Rychlý návod na očkování dětí: kde se přihlásit, jak dlouho se čeká a můžu si vybrat vakcínu?

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     15.12.2021 (15:50)     Sekcia domácí

Od tohoto týdne mohou rodiče přihlásit k očkování proti koronaviru i děti od pěti do jedenácti let. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

PŘEHLEDNĚ: Můžu odmítnout určitou vakcínu a jak se registrovat k očkování?

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     04.03.2021 (10:30)     Sekcia domaci

Zájemci o vakcinaci proti koronaviru mají dvě možnosti, jak se přihlásit. Vedle očkovacích center se od tohoto týdne mohou nahlásit i ke svému praktickému lékaři. Ti vakcíny dostanou až podle toho, kolik se jim přihlásí lidí. Některé kraje už hlásí, že u nich praktici dodávku očkovacích látek obdrželi. Lidovky.cz proto přinášejí návod, jak se k vakcinaci registrovat.

 

O očkování dětí nad 12 let není zájem. I pro ně je covid nebezpečný, varují experti

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     10.08.2021 (05:30)     Sekcia domaci

Rodiče se často domnívají, že děti vakcínu proti covidu nepotřebují. Podle expertů je však očkování důležité ze zdravotních i psychických důvodů.

 

Otázky a odpovědi o očkování dětí: Proč je vhodné a bezpečné? Jakou vakcínu dostanou?

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     14.12.2021 (16:38)     Sekcia domaci

Aktuálně.cz odpovídá na nejdůležitější otázky k očkování dětí.

 

Zvolit vakcínu? Mělo by to jít. Kromě medicínského není důvod výběr neumožnit, tvrdí právník

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     25.03.2021 (05:00)     Sekcia domaci

Od středy mají do rezervačního systému očkování přístup také chronicky nemocní. I přes zvyšující se počty vakcín si ale zřejmě ani oni nebudou moci vakcínu vybrat. Po takové možnosti přitom poptávka je.

 

Kdo dostane vakcínu? Zájemce bude muset doložit, že má na přednostní očkování nárok

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     13.01.2021 (16:58)     Sekcia domaci

Přihlásit se o termín očkování proti covidu se budou moci lidé starší 80 let jako první už za dva dny – od 15. ledna. Doteď měli přístup k vakcíně vybraní zdravotníci či senioři v ústavech. Stát ale bude vybírat, komu látku vpraví, i v další fázi pro širokou veřejnost od 1. února. Aby zájemce doložil, že má na přednostní očkování nárok, bude se muset prokázat trojími „lejstry“.

 

Babiš by podle většiny lidí neměl být hlavní tváří očkování, vyplývá z průzkumu

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     24.01.2021 (14:39)     Sekcia domaci

Většina lidí se domnívá, že premiér Andrej Babiš (ANO) by neměl být hlavní postavou očkování proti koronaviru v Česku. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro Českou televizi (ČT). Lidé také chtějí mít možnost vybrat si vakcínu, kterou budou očkováni. Již v sobotu ČT zveřejnila část průzkumu, podle níž v zemi přibylo zastánců očkování.

 

Táborové stmelování čeká celé třídy, rodiče mohou přihlásit děti zcela zdarma

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     14.06.2021 (11:38)     Sekcia domaci

Doučování, ale i prostý pobyt v kolektivu vrstevníků je smyslem táborů, na něž mohou letos po covidem poznamenaném školním roce přihlásit rodiče své ratolesti zcela zdarma. Ministerstvo školství předpokládá, že nabídku využije sto tisíc dětí.

 

Systém nabídl termíny očkování bez vědomí nemocnice. Ta vakcínu nemá a rezervace ruší

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     19.01.2021 (12:59)     Sekcia domaci

Nemocnice v Neratovicích nemá prozatím k očkování veřejnosti vakcínu, přesto ji systém seniorům nabízel.

 

Průzkum: Ochota k očkování v ČR stoupla, vakcínu chce 46 pct lidí

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     19.01.2021 (16:22)     Sekcia domaci

Praha - Ochota lidí v Česku k očkování proti nemoci covid-19 v lednu stoupla na 46 procent. V předchozích třech měsících přitom o vakcínu měla zájem zhruba třetina lidí. Nejochotnější...

 

Nečekaná změna. Příští týden se budou moci k očkování přihlásit i lidé nad 35 let. Od června všichni, řekl Babiš

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     21.05.2021 (08:06)     Sekcia domaci

Z neděle na pondělí se v Česku otevře registrace na očkování proti covidu pro lidi mezi 35 a 39 lety. Od půlnoci z úterý na středu se budou moci k očkování přihlásit i lidé od 30 do 34 let. Premiér Andrej Babiš (ANO) to v pátek řekl televizi CNN Prima News. Předseda vlády předpokládá, že od června už se budou moci k vakcinaci registrovat všichni zájemci.

Návrh očkování v Česku: Vakcína bude pro 7 milionů lidí, ale ne pro děti. Senioři dostanou přednost před zdravotníky

Lidé se odhlašují z termínů očkování, nechtějí vakcínu AstraZeneca. Lékaři se snaží obavy mírnit

Nákup ruského Sputniku bez souhlasu EU by snížil zájem o očkování, varuje Maďar

Očkování je jediným východiskem z covidové krize. Vynucovat ho je ale problém, míní profesor Špičák z IKEM

Vakcína chrání, ale na jak dlouho? Očkování proti covidu je úplně nové, o účinnosti se pouze spekuluje

Cizinci mimo systém: za vakcínu musejí zaplatit nebo jet domů. V Česku se očkování vleče, tvrdí Kanaďan

K očkování se mohou hlásit již děti od pěti let, registrace se jim oficiálně otevřela po půlnoci

"Radši zemřu na covid než na vakcínu." Roste nechuť k očkování, kampaň přijde pozdě

Plošné očkování proti covidu podporuje 52 procent Čechů. 45 procent vakcínu nechce

ČR má objednanou vakcínu proti covidu-19 pro 6,9 mil. obyvatel

‚Nejdříve musíme nashromáždit děti.‘ Proč se zpožďuje dlouho očekávaná vakcinace pětiletých

K očkování se registrovala třetina lidí ve věku 16 až 29 let, do neděle jich bylo přes půl milionu

K vakcinaci se nově mohou přihlásit všichni lidé nad 45 let. Co obnáší registrace?

Zdravotníci nedostanou vakcínu najednou, aby se ochránil systém. Vedlejší účinky jsou zatím nejisté

Začne očkování dětí třetí dávkou. Podívejte se, od kdy se registrovat

K očkování se registrovala třetina lidí ve věku 16 až 29 let

Vakcinologové: Prospěch z očkování dětí proti covidu převládá nad riziky

Další posun v očkování. Lidé mezi 55 a 59 se zřejmě budou moci hlásit o vakcínu od středy

Jak na registraci třetí dávky očkování. Lidé se mohou přihlásit s předstihem

K očkování proti covidu se mohou nově hlásit lidé nad 65 let, někteří se mohli přihlásit dříve

Cizinci si za očkování zaplatí, cena nepřesáhne 850 korun. Registrovat se mohou koncem týdne

Tisíce praktiků by se chtěly zapojit do očkování seniorů, vakcínu ale mají jen desítky

Bez očkování dětí covid neporazíme. Výrobci rozjíždějí zkoušky vakcín na dětech

Mezi zdravotníky je o očkování výjimečný zájem. Nemocnice hlásí plné objednávkové kalendáře

K očkování proti covidu se registrovalo přes 20.000 dětí ve věku 12 až 15 let

Začala registrace učitelů k očkování proti koronaviru. Za necelou hodinu se jich o vakcínu přihlásilo 30 tisíc

Dokončené očkování proti koronaviru má třetina lidí starších 65 let, zatím se mohou hlásit lidé starší 40 let

V pondělí dostalo v ČR vakcínu proti covidu přes 2000 zdravotníků

Velké očkovací šachy. Průzkum ukazuje, jak Češi za poslední rok změnili názor na vakcínu

Rodiče přihlásili k očkování proti covidu zatím asi 8500 dětí do 11 let

Léto brzdí očkování dětí. U rodičů se setkáváme se zájmem, nezájmem i obavami z vakcíny, popisuje lékař

Kde se přihlásit a co si připravit? Registrace k očkování pro seniory krok za krokem

Dnes skončí prioritní registrace učitelů k očkování proti covidu

Očkování kulhalo i před pandemií. Náhle se tak začínají vracet už ‚vyhubení‘ strašáci

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy