Pastrňák si připsal v NHL gól a přihrávku, Mrázek nezastavil rozjetý Edmonton

Zdroj Zdroj: sportovninoviny.cz     26.01.2024 (06:54)     Sekcia sport

New York - David Pastrňák přispěl v NHL gólem a přihrávkou k výhře hokejistů Bostonu 3:2 v prodloužení na ledě Ottawy a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Jednou asistencí podpořil vítězství Bruins... celý článek

Senzační Češi! Vrána v NHL rozhodl o výhře, gól dal Voráček. Pastrňák s Krejčím sbírali asistence

Zdroj Zdroj: sport.cz     16.04.2021 (05:19)     Sekcia sport

Čeští hokejisté zářili v NHL. Útočník Jakub Vrána rozhodl gólem o výhře Detroitu nad Chicagem (4:1), jeho krajan Jakub Voráček pomohl přesnou trefou k úspěchu Philadelphii na ledě Pittsburghu. Flyers slaví vítězství 2:1 po nájezdech. Dvě asistence si připsal David Pastrňák v barvách Bostonu, jedno áčko si připsal i David Krejčí a Bruins porazili NY Islanders 4:1. Přihrávku na gól zaknihoval i Martin Nečas, jehož Carolina vyhrála 4:1 nad Nashvillem. V brance vítězů stál Petr Mrázek.

Mrázek pomohl Torontu vychytat výhru, Pastrňák připisuje asistence

Zdroj Zdroj: sport.cz     01.03.2022 (06:11)     Sekcia sport

Petr Mrázek v NHL pomohl Torontu třiceti zásahy k výhře 5:3 nad Washingtonem. Pavel Zacha jednou asistoval u vítězství New Jersey 7:2 nad Vancouverem. Boston po dvou třetinách vede v Los Angeles 5:0, míří k páté výhře v řadě, David Pastrňák si připsal dvě asistence.

Mrázek slavil výhru nad Vaněčkem, Pastrňák se Zachou sbírali asistence

Zdroj Zdroj: idnes.cz     01.03.2022 (07:13)     Sekcia sport

V pondělním zápase hokejové NHL mezi Washingtonem a Torontem došlo na konfrontaci českých gólmanů poté, co domácího Ilju Samsonova v 21. minutě za stavu 1:3 nahradil navrátilec z marodky Vítek Vaněček. Ve zbytku duelu kryl 16 ze 17 střel, na straně kanadského celku ke konečnému výsledku 3:5 pomohl 30 zásahy Petr Mrázek. V dalším duelu David Pastrňák dvakrát asistoval u triumfu Bostonu 7:0 nad LA, jednu přihrávku měl i Pavel Zacha z New Jersey u triumfu 7:2 nad Vancouverem.

Rozjetý Pastrňák nastřílel další dva góly. Zářilo i české brankářské duo V+V

Zdroj Zdroj: aktualne.centrum.cz     04.03.2022 (07:03)     Sekcia sport

Chicago zdolalo Edmonton 4:3 v prodloužení i díky trefě Dominika Kubalíka, který skóroval po jedenácti utkáních bez gólu.

Pastrňák byl u tří gólů Bostonu, Hertl a Zadina zničili Edmonton

Zdroj Zdroj: idnes.cz     10.11.2023 (07:01)     Sekcia sport

Nejproduktivnější Čech v hokejové NHL David Pastrňák se ve čtvrtek blýskl třemi body (1+2) ve vítězném zápase Bostonu 5:2 nad Islanders. Dařilo se rovněž Tomáši Hertlovi (1+1) a Filipu Zadinovi (1+0), kteří zařídili cennou výhru San Jose 3:2 nad Edmontonem. Skvělý výkon podal gólman Petr Mrázek, jenž pomohl Chicagu k úspěchu na ledě Tampy. Naopak i přes pouhé dvě inkasované branky se neradoval Karel Vejmelka, jeho Arizona totiž nestačila 1:2 na St. Louis s Jakubem Vránou (0+1). Další asistenci si připsal i obránce Vancouveru Filip Hronek.

Palát pomáhal sestřelit Mrázka, zápis Krejčího a Pastrňáka nestačil

Zdroj Zdroj: idnes.cz     06.06.2021 (07:04)     Sekcia sport

Hokejisty Tampy dělí ve druhém kole play off NHL jediná výhra od postupu. Obhájci triumfu ve Stanley Cupu porazili Carolinu 6:4 a v sérii se ujali vedeni 3:1. Na vítězství se podílel dvěma přihrávkami Ondřej Palát, naopak Petr Mrázek v brance hostů rozjetý floridský tým nezastavil. Boston podlehl na ledě New York Islanders 1:4 a jeho jediný gól zařídil David Krejčí, jemuž asistoval David Pastrňák. V sérii je vyrovnáno - 2:2 na zápasy.

Pastrňák byl u dvou gólů, Mrázek nezastavil vítěznou sérii Edmontonu

Zdroj Zdroj: idnes.cz     26.01.2024 (06:21)     Sekcia sport

Hokejový útočník David Pastrňák dvěma body (1+1) podpořil čtvrteční výhru Bostonu 3:2 po prodloužení z ledu Ottawy a upevnil si průběžné třetí místo v tabulce produktivity NHL. Jednu asistenci za vítězné Bruins bral i Pavel Zacha. Svůj první zápas po podpisu nové smlouvy za Chicago odchytal Petr Mrázek. Na ledě rozjetého Edmontonu podal kvalitní výkon, Oilers mu dali jen dva góly a po výsledku 3:0 slaví již patnáctou výhru v řadě. Do akce se dostal i střídající Vítek Vaněček z New Jersey.

Pastrňák hvězdou zápasu proti Washingtonu. Vstřelil rozdílový gól, připsal si i asistenci

Zdroj Zdroj: lidovky.cz     22.05.2021 (07:21)     Sekcia sport

Hokejový útočník David Pastrňák vstřelil za asistence Davida Krejčího první gól v letošním play off NHL, navíc si připsal i přihrávku a byl zvolen druhou hvězdou zápasu při výhře Bostonu 4:1 nad Washingtonem. Bruins vedou v sérii už 3:1 na zápasy a dělí je jedno vítězství od postupu do druhého kola. Nashville zdolal gólem z 95. minuty Carolinu 5:4 v prodloužení a snížil stav série na 1:2.

Mrázek zapsal 28 zákroků, prohru Chicaga v prodloužení však neodvrátil

Zdroj Zdroj: sport.cz     24.02.2024 (06:01)     Sekcia sport

Hokejisté Chicaga v pátečním zápase NHL podlehli Winnipegu 2:3 po prodloužení. Český gólman Petr Mrázek si v dresu Blackhawks připsal 28 zákroku z 31 střel. V dalších zápasech Buffalo porazilo venku Columbus 2:1 a Edmonton prohrál své klání proti Minnesotě 2:4.

Pastrňák v přípravě NHL asistoval, Pavel se trefil za Colorado

Zdroj Zdroj: idnes.cz     04.10.2023 (07:35)     Sekcia sport

Celkově sedm českých hokejistů se dokázalo v úterních přípravných zápasech NHL bodově prosadit. Asistenci bralo trio z Bostonu Pastrňák, Zacha a Lauko. Stejně se připomněli i Filip Zadina ze San Jose a Radko Gudas z Anaheimu. Přihrávku na gól zapsal dokonce i gólman Chicaga Petr Mrázek a mezi střelce se zapsal Ondřej Pavel z Colorada.