Florida rozhodla v prodloužení a dramatizuje bitvu o Stanley Cup, Gudas se vrátil do hry

Zdroj Zdroj: sport.cz     09.06.2023 (07:32)     Sekcia sport

Hokejisté Floridy porazili doma ve třetím utkání finále play off NHL Vegas 3:2 v prodloužení a snížili stav série na 1:2. V 65. minutě rozhodl Carter Verhaeghe, jenž dokonal obrat Panthers. Kromě něj zaznamenali gól a asistenci i jeho spoluhráč Matthew Tkachuk a na opačné straně Jonathan Marchessault a Mark Stone. celý článek

Sedm ze sedmi, Florida si pomohla rutinou a dramatizuje finále. Gudas se mstil

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.06.2023 (10:55)     Sekcia sport

Jestli se něco hokejistům Floridy v aktuálním play off NHL daří, jsou to prodloužení. Úspěšně zvládli všech sedm, včetně toho posledního v pátek. Výhrou 3:2 nad Vegas zdramatizovali finálovou sérii a stále drží naději na zisk Stanley Cupu. „Věděli jsme, jak zápas musí skončit. A nám se to podařilo,“ ulevilo se útočníkovi Panthers Matthew Tkachukovi.

Florida urvala první finálovou výhru, prodloužení rozhodl Verhaeghe

Zdroj Zdroj: idnes.cz     09.06.2023 (05:30)     Sekcia sport

Po úvodních dvou výhrách Vegas se hokejisté Floridy poprvé radovali ve finále Stanley Cupu. Ve třetím pokračování rozhodující série play off NHL uspěli 3:2 po prodloužení, když vítěznou branku vstřelil v 65. minutě útočník Carter Verhaeghe. Snížení na 1:2 na zápasy slavil také navrátilec do sestavy Radko Gudas.

Gudas asistencí pomohl k vyřazení Toronta

Zdroj Zdroj: sport.cz     13.05.2023 (06:16)     Sekcia sport

Florida Panthers dokázala v pátečním zápase play off NHL zvítězit 2:3 po prodloužení nad Torontem. Pro Leafs tudíž 5. utkáním čtvrtfinálové série letošní sezóna končí. Asistenci na rozhodující branku v 76. minutě si připsal český zadák Radko Gudas.

Florida uspěla v prodloužení

Zdroj Zdroj: sport.cz     02.04.2022 (21:41)     Sekcia sport

NHL: New Jersey - Florida 6:7 v prodl. (2:1, 4:1, 0:4 - 0:1) Branky: 4., 22. a 35. Šarangovič, 4. Hughes, 23. Kuokkanen, 37. Johnsson - 48. a 62. Forsling, 56. a 59. Barkov, 10. Chiarot, 32. Gudas, 46. Montour. Střely na branku: 34:25. Diváci: 12.284. Hvězdy zápasu: 1. Šarangovič, 2. Barkov, 3. Forsling.

Teď se láme chleba, ví Gudas. Florida stíhá soupeře a sní o play off

Zdroj Zdroj: idnes.cz     31.03.2023 (13:39)     Sekcia sport

Ani zdaleka se Florida nepřibližuje výkonům z minulé sezony. Tehdy nasázela nejvíc gólů ze všech, vyhrála základní část. Nyní se hokejisté Panthers nachází na nepostupových pozicích, přesto stále věří v play off. „Jsme zase na vítězné vlně,“ hlásí český obránce Radko Gudas po výhře 5:2 v Montrealu.

Florida předvedla famózní obrat, gólově se prosadil i obránce Gudas

Zdroj Zdroj: idnes.cz     02.04.2022 (21:29)     Sekcia sport

Předehrávaný duel sobotního programu hokejové NHL diváky rozhodně nenudil. Domácí New Jersey vstupovalo do třetí třetiny proti Floridě za vedení 6:2, přesto nakonec odcházelo poraženo. Panthers, za které skóroval i Radko Gudas, totiž ve třetí třetině srovnali na 6:6 a velký obrat dokonali v prodloužení.

Gudas asistencí pomohl k vyřazení Toronta. Vegas otočilo zápas s Edmontonem

Hokejový obránce Radko Gudas asistoval u vítězného gólu Floridy a pomohl Panthers k postupové výhře nad Torontem 3:2 v prodloužení. Florida sérii ovládla 4:1 na zápasy a do finále Východní konference postoupila podruhé v klubové historii. V dresu Toronta jednu asistenci zaznamenal David Kämpf.

Den a noc. Florida se z vrcholu propadla do průměru. Gudas: Zbraně nepokládáme

Zdroj Zdroj: idnes.cz     20.01.2023 (13:09)     Sekcia sport

Základní část završila ziskem Prezidentské trofeje, dominanci v play off ale nepotvrdila. Proto Florida angažovala hvězdného Matthewa Tkachuka, aby ji pozvedl ještě výš. Jenže plán nevychází, Panthers se trápí na hraně druhé a třetí desítky ligové tabulky a při současné situaci by nepostoupili do vyřazovací fáze. „Nejsme v jednoduché pozici, o to víc ale hráči makají a zlepšujeme se,“ míní český obránce Radko Gudas.

Palát odstartoval kanonádu Tampy, Galvas mohl po premiéře v NHL slavit, Gudas se rval

Zdroj Zdroj: sport.cz     12.01.2022 (05:52)     Sekcia sport

Útočník Ondřej Palát odstartoval gólem kanonádu Tampy na ledě Buffala. Lightning vyhráli duel NHL 6:1 a jednou asistencí se na tom podílel i další Čech Jan Rutta. Slavit mohl po premiéře ve slavné lize i obránce Jakub Galvas, jehož Chicago zvítězilo nad Columbusem 4:2. Český mladík se ale stejně jako jeho krajan Dominik Kubalík neprosadili. Nebodoval ani Jakub Voráček za Blue Jackets. Florida vyhrála nad Vancouverem 5:2, asistencí k tomu pomohl obránce Radko Gudas. Bitvu Nashvillu s Coloradem (5:4 v prodloužení) sledovali domácí David Rittich i hostující Pavel Francouz na střídačce v pozici náhradních gólmanů.

Florida uťala sérii porážek, na ledě soupeře uspěli i Wild a Islanders

Zdroj Zdroj: idnes.cz     30.03.2023 (07:37)     Sekcia sport

Ve třech středečních zápasech hokejové NHL slavily výhry hostující celky. Florida po čtyřech porážkách dokázala zvítězit po výsledku 3:2 po prodloužení nad domácím Torontem, Islanders urvali důležité body v boji o play off výhrou 2:1 po nájezdech ve Washingtonu a Minnesota překvapila vítězstvím 4:2 nad obhájci Stanley Cupu z Colorada.

Francouz vychytal Coloradu bleskový postup, Nashville zkolaboval v poslední třetině

Gudas vstřelil gól a asistoval u vítězné trefy Floridy z prodloužení

Palba z kanónu a razítko na výhru. Florida šlape, libuje si Gudas

Rozhodující gól! První hvězda! Nečas pokořil obhájce Stanley Cupu, lídr NHL utrpěl výprask

Gudas si chválí ,malou Philadelphii‘ na Floridě. Tampa ví, že ji v play off můžeme porazit, říká mašina na hity