Přesuny brankářů v NHL. Mrázek jde do Chicaga a Vaněček do New Jersey

Zdroj Zdroj: idnes.cz     08.07.2022 (18:12)     Sekcia sport

Prezenční draft hokejové NHL umožnil po delší době koronavirových restrikcí osobní setkání generálních manažerů. Výsledkem tak jsou hráčské výměny, které se nevyhnuly ani Čechům. Shodou okolností adresy měnili dva gólmani. Petr Mrázek vyměnil Toronto za Chicago a o den později se výměna týkala i Vítka Vaněčka. Ten nově místo Washingtonu bude hájit bránu New Jersey. celý článek

Mrázek patřil v NHL mezi hvězdy zápasu, Vaněček byl střídán

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     29.11.2023 (06:54)     Sekcia sport

New York - Petr Mrázek přispěl v NHL hokejistům Chicaga 33 zákroky k výhře 4:3 nad Seattlem. Vítek Vaněček byl ve 34. minutě střídán po čtyřech gólech z osmnácti střel. New Jersey po změně brankářů...

Skvělý Vaněček přispěl svými 21 zákroky k výhře New Jersey, Mrázek prohru neodvrátil

Zdroj Zdroj: sport.cz     17.11.2023 (07:14)     Sekcia sport

Vítek Vaněček přispěl v NHL na ledě Pittsburghu 21 zákroky k výhře hokejistů New Jersey 5:2. Vítězství podpořil jednou asistencí Ondřej Palát. Další český brankář Petr Mrázek zastavil 29 střel, ale neodvrátil prohru Chicaga 2:4 s Tampou Bay. Filip Hronek vyšel naprázdno v Calgary, kde s Vancouverem podlehl 2:5, a neprotáhl tak jedenáct zápasů dlouhou bodovou sérii.

Rozdílný večer českých gólmanů, Mrázek hrdinou, Vaněček po půlce zápasu vystřídán

Zdroj Zdroj: sport.cz     29.11.2023 (06:09)     Sekcia sport

Dva čeští hokejoví gólmani působící v kanadskoamerické NHL prožili zcela odlišné večery. Zatímco Petr Mrázek z Chicaga přispěl 33 zákroky k vítězství nad Seatttlem 4:3 , Vítek Vaněček byl ve 34. minutě vystřídán, potom co během pěti minut inkasoval třikrát. Impuls pro jeho spoluhráče zafungoval, New Jersey porazilo Islanders 5:4.

Uzdravený Nečas byl hvězdou zápasu, Vaněček a Mrázek vychytali výhry

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.01.2024 (06:25)     Sekcia sport

Po pěti zápasové pauze se vrátil do sestavy Caroliny útočník Martin Nečas a dvoubodovou bilancí (1+1) pomohl k výhře 4:2 nad Detroitem. Za svůj výkon byl zařazen mezi hvězdy zápasu, což se podařilo také brankáři Vítku Vaněčkovi. Ten s New Jersey triumfoval 4:1 na ledě Columbusu, výhru vychytal i Petr Mrázek z Chicaga.

Mrázek a Vaněček slaví, v NHL vychytali výhru. Mstitel Palát dostal 17 trestných minut

Zdroj Zdroj: sport.cz     28.10.2023 (07:48)     Sekcia sport

Hokejisté Chicaga připravili v NHL první porážku Vegas, i díky osmnácti zákrokům Petra Mrázka zvítězili na ledě obhájce Stanleyova poháru 4:3. Vítek Vaněček podpořil 23 zásahy výhru New Jersey 5:4 nad Buffalem. Jeho spoluhráč Ondřej Palát na sebe upozornil rolí mstitele a připsal si sedmnáct trestných minut.

Brankáři Mrázek a Vaněček v NHL slavili výhry, Hronek jednou asistoval

Zdroj Zdroj: idnes.cz     28.10.2023 (07:09)     Sekcia sport

Hokejisté Chicaga si připsali cenný skalp, když ukončili vítěznou jízdu obhájců Stanley Cupu z Vegas. I díky zákrokům Petra Mrázka zvítězili na ledě favorizovaného soupeře 4:3 po prodloužení. Z výhry se radoval i Vítek Vaněček, jehož New Jersey přetlačilo 5:4 Buffalo. Naopak Karel Vejmelka s Arizonou těsně 4:5 podlehl Los Angeles. Obránce Filip Hronek asistoval u triumfu Vancouveru 5:0 nad St. Louis.

Nečas pálil za Carolinu, brankáři Mrázek a Vejmelka nedochytali zápasy

Zdroj Zdroj: idnes.cz     23.11.2023 (07:15)     Sekcia sport

Hokejový útočník Martin Nečas se v NHL jedním gólem podílel na triumfu Caroliny 6:3 nad Edmontonem. Po jedné přihrávce si připsali Jakub Lauko z Bostonu a Filip Hronek z Vancouveru. Černý den prožili čeští brankáři. Petr Mrázek z Chicaga střídal po pátém gólu, Karel Vejmelka z Arizony již pro změnu po čtvrtém obdrženém gólu a na výhru nedosáhl ani Vítek Vaněček z New Jersey.

Vaněček vychytal v přípravě na NHL výhru New Jersey nad Rangers

Zdroj Zdroj: sport.cz     30.09.2022 (09:30)     Sekcia sport

Vítek Vaněček, jenž jako jeden ze tří českých brankářů zasáhl do čtvrtečního programu přípravy na NHL, pomohl patnácti zákroky k vítězství hokejistů New Jersey nad New York Rangers 5:2. Z vítězství se radoval také David Rittich, jehož Winnipeg porazil Montreal 4:3. Rozhodující branku připravil v poslední minutě Kristian Reichel. Jednu asistenci zaznamenal také obránce Andrej Šustr, který se podílel na výhře Minnesoty 5:2 nad Dallasem.

Hronek si udržel průměr bodu na zápas, Mrázek vychytal Chicagu výhru

Zdroj Zdroj: idnes.cz     29.11.2023 (08:15)     Sekcia sport

V deseti úterních zápasech hokejové NHL se z Čechů bodově prosadil jen obránce Filip Hronek, jenž zapsal jednu asistenci u výhry Vancouveru 3:1 nad Anaheimem a svým 23. bodem z 23 startu sezony si udržel famózní průměr bodu na zápas. V bráně Chicaga vychytal výhru 4:3 nad Seattlem zkušený Petr Mrázek, naopak Vítek Vaněček po čtvrtém obdrženém gólu střídal. Jeho New Jersey však nakonec udolalo 5:4 Islanders.

Vaněček vychytal výhru New Jersey

Zdroj Zdroj: sport.cz     30.10.2023 (06:01)     Sekcia sport

Hokejisté New Jersey přehráli v utkání NHL Minnesotu 4:3. Český gólman Vítek Vaněček si připsal 31 zákroků.

Nečas asistoval u vítězství Caroliny, Vaněček vychytal výhru pro New Jersey

Matthewse vystřídal Kane. Přes sezonu bude hodně práce, doufá Mrázek mezi tyčemi Chicaga

Vaněček vychytal výhru New Jersey, Kubalík a Chytil asistovali

Vaněček 23 zákroky pomohl New Jersey k vítězství nad Chicagem, Nečas nenastoupil

Čtyři z pěti. Při české show zaujal Vaněček: Nebyl jsem si jistý, co mám dělat