Pomáhají charitě, mluví o duševním zdraví i trénují. Co dělají šampionky 90. let

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.03.2026 (10:16)     Sekcia sport

Devadesátá léta byla v ženském tenisu érou silných osobností, nezapomenutelných rivalit a hvězd, které dokázaly zaujmout na kurtech i mimo ně. Některé působily jako ledově klidné královny, jiné jako nespoutané bojovnice nebo stylové ikony své doby. Spojovalo je jediné: Když přišly na kurt, tenis byl najednou větší, dramatičtější a mnohem hvězdnější. Připomeňte si největší hvězdy té doby. celý článek

Související články
 
Ďalšie články
 

Diskriminace! rozčiluje se Rubljov. Rusové si z restrikcí dělají legraci, kontruje tenistka

Zdroj Zdroj: sport.cz     22.04.2022 (10:21)     Sekcia sport

Představitelé Wimbledonu vyloučili ruské a běloruské tenisty z turnaje kvůli invazi na Ukrajinu. S rozhodnutím nesouhlasí například tenisová legenda Martina Navrátilová či světová jednička Srb Novak Djokovič, který ho dokonce nazval šíleným. Jeden z nejlepších ruských tenistů Andrej Rubljov jej označil za naprostou diskriminaci. Na to konto reagovala německá tenistka, narozená na Ukrajině, Eva Lysová, která prohlásila, že mnoho ruských hráčů si neváží možnosti hrát pod neutrální vlajkou, trénují v národních barvách a z restrikcí si dělají legraci.

 

Tajemství skvělého servisu dvojčat Plíškových odhaleno. Trénují ho s cukrovím a kávou

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     13.05.2020 (07:01)     Sekcia sport

Podívejte se, jak trénují servis Karolína a Kristýna Plíškovy. V novém dílu Sportovního Sociálu také nahlédnete do kuchyně Johna Terryho.

 

Už se perou! Judisté včetně Krpálka po vynucené pauze znovu trénují

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.05.2020 (15:30)     Sekcia sport

Natěšení čeští judisté včetně úřadujícího mistra světa Lukáše Krpálka už zase trénují. Na tatami se mohli vrátit poprvé pondělí, kdy se otevřely sportovní haly a byly umožněny tréninky i v kontaktních sportech.

 

Kempný poutavě o charitě. A Sparta? Mám platnou smlouvu

Zdroj Zdroj: sport.cz     11.06.2025 (14:49)     Sekcia sport

Je teď kolem něj rušno, zvlášť když se vedení hokejové Sparty po semifinálovém krachu, rozhodlo pro radikálnější řez. Navzdory všem spekulacím ale obránce Michal Kempný stručně řekne: „Mám platnou smlouvu ve Spartě.“ Víc se o své hokejové budoucnosti při prezentaci charitativního projektu The Braves a Saves Help bavit nechtěl. „Jsem tu z jiného důvodu,“ omlouval se. A tak mnohem zaníceněji mluvil právě o charitě.

 

Jihlavské hokejisty nezastavila ani velká marodka, pomáhají posily

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.11.2021 (10:57)     Sekcia sport

Trenér prvoligových jihlavských hokejistů Viktor Ujčík v těchto týdnech chodí na tréninky s obavami. Ne snad o výsledky, ale spíš o zdraví svých hráčů.

 

Hrubec o hledání smyslu své práce, divných gólmanech, charitě i vysněném Švýcarsku

Zdroj Zdroj: sport.cz     20.07.2022 (14:52)     Sekcia sport

Je to pět let zpátky, co mu hokej přestával dávat smysl. Mezi kamarády měl vojáky, zdravotníky, policisty i hasiče a viděl, že oni svou prací někomu pomáhají. "U té své jsem marně hledal nějakou přidanou hodnotu pomoci," vzpomíná hokejový brankář Šimon Hrubec. Až ho během jednoho zápasu napadlo, co kdyby za každý zákrok, který vytasí, dal třeba desetikorunu na charitu. "Tím pádem by moje práce a koníček nepřišel vniveč a mohly i pomáhat."

 

Tragická zpráva. Manžel olympijské šampionky zahynul v horách

Zdroj Zdroj: sport.cz     18.05.2023 (13:57)     Sekcia sport

Polský sport zasáhla velká tragédie. Ve švýcarských Alpách zahynul horolezec Kacper Tekieli, manžel dvojnásobné olympijské šampionky v běžeckém lyžování a mistryně světa Justyny Kowalczykové.

 

Biatlonové hvězdy v úzkých. Olympijské šampionky se stahují ze závodů

Zdroj Zdroj: sport.cz     09.11.2022 (06:29)     Sekcia sport

Do startu biatlonového Světového poháru zbývají už jen tři týdny a řada favoritek momentálně není v nejlepším rozpoložení. Zejména severské hvězdy se potýkají se zdravotními problémy. Nově se do tábora zraněných přihlásily i dvě švédské olympijské šampionky.

 

Putování za ledem. Hokejové kluby trénují pod širým nebem nebo v zahraničí

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.10.2020 (09:58)     Sekcia sport

Obvykle tu bývá jen veřejné bruslení, malá dítka se učí na ledě aspoň nespadnout a maximálně si tu nějaký srandamač hodí parta amatérů. Jenže teď se na kluzišti v Dobříši střídají extraligové i prvoligové mančafty, trénují tu reprezentanti a možná se tento týden projede i samotný Jaromír Jágr. To všechno „jen“ proto, že tu není střecha.

 

Úřadující šampionky Šelmy vstoupily do sezony porážkou s Prostějovem

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.09.2024 (22:43)     Sekcia sport

Úřadující šampionky Šelmy Brno na úvod nového extraligového ročníku zaváhaly na hřišti Prostějova. Obhájkyně titulu ztratily ve šlágru prvního kola s týmem jedenáctinásobných mistryň, které před sezonou vyhlásily útok na zlato, body po porážce 2:3.

Celoroční střelnici nemají. Varští hokejisté trénují zakončení na suchu

Evropské šampionky Norky postoupily na MS házenkářek do semifinále

Záhada kolem grandslamové šampionky. Jako by se po ní slehla zem

Milá gesta hvězdných tenistek. I grandslamové šampionky shánějí ochranné pomůcky a pomáhají lidem

Tajemník s hasičem vyjeli zlatý bronz, přitom trénují až po práci

Softbalistkám přeložili MS, šampionky vzejdou i ze Světových her

Čtyřnozí mazlíčci českých olympioniků. Kdo je přivítá po návratu domů?

Tučňáci už trénují, zatím pouze v menších skupinkách

VIDEOPŘENOS: Krejčíková se Siniakovou míří na Hrad! Wimbledonské šampionky přijme prezident

Basket ONLINE: Šampionky v akci. USK na úvod Euroligy hraje vyrovnaně s Bourges

Wimbledonské šampionky u premiéra. Krejčíkové a Kovačkové gratuluje Fiala

Těžký život šampionky. Vondroušová to ale v New Yorku zvládla jak frajerka

Peníze či azyl. I sportovci z Ústeckého kraje pomáhají Ukrajině

Skvělá zpráva. Návrat české wimbledonské šampionky se blíží

Kolaps šampionky přímo na kurtu. V hledišti plakala i její matka!

Po mistryních světa šampionky Evropy. Volejbalistky se chystají na Turecko

Když září nečekané šampionky. Krejčíková po boku Ostapenkové či Bartoliové

Neuvěřitelná jízda Muchové. V Pekingu drtí soupeřky rozdílem třídy

Krejčíková se Siniakovou na Turnaji mistryň přehrály wimbledonské šampionky

DJ Cissé sní o návratu, ale kope už jen Baroš. Co dělají šampioni LM z roku 2005?

Co obnáší úděl šampionky. Úspěch je těžší zpracovat, poznává Šwiateková

Wimbledonská vítězka vyvolala radikálním návrhem bouři: Jsem v šoku, neví, o čem mluví

Nejtěžší zkouška pro české házenkářky. Jdou na neporažené olympijské šampionky

Kolaps šampionky přímo na kurtu. V hledišti plakala i její matka! Teď přišla další rána

Nizozemky a Američanky se utkají už ve čtvrtfinále fotbalového turnaje

Penaltová poprava ve prospěch Sparty. Jsou ale katy opravdu sudí? Buďme soudní

Frýdek: syčák, nebo hrdina? Ten tvůj kluk to trefil hezky, jen do špatné brány

PŘÍKLEP: V Boleslavi po konci sezony za trest trénují dál a chystají se změny. Má přijít Furch či Buchtele

Fotbalisté Slavie trénují na stadionu ve Frankfurtu

Vy jste z Česka? Známe Nedvěda. Jak si Auda a Balvín pomáhají v Japonsku

Proč si fotbalisté dělají díry do štulpen?

Průšvih s Českem nestačil. Kanadská hvězda znovu vyváděla a čeká ji soud

Mistra načala kuriozita. Střelec Sojka se divil: Co dělají? Nezbývalo mi než dát gól

Sundejte mřížky! Přece nebudeme zjizvené a bez zubů, brání se hráčky revoluci

 
Počasí Kurzy

1 € = 27.453   CZK

1 € = 0.7276   GBP

1 € = 1.0736   CHF

1 € = 4.1582   PLN

1 € = 1.1168   USD

Program

Markíza19:00 TELEVÍZNE NOVINY

 

Jednotka19:55 Góly - body - sekundy

 

Dvojka20:00 Záznam zo žrebovania: KENO 10, Keno Joker, Loto, Joker, Loto 5 z 35 (B)

 

JOJ19:30 NOVINY TV JOJ

 

Kompletný tv program

Reality Horoskopy

Beran: Ak sa vás partner pýta, ako využijete voľné dni, vy sa pýtajte, ako si ich predstavuje. Je možné, že sa s vami bude chcieť pochváliť a pozve vás medzi priateľov, na ich úsudku mu veľmi záleží.

Býk: Dnes zacítite pocit naplnenia a úspechu. A ak sa darí vám, vaši priatelia a známi môžu rovnako počítať s vašou podporou a pomocou. Čaká vás množstvo pracovných aj súkromných stretnutí, kde prejavíte svoju schopnosť prejaviť účasť a poskytnúť cennú radu.

Blíženci: Dnes je váš deň, tak to využite. Poteší vás nejaká dobrá správa. Všetko sa pohne dopredu. Rozdávajte okolo seba úsmevy a ukazujte veselú tvár, lebo nie ste tak chudí, aby ste trocha šťastia nemohli dať.

Rak: Ak sa budete dnes predbiehať v rade alebo nebudete radu rešpektovať, môžete prísť domov dosť zničený. Na vašom okolí potom bude vysvetliť vám, prečo tomu tak je.

Lev: Ak sa chcete hádať, uvedomte si, že deň vám dáva energiu, takže máte dosť síl, aby ste neuhli a vytrvali až do víťazného konca. Buď uhnete, alebo deň zakončíte ujmou na zdraví.

Panna: Dnes vám uspokojenie môže prinášať iba láska, ale pretože váš nepružný a konzervatívny postoj môže hocikoho odradiť, voľte radšej úsmev. Ak sa k vám opačné pohlavie dnes priblíži, využite svoje šance.

Váhy: Plný energie budete iba v dopoludňajších hodinách. Celý ďalší zbytok dňa budete vyžadovať citlivejšie a jemnejšie zachádzanie. Ak si to navzájom poskytnete s ostatnými, budete celkom v príjemnej pohode.

Štír: Neprehrabávajte vrecká svojmu partnerovi! List od nelegálneho partnera tam síce neobjavíte, ale mohli by ste nájsť podrobný rozpis všetkých domácich prác, ktoré chce vo voľných dňoch stihnúť, čo by vás spoľahlivo otrávilo.

Střelec: Nesmiete sa stať panovačnými až diktátorskými. Mohlo by to mať netušené následky. Hľadajte svoje prednosti a verte, že ste dobrý taký, aký ste. Vo vzťahu máte potrebu väčšej istoty, alebo by ste radi realizovali niečo, čo vám už dlho vŕta v hlave.

Kozoroh: Dovoľte si byť voľný a ničím nezaťažený, aj keď je situácia neúnosná a vy máte pocit, že sa vám niečo vymklo z rúk.

Vodnář: Vaša dnešná fyzická odolnosť sa nedá porovnávať so silnejším znameniami horoskopu. Potreba odpočinku je u vás proste vyššia, a tak pozorne vnímajte signály vášho tela, ktoré poukazuje na preťaženie organizmu.

Ryby: Pozor dajte pri vysvetľovaní hocičoho. Budete hovoriť rýchlejšie než normálne a môžete nechtiac vyrobiť dosť veľký trapas. Pokiaľ nemusíte, radšej sa k ničomu nevyjadrujte, najmä nie písomne.

Ďalšie horoskopy