplatí pro ně totiž nově změněná pravidla pro cestování. Podle nich musí ode dneška na test na koronavirus všichni, kteří se vracejí ze zahraniční zpět do Česka. ,,Plně očkovaní Češi nebudou muset podstupovat žádný test ani karanténu bez ohledu na zemi, ze které přicestují,“ informoval včera na Twitteru ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD).

 

Do očkování proti covidu se od 1. března zapojí i praktičtí lékaři

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     21.02.2021 (18:36)     Sekcia domaci

Od 1. března se do očkování proti covidu-19 zapojí praktičtí lékaři a budou také moci vypisovat termíny v centrálním rezervačním systému. Na Twitteru to uvedlo ministerstvo zdravotnictví. Úřad k tomu plánuje příští týden vydat metodický pokyn. Ministerstvo také o nastavení očkování jedná společně s armádou a sdružením praktických lékařů.

Kampaň k očkování se objeví v televizi, rádiu i v tisku. Ministerstvo za ni zaplatí 50 milionů korun

Babiš: Rezervace pro všechny jsou na začátku února zbytečné

Izraelský systém očkování není zbytečně složitý, v jednoduchosti je síla, míní Prymula

Ministerstvo doporučilo přerušit očkování na covid první dávkou

Německo upozorňuje na zákaz turistických cest do Česka. Bez pádného důvodu se cizinci do země nedostanou

ŽIVĚ: TK Zaorálka k nabídce na přesun na ministerstvo zahraničí

Očkování proti covidu bude nejnáročnější logistickou operací v dějinách českého zdravotnictví

Přerušte očkování první dávkou, doporučuje ministerstvo zdravotnictví. Navrhuje pozastavit i rezervace termínů

Začne očkování dětí třetí dávkou. Podívejte se, od kdy se registrovat

K očkování se registrovala třetina lidí ve věku 16 až 29 let, do neděle jich bylo přes půl milionu

Český velvyslanec v Rusku byl předvolán na tamní ministerstvo zahraničí kvůli Vrběticím

Ministerstvo představí rezervační systém k očkování. Od pátku se do něj mohou hlásit občané starší 80 let a zdravotníci

Prahu a Lidice navštíví německá ministryně zahraničí Baerbocková

Plošné očkování proti covidu podporuje 52 procent Čechů. 45 procent vakcínu nechce

ŽIVĚ: MZd o strategii očkování a novém výpočtu PES

Ministerstvo zahraničí nadále doporučuje do ciziny necestovat. Přeshraniční doprava je komplikovaná

Kampaň k očkování bude v televizi, rádiu, tisku i na billboardech

Ministerstvo zdravotnictví by podle Smejkala mohlo přistoupit na prodloužení doby mezi dávkami očkování

Ruská diplomacie si stěžuje na ČR ohledně vzájemných konzultací

Češi kritizují dosavadní průběh vakcinace. Třetina lidí se staví proti očkování

Německá ministryně zahraničí Baerbocková bude jednat v Praze, navštíví i Lidice

Plně očkovaní Češi mohou jet do Chorvatska rok od závěrečné dávky

Kontroverzní kampaň na podporu očkování vyvolá podle odborníků další vzdor. O efektivitě pochybuje i Válek

Ve sbírce zákonů vyšla upravená vyhláška o povinném očkování, je bez covidu

Lidé žádají odškodné kvůli očkování za stovky milionů. Stát zatím nedal nikomu nic

K očkování se mohou od pondělí začít hlásit lidé nad 70 let. Čas spuštění registrací ministerstvo tají

Ministerstvo zahraničí spustilo web s podmínkami pro cesty do turistických destinací

Lidé mezi 55 a 59 se zřejmě budou moct registrovat k očkování od středy

V polovině ledna by měl být spuštěn systém rezervací na očkování, vyhodnotí i prioritu přihlášeného

Další posun v očkování. Lidé mezi 55 a 59 se zřejmě budou moci hlásit o vakcínu od středy

MŠMT poslalo školám informace k očkování učitelů

Zlínský kraj je v očkování unikát. Vakcína pro seniory by měla putovat k ‚odlehlým‘ praktikům

Ministerstvo zahraničí je znepokojené vyloučením poslanců hongkongského parlamentu

Cizinci si za očkování zaplatí, cena nepřesáhne 850 korun. Registrovat se mohou koncem týdne

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy