Norové totálně ovládli biatlon v Pekingu. Jak si stojí Česko v hodnocení zemí?

Zdroj Zdroj: sport.cz     18.02.2022 (12:29)     Sekcia sport

Nejúspěšnějším sportovcem ZOH v Pekingu je 28letý norský biatlonista Johannes Thingnes Boe, který vybojoval celkem pět medailí. Po triumfech ve sprintu, v mužské i smíšené štafetě vyhrál i páteční masák a k tomu má ještě bronz z vytrvalostního závodu. celý článek

Stejně špatné jako v Česku, kritizují Norové. I přes medailové žně mluví o neúspěchu

Zdroj Zdroj: sport.cz     23.02.2022 (18:52)     Sekcia sport

Podruhé za sebou ovládli na zimních olympijských hrách medailové pořadí, Norové domů přivezli z Pekingu domů celkem 37 medailí, z toho 16 zlatých. Severská země s polovičním počtem obyvatel, než má Česká republika, totálně převálcovala zbytek světa. Ale přesto ve skandinávské sportovní velmoci nepřevládá jen slavení a plácání se po zádech. Médii rezonuje i kritika.

Norové ovládli v Pekingu pořadí zemí, Češi s nejhorší bilanci od roku 1994

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.02.2022 (08:18)     Sekcia sport

Běžkyně na lyžích Therese Johaugová vyšperkovala v závěrečném soutěžním dnu už tak rekordní bilanci norské výpravy na zimních olympijských hrách v Pekingu o šestnácté zlato. Severská velmoc tím o dvě prvenství vylepšila maximum, o které se dosud dělila s Kanadou a Německem. Norové v Číně navíc získali osm stříbrných a třináct bronzových. S 37 medailemi obhájili pozici nejúspěšnější země z Pchjongčchangu, kde měli bilanci 14-14-11.

Kolik získají Češi na olympiádě v Pekingu medailí? Predikce moc optimistická není

Zdroj Zdroj: sport.cz     27.10.2021 (13:49)     Sekcia sport

Čeští sportovci si podle analýzy společnosti Gracenote 100 dnů před začátkem zimních olympijských her odvezou z Pekingu čtyři medaile. Virtuální medailová tabulka řadí Česko s jedním zlatem, dvěma stříbry a jedním bronzem na osmnácté místo v hodnocení zemí.

Divoký západ v biatlonu. Vyhrávat teď můžou Španělé, bojí se Norové po revoluci

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     22.09.2020 (15:38)     Sekcia sport

Po zákazu fluoru čeká světový biatlon revoluce. Bude to jak na Divokém západě, obávají se Norové.

Češi na hrách v Pekingu získají čtyři medaile, předpovídá společnost Gracenote

Zdroj Zdroj: idnes.cz     27.10.2021 (14:41)     Sekcia sport

Úvodní závod Světového poháru sdruženářů v Ruce ovládli Norové

Zdroj Zdroj: sport.cz     24.11.2023 (15:29)     Sekcia sport

Úvodní závod Světového poháru sdruženářů v Ruce ovládli Norové. Vyhrál Jens Luraas Oftebro před Jarlem Magnusem Riiberem a Jörgenem Graabakem.

Nejlepší lyžařský tým mají Norové, po MS ovládli i Světový pohár

Zdroj Zdroj: idnes.cz     19.03.2021 (13:44)     Sekcia sport

Závod družstev na finále Světového poháru ve sjezdovém lyžování v Lenzerheide vyhráli Norové. Mistři světa z Cortiny d’Ampezzo porazili v souboji o zlato Německo, třetí skončilo Rakousko. Češi nestartovali.

Norská výprava ovládla medailové pořadí

Zdroj Zdroj: sport.cz     20.02.2022 (07:43)     Sekcia sport

Norové ovládli pořadí zemí ZOH s rekordními 16 zlatými medailemi. Češi s bilancí 1-0-1 byli 21., bilance je nejhorší od roku 1994, kdy neměli medaili.

V Pekingu odstartuje olympijský biatlon, smíšenou štafetu zahájí Jislová

Zdroj Zdroj: idnes.cz     05.02.2022 (07:45)     Sekcia sport

Jedna z nejsledovanějších disciplín zimních olympijských her v Pekingu začíná. Biatlonisté se pod pěti kruhy poprvé utkají ve smíšené štafetě, Česko budou reprezentovat Jessica Jislová, Markéta Davidová, Mikuláš Karlík a Michal Krčmář. Závod začne v 10.00 tuzemského času a jeho průběh budeme sledovat v podrobné online reportáži.

Naděje českých biatlonistů pohřbil Karlík. Smíšenou štafetu ovládli Norové

Zdroj Zdroj: sport.cz     05.02.2022 (09:19)     Sekcia sport

Českým biatlonistům se úvodní disciplína olympijského programu v Pekingu nepovedla. Ve smíšené štafetě obsadili až 12. místo, když na třetím úseku musel benjamínek Mikuláš Karlík na tři trestná kola. Obecně se s těžkými podmínkami na střelnici, kde bylo při mínus patnácti stupních i hodně větrno, reprezentanti neuměli moc vyrovnat. Dobíjeli celkem sedmnáctkrát, což byla jedna z nejhorších bilancí. O medailích rozhodl mohutný finiš tří zemí, z nichž zlato urvalo Norsko, stříbrná je Francie a bronz patří ruské štafetě.

Skiatlon na MS ovládli Norové v čele s Krügerem, Fellner doběhl na 21. místě

Olympijský propadák. Česká medailová ilance je nejhorší od roku 1994

HOKEJ ONLINE: Rusové obhajují zlato, v cestě stojí Finsko

A kde jsou ti Norové? Vyškolil je Ponsiluoma, švédský syn finského otce

Česká ostuda na mistrovství světa, štafeta byla stažena. Slaví Norové

Jubilejní 100. ročník Vasova běhu ovládli Norové

Štafeta českých biatlonistek byla v Ruhpoldingu patnáctá, dojela nejhůř v sezoně

Čeští hokejisté ovládli Turnaj pěti zemí do 16 let v Lappeenrantě

Norsko oslavilo na hrách v Pekingu rekordní patnáctou zlatou medaili

Norští lyžaři ovládli na MS štafetu podvanácté v řadě, Čechy předjeli o kolo

Skiatlon na MS ovládli Norové v čele s Krügerem, Fellner doběh na 21. místě

Štafetu lyžařů na SP v Gällivare ovládli Norové

Skiatlon na MS ovládli Norové. Zlato bere Krüger, stříbro Klaebo

Čeští biatlonisté totálně vyhořeli, po trestných kolech je ze závodu stáhli. Vyhráli Norové

Paradox plážového sportu? Světovému beachvolejbalu vládnou Seveřané

I bez hvězd NHL budou v Pekingu ve hře unikátní medaile. Stojí za to se o ně rvát

Mladí Češi se ze zimního olympijského festivalu vrátí s 11 medailemi

Norsko na hrách v Pekingu získalo rekordní patnácté zlato

Čeští mladíci ovládli turnaj v Colorado Springs

MS v plážovém volejbalu ovládli Norové Mol, Sörum a Brazilky Duda, Ana Patricia

Česká biatlonová hvězda o své vášni: Jednou si chci najít práci u koní

Finové otočili finále s Ruskem! Slaví historické zlato

Česko - Švýcarsko. Hokejisté stojí před druhou výzvou, chtějí odčinit úvodní prohru

Kanada potvrdila roli favorita, Američané ovládli skupinu po výhře nad Německem

Češi biatlonisté doplatili ve smíšené štafetě na špatnou střelbu, závod v Novém Městě ovládli Norové

HOKEJ ONLINE: Rusové obhajují zlato. V olympijském finále vedou!

BIATLON ONLINE: Vylepší si Krčmář reputaci v Pekingu v závodě s hromadným startem?

HOKEJ ONLINE: Rusové zahájili olympijské finále lépe, Finové odpověděli

K Rakušanům? Šéf lyžařů věří, že talent Švancer do her v Pekingu zůstane

HOKEJ ONLINE: Drama vrcholí! Rusové zahájili olympijské finále lépe, Finové odpověděli

BIATLON ONLINE: Urve Davidová medaili? Ženy jedou masák

BIATLON ONLINE: Čeští biatlonisté jdou v Pekingu do boje, na programu je smíšená štafeta

BIATLON ONLINE: Krčmář v desítce nebude. Sprintu suverénně kralují Norové