Vyhráli jsme pro Sidneyho. Češi nám připomněli pokoru, uznali Kanaďané

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.02.2026 (09:35)     Sekcia sport

Před třetí dvacetiminutovkou čtvrtfinále s Českem nakráčel do kanadské kabiny zraněný kapitán Sidney Crosby a měl proslov. „Tak silný, že hráči na led odcházeli s jedinou myšlenkou: Tohle nebude poslední zápas Sida na olympiádě,“ řekl trenér kanadských hokejistů Jon Cooper po středeční výhře 4:3 v prodloužení. Padla také slova o pokoře, kterou jim duel s Českem připomněl. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Kanadští hokejoví mladíci vyzvou ve finále MS hráčů do 18 let Rusko

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.05.2021 (07:00)     Sekcia sport

Ve finále světového šampionátu hokejistů do 18 let se utkají domácí Kanaďané s Ruskem. Zatímco Kanaďané zdolali v semifinále Švédsko přesvědčivě 8:1, Rusové vyhráli nad Finskem těsně 6:5.

 

Češi nás ve druhé třetině převálcovali, uznali švýcarští hokejisté

Zdroj Zdroj: sport.cz     10.05.2025 (06:36)     Sekcia sport

Švýcarští hokejisté po porážce s Českem 4:5 v prodloužení na úvod mistrovství světa ocenili sílu soupeře. „Češi mají velmi dobrý tým, ale my jsme dobře bojovali. Určitě to pro fanoušky byl zajímavý zápas, bohužel pro nás nemá vítěznou tečku,“ hodnotil pro web IIHF útočník Nico Hischier.

 

Zámořští favorité nadělovali. Kanaďané nasázeli Rakousku šestnáct gólů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.12.2020 (07:32)     Sekcia sport

V exhibici favorizovaných zámořských týmů se změnily zbývající sobotní zápasy na hokejovém MS hráčů do 20 let v Edmontonu. Domácí Kanaďané nasázeli Němcům šestnáct gólů a vyhráli 16:2. Pozadu nezůstali ani mladí Američané, kteří rozstříleli Rakousko 11:0.

 

Crosby, McDavid, Pietrangelo. Kanaďané vyhlásili tři jména pro Peking

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.10.2021 (21:50)     Sekcia sport

Kanada potvrdila start svých největších hvězd Sidneyho Crosbyho a Connora McDavida v olympijském turnaji v Pekingu. V úvodní tříčlenné nominaci je s nimi ještě Alex Pietrangelo. Crosby už dvě olympijská zlata má, McDavida při návratu hokejistů z NHL na hry čeká pod pěti kruhy premiéra. Pietrangelo se podílel na triumfu v Soči.

 

Co si asi říkali Kanaďané? Češi upachtili postup, hvězdy vedle trénovaly přesilovku

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.02.2026 (09:00)     Sekcia sport

Vlažný. Nepřesvědčivý. Rozpačitý. Místy nekoukatelný, místy k povzdechnutí, rozhodně zarážející. Výkon českých hokejistů v osmifinále olympijského turnaje, které vyhráli s Dánskem 3:2, se z tribuny nad ledem popisoval s nepříjemným překvapením. Čekal se totiž živelný vstup do boje o čtvrtfinále.

 

Kanaďané potvrdili McDavidův i Crosbyho start na olympijském turnaji

Zdroj Zdroj: sport.cz     04.10.2021 (21:47)     Sekcia sport

Kanada potvrdila start svých největších hvězd Sidneyho Crosbyho i Connora McDavida v olympijském turnaji v Pekingu. V úvodní tříčlenné nominaci je s nimi ještě Alex Pietrangelo. Crosby už dvě olympijská zlata má, McDavida při návratu hokejistů z NHL na hry čeká pod pěti kruhy premiéra. Pietrangelo se podílel na triumfu v Soči.

 

Pánik skóroval, ale hrálo se dál. Všichni jsme věděli, že je to gól. Bylo to zvláštní, podivoval se Voženílek

Zdroj Zdroj: sport.cz     28.11.2023 (21:58)     Sekcia sport

Třikrát si museli rozhodčí Jiří Ondráček a Filip Vrba v utkání 23. kola mezi Třincem a Kladnem nasadit u trestoměřičů na hlavu sluchátka a na videu zkoumat platnost vstřeleného gólu. Všechny tři přitom nakonec uznali. Utkání, které domácí vyhráli 4:3 v prodloužení, se tím ale slušně natáhlo.

 

Zářez Boleslavi? Rozhodčí uznali gól po zapískání, pravidla to dovolují

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.03.2025 (21:46)     Sekcia sport

Ten gól mladoboleslavského brankáře Dominika Furcha nesmírně rozzuřil. Puk mu po střele zůstal mezi betony a rozhodčí zapískal. Jenže hradecký hokejista David Šťastný ho přesto vyhrábl a dopravil do branky. Po přezkoumání na videu mu sudí trefu skutečně uznali a Hradec nakonec utkání otočil a vyhrál 4:3. Jak je možné uznat gól po zapískání? Pravidla extraligy to dovolují. „Vůbec jsme to netušili,“ přiznal trenér Richard Král.

 

Zklamali jsme celou zemi, Češi měli odpověď na všechno. Kanaďané koušou porážku

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.01.2026 (09:44)     Sekcia sport

Před několika lety v této věkové kategorii prakticky nemyslitelná věc. Teď jsou však čeští hokejisté do dvaceti let pro Kanadu hlavním antagonistou. Vyřadili ji už na třetím světovém šampionátu v řadě. A borci z kolébky hokeje po semifinálovém zklamání (4:6) jen těžko hledali řeč.

 

Ostřejší pauza, pak zlepšení. Pešán ocenil pokoru a poctivost hokejistů

Zdroj Zdroj: idnes.cz     29.05.2021 (15:30)     Sekcia sport

Vítězství, jaké česká hokejová reprezentace na mistrovství světa potřebovala. Klidné, pohodové, pro sebevědomí. Ačkoliv musel být o první přestávce ostřejší, hlavní kouč Filip Pešán po sobotním vítězství 6:1 nad Velkou Británií ocenil pokoru, s níž národní tým zápas odehrál, i poctivost.

Věřme si, ale udržme pokoru! Augustu těší ofenzivní beci, Sikoru nechce brzdit

Proti Čechům jsme byli frustrovaní, uznávají Kanaďané. Málem to bylo hodně děsivé, píší v zámoří

Hlinka Gretzky Cup vyhráli po 22 letech mladí Američané

Kanada na MS dvacítek porazila Švédy a narazí na Slováky. Češi vyhráli skupinu

PŘÍKLEP EXTRA: Češi řeší problém: Rozpadl se elitní útok, vypadli jsme z role

Kanaďané ve službách východních národů. Může to pomoct i uškodit, tvrdí Bříza

Stoprocentní Kvitová, Lehečka skolil hvězdu. Češi odehráli United Cup se ctí

Rozhodčí nepochybili. Svačinův nájezd správně uznali

Pořadatelé GP Sao Paula F1 uznali po vniknutí diváků k trati chyby v bezpečnosti

Nesporný gól nohou. Ze Sparty šla hrůza, ale prokletí kolosu trvá

Velké drama v Rize: Kanaďané si po pěti letech sáhli na trofej a dohnali Rusy

Sportovní dvojice Stellatová-Dudeková, Deschamps útočí na zlato z MS, Češi končí

Češi odvrátili pět mečbolů, vítězný míč ale přistál na jejich straně. Pár míčů jsme vyřešili špatně, litovali

Zářez ve slovenské extralize. Puk šel vedle brány, rozhodčí odmítli video a uznali gól

Ve finále hokejového MS osmnáctek se utkají Kanaďané se Švédy

Zápas číslo 800 Češi vyhráli. Ale chyběl nám větší klid, připustil Šilhavý

Ve finále hokejového MS osmnáctek se utkají Kanaďané se Švédy, Slováci o bronz

Kanaďané v čtvrtfinále MS zdolali Slováky 6:3 a protáhli neporazitelnost

Záplava českých vlajek nebo zdravotníci Švýcaři. Projděte si návrh olympijských dresů

HOKEJ ONLINE: Kanaďané se dočkali, bitva o finále je otevřená

Norští sdruženáři vyhráli potřetí v řadě na MS závod družstev, Češi byli devátí

Beskydský kapitán Motyčka: Konečně jsme doma vyhráli za tři body

Hrdina Plzně: Že jsme vyhráli jen o gól? Tohle zítra nebude nikdo řešit. Hlavně, že jsme ve finále!

Švýcaři nezaváhali, Češi druzí nebudou. Kanada stále nemá jisté čtvrtfinále

Zlato i přes pár zakolísání. Věřili jsme si, rozhodla parta, radují se Kanaďané

Ani sebevědomí nepomohlo. Kanaďané si po debaklu Slováků libují: Umlčeli jsme je

Češi zdolali Faerské ostrovy. Stačila na to penalta Tomáše Součka

Rozhodčí uznali Svačinův vítězný nájezd správně, potvrdila komise

Byli jsme lepší než Češi, měli jsme vyhrát. Chybělo nám ale štěstí, říkají slovenští hokejisté

"Vezete Z-tým." Kritikům jsme zavřeli ústa, Kanada chce vždy jen zlato, řekl Comtois

Bučení při hymně USA. Přestaňte, prosí Kanaďané fanoušky. Může za to Trump?

Rakouští skokani vyhráli olympijskou soutěž družstev, Češi byli devátí

MS V HOKEJI: Neporažené Američany v semifinále MS vyzvou Němci, Kanadu čeká Lotyšsko

Když se dostaneme do úzkých, dokážeme i nemožné. To my Češi prostě umíme, kvitoval Šilhavý po postupu mezi elitu

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy