Na elektřinu 455 km/h na motorce: legendární Max Biaggi kosil rekordy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.01.2022 (00:00)     Sekcia automoto

Šestinásobný mistr světa silničních motocyklů Max Biaggi, si ve svém závodnickém důchodu připsal hned 21 světových rychlostních rekordů za řídítky elektrického motocyklu Voxan Wattman. Proč tolik? Závodilo se nejen na celkovou rychlost, ale i na rozjezdy na 1/4 míle a na 1 míli s pevným startem, kde mají elektrické motorky velkou výhodu v masivním točivém momentu celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Volkswagen ID.GTI ukazuje budoucnost zábavy na elektřinu. Je plný vtipných odkazů na minulost

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     04.09.2023 (15:05)     Sekcia auto-moto

Konceptem VW dává na vědomí, že legendární tři písmenka mají své místo i v éře elektromotorů. Bude se vyrábět!

 

Opel Vivaro slaví 25 let. Fešák s francouzskými kořeny jezdil na elektřinu dřív, než to bylo trendy

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     26.09.2025 (08:05)     Sekcia auto-moto

Během své existence uměl být užitkový model sportovcem i hasičem, na elektřinu jezdil dříve, než si možná myslíte.

 

Na motorce předvádí dechberoucí triky. Stojku jsem zvládla za dva dny, líčí

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.08.2024 (20:00)     Sekcia auto-moto

Na motorce jezdí popředu, pozadu, ve stoje, ve stojce, na předním i zadním kole. Přestože je dvousetkilový stroj minimálně třikrát těžší než Kateřina Jandová, zkrotit ho dokáže perfektně. „Chtěla bych se ještě naučit seskočit z motorky saltem vzad,“ plánuje energická motorkářka a programátorka.

 

Na motorce do Chorvatska to jde i bez dálnic. Cesta se vám odmění i výhledy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.07.2025 (06:00)     Sekcia auto-moto

Chystáte se letos na motorce směr Jadran? Pokud chcete ušetřit, vyberte trasu přes Vídeň nebo zvolte objížďky přes průsmyky. Kromě úspor se navíc pokocháte výhledy, které na dálnici neuvidíte. Přinášíme tipy na nejlepší trasy i rady pro bezpečnou jízdu.

 

VIDEO: Na motorce najel 1 573 000 km. Má vlastní expozici v muzeu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.07.2020 (00:00)     Sekcia auto-moto

V sedmadvaceti se Jaroslav Šíma posadil na motorku a už z ní neslezl. Všechny peníze dá za benzin, když není kde přespat, ustele si vedle své mašiny. Ročně na motorce najede přes čtyřicet tisíc kilometrů. Motocyklový světoběžník má dokonce svou vlastní expozici v motocyklovém muzeu v Rabakově na mladoboleslavsku.

 

V Česku padly rychlostní rekordy tahačů. Řídila patnáctiletá dcera Martina Koloce!

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     25.06.2020 (17:05)     Sekcia auto-moto

A jaké rekordy jste v patnácti letech překonávali vy?

 

Nová Tatra má hybridní pohon. Jízda na elektřinu může zachránit životy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.11.2024 (00:02)     Sekcia auto-moto

Na veletrhu e-Salon si odbyl premiéru prototyp vozu Tatra Force e-Drive Hybrid 8×8. Kolos se umí pohybovat tiše pouze na elektřinu, na dálkových přesunech ji pohání dieselový osmiválec. Když potřebuje v terénu zabrat, spojí oba pohony své síly.

 

Další skvělý výsledek pro Porsche Taycan. Turbo GT zajelo dva elektrické rekordy

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     19.06.2025 (15:05)     Sekcia auto-moto

Ne jeden, ale rovnou dva rekordy si připisuje nejrychlejší elektromobil se znakem Porsche. Mezi elektrickými vozy je nejrychlejší na okruzích Road Atlanta a Yas Marina.

 

Čínský vyhledávač Baidu připravuje s Geely auto budoucnosti. Bude na elektřinu a bez řidiče

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     11.01.2021 (08:47)     Sekcia auto-moto

Čínský internetový vyhledávač Baidu, obdoba Googlu, chce ve spolupráci s automobilkou Geely vytvořit chytrý vůz budoucnosti pro největší automobilový trh na světě. Bude na elektřinu a bez řidiče, uvedl v pondělí Baidu.

 

Legendární Čezeta je oficiálně na prodej. Elektrická prasata hledají nové majitele

Zdroj Zdroj: autorevue.cz     29.09.2020 (15:05)     Sekcia auto-moto

Legendární český výrobce skútrů se může proměnit ve slušný byznys. Potřebuje ale šikovné a zajištěné ruce.

Legendární muž z Floridy opět úřadoval! Rozpáleným grilem v kufru zapálil 11 aut

VIDEO: Koenigsegg jel, jako by hořelo. A jsou z toho rekordy

Do aukce míří legendární safety car z Mostu. Octavia RS dala na okruhu bez poruchy 39 tisíc km

Italští studenti vytvořili koncept roadsteru Suzuki. Sedí se v něm jako na motorce

BMW neuhlídalo snímky X3 na elektřinu. Překvapení nečekejte, premiéra je blízko

Toto krásné Porsche 964 je na elektřinu. Má 450 koní a zvládne 242 kilometrů

Nové BMW XM dostane i základní variantu 50e. Slibuje spotřebu 1,5 l/100 km a dojezd na elektřinu až 84 km

Mitsubishi ukazuje nový Outlander PHEV. Na elektřinu zajistí dojezd 87 km

Nové BMW M5 Touring má 727 koní a ujede 67 km na elektřinu. Už známe českou cenu!

Mazda konečně zase vyrábí model s motorem Wankel. Bez něj by elektromobil ujel jen 85 km

Čínská vespa za pár kaček překvapila. Na elektřinu dosviští daleko

Renault Rafale dostává pohon všech kol a výkon 300 koní! Na elektřinu ujede až 100 kilometrů

Potvrzeno: Příští BMW M3 bude jezdit i na elektřinu. Může mít až 1360 koní

Hybridní dodávky Fordu detekují nízkoemisní zóny. Na elektřinu se přepnou samy

Hyundai Kona EV míří do světa rallye. Už teď se předvádí v prachu, zvuk má šílený

Nový Nissan Note oficiálně: Jezdí pouze na elektřinu, má však i spalovací motor

Nový Nissan Qashqai oficiálně: Jezdí i čistě na elektřinu, vybavený je bohatě

Nový Mercedes-Benz GLB se představuje! Stále je to stylovka pro sedm, nyní ale i na elektřinu

Ženy volily své světové Auto roku. Tři z pěti finalistů jezdí na elektřinu

Hasičský Panther vypadá jako ze sci-fi a jezdí na elektřinu. Neujede moc, ale to má dobrý důvod

Tady stavěli legendární bugatti, supersport se smutným koncem. Je to 25 let

Citroën C5 X oficiálně: Nová vlajková loď jezdí i na elektřinu, hledí na pohodlí

Kia představuje tři nové sportovní modely. Všechny jezdí na elektřinu

Malou elektrickou dodávku uvádí i Peugeot. Nový e-Partner dojezdem nepřekvapí

Mini opět láká na ostrý John Cooper Works. S laděním pomáhal úspěšný závodní tým

Mercedes-Maybach S580e je prvním plug-in hybridem značky, nabídne 510 koní

Nový Lexus ES má neviditelná tlačítka a přes 340 koní. Vypadá jako nikdy předtím

Kia Soul se loučí. Ukázala, že se Korejci umí odvázat. Jezdila dokonce i na elektřinu

Nový Citroën C5 Aircross oficiálně: Je obrovský! Na elektřinu teď zvládne skoro 700 km

Do Evropy vstupují čínská mikroauta. Linktour se chystá do Itálie se dvěma modely

Nový Mercedes-AMG C 63 S překvapuje. Má 680 koní, nejsilnější dvoulitr na světě a na elektřinu neujede ani 15 km

Jak jezdí elektrický Harley-Davidson? LiveWire poskytuje unikátní druh zábavy

Messerschmitt Kabinenroller se vrací na silnice. Nová verze jezdí na benzin i elektřinu

Svatokrádež? Lunaz přestavěli Bentley S2 Continental na elektřinu, výsledek se ovšem povedl

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy