Francouzský běžec Happio vybojoval národní titul krátce poté, co byl napaden

Zdroj Zdroj: sport.cz     26.06.2022 (18:26)     Sekcia sport

Francouzský překážkář Wilfried Happio byl krátce před svým startem na národním atletickém šampionátu v Caen napaden a utrpěl zranění v obličeji. Třiadvacetiletý běžec navzdory tomu finále na 400 m překážek vyhrál a splnil limit pro start na mistrovství světa v Eugene. celý článek

Zmlácený, krvavý, vítězný. Happio běžel životní závod krátce po útoku násilníka

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.06.2022 (18:59)     Sekcia sport

Francouzský překážkář Wilfried Happio byl krátce před svým startem na národním atletickém šampionátu v Caen napaden a utrpěl zranění v obličeji. Třiadvacetiletý běžec navzdory tomu finále na 400 metrů překážek vyhrál a splnil limit pro start na mistrovství světa v Eugene.

Francouzský cyklista Démare triumfoval na Giru letos potřetí, dál vede López

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     20.05.2022 (17:37)     Sekcia sport

Cuneo (Itálie) - Francouzský cyklista Arnaud Démare vybojoval na letošním Giru d'Italia už třetí etapový vavřín. Jezdec stáje Groupama-FDJ ovládl závěrečný spurt poté, co peloton...

Běžec na lyžích Novák byl na SP v Ruce druhý v závodu na 20 km

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     26.11.2023 (14:05)     Sekcia sport

Ruka (Finsko) - Běžec na lyžích Michal Novák vybojoval na Světovém poháru v Ruce druhé místo v závodě na 20 km s hromadným startem. V těsném finiši nestačil jen na Nora Jana Thomase Jenssena, třetí...

Neskutečné! Olympionika napadli těsně před závodem, vykašlával krev, přesto v rekordu zvítězil

Senzační vítězství si připsal na národním šampionátu francouzský atlet Wilfried Happio. Navzdory tomu, že ho pouhých 20 minut před závodem napadl jeden z „fanoušků,“ dokázal nastoupit k závodu na 400 metrů překážek, v osobním rekordu ho vyhrát a kvalifikovat se tak na mistrovství světa v Eugene.

Českými šampiony v krosu jsou opět Kovář a Hrochová

Zdroj Zdroj: sport.cz     25.11.2023 (15:35)     Sekcia sport

Mistrovství republiky v krosu vyhráli znovu Jáchym Kovář a Tereza Hrochová. Běžec pražské Dukly vybojoval na vytrvalecké trati 10 kilometrů v Dříteči titul třetím rokem po sobě. Všestranná plzeňská závodnice zvítězila počtvrté v řadě.

Senzační úspěch! Novák vybojoval pro české běžce první medaili od roku 2013

Zdroj Zdroj: sport.cz     26.11.2023 (13:57)     Sekcia sport

Běžec na lyžích Michal Novák vybojoval na Světovém poháru v Ruce druhé místo v závodě na 20 km s hromadným startem. V těsném finiši nestačil jen na Nora Jana Thomase Jenssena, třetí skončil další norský reprezentant Harald Östberg Amundsen.

Další titul pro Svobodu. Měl jsem strach, aby se historie neopakovala, svěřoval se

Zdroj Zdroj: sport.cz     17.02.2024 (23:00)     Sekcia sport

Téměř na den přesně před rokem vybojoval Petr Svoboda v Ostravě na 60 metrů překážek svůj osmý halový titul a splnil i ostrý limit pro start na mistrovství světa v Glasgowě. Zároveň si ale natrhl sval na noze a na celý rok musel závodění zanechat. Vrátil se ve stejné hale, překážky zdolal za 7,72 sekund a v devětatřiceti letech vybojoval devátý titul v hale, šestnáctý celkově.

Běžec na lyžích Čebotko zahynul při autonehodě

Zdroj Zdroj: sport.cz     24.01.2021 (18:01)     Sekcia sport

Při autonehodě na severu Kazachstánu zemřel běžec na lyžích Nikolaj Čebotko. Medailistovi z mistrovství světa a účastníkovi čtyř olympiád bylo 38 let. O jeho úmrtí informoval národní lyžařský svaz.

Sdruženář Daněk vybojoval svůj první titul, Portyk vynechal běh

Zdroj Zdroj: idnes.cz     13.10.2021 (10:56)     Sekcia sport

Lukáš Daněk z Dukly Liberec překvapil na mistrovství republiky v severské kombinaci všechny soupeře. Čtyřiadvacetiletý reprezentant byl na šampionátu ve Frenštátu pod Radhoštěm po skoku až čtvrtý, ale výborným výkonem a drtivým finišem v běžecké části vybojoval svůj první mistrovský titul.

Půlkař Davidík doběhl na juniorském MS čtvrtý, opět zlepšil český rekord

Zdroj Zdroj: sport.cz     22.08.2021 (15:53)     Sekcia sport

Čtvrté místo vybojoval běžec Jakub Davidík na mistrovství světa juniorů v závodu na 800 metrů, časem 1:46,07 minuty opět vylepšil národní rekord této věkové kategorie. Člen Baníku Stříbro nestačil v Nairobi pouze na trio afrických soupeřů v čele s domácím Emmanuelem Wanyonyim, který zvítězil v novém rekordu šampionátu 1:43,76.

Skvělý Čechman! Český cyklista vybojoval titul mistra Evropy

Helcelet vybojoval ve Stromovce rekordní pátý domácí titul v sedmiboji

Catlin v Irsku vybojoval svůj druhý titul na golfové European Tour

Francouzský triatlonista Bergere získal titul mistra Evropy

Běžec na lyžích Novák skončil na MS na 15 km volně dvanáctý, vyhrál Nor Krüger

Golfista Oosthuizen po pětiletém půstu slaví druhý turnajový titul za sebou

Priske: Byli jsme dominantnější než v minulé sezoně. Byl jsem si jistý, že tu vyhrajeme