Krycí jméno Albánie. Brusel měl připravený plán pro odchod Řecka z eurozóny

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.07.2019 (05:00)     Sekcia ekonomika

Od dob filmu Vrtěti psem všichni vědí, že když je třeba odlákat pozornost kohokoliv od čehokoliv, hodí se k tomu Albánie. Proto nepřekvapí, že v bruselském archivu leží složka se jménem „Nouzový plán a analýza pro případ bankrotu Albánie“ datovaná rokem 2015. Euroúředníci správně očekávali, že do takového šanonu se nikdo pro informace nepohrne.Další články k tématu:Řecko vystupuje ze záchranného programu a krize končí. Ale jen oficiálněMerkelová: Mým cílem je, aby Řecko stálo na vlastních noháchŘeckým premiérem se stal lídr vítězné konzervativní strany MitsotakisKrnáčová se velvyslankyní v Řecku nestane, odmítl ji ministr celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Ekonomika eurozóny i celé EU v 1. čtvrtletí rekordně klesly

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     15.05.2020 (11:01)     Sekcia ekonomika

Brusel - Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny v prvním čtvrtletí klesl proti předchozím třem měsícům o 3,8 procenta, v celé Evropské unii se pak snížil o 3,3 procenta. Pro oba regiony...

 

Kabinet plán pro otevření restaurací neuspíšil

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     27.04.2020 (18:08)     Sekcia ekonomika

Praha - Plán na otevření restaurací, jejichž provoz je omezený kvůli epidemii nového typu koronaviru, dnes kabinet neuspíšil. O pokračování rozvolňování svých opatření v dalších...

 

Hrozí rozpad eurozóny, kolem českých firem krouží supi, varuje ekonomka

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.04.2020 (00:00)     Sekcia ekonomika

Česko zareagovalo na pandemii rychle, ale musí si dát pozor na ty, kteří by krizi chtěli zneužít. „Zaštiťují se veřejným zájmem, ale jde jim jen o sebe,“ říká v rozhovoru po Skypu ekonomka a členka ekonomické skupiny Ústředního krizového štábu Ilona Švihlíková. Podle ní teď kolem republiky krouží supi, kteří chtějí skupovat epidemií postižené firmy. Švihlíková se zároveň domnívá, že se může prohloubit krize eurozóny, které dokonce hrozí rozpad.

 

Česká ekonomika se letos propadne o více než 6 procent, věští Brusel

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.05.2020 (11:48)     Sekcia ekonomika

Podle odhadu Evropské komise se česká ekonomika letos propadne o rekordní 6,2 procenta. To je více než za finanční krize v roce 2009. Se špatnými výsledky počítá odhad, který Brusel zveřejnil ve středu. Oproti evropskému průměru bude dopad koronaviru na HDP v Česku menší.

 

Evropské koronavirové dluhopisy narazily u německého ústavního soudu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.05.2020 (11:21)     Sekcia ekonomika

Nákupy dluhopisů, kterými se Evropská centrální banka (ECB) snaží podpořit ekonomiku eurozóny, jsou částečně v rozporu s německou ústavou. V úterý o tom rozhodl německý ústavní soud.

 

Elity zešílely. Radí nám, abychom se zadlužovali, říká liberecký podnikatel

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.04.2020 (20:00)     Sekcia ekonomika

Stát pomocí dluhů zakonzervoval podniky v podobě, v jaké mohly fungovat během blahobytu. Až se po pandemii proberou k životu, zbankrotují, protože nebudou připraveny na novou ekonomickou realitu, předvídá liberecký podnikatel Zdeněk Chmelík. „Jestli vláda někomu pomáhá rozjet byznys, tak jsou to exekutoři a insolvenční správci,” dodává.

 

Čarování s vouchery: místo Řecka v červnu Turecko za rok v květnu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.05.2020 (00:00)     Sekcia ekonomika

Chtěli jste vidět Marrákeš nebo Casablancu, ale místo toho vás cestovní kancelář pošle do Egypta. Prodloužený víkend v Římě nahradí výlet do španělské Barcelony. Některým majitelům voucherů cestovní kanceláře chystají překvapení, které zájezdy za své peníze nakonec dostanou.

 

Dovolená u moře bude, ale bez all-inclusive. Zájezdy postihne řada omezení

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.05.2020 (00:00)     Sekcia ekonomika

Přestože se termín, odkdy by mělo být možné vyrazit za sluncem do Chorvatska, Řecka nebo na Kanárské ostrovy, blíží, cestovní kanceláře hromadné vykupování zbylých ubytovacích kapacit v těchto zemích zatím nezahájily. Zůstává totiž nevyřešena řada problémů, které mohou turistům dovolenou znepříjemnit.

 

Průmyslová výroba v EU se v březnu meziročně propadla o 11,8 procenta, největší pokles zaznamenala Itálie

Zdroj Zdroj: ihned.cz     13.05.2020 (11:25)     Sekcia ekonomika

Průmyslová výroba v Evropské unii v březnu kvůli dopadům koronaviru prudce klesla. V zemích eurozóny propad proti předchozímu měsíci činil rekordních 11,3 procenta, v celé EU pak dosáhl 10,4 procenta. Oznámil to dnes evropský statistický úřad...

 

EK chce omezit pesticidy i hnojiva a posílit organickou produkci

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     20.05.2020 (13:44)     Sekcia ekonomika

Brusel - Evropská komise (EK) plánuje výrazně snížit používání chemických pesticidů a hnojiv v evropském zemědělství, které by v následujícím desetiletí mělo omezit svůj negativní...

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy