Pokorný dvakrát udeřil hlavou. A Baník v poháru splnil povinnost

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.02.2021 (18:12)     Sekcia sport

Jánoš na pravé straně parádně načechral přímý kop a Pokorný přesně hlavičkoval. Dvě naprosto stejné akce dnes rozhodly o výhře fotbalistů Baníku Ostrava nad Třincem 2:0 ve třetím kole MOL Cupu. „Jsem rád, že nám standardky vyšly, protože v poslední době nám moc nešly. A když už jsme je dobře kopli, tak nám před brankou chyběl důraz,“ řekl ostravský trenér Luboš Kozel. „Přitom máme hráče, kteří jsou schopni standardky zakončovat a dávat z nich góly.“ celý článek

Baník v poháru splnil povinnost a chystá se na Spartu

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.02.2021 (15:58)     Sekcia sport

Fotbalisté Ostravy porazili v dohrávce 3. kola domácího poháru MOL Cupu druholigový Třinec 2:0 a stali se posledními osmifinalisty soutěže. Slezské derby, hrané v tréninkovém areálu Vista, rozhodl v druhém poločase dvěma góly obránce Jakub Pokorný. Baník v dalším kole nastoupí na hřišti pražské Sparty.

Právo vyzvat Spartu zařídil dvěma góly stoper Pokorný. Věřím, že postoupíme i přes ní, říká

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.02.2021 (18:37)     Sekcia sport

Ostravský Baník splnil povinnost a ve 3. kole MOL Cupu vyřadil výsledkem 2:0 druholigový Třinec vedený Františkem Strakou. Oba góly vstřelil ve druhém poločase po centrech záložníka Adama Jánoše hlavou stoper Jakub Pokorný. „Chtěli jsme dát gól co nejrychleji, protože trenér Straka umí svůj tým nahecovat. Nepovedlo se nám to, ale ve druhém jsme si pomohli parádně kopnutými standardkami. Byl to nepříjemný zápas. Jsem rád, že jsme to zvládli," popisoval Pokorný.

Slavia v Ostravě dvakrát inkasovala z rohu. Byly to laciné branky, pěnil Trpišovský

Zdroj Zdroj: sport.cz     10.06.2020 (21:47)     Sekcia sport

Brankář Ondřej Kolář poprvé po restartu ligy dostal gól a hned z toho byla ztráta bodů. Slavia v Ostravě dvakrát vedla, podruhé šla do vedení v 94. minutě, přesto nedokázala zvítězit. V sedmé minutě nastavení Baník podruhé v utkání udeřil z rohu a Stronati hlavou srovnal na konečných 2:2. Už jistý vítěz základní části Slavia má po druhé remíze v řadě na druhou Plzeň náskok šesti bodů. Baník se před závěrečným kolem základná části udržel v první šestce.

Fandové na nás asi mají pifku, přemítá ostravský bek Pokorný

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.02.2021 (10:44)     Sekcia sport

Postup v domácím poháru je bonus, ale Baník se hlavně potřebuje dostat výše v první lize. Po dvaceti kolech je devátý s 29 body. „Víme, že musíme zabrat,“ řekl ostravský obránce Jakub Pokorný před sobotním střetnutím s Teplicemi, které ostravští fotbalisté hostí od 16.00.

Dva góly a střídat. Byl jsem naštvaný, přiznal útočník Baníku

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.09.2023 (20:15)     Sekcia sport

Sedm zápasů se zastřeloval, v tom osmém proti Zlínu Filip Kubala konečně udeřil. A hned dvakrát. Zkraje druhého poločasu přivedl Baník podruhé v utkání do vedení, v 64. minutě pak přidal svou druhou branku. Baník rozstřílel Zlín v 9. kole 5:1 a udržel domácí neporazitelnost.

Po otřesu mozku zase udeřil hlavou. Slávista Ogbu, jeden z hrdinů derby

Zdroj Zdroj: idnes.cz     16.04.2023 (10:59)     Sekcia sport

Před deseti dny se hlavou srazil s protihráčem z Bohemians a utrpěl otřes mozku. V sobotu ve fotbalovém derby slávistický stoper Igoh Ogbu hlavou udeřil prudce do míče. Slavii pět minut před koncem poslal do vedení 3:2, ale vítězný gól z toho nebyl. Sparťané v nastavení dokázali vyrovnat na 3:3, v té době už unavený Ogbu oddechoval na lavici...

Fotbalové Lecce propustilo trenéra, který udeřil hlavou soupeřova hráče

Zdroj Zdroj: sport.cz     11.03.2024 (11:24)     Sekcia sport

Lecce propustilo trenéra Roberta D'Aversu, který po nedělním záchranářském souboji v italské lize s Veronou udeřil hlavou hostujícího útočníka Thomase Henryho. Klub o tom informoval na webu.

Pokorný rozhodl nádhernými nůžkami, Baník si upevnil čtvrté místo

Zdroj Zdroj: sport.cz     19.02.2022 (16:54)     Sekcia sport

Fotbalisté Ostravy porazili ve 22. kole první ligy Olomouc 1:0. Vyrovnaný zápas s minimem šancí rozhodl na začátku 81. minuty povedenou střelou přes hlavu obránce Jakub Pokorný. Baník v lize s Olomoucí poosmé za sebou bodoval a na jaře podruhé zvítězil. Slezané si upevnili čtvrté místo v tabulce. Sigma nenavázala na minulou domácí výhru nad Mladou Boleslaví a je devátá.

Liverpool splnil povinnost, z Anglického poháru vyřadil druholigový Cardiff

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.02.2022 (15:33)     Sekcia sport

Fotbalisté Liverpoolu porazili ve 4. kole Anglického poháru druholigový Cardiff 3:1. Všechny branky padly po přestávce, svěřenci trenéra Jürgena Kloppa vyzvou v dalším kole Norwich.

Pokorný nůžkami sestřelil Olomouc. I takové blbosti mohou rozhodovat, smál se stoper Baníku

Zdroj Zdroj: sport.cz     19.02.2022 (19:43)     Sekcia sport

Teprve potřetí v této sezoně vyběhl Jakub Pokorný na hřiště v základní jedenáctce Baníku a vítězným gólem trenérovi Ondřeji Smetanovi důrazně připomněl, že by na něj už neměl příliš zapomínat. Baník vyhrál 1:0, když jediný gól vystřihl v 81. minutě dokonalými nůžkami právě 25letý stoper.