Kuba má další zlato v boxu, v kategorii do 81 kg vyhrál López

Zdroj Zdroj: sport.cz     04.08.2021 (09:15)     Sekcia sport

Zlatou medaili v kategorii do 81 kg získal kubánský boxer Arlen López, ve finále na olympijských hrách v Tokiu porazil Brita Benjamina Whittakera 4:1. V nižší váhové kategorii do 75 kg má López zlato i z předchozí olympiády v Riu de Janeiro. celý článek

Japonsko má první ženské zlato z boxu, vybojovala ho Irieová

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.08.2021 (07:31)     Sekcia sport

Japonská boxerka Sena Irieová porazila ve finále olympijského turnaje ve váhové kategorii do 57 kg mistryni světa Nesthy Peteciovou z Filipín. Pro pořadatelskou zemi vybojovala první zlato z ženského boxu v historii.

Olympijské zlato v kategorii do 57 kg vybojoval ruský boxer Batyrgazijev

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.08.2021 (09:30)     Sekcia sport

Olympijským vítězem v boxu v kategorii do 57 kg se v Tokiu stal Albert Batyrgazijev z Ruska. Ve finále porazil Američana Dukea Ragana 3:2. Bronz získali Kubánec Lázaro Álvarez a Samuel Takyi z Ghany.

Cruz získal pro Kubu čtvrté zlato z boxu, ženské tituly na Britské ostrovy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.08.2021 (08:26)     Sekcia sport

Kubánský boxer Andy Cruz se stal olympijským vítězem v kategorii do 63 kg a podtrhl nadvládu reprezentantů své země v tokijském ringu. Čtvrté zlato pro výpravu vybojoval dvojnásobný světový šampion lehké váhy v repríze finále předloňského mistrovství světa v Jekatěrinburgu a opět porazil Američana Keyshawna Davise, tentokrát 4:1 na body.

Čínští vzpěrači jsou na OH stoprocentní i po čtvrté váhové kategorii

Zdroj Zdroj: sport.cz     31.07.2021 (11:21)     Sekcia sport

Také čtvrtou mužskou soutěž ve vzpírání na olympijských hrách v Tokiu vyhrál Číňan, ve váhové kategorii do 81 kg zvítězil Lü Siao-ťün. Světový rekordman získal druhé zlato po triumfu v Londýně, před pěti lety v Riu byl druhý.

Mladík Džurajev předčil vzpěračského rekordmana a má olympijské zlato

Zdroj Zdroj: idnes.cz     03.08.2021 (15:57)     Sekcia sport

Předposlední vzpěračské zlato na hrách Tokiu získal v kategorii do 109 kg Akbar Džurajev z Uzbekistánu v olympijském rekordu 430 kg. Jedenadvacetiletý Džurajev vyhrál souboj o vítězství se světovým rekordmanem Simonem Martirosjanem z Arménie, jenž nezvládl své poslední dva pokusy v nadhozu.

Český talent míří za další medailí! Dalším plánem je obhajoba

Zdroj Zdroj: sport.cz     12.05.2023 (09:59)     Sekcia sport

Multitalentovaná česká sportovkyně Viktorie Jílková půjde znovu do akce. Již tuto neděli odletí na mezinárodní turnaj v boxu do španělského Alicante, kde bude startovat v kategorii kadetek do 60 kilogramů. Jednat se bude o „přípravu“ před červencovým ME v boxu v Rumunsku, kde bude šestnáctiletá česká boxerka obhajovat zlatou medaili.

Vzpěrač El-Bach získal první olympijské zlato pro Katar v historii

Zdroj Zdroj: sport.cz     31.07.2021 (15:07)     Sekcia sport

Vzpěrač Fáris El-Bach vyhrál v Tokiu soutěž v kategorii do 96 kg a získal první zlato pro Katar v dějinách olympijských her. Do historie se dnes zapsal také Číňan Lü Siao-ťün ve váze do 81 kg, jenž se stal ve 37 letech nestarším olympijským šampionem ve vzpírání.

Olympijským vítězem v boxu do 57 kg se stal Rus Batyrgazijev

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.08.2021 (09:09)     Sekcia sport

Český talent míří za zlatou medailí! Jílková bude v Itálii obhajovat loňský triumf

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.09.2022 (13:41)     Sekcia sport

Po nedávném zlatém úspěchu na mistrovství světa juniorů v thajském boxu v Malajsii Viktorie Jílková nezahálí, naopak se žene za další výzvou. Patnáctiletá sportovkyně se již příští týden představí na mistrovství Evropy v boxu, kde bude obhajovat loňský titul. Jílková se tentokráte poměří se soupeřkami ve váhové kategorii do 57 kilogramů.

Královská etapa v režii nejlepšího tria. López vyskočil na pódium, vedení hájí Roglič

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     16.09.2020 (17:54)     Sekcia sport

Královskou etapu Tour de France s pátým nejvyšším dojezdem v historii vyhrál Miguel Ángel López. Primož Roglič zvýšil náskok na Tadeje Pogačara.

Viktor Lörincz bratra nenapodobil, zápasnické zlato mu sebral Beleňuk

López vyhrál pátou etapu závodu Vuelta San Juan

Dressel vyhrál na OH kraulařskou padesátku a získal v Tokiu čtvrté zlato

Vítězem královské etapy se stal Kolumbijec Lopéz. Roglič díky druhému místu zvýšil náskok v čele

Čeští veslaři vybojovali tři zlaté medaile na MS na trenažérech

Ruský zápasník Sadulajev zdolal Američana Snydera a má další zlato

Superman López a jeho kryptonit. V Argentině vyhrál, ale co s ním?

Světové zlato na dosah. Thaiboxerka Kadlecová se v Malajsii porve ve finále

Jílkové chybí poslední krok k evropském titulu v boxu. Udělám pro to vše, říká

Ruský zápasník Sadulajev ve finále OH zdolal Američana Snydera a má další zlato

Talentovaná Jílková neměla na mistrovství republiky v boxu konkurenci. Slavila počtvrté v řadě

Olympijský závod jachtařů v kategorii Laser vyhrál Australan Wearn

Čínská vzpěračka Li Wen-wen ovládla kategorii nad 87 kg v olympijském rekordu

López vyhrál 4. etapu Kolem Alp

Zápasník Jazdaní další zlato nepřidal, zastavil ho Američan Taylor

Boxeři Yafai a Krastevová získali první olympijské zlato

Vzpěrač Jiří Orság nebyl na OH v kategorii nad 109 kg klasifikován, zlato získal ve světovém rekordu Talachadze