Klíma rozstřílel osmi góly Bosnu: Po covidu jsem těžko chytal dech

Zdroj Zdroj: idnes.cz     15.01.2022 (21:31)     Sekcia sport

Před dvěma lety odjel z házenkářského Eura s vyvrtnutým kotníkem bez jediné odehrané minuty. O loňský světový šampionát ho připravila koronavirová smršť v týmu. Těsně před letošním mistrovstvím Evropy ho skolil covid. Matěj Klíma se však uzdravil včas. Po čtyřech epizodních minutách v zápase se Španělskem se proti Bosně a Hercegovině zaskvěl osmi góly z deseti ran. Na spojku známka světové extraklasy. celý článek

Klíma pomohl Tankovi, sbírá minuty a doufá, že se vrátí do základu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     12.12.2023 (08:44)     Sekcia sport

Na hřiště šel v 76. minutě a postaral se o obrat. Útočník Jiří Klíma výrazně přispěl k výhře fotbalistů Baníku Ostrava v Hradci Králové 3:2. Po jeho přihrávkách v závěrečných osmi minutách Tanko vstřelil dva góly.

Konečně jsem se svými šancemi naložil gólově, raduje se Klíma

Zdroj Zdroj: idnes.cz     22.11.2021 (09:58)     Sekcia sport

Jako spasitel přišel v 59. minutě do hry útočník fotbalistů ostravského Baníku Jiří Klíma. Dvěma góly se v duelu s Plzní postaral o vyrovnání na 2:2.

Házenkář Klíma překonal covid a v prvním utkání na velké akci zazářil osmi góly

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     15.01.2022 (22:23)     Sekcia sport

Bratislava - Házenkář Matěj Klíma před mistrovstvím Evropy prodělal covid-19, do čtvrtečního úvodního utkání na šampionátu proti Španělsku ještě nezasáhl, ale v dnešním souboji...

Role lídra? Prostě jen házím míč na bránu, směje se Klíma

Zdroj Zdroj: sport.cz     11.01.2024 (06:32)     Sekcia sport

Je mu teprve 24 let, ale s jeho góly se na mistrovství Evropy házenkářů hodně počítá. Matěj Klíma, produktivní levá spojka, si však pozici lídra příliš nepřipouští. „Už když jsem před dvěma roky dostal v národním týmu větší roli, nijak jsem si to nebral. Prostě jsem jen hodil párkrát míč na bránu a ono to tam padlo,“ směje se střelec německého Lipska.

Klíma splácí trenérovi důvěru. V Teplicích načal kanonádu Baníku

Zdroj Zdroj: idnes.cz     07.02.2023 (13:57)     Sekcia sport

Pětigólovou kanonádu fotbalistů Baníku Ostrava ve druhé půli zápasu v Teplicích odstartoval Jiří Klíma. Vstřelil svůj pátý ligový gól v této sezoně, čímž se dotáhl na dosud nejlepšího střelce mužstva Ladislava Almásiho. „Opět jsem dostal důvěru od začátku utkání a od útočníka se očekává, že ji splatí góly,“ řekl Klíma, který navíc na druhou branku nahrával. Gól dal i v předešlém kole ve Zlíně (1:1).

Klíma dotírá na Almásiho, rozjetý útok Baníku však ohrožují karty

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.02.2022 (07:32)     Sekcia sport

Dvěma góly, které nastřílel při výhře v Mladé Boleslavi 3:2, se útočník ostravských fotbalistů Jiří Klíma téměř dotáhl na svého spoluhráče Ladislava Almásiho. Oba dali v dosavadním průběhu první ligy dohromady 15 branek z celkových 44 Baníku - Almási osm, Klíma sedm.

Olomouc - Mladá Boleslav 0:3, góly si rozdělili Klíma, Drchal a Škoda

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.05.2021 (18:55)     Sekcia sport

O vítězství 3:0 Mladé Boleslavi v Olomouci ve 33. kole fotbalové Fortuna ligy rozhodli útočníci. V prvním poločase se prosadil Jiří Klíma, po změně stran na něj navázali Václav Drchal a střídající Michal Škoda.

Gólman Kovář: Jsem rád, že jsem ve Spartě. Ale můj cíl je pořád Manchester

Zdroj Zdroj: idnes.cz     21.09.2022 (12:58)     Sekcia sport

Během pár hodin vyměnil Manchester United za Spartu a takřka bez tréninku skočil do ostrého zápasu české ligy. Fotbalový brankář Matěj Kovář chytal dvakrát, dostal tři góly a nevyhrál. A před sebou má dva nejdůležitější zápasy podzimu: s reprezentací do 21 let ho čeká baráž o postup na mistrovství Evropy proti Islandu.

Inter Milán rozstřílel ukrajinského soupeře a je ve finále Evropské ligy

Zdroj Zdroj: sport.cz     17.08.2020 (20:09)     Sekcia sport

Fotbalová Evropská liga už zná oba finalisty. Soupeřem Sevilly, která si postup zajistila nedělním skalpem Manchesteru United (2:1), bude v pátek večer Inter Milán. Italský tým v pondělním semifinále na neutrální půdě v Düsseldorfu rozstřílel ukrajinský Šachtar Doněck 5:0. Dvěma góly se blýskli Martínez a Lukaku, zbývající trefu obstaral D´Ambrosio.

Drtivá dohrávka. Tottenham rozstřílel Everton pěti góly, dvakrát se trefil Kane

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     07.03.2022 (23:22)     Sekcia sport

Harry Kane si se 176 góly v pořadí nejlepších střelců historie Premier League polepšil na šesté místo, když za sebe odsunul Thierryho Henryho.

Kpozova branka? Šlo o centr, dělal jsem si z něj legraci, usmál se Klíma

Hradec Kr. - Zlín 2:1, vítězství po osmi kolech, za hosty snižoval Reiter

Pět tref z půlky i dalekonosný vlastenec. Takové góly by Bican dával těžko, směje se záložník

Jako kdybych chytal. Největší úspěch kariéry, řekl Vaclík po triumfu

Konec Országha vypadal blbě, míní Kýhos. U Růžičky dráždí, že dal přednost Slavii

Dva góly a střídat. Byl jsem naštvaný, přiznal útočník Baníku

Čeští házenkáři v druhém přípravném utkání v Zubří porazili Srbsko

Vůbec jsem si nepředstavoval, že dám dva góly, řekl oslavenec Jurásek

Pikantní start? Vůbec ne, hrajeme proti Zlínu, ne proti Vrbovi, zdůrazňuje Baníkovec Klíma

Fotbalistky narazí v Lize národů na Slovinsko, Bělorusko a Bosnu a Hercegovinu

Baníku znovu vyšlo střídání. Máme silnou lavičku, to je naše výhoda, raduje se trenér Smetana

Čtyři góly klokanům, dva Plzni. Předvádím nejlepší fotbal, co jsem ve Slavii, těší Jurečku

S helmou už do konce kariéry. Kolář: Jsem nadšený z výsledku i že jsem vydržel

Není snadné vyhodit Peltu, tlak z jeho strany jsem ale necítil, líčí rozhodčí návštěvu v kabině

V Coloradu bych chytal i zadarmo. Francouz o mdlobách, motivaci i Rusku

Pořád jsme do nich bušili, těší Klímu výhra i osm gólů do bosenské sítě

Den byl dlouhý, hlásil plzeňský útočník Straka. Pak dal dva góly

Čeští házenkáři v úvodním utkání sezony porazili v přípravě Bosnu

Havlík čtyřmi góly rozstřílel Bohemku

Bílé Tygry táhne góly útočník s pověstí ranaře. Nikdy jsem se nepovažoval jen za bitkaře, říká Vlach

Uzdravený žolík Baníku trumfl posilu za miliony. Výrazně si řekl o základ, přiznal Hapal

Pro ligu jsem už dozrál, říká karvinský útočník Haša

Herec Taclík na hokeji v Litvínově: Tady jsem doma! Kde prožíval Nagano?

Čeští házenkáři v úvodním utkání nové porazili v přípravě na ME Bosnu a Hercegovinu