Světové poháry ve skoku na lyžích v Sapporu byly zrušeny

Zdroj Zdroj: sport.cz     13.11.2020 (09:49)     Sekcia sport

Z kalendáře Světového poháru ve skoku na lyžích vypadly kvůli koronaviru závody v Sapporu. Japonští pořadatelé dnes oznámili, že v oblasti ostrova Hokkaidó roste počet nakažených lidí a rozhodli se dva lednové závody žen i dva únorové pro muže zrušit. celý článek

V Japonsku kvůli koronaviru nebudou závody SP ve skocích na lyžích

Zdroj Zdroj: sport.cz     11.12.2021 (09:31)     Sekcia sport

Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se v Japonsku nebudou konat závody Světového poháru ve skocích na lyžích. Muži přišli o závody, které byly v plánu od 20. do 23. ledna v Sapporu. Ženy se nepředstaví v první polovině v ledna v Sapporu ani Zau.

Jednapadesátiletý Kasai se představí na SP skokanů na lyžích v Sapporu

Zdroj Zdroj: sport.cz     14.02.2024 (12:39)     Sekcia sport

Jednapadesátiletý Noriaki Kasai se o víkendu opět představí na Světovém poháru skokanů na lyžích v Sapporu. A pokud trojnásobný olympijský medailista uspěje v kvalifikaci, stane se prvním padesátníkem, který kdy v seriálovém závodu startoval. Uvedla to agentura SID.

Místo Sappora budou mít skokani na lyžích SP v Klingenthalu

Zdroj Zdroj: sport.cz     10.12.2020 (17:29)     Sekcia sport

Závody Světového poháru skokanů na lyžích, jež se měly 6. a 7. únoru konat v Sapporu, převezme ve stejném termínu německý Klingenthal poblíž hranic s Českem. Závody v Japonsku byly už před měsícem odvolány kvůli komplikacím spojeným s koronavirovou pandemií.

Letní Grand Prix ve skoku na lyžích v Klingenthalu ovládl Kubacki

Zdroj Zdroj: sport.cz     02.10.2022 (18:21)     Sekcia sport

Výsledky letní Grand Prix ve skoku na lyžích v Klingenthalu Závěrečný závod letní Grand Prix ve skoku na lyžích v Klingenthalu (Německo): Muži: 1. Kubacki (Pol.) 271,8 (135+138), 2. R. Kobajaši (Jap.) 260,1 (139,5+131), 3. Tande (Nor.) 256,0 (144+126). Konečné pořadí (po 6 závodech): 1. Kubacki 380, 2. Fettner (Rak.) 210, 3. Stoch (Pol.) 182, ...43. Koudelka (ČR) 30.

Nové vedení chce vrátit české skokany na lyžích do světové špičky

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     15.11.2023 (13:24)     Sekcia sport

Praha - Nové vedení úseku skoku na lyžích Svazu lyžařů ČR v čele s Vítem Háčkem usiluje o pozvednutí úrovně v tuzemsku kdysi tak úspěšného sportu. Skokany chce vrátit do světové špičky, dlouhodobějším...

České smíšené družstvo ve skoku na lyžích po divokém prvním kole ZOH postoupilo

Zdroj Zdroj: sport.cz     07.02.2022 (14:23)     Sekcia sport

České smíšené družstvo ve skoku na lyžích skončilo na olympijských hrách v Pekingu sedmé. Divoký závod plný diskvalifikací vyhrálo Slovinsko.

Ve druhém závodě v Sapporu zvítězil Kraft. Čeští skokani neuspěli

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.01.2023 (10:34)     Sekcia sport

Druhý závod Světového poháru skokanů na lyžích v Sapporu vyhrál Rakušan Stefan Kraft. Na druhém místě skončil Nor Halvor Egner Granerud, třetí byl páteční vítěz domácí Rjoju Kobajaši.

Koudelka v prvním ze tří závodů na můstku v Sapporu bodovat nebude

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.01.2023 (09:21)     Sekcia sport

Skokan na lyžích Roman Koudelka se v prvním ze tří závodů v Sapporu bodů do Světového poháru nedočká. Po úspěšné kvalifikaci obsadil v prvním kole 41. místo s výkonem 114,5 metru.

Šokující přiznání legendy skoků na lyžích: Ve vzduchu jsem měl epileptický záchvat

Zdroj Zdroj: sport.cz     10.02.2021 (20:38)     Sekcia sport

Ve skoku na lyžích způsobil revoluci. Byl průkopníkem takzvaného „V-stylu“, s nímž i navzdory bodovým srážkám od rozhodčích sbíral úspěchy. Legendární Švéd Jan Boklöv však měl kromě unikátního stylu také na poměry vrcholového sportu hodně neobvyklé zdravotní potíže.

Hvězda ženského skoku na lyžích ohlásila konec kariéry

Zdroj Zdroj: sport.cz     18.12.2023 (14:13)     Sekcia sport

Jedna z největších hvězd ženského skoku na lyžích Maren Lundbyová z Norska ukončila kariéru. Olympijská vítězka, mistryně světa a celková vítězka Světového poháru, jež v posledních letech bojovala se zdravotními problémy a udržením váhy, v této sezoně nezávodila.

Průkopnice skoku na lyžích Iraschková-Stolzová se v 39 letech loučí

Skončil Kasai? Kdepak! Jednapadesátiletý skokan bude závodit v Sapporu

Místo závodů trénink. Čeští skokani na lyžích vynechají Zakopané a Lahti

Závod letní Grand Prix ve skoku na lyžích v Rašnově vyhrálo smíšené družstvo Rakouska

Zrušené závody, testy za miliony. Lyžaři znají účet za covid, vrátí se do Česka elita?