U Sokolova zprovoznili největší úložiště elektřiny, pomůže stabilizovat síť

Zdroj Zdroj: idnes.cz     31.01.2023 (15:20)     Sekcia ekonomika

Udržet stabilitu elektrické sítě a poskytovat podpůrné služby pro provozovatele přenosové soustavy ČEPS. To jsou hlavní cíle bateriového úložiště, které dnes u Královského Poříčí u Sokolova zprovoznila společnost SUAS Bess. S kapacitou 7,45 megawatthodin je dosud největším obdobným zařízením v České republice. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

MND spouští na jihu Moravy obří bateriové úložiště, pomůže stabilizovat síť

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.04.2026 (11:30)     Sekcia ekonomika

Společnost Moravské naftové doly (MND) spustila v úterý v Břeclavi největší samostatně stojící bateriové úložiště v České republice. Zařízení o výkonu 12 megawattů (MW) a celkové kapacitě 31 megawatthodin (MWh) bude vyrovnávat výkyvy mezi výrobou a spotřebou elektřiny. „Letos spustíme dalších sedm projektů, výrazně navyšujeme investice do akumulace v Česku i zahraničí,“ uvedla firma v prohlášení.

 

Na Mělnicku vzniká největší úložiště elektřiny v Česku, hotové má být za rok

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.04.2023 (10:54)     Sekcia ekonomika

U Vraňan na Mělnicku začala na konci března stavba zařízení, jehož součástí bude největší bateriové úložiště v Česku a plynové spalovací turbíny. Investorem je česká energetická skupina Decci. Energetické hnízdo (Energy nest) má být dokončené v květnu 2024.

 

Ve Finsku roste největší bateriové úložiště. Staví ho Švédi, hotové bude za rok

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.03.2025 (12:00)     Sekcia ekonomika

Už ve druhé polovině roku 2026 by se mělo zprovoznit největší bateriové úložiště ve Finsku. Za projektem stojí švédské podniky SEB Nordic Energy’s Locus Energy a Ingrid Capacity, které aktuálně pracují na zahájení stavebních prací. Bateriové úložiště s výkonem 70 megawattů by mělo disponovat kapacitou na dvouhodinové ukládání energií.

 

Sev.en plánuje ve Chvaleticích a Kladně bateriová úložiště za miliardu

Zdroj Zdroj: financninoviny.cz     05.07.2025 (10:05)     Sekcia ekonomika

Chvaletice (Pardubicko) - Skupina Sev.en Česká energie Pavla Tykače plánuje ve Chvaleticích na Pardubicku a v Kladně vybudovat velká bateriová úložiště elektřiny. Svou kapacitou několikanásobně předčí...

 

Tři hektary a 152 kontejnerů. Firma chystá největší bateriové úložiště v Česku

Zdroj Zdroj: idnes.cz     16.02.2026 (14:27)     Sekcia ekonomika

Firma APB - Plzeň chce postavit u Klášterce nad Ohří na Chomutovsku dosud největší bateriové úložiště v Česku s úložnou kapacitou 1000 megawatthodin (MWh). Projekt získal jednotné environmentální stanovisko, což je klíčové povolení posuzující dopady stavby na přírodu a krajinu.

 

Na Vysočině plánují největší bateriové úložiště v Česku. Stát může za dva roky

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.05.2025 (17:23)     Sekcia ekonomika

V Havlíčkově Brodě by mohlo vyrůst největší bateriové úložiště na území České republiky. Projekt představila společnost C-energy, která v tuzemsku provozuje už tři obdobná zařízení. V Brodě by však bylo mnohem větší. Zastupitelé města s ním souhlasili a schválili právo stavby u rozvodny v Baštínově.

 

Česko čeká boom bateriových úložišť, pozor na vidinu snadného zisku, varuje asociace

Zdroj Zdroj: idnes.cz     11.08.2025 (12:20)     Sekcia ekonomika

Energetici začnou od října nově zapojovat do distribuční soustavy v Česku samostatně stojící bateriová úložiště. Češi dosud zažádali o rezervaci kapacit pro úložiště na tisíce megawatthodin (MWh). Jsou mezi nimi i velké systémy s kapacitou několika stovek MWh. Dosud největší zprovozněné úložiště má přitom kapacitu 29 MWh, uvádí Asociace pro akumulaci energie AKU-BAT CZ.

 

Nezvyšujte cenu za distribuci, vyzval největší odběratel elektřiny v Česku

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.11.2024 (15:24)     Sekcia ekonomika

Průmysl a velcí odběratelé elektřiny by uvítali, kdyby po letech růstu zůstala cena za distribuci elektřiny na stejných hodnotách. K zachování současných cen vyzval Energetický regulační úřad Jiří Svoboda, šéf Správy železnic. Ta elektřinu nakupuje pro všechny dopravce na tuzemských tratích a je tak největším odběratelem elektřiny v zemi.

 

Energie můžeme zlevnit spojením výroby elektřiny a tepla, říká expert

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.05.2025 (00:00)     Sekcia ekonomika

Transformaci české energetiky by mohla napomoci kombinovaná výroba tepla a elektřiny v tzv. kogeneračních jednotkách. „Potenciál pro jejich využití je v Česku až 1,5 gigawatt. To jsou dvě menší odstavené uhelné elektrárny,“ říká Václav Klein, šéf české společnosti GENTEC CHP, která tyto jednotky vyrábí. Podle něj takto lze stabilizovat ceny tepla, nebo je i snížit.

 

Finsko spustilo největší jaderný reaktor v Evropě, nahradí dodávky z Ruska

Zdroj Zdroj: idnes.cz     16.04.2023 (10:18)     Sekcia ekonomika

Pravidelnou výrobu elektřiny v neděli s velkým zpožděním zahájil největší jaderný reaktor v Evropě Olkiluoto 3 (OL3). Finsko zahájilo jeho výstavbu v roce 2005 a původně měl být dokončen za čtyři roky. Reaktor má zvýšit bezpečnost dodávek elektřiny v regionu po omezení dodávek plynu a elektřiny z Ruska.

ČEZ a E.ON sníží od října cenu elektřiny pro domácnosti

Pražská plynárenská nabízí nové zvýhodněné ceny plynu a elektřiny

V Británii zprovoznili největší baterii v Evropě, pokryje 450 tisíc domácností

U Břeclavi vznikne největší samostatné bateriové úložiště v Česku, staví ho MND

Zastropování cen plynu a elektřiny podepsal Zeman. Novela pomůže spotřebitelům

Na Slovensku to vře kvůli cenám elektřiny. Největší výrobce hrozí bankrotem

Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín vloni vyrobily rekordní množství elektřiny

Švédsko postaví hlubinné jaderné úložiště, chce ho zprovoznit do tří let

Začnou platit novely energetického zákona týkající se plynu a ukládání energie

Konec ruského jaderného paliva na Slovensku. Podepsalo smlouvu s Westingousem

Výroba elektřiny loni vzrostla. Česko zůstalo čistým exportérem, potvrzuje ERÚ

Výroba elektřiny v ČR loni klesla o 0,7 pct, spotřebu omezily nejvíc domácnosti

Propad spotřeby elektřiny a plynu v Česku se zastavil, uvádí zpráva ERÚ

Výroba elektřiny v EU loni opět klesla, důvodem je nižší výkonnost firem

Vláda: Jaderné úložiště bude u Temelína, na Vysočině, či u Klatov

Darkov může přijít o první „jámu s energií“ na světě. Gravitační úložiště naráží

Skupina ČEZ buduje v Ostravě-Vítkovicích největší akumulátor v Česku

Obce z Pošumaví zažalují MŽP kvůli povolení průzkumu území pro úložiště

Historický moment pro Čínu a Indii. Výroba elektřiny z uhlí konečně klesla

Končí Bohemia Energy, největší alternativní dodavatel energií v ČR

ČEZ vyzval své klienty k samoodečtu energií, má to pomoci k nastavení záloh

Spotřeba elektřiny klesá kvůli solárům i úsporám, Češi šetří i plynem

ERÚ oznámí regulované ceny, čeká se mírné zlevnění elektřiny a zdražení plynu

Energetici odmítají fámy. Počet odpojených odběratelů od elektřiny se snížil

Česko více elektřiny vyvezlo, než importovalo. Export je nejnižší od roku 1999

Jaderné úložiště bude u Temelína, na Vysočině, či u Klatov, rozhodla vláda

Export elektřiny z Česka klesá, i tak bylo loni čtvrtým největším vývozcem v EU

Firmám se vyplatí vlastní výroba elektřiny, míní účastnící odborné konference

Největší energetický park v Česku prochází testem, ostrý provoz se blíží

Srovnat vlaky s kamiony. Poslanci navrhují úlevy při nákupu elektřiny

Výrobci letos zaznamenali rekordních 314 hodin se zápornou cenou elektřiny

Finsko uvedlo do běžného provozu největší jaderný reaktor v Evropě

Odklon od uhlí nabral na tempu, roste ale závislost na dovozech elektřiny

Bateriová úložiště jako pojistka proti blackoutu. Spojené státy mají náskok

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy