Majetek v podílových fondech letos stoupl o 29 mld. na 619 mld. Kč

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     10.05.2021 (10:05)     Sekcia ekonomika

Praha - Majetek, který mají Češi uložený v podílových fondech, stoupl v letošním prvním čtvrtletí o 29 miliard na 619,1 miliardy korun. ČTK o tom dnes informovala Asociace pro kapitálový... celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Majetek v podílových fondech v pololetí stoupl o 61 mld. na 651 mld. Kč

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     18.08.2021 (10:36)     Sekcia ekonomika

Praha - Majetek, který mají Češi uložený v podílových fondech, stoupl během pololetí o 61,4 miliardy na 651,1 miliardy korun. V samotném druhém čtvrtletí majetek stoupl o zhruba 32 miliard...

 

Riziko na finančních trzích: Umělá inteligence vládne všem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.12.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Finanční trhy i letos rostou, jak dokládá i Partners index podílových fondů. Podle něj se například hodnota v akciových podílových fondech letos meziročně zhodnotila o necelých dvanáct procent. Trhy ale obcházejí i mnohá rizika.

 

Čeští podílníci obstáli v krizi covid-19 na výbornou

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.05.2020 (00:00)     Sekcia ekonomika

Majetek v podílových fondech nabízených v ČR klesl v letošním prvním čtvrtletí o 49 miliard korun. Českým investorům tak v průměru klesla hodnota jejich investic o 8,9 procenta. To je ta špatná zpráva. Dobrá zpráva je, že čeští investoři začínají být poučení a svých investic ve fondech se nezbavovali.

 

Objem majetku v podílových fondech loni vzrostl o 187 miliard na 939 miliard Kč

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     12.03.2024 (13:14)     Sekcia ekonomika

Praha - Objem majetku, který mají Češi uložený v podílových fondech, vzrostl v roce 2023 o 187,1 miliardy na 938,6 miliardy korun. Na tiskové konferenci o tom dnes informovali zástupci Asociace pro...

 

Objem majetku v podílových fondech v pololetí dosáhl rekordních 1,063 bilionu Kč

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     20.08.2024 (10:18)     Sekcia ekonomika

Praha - Objem majetku, který mají Češi uložený v podílových fondech, ve druhém čtvrtletí vzrostl o 43 miliard korun na rekordních 1,063 bilionu korun. Největší nárůst zaznamenaly dluhopisové fondy,...

 

Podílové fondy rostou. Otázka je, jak dlouho jim to vydrží

Zdroj Zdroj: idnes.cz     15.09.2020 (00:00)     Sekcia ekonomika

Pozitivní náladu na finančních trzích v průběhu srpna udržoval jako obvykle americký FED a navíc ji podpořily firemní výsledky, které byly lepší, než se čekalo. Dobrá nálada vedla k tomu, že vzrostl majetek v podílových fondech. To potvrzuje i Partners index akciových trhů, který v srpnu přidal 4,3 procenta.

 

Propad cen dluhopisů USA se dotkne i peněz Čechů, kteří spoří na důchod

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.04.2025 (17:04)     Sekcia ekonomika

Propad cen amerických státních dluhopisů v důsledku celní války vyvolané prezidentem USA Donaldem Trumpem dopadne i na majetek Čechů, kteří mají peníze uložené v penzijních, podílových či ETF fondech. Vyplývá to z vyjádření analytiků. Do budoucna by podle nich mohl znamenat i vyšší náklady na financování státního dluhu.

 

Síla podílových fondů trvá už třetí století. Otevírají dveře do světa investic

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.05.2023 (00:00)     Sekcia ekonomika

První vznikl v roce 1774 pod názvem V jednotě je síla v dnešním Nizozemsku. Jeho účelem bylo umožnit investovat i „občanům se skromnějšími finančními prostředky“. Řeč je o investičních, chcete-li podílových fondech. V čem je hlavní síla těchto fondů v současnosti, přibližuje Michal Valentík, člen investičního výboru společnosti Broker Trust.

 

Podílové fondy navzdory pandemii ukončily loňský rok převážně v plusu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     14.01.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

Investoři v podílových fondech budou na rok 2020 vzpomínat jako na rok, kdy všechny hlavní druhy fondů rostly. I přes výrazný propad loni v březnu, kdy především akciové fondy kvůli začínající pandemii klesly o více než deset procent, se fondy na konci roku znovu a vrátily do kladných čísel. Vyplývá to z Partners Indexu podílových fondů.

 

Doplňkové penzijní spoření úspory zhodnotí, staré fondy nepřekonají inflaci

Zdroj Zdroj: idnes.cz     25.02.2021 (00:00)     Sekcia ekonomika

Počet účastníků v nových účastnických penzijních fondech vloni stoupl o více než dvanáct procent. Vzhledem k tomu, že v transformovaných penzijních fondech starého penzijního připojištění zůstává drtivá většina Čechů, to ale stále není dost.

Ministerstvo financí: Celkový majetek státu loni stoupl na 5,85 bilionu Kč

Investiční apetit Čechů roste. Ve fondech už mají skoro jeden a půl bilionu

Riziko bankovní krize investory znepokojilo. Jak se daří fondům?

Vliv krize ve Francii i Trumpových cel. Jak si v srpnu vedly akcie a podílové fondy?

Nejbohatší je v Česku Kellnerová s 375 miliardami, Vítka přeskočil Komárek

Nejbohatší je v Česku Kellnerová s 375 miliardami, druhý nevlastní ani třetinu

Čtvrtý letošní měsíc investory nezklamal. Právě naopak

Analýza: Ve starém penzijku srazila inflace úspory za 10 let o pětinu

Majetek amerických miliardářů v době pandemie vzrostl

Britská královská rodina rekordně vydělala, pomohly zisky z větrníků

Dynamičtí investoři sčítali v únoru zisky, dluhopisy ale nepotěšily

ING směřuje své klienty do Raiffeisenbank, domluvila pro ně speciální podmínky. Dostanou exkluzivní úrokovou sazbu

Loňský rok potvrdil, že investice do podílových fondů mají smysl

Podílové fondy letos vesměs prodělávají, akciové ztratily 8,8 procenta

Inflace tlačí Čechy do investic. Jak je nastavit do každého počasí

Průměrný český investor do podílových fondů loni vydělal devět procent

ČNB: Čistý zisk bank stoupl letos o 12,7 miliardy na 23,5 miliardy Kč

Procento nejbohatších Američanů dál rychle množí majetek. Pomáhají jim akcie

Otřesy na trzích: Spolu s akciemi padají ceny dluhopisů i podílových fondů

Raiffeisenbank stoupl letos čistý zisk o 26 procent na 1,69 mld. Kč

Šesti největším bankám v ČR letos stoupl čistý zisk o 11 % na 63,3 miliardy Kč

Čistý zisk bank letos meziročně stoupl o 12,4 miliardy na 51 miliard Kč

Dovoz ojetých aut za deset měsíců stoupl o pětinu na 153.742 vozů

Většina fondů letos prodělala, akciové průměrně čtyři procenta

Čistý zisk banky Moneta v 1. čtvrtletí stoupl o 14 procent na 1,5 miliardy korun

Průzkum: Podíl Čechů, kteří ušetří měsíčně přes 5000 Kč, stoupl na 27 %

Deficit veřejných financí loni stoupl na 5,9 procenta HDP. Stoupl i vládní dluh

ČSÚ: Deficit veřejných financí loni stoupl na 5,9 procent HDP, stoupl i vládní dluh

Nejbohatší na světě je Arnault. Miliardu dolarů má 11 Čechů, nejvíc Kellnerová

ČSÚ: Deficit veřejných financí loni stoupl na 5,9 pct HDP, stoupl i vládní dluh

Státní dluh letos stoupl na dva biliony korun, na vině jsou dluhopisy

Akciové fondy letos vydělaly přes 13 procent, dluhopisové naopak prodělaly

Akciové fondy letos vydělaly deset procent, dluhopisové naopak 0,8 prodělaly

Státní dluh ke konci září stoupl o 284 miliard Kč na 2,3 bilionu Kč

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy