Novák je lídrem nominace běžců na lyžích pro etapovou Tour de Ski

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.12.2021 (13:35)     Sekcia sport

Běžec na lyžích Michal Novák je jedničkou osmičlenné české nominace na etapovou Tour de Ski. Do série, která má tentokrát kvůli olympiádě jen šest dílů, odstartuje pět českých mužů a trojice žen. První závod je na pořadu po vánočních svátcích 28. prosince a vrchol v podobě pověstného výjezdu sjezdovky na Alpe Cermis je v plánu 4. ledna. celý článek

Novák je jedničkou osmičlenné české nominace na Tour de Ski

Zdroj Zdroj: sport.cz     22.12.2021 (12:50)     Sekcia sport

Běžec na lyžích Michal Novák je jedničkou osmičlenné české nominace složené z pěti mužů a tří žen na etapovou Tour de Ski, která začne 28. prosince.

Odměna za dřinu. Jak Novák ukončil čekání běžců. A příště vyhrát, přeje si

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.11.2023 (17:52)     Sekcia sport

Už loni prožil skvělou sezonu. V celkovém hodnocení Světového poháru běžců na lyžích byl v elitní desítce, ve sprintu na mistrovství světa v Planici skončil čtvrtý. „Což je docela vysoká laťka,“ přemítal běžec na lyžích Michal Novák před startem této zimy. „Ale samozřejmě, že ji budu chtít překonat.“ Jak řekl, tak učinil.

Z českých běžců na lyžích postoupil ve sprintu ve Falunu jen Novák

Zdroj Zdroj: idnes.cz     31.01.2021 (12:56)     Sekcia sport

Michal Novák postoupil jako jediný z českých běžců na lyžích do vyřazovacích jízd sprintu klasickou technikou Světového poháru ve švédském Falunu. Nejrychlejší časy na trati dlouhé 1,4 kilometru zaběhli domácí Johanna Hagströmová a Nor Erik Valnes. Závod začne ve 13:30.

Na Tour de Ski míří devět českých běžců, Razýmová chce do top ten

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.12.2020 (15:13)     Sekcia sport

Devítka českých běžců na lyžích odstartuje do patnáctého ročníku Tour de Ski. Už tradiční závod začne na Nový rok, zavítá do tří lokalit a vyvrcholí etapou se stoupáním na Alpe Cermis.

Olympijský maraton běžců na lyžích byl kvůli větru a mrazu zkrácen na 30 km, Novák nenastoupí

Zdroj Zdroj: sport.cz     19.02.2022 (06:08)     Sekcia sport

Kvůli větru a mrazu se závěrečný olympijský maraton běžců na lyžích volnou technikou pojede na 30 km místo tradičních 50 km. Organizátoři to oznámili necelou hodinu před původním startem, jenž byl navíc o hodinu posunut na 8:00 SEČ. Na startu budou z Čechů Petr Knop a Adam Fellner, naopak Michal Novák do závodu nenastoupí.

Obavy velmoci z covidu. Tour de Ski bude bez norských běžců na lyžích

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.12.2020 (14:07)     Sekcia sport

Kvůli obavám z následků pandemie koronaviru a rizika při cestování požadovali norští běžci na lyžích zkrácení Tour de Ski, jenže neuspěli. Populární série se tak od 1. do 10. ledna 2021 uskuteční bez zástupců lyžařské velmoci.

Ruská běžkyně na lyžích se zapsala do historie

Zdroj Zdroj: sport.cz     04.01.2022 (12:17)     Sekcia sport

Natalja Něprjajevová vyhrála jako první ruská běžkyně na lyžích etapovou Tour de Ski. Jediná Češka v cíli Kateřina Janatová skončila sedmadvacátá. Závěrečné stoupání do sjezdovky na hoře Alpe Cermis ovládla Norka Heidi Wengová.

Olympijský maraton běžců na lyžích byl kvůli větru a mrazu zkrácen na 30 km

Kvůli větru a mrazu se závěrečný olympijský maraton běžců na lyžích volnou technikou pojede na 30 km místo tradičních 50 km. Organizátoři to oznámili necelou hodinu před původním startem, jenž byl navíc o hodinu posunut na 8:00 SEČ. Na startu bude také české trio Michal Novák, Petr Knop a Adam Fellner.

Něprjajevová vyhrála Tour de Ski, Janatová skončila 27.

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     04.01.2022 (12:50)     Sekcia sport

Val di Fiemme (Itálie) - Natalja Něprjajevová vyhrála jako první ruská běžkyně na lyžích etapovou Tour de Ski. Jediná Češka v cíli Kateřina Janatová skončila sedmadvacátá. Závěrečné...

Z kvalifikace sprintu na Tour de Ski ve Val Müstair postoupili tři Češi

Zdroj Zdroj: sport.cz     31.12.2022 (13:44)     Sekcia sport

Tři z pěti českých běžců na lyžích postoupili z kvalifikace úvodního sprintu na Tour de Ski ve švýcarském Val Müstair. Nejvýše skončil pátý Michal Novák, mezi ženami se do další fáze probojovala sedmá Kateřina Janatová a devětadvacátá Tereza Beranová. Mimo první třicítku skončili třiašedesátý Adam Fellner a po mateřské pauze se vracející Kateřina Razýmová na 51. místě.