Carapaz na Švýcarsku útočil v horách. Bere etapu i žlutý dres

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.06.2021 (17:22)     Sekcia sport

Pátá etapa závodu Kolem Švýcarska cyklisty zavedla do hor. Jezdci z čela celkového pořadí se v závěrečných kopcích utkali muž proti muži. Největší sílu ukázal Richard Carapaz z Ineosu, který v dramatickém spurtu přelstil Jakoba Fuglsanga. Ekvádorec se posunul i do vedení v celkovém pořadí závodu. celý článek

Černý přišel ve Švýcarsku o žlutý dres, je druhý

Zdroj Zdroj: sport.cz     26.04.2023 (18:39)     Sekcia sport

Cyklista Josef Černý přišel v první etapě závodu Kolem Romandie o žlutý dres vedoucího jezdce, který vybojoval v úterním prologu. Středeční téměř 171 kilometrů dlouhou etapu vyhrál jeho kolega ze stáje Soudal-Quick Step Brit Ethan Vernon a odsunul českého závodníka na druhé místo celkového pořadí. Oba mají shodný čas.

Carapaz slaví na Švýcarsku celkové vítězství, poslední etapu ovládl Mäder

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.06.2021 (18:24)     Sekcia sport

Cyklistický závod Kolem Švýcarska má za sebou horské rozuzlení. Celkové vítězství si zajistil Ekvádorec Richard Carapaz z Ineosu, který v poslední etapě uhájil 17sekundový náskok na druhého Rigoberta Urána. Osmou etapu vyhrál domácí Gino Mäder ze stáje Bahrain-Victorius.

Krátkou ale náročnou etapu na Angliru vyhrál Carthy, Carapaz připravil Rogliče o červený dres lídra Vuelty

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     01.11.2020 (17:53)     Sekcia sport

Ekvádorský cyklista Richard Carapaz se ve 12. etapě Vuelty se závěrečným těžkým stoupáním na Angliru dostal do čela průběžného pořadí o 10 sekund před Slovince Primože Rogliče. Pouze 109 km dlouhou, ale o to náročnější etapu vyhrál Brit Hugh Carthy.

Slovinská hvězda zazářila! Nejdelší etapu Tour vyhrál Pogačar a převzal žlutý dres lídra

Zdroj Zdroj: sport.cz     07.07.2022 (06:58)     Sekcia sport

Vítěz posledních dvou ročníků cyklistické Tour de France Slovinec Tadej Pogačar vyhrál šestou, nejdelší etapu a převzal žlutý dres lídra.

Jedenáctou etapu Tour ovládl Belgičan van Aert, žlutý dres udržel Pogačar

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     07.07.2021 (18:25)     Sekcia sport

Předvedl další ukázku své všestrannosti. Je trojnásobným mistrem světa v cyklokrosu, na silnici konkuruje nejlepším sprinterům a tentokrát předčil i všechny vrchaře. Wout van Aert ze stáje Jumbo-Visma opanoval jedenáctou etapu Tour de France s dvojitým výjezdem na Mont Ventoux. Tadej Pogačar z UAE Emirates udržel žlutý dres.

Drama na Vueltě pokračuje! Carapaz připravil Rogliče o červený dres lídra

Zdroj Zdroj: sport.cz     01.11.2020 (17:33)     Sekcia sport

Slovinská hvězda zářila! Nejdelší etapu Tour vyhrál Pogačar a převzal žlutý dres lídra

Vítěz posledních dvou ročníků Tour de France Tadej Pogačar vyhrál šestou a zároveň nejdelší etapu letošního 109. ročníku a ještě před první vrchařskou zkouškou se oblékl do žlutého dresu lídra. Slovinský cyklista, jenž na celkové vedení marně útočil už ve středu na kostkách, vyhrál etapu na Tour posedmé v kariéře. Díky bonifikaci vede průběžné pořadí o čtyři sekundy.

Královskou etapu Kolem Švýcarska vyhrál Ayuso, žlutý dres má Skjelmose

Zdroj Zdroj: sport.cz     15.06.2023 (19:07)     Sekcia sport

Dvacetiletý Španěl Juan Ayuso vyhrál královskou etapu závodu Kolem Švýcarska. Pelotonu se vzdálil pět kilometrů před posledním vrcholem Albulapassem a po sjezdu do cíle v La Puntu náskok navýšil na 54 sekund. Na třetím místě průběžné pořadí vystřídal mistra světa Remca Evenepoela, žlutý dres lídra si vybojoval zpátky dnes druhý dánský cyklista Mattias Skjelmose.

Carapaz vyhrál 14. etapu Vuelty

Zdroj Zdroj: sport.cz     03.09.2022 (17:32)     Sekcia sport

Richard Carapaz z Ekvádoru vyhrál horskou 14. etapu Vuelty, obhájce Primož Roglič na třetím místě stáhl náskok na lídra Remca Evenepoela o 48 sekund.

Carapaz vyhrál 12. etapu cyklistické Vuelty

Zdroj Zdroj: sport.cz     01.09.2022 (17:25)     Sekcia sport

Olympijský vítěz Richard Carapaz vyhrál 12. etapu cyklistické Vuelty. Celkový lídr Remco Evenepoel dojel s ostatními favority s odstupem 7:39 minuty.

Olympijský vítěz Carapaz vyhrál poprvé etapu na Vueltě

ONLINE: Jede se poslední horská zkouška Gira. Udrží Carapaz růžový dres?

Slovinec Roglič převzal před finále Dauphiné žlutý dres lídra

Černý po první etapě Kolem Romandie přišel o žlutý dres, je druhý

Sedmou etapu Vuelty po dni volna vyhrál kanadský cyklista Woods, růžový zůstal Carapaz

Horskou etapu na závodě Kolem Romandie vyhrál Carapaz, vede Rodríguez

Ďábelská etapa Tour v Pyrenejích nabídla útok na žlutý dres i triumf outsidera

ONLINE: Horský festival na Vueltě pokračuje. Carapaz hájí červený dres

Hirt po dalším dni v úniku třetí. Slaví Buitrago, růžovou drží Carapaz

Horskou etapu Tour de France ovládl Martínez, Bernal dojel v bolestech a na Rogliče ztrácí minutu

Carapaz na Angliru připravil Rogliče o červený dres lídra Vuelty

Rovinatou etapu na Vueltě opanoval Slovinec Roglič a dostal se do celkového vedení, Carapaz má stejný čas

TOUR ONLINE: Sagan se rve o zelený dres, Roglič hájí žlutý trikot

Útok na žlutý trikot odvrácen. Ďábelskou etapu Tour v Pyrenejích vyhrál Peters

TOUR ONLINE: Roglič veze žlutý trikot čtrnáctou etapou, Sagan se rve o zelený dres