Luis a Duffyová vyhráli triatlon ve Varech, Frintová odstoupila

Zdroj Zdroj: sport.cz     13.09.2020 (11:57)     Sekcia sport

Francouzský triatlonový mistr světa Vincent Luis a druhá žena posledního šampionátu Flora Duffyová z Bermud vyhráli závod Světového poháru v Karlových Varech. Domácí obhájkyni Vendule Frintové nevyšel útok na zlatý hattrick a kvůli žaludečním problémům odstoupila. Nejlepším českým výsledkem v lázeňském městě bylo 12. místo Petry Kuříkové. celý článek

Frintová náročný triatlon v Arzacheně nedokončila, Kuříková byla třináctá

Zdroj Zdroj: idnes.cz     29.05.2021 (18:19)     Sekcia sport

Triatlonistka Vendula Frintová nedokončila z pozice papírové favoritky závod Světového poháru v Arzacheně. Se startovním číslem 1 byla nejvýše nasazenou závodnicí ve čtyřiapadesátičlenném poli, ale odstoupila během náročné cyklistické části.

Duffyová je triatlonovou šampionkou

Zdroj Zdroj: sport.cz     25.11.2022 (13:26)     Sekcia sport

Finále seriálu mistrovství světa v triatlonu v Abú Zabí: Ženy: 1. Duffyová (Berm.) 1:53:24, 2. Taylorová-Brownová (Brit.) -1:04, 3. Meissnerová (Něm.) -2:35, ...29. Kuříková (ČR) -7:10. Konečné pořadí MS: 1. Duffyová 5105, 2. Taylorová-Brownová 5081, 3. Knibbová (USA) 4179, ...63. Kuříková 469, 113. Frintová 166, 131. Zimovjanová 93, 143. Hrušková 40, 144. Juránková (všechny ČR) 36.

V triatlonovém závodu na OH se představí i Češky Frintová s Kuříkovou

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     23.07.2021 (12:14)     Sekcia sport

Tokio - Český triatlon budou na olympiádě reprezentovat Vendula Frintová, kterou čekají už čtvrté letní hry, a debutantka Petra Kuříková. Ženy v Tokiu odstartují v pondělí ve 23:30...

Třetí výhra ve Varech za sebou? Triatlonistka Frintová s ní nepočítá

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.09.2020 (08:04)     Sekcia sport

Přestože náchodská triatlonistka Vendula Frintová vyhrála předchozí dva ročníky Světového poháru v Karlových Varech, na vítězný hattrick s ohledem na velkou konkurenci nepomýšlí.

Luis obhájil zlato z MS v triatlonu, Frintová skončila devětadvacátá

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.09.2020 (20:33)     Sekcia sport

Francouzský triatlonista Vincent Luis obhájil titul mistra světa, mezi ženami zvítězila Britka Georgia Taylorová-Brownová. Vendula Frintová obsadila v Hamburku 29. a Tereza Zimovjanová 34. místo. Na rozdíl od minulých let, kdy se o titulu rozhodovalo v sérii bodovaných závodů, zůstal letos kvůli koronavirové krizi Hamburk na seznamu dějišť šampionátu osamocen.

Triatlonistka Duffyová vybojovala pro Bermudy premiérové olympijské zlato

Zdroj Zdroj: sport.cz     27.07.2021 (01:45)     Sekcia sport

Olympijský závod triatlonistek v Tokiu vyhrála Flora Duffyová, která zařídila Bermudám premiérové zlato na letních hrách v historii. Stříbro získala Britka Georgia Taylorová-Brownová, třetí skončila Američanka Katie Zaferesová. Petra Kuříková při olympijském debutu obsadila 30. místo, druhá Češka Vendula Frintová závod nedokončila.

Frintová dává sbohem triatlonu, těší se na miminko

Zdroj Zdroj: sport.cz     07.09.2022 (10:08)     Sekcia sport

Český triatlon se loučí s jednou z nejvýraznějších tváří ve své historii. Jen pár dnů po 39. narozeninách oznámila konec vrcholové kariéry Vendula Frintová, která v březnu očekává narození prvního potomka. Za více než dvacet triatlonových let rodačka z Náchoda startovala čtyřikrát na olympijských hrách, získala stříbro na ME a vyhrála čtyři závody Světového poháru.

Bermudy prvně zlaté, zásluhou triatlonistky Duffyové. Kuříková končí třicátá

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.07.2021 (01:50)     Sekcia sport

Po plaveckém úseku se v olympijském závodě triatlonistek vytvořila na čele sedmička, která se rychle vzdalovala ostatním. Ani jedna z Češek v ní nefigurovala. Petra Kuříková i Vendula Frintová ztrácely. V propršeném závodě nakonec Kuříková doběhla třicátá, čtyřnásobná olympionička Frintová byla dostižena o kolo a závod nedokončila. Historicky první zlato pro Bermudy získala po dominantním běhu Flora Duffyová.

Nejmenší národ se zlatem. Triatlonistka Duffyová vybojovala první místo pro Bermudy

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     27.07.2021 (07:18)     Sekcia sport

Petra Kuříková při olympijském debutu obsadila 30. místo, druhá Češka Vendula Frintová závod nedokončila.

Triatlonový Světový pohár v Karlových Varech vyhrál mistr světa Luis

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.09.2020 (13:36)     Sekcia sport

Francouzský triatlonový mistr světa Vincent Luis vyhrál závod Světového poháru v Karlových Varech. Hned za ním doběhl Portugalec Vasco Vilaca a třetí byl Belgičan Jelle Geens. Nejlepší z českých reprezentantů František Linduška obsadil 29. místo.