Květinové dekorace vyzdobily po floristické soutěži vilu Stiassni v Brně

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     08.11.2025 (14:00)     Sekcia bulvár

Brno - Netradiční květy i květinové dekorace inspirované dálně východním uměním ikebana vyzdobily na víkend brněnskou vilu Stiassni. Své práce tam vystavilo 35 profesionálních i studujících floristů,... celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Slavnou brněnskou vilu Stiassni provoněly živé květy: Florista Slávek Rabušic kouzlil

Zdroj Zdroj: blesk.cz     05.02.2023 (14:59)     Sekcia bulvar

Jednu z nejznámějších brněnských vil rodiny Stiassni ozdobily živé květy. Výstava je inspirována pohádkami jako Panna a netvor, Jak se budí princezny, Pyšná princezna, Zlaté kapradí či Adéla ještě nevečeřela. Vše je dílem uznávaného českého floristy Slávka Rabušice.

 

Pamětnice z vily Stiassni v Brně: Marie oslavila 100 let!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     03.12.2025 (13:13)     Sekcia bulvar

Úctyhodných 100 let oslavila Marie Straková, která je nejspíš poslední pamětnicí dob, kdy za 1. republiky v Brně vznikaly honosné vily, které dodnes znalci označují za architektonické skvosty. Jako dcera zahradníka Antonína Frömla žila ve vile židovské rodiny Stiassni v brněnské Masarykově čtvrti. Ba co víc, po celý život ji pojilo přátelství s jejich dcerou Suzanne.

 

Netradiční Vánoce: Narození Ježíše i židovský svátek Chanuka slavili současně

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.12.2025 (15:05)     Sekcia bulvar

Vánoční stromek v židovské rodině? V brněnské vile Stiassni ve 30. letech minulého století běžná věc. Majitelé domu Alfred a Hermína Stiassni sice sami Vánoce neslavili, ale stromek kupovali kvůli svým sloužícím.

 

Muzeum města Brna převzalo do správy vilu Wittal, připravuje opravu

Zdroj Zdroj: ceskenoviny.cz     06.11.2024 (13:31)     Sekcia bulvar

Brno - Památkově chráněná vila Wittal v Hroznové ulici v Brně od dnešního dne spadá pod správu Muzea města Brna. To už se stará o vilu Tugendhat i Arnoldovu vilu v Černých polích. Muzeum nyní začne...

 

Café Esplanade se vrací! Vybombardovanou kavárnu zažijete v kuchyni vily Stiassni

Zdroj Zdroj: blesk.cz     15.01.2022 (12:15)     Sekcia bulvar

Někdejší prvorepubliková kavárna Esplanade na rohu Rooseveltovy a Jezuitské ulice, dílo slavného architekta Ernsta Wiesnera (1890 až 1971), znovu ožije. Objekt, který zničily bomby při spojeneckém náletu v roce 1944, letos v létě připomene stálá expozice ve vile Stiassni.

 

Developer v Brně narazil: Zboural památkově chráněnou vilu, stavět tam ale nesmí!

Zdroj Zdroj: blesk.cz     28.08.2025 (15:02)     Sekcia bulvar

Pořádný rozruch způsobil v Brně před třemi lety majitel, který přes velikonoční svátky nechal zbourat památkově chráněnou neorenesanční vilu v ulici Hlinky. Na pozemku chtěl nechat postavit nový bytový dům. S tím ale narazil, proti jsou sousedé i krajský úřad.

 

Dům vetešníka zachvátil požár, oheň poničil i sousední vilu: Škoda za miliony

Zdroj Zdroj: blesk.cz     13.01.2023 (15:09)     Sekcia bulvar

Ten nejhorší možný černý pátek 13. se zhmotnil lidem v Brně. Ve čtyři ráno tam kompletně vyhořel rodinný dům v Horákově ulici v Žabovřeskách. Plameny zle poničily i sousední vilu.

 

Konec karlovarské atrakce: Květinové datum navždy opustí Smetanovy sady

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     11.06.2024 (05:00)     Sekcia bulvar

Nový moderní koncept výzdoby chystají Karlovy Vary do svých lázeňských parků. Turisté i místní tak ale přijdou o jednu z oblíbených atrakcí – o květinové datum ve Smetanových Sadech.

 

Učitelka v losovací soutěži vsadila 300 korun: Vyhrála vilu za 100 mega

Zdroj Zdroj: ahaonline.cz     19.06.2022 (05:00)     Sekcia bulvar

Sny se mohou splnit! Vyprávět by o tom mohla Susan Havenhanová (71) z britského Cotswolds. Ta v soutěži vyhrála lukrativní sídlo za v přepočtu 100 milionů korun – přitom lístek do slosování ji vyšel na směšných 300 korun!

 

Vánoční dekorace to schytaly: Jeden sněhulák přišel o hlavu, druhého ukradli

Zdroj Zdroj: blesk.cz     09.12.2024 (16:14)     Sekcia bulvar

Jako rudý hadr na býka působily v Českých Budějovicích vánoční dekorace ve tvaru sněhuláků na vandaly. Jedna ozdoba skončila bez hlavy, druhou, téměř metrovou, se nenechavci rovnou pokusili ukrást.

Konečně drsňák s mužnou profesí: Líbí se vám svalnatý svářeč, který obývá vilu lásky?

Květinové světy Alfonse Muchy: Na výstavu do Ivančic přijel i jeho pravnuk!

Nejkrásnější podzimní dekorace na dveře i na stůl. Inspiraci najdete v galerii!

Prohlédněte si luxusní vilu špiónů z Vrbětic. Šapošnikovovi prodávali hnízdo agentů GRU

Halloweenská výzdoba, kterou zvládnete vy i vaše děti! Dýně, netopýři a další dekorace

Vánoční výzdoba podle Hanychové: Kýč, nebo pohádka?

Smutek ve světoznámé vile v Brně: Zemřela Daniela (†79), nejmladší z rodu Tugendhatů

Vandalka řádila na hřbitově: Veverka ukradla oříšek z věnce!

Rodinná firma z Chomutovska vyrábí tradiční krušnohorské vánoční dekorace

Splněný sen Arichtevových! Koupili si vilu, čeká je stěhování

Splněný sen Arichtevových! Koupili vilu, čeká je stěhování

Policisté poslali k soudu dva studenty: Vraždou chtěli získat vilu?!

Podvod majiteli luxusního sídla nevyšel: Pro 55 milionů si nechal zapálit vilu

Obchody i služby se v Praze znovu otevřely. Lidé mířili do salonů krásy i pro dekorace

Žilková a spol. u moře: OBSADILI VILU AGÁTINA MILENCE

Muzikant Radek Banga: Prvorepublikovou vilu mění ve skvost!

Veronika Žilková a spol. u moře: OBSADILI VILU AGÁTINA MILENCE

Kardashianová má novou vilu s vlastní pláží: Oáza za miliardu a půl! A slzy i silná slova

Otec sester Hadidových narazil u amerických úřadů: Vilu za 2,3 miliardy srovnali se zemí!

Hanychová a Soukup v šoku: Jejich vilu v Marbelle vykradli, případ řeší policie

Proč odmítl Prahu? V Brně mám pocit, že spolu lidi ještě drží, říká Aleš Zbořil

Syn kameramana Ondříčka (†80): Prodává tátovu unikátní vilu! Za 49 milionů

Vilu v Bubenči chtěli za pakatel: Podvod zakryla dvojnásobná vražda!

Hana Gregorová konečně prodala vilu po Brzobohatém: O tři miliony ale přišla!

Leonardo DiCaprio prodává luxusní vilu: Slevil už o 20 milionů!

Z luxusu nad Brnem je ruina: Vilu popraveného krejčího obýval gestapák i Gottwald

Hvězdy dražily nočníky pro Mathildu: Macháček zaválel a Tesařík ho použil!

Skandál! Chráněnou vilu v Brně zbourali na Velký pátek: Památkou byla jen týden

Takhle bydlí Radek Banga: Zrekonstruoval prvorepublikovou vilu a zařízení shání ve starožitnostech

Krainová ukázala vilu v Dominikáně: Luxus za miliony z OnlyFans?

Eliška Kaplický koupila »Havlovu« vilu! Tady bude svatba

Sylvester Stallone koupil vilu na Floridě: »Schovaná« pohádka za 412 mega!

Belohorcová prodává vilu v Miami: Luxus za 51 milionů nikdo nechtěl! O kolik musela slevit?

Vánoční stromečky muzikálových hvězd. Mrkněte, jak si je doma vyzdobily Jirešová, Kloubková či Gemrotová

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy