Přesilovky vychází, libuje si plzeňský obránce Čerešňák

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.10.2021 (14:42)     Sekcia sport

Dvě třetiny marně hledali cestu za záda bývalého spoluhráče Dominika Frodla, ve třetí části jako první inkasovali. Ale hokejisté Plzně předvedli další skvělý obrat. celý článek

Plzeňský hrdina Čerešňák po demolici Kladna: Už nejsme tým jednoho lídra

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.10.2021 (07:58)     Sekcia sport

Takovou erupci ještě nezažil. Na demolici hokejových Rytířů z Kladna 8:1 měl nejvýraznější bodový podíl plzeňský obránce Peter Čerešňák. Dva góly a tři asistence v jednom zápase, to nepamatuje.

Měli jsme na tři body, kroutil hlavou plzeňský obránce Čerešňák

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.01.2021 (14:30)     Sekcia sport

Jeho spoluhráč Vráblík už seděl na trestné lavici, když slovenský obránce ve službách hokejové Plzně Peter Čerešňák u mantinelu atakoval libereckého útočníka Bulíře a sudí poslali domácí do tří. Dalších 113 vteřin pak jen za plexisklem smutně sledoval, jak nejprve Lenc srovnal na 1:1 a v pokračující přesilovce Vlach skóre otočil. „Vyloučení nás v poslední době trápí a rozhodly i dnešní zápas,“ litoval sedmadvacetiletý Čerešňák.

O čtyřku se ještě popereme, slíbil plzeňský bek Čerešňák

Zdroj Zdroj: idnes.cz     24.02.2021 (20:28)     Sekcia sport

Jeho gól ze 49. minuty poslal zápas do prodloužení. Plzeňský obránce Peter Čerešňák si v dohrávce desátého kola hokejové extraligy doma proti Liberci připsal devátou trefu v sezoně a nakonec s týmem zastavil sérii čtyř porážek v řadě. Škoda brala v utkání dva body, když Bílé Tygry udolala po samostatných nájezdech 4:3.

Jen jsem puk nahazoval, smál se plzeňský Čerešňák po kuriózním gólu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.12.2021 (19:05)     Sekcia sport

To byl zásah! A vítězný. Plzeňský obránce Peter Čerešňák ve chvíli, kdy Ocelářům končila přesilovka, poslal puk z vlastního obranného pásma na branku domácích a ten prošel mezi betony gólmana Ondřeje Kacetla. Hokejová Škoda výhru 3:2 ve 32. kole extraligy urvala kuriózní brankou pouhých třináct vteřin před koncem třetí třetiny. „Třinečtí byli v tlaku, končila jim přesilovka,“ popisoval svou rozhodující trefu. „Vyhráli jsme buly a jen jsem puk nahodil.“

Ve druhé třetině jsme selhali, uznal v Hradci plzeňský Čerešňák

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.11.2021 (10:10)     Sekcia sport

Na začátku druhé třetiny pátečního utkání 24. kola hokejové extraligy tvrdou ranou od modré čáry srovnal skóre na 1:1. Jenže na konci stejné části odjížděl obránce Plzně Peter Čerešňák do kabin zklamaně. Domácí Hradec Králové totiž za stavu 1:2 pěti góly totálně přetočil skóre. A nakonec slavili výhru 7:4.

Čerešňák byl na odchodu do Kazaně, ale zůstává nakonec v Plzni

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.12.2021 (22:53)     Sekcia sport

Slovenský obránce hokejistů plzeňské Škody Peter Čerešňák byl před reprezentační přestávkou na odchodu do Kazaně. Na webových stránkách Západočechů dokonce vyšel článek o jeho odchodu do Ruska a Čerešňák se rozloučil se spoluhráči, přesto nakonec z jeho přestupu sešlo.

Dvě třetiny dobré, pak ústup. Podobným scénářům se musíme vyhnout, říká Čerešňák

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.04.2024 (06:08)     Sekcia sport

V první třetině při přesilové hře korunoval tlak Pardubic gólem na 2:0. Slovenský obránce Peter Čerešňák nakonec mohl být spokojený. Dynamo vyhrálo i třetí duel semifinále hokejové extraligy nad Litvínovem, tentokrát 3:2. Závěr si ale notně zkomplikovalo.

Chtěli jsme na Spartu, takhle jdeme akorát domů, litoval Čerešňák

Zdroj Zdroj: idnes.cz     18.03.2022 (05:57)     Sekcia sport

Přesně před měsícem slavil v Pekingu se slovenskou reprezentací bronzovou olympijskou medaili. Uspět toužil obránce Peter Čerešňák i s extraligovou Plzní. Jenže v pátém utkání předkola play off hokejového Škoda doma podlehla Mladé Boleslavi 2:3 a čtvrtfinále si nezahraje.

Nečekaný hrdina rozhodl. Z Kaňáka se stává klíčový obránce pro Plzeň

Zdroj Zdroj: sport.cz     18.02.2022 (21:27)     Sekcia sport

Peter Čerešňák bojuje se slovenskou reprezentací v Pekingu o olympijskou medaili, a tak se plzeňští hokejisté museli obejít bez nejproduktivnějšího obránce extraligy. Jeho roli nebojácně převzal Lukáš Kaňák. Drobný, ale šikovný bek ještě loni neodehrál v průměru víc než patnáct minut. Letos je z něj najednou klíčový plzeňský obránce, který na ledě v posledních zápasech strávil přes dvaadvacet minut. A za důvěru se proti Litvínovu odvděčil dvěma asistencemi a vítězným gólem, Západočeši i díky jeho výkonu zvítězili 4:3 v prodloužení.

Bronzový chalan Čerešňák: Při oslavách teklo kromě borovičky snad všechno

Zdroj Zdroj: idnes.cz     25.02.2022 (13:05)     Sekcia sport

Po tréninku ho obklopili novináři, fotografům pózoval s bronzovou medailí, přijímal gratulace, poslouchal vtípky od spoluhráčů. Hokejový obránce Peter Čerešňák se ve čtvrtek znovu připojil k plzeňskému týmu. Po triumfálním návratu z olympijských her v Číně, kde se slovenským týmem vyválčil třetí příčku. A v Bratislavě na něj po příletu se spoluhráči čekaly tisíce dychtivých fanoušků.